28.09.17, 07:45fot. via youtube

Łapiński: Prezydent nie wystąpi przeciw własnemu obozowi

Rzecznik prasowy prezydenta, Krzysztof Łapiński był gościem programu "Jeden na Jeden" w TVN24. Polityk był pytany, czy rzeczywiście można mówić o konflikcie na linii prezydent-PiS.

"Po ostatnim piątku każda ze stron mówiła, że to była dobre i konstruktywne spotkanie. Nie ma problemu na linii prezydent – lider obozu Zjednoczonej Prawicy"- podkreślił Łapiński. Zapowiedział jednocześnie, że Andrzej Duda nie stanie przeciwko obozowi politycznemu, z którego się wywodzi.

"W nowych ustawach jest 100 proc. Andrzeja Dudy. Jeśli opozycja chce, by prezydent stawał przeciwko obozowi, z jakiego się wywodzi, to będzie niemile zaskoczona. Tak nie będzie" - stwierdził. 

,, To nie jest tak, że prezydent został prezydentem po to, żeby walczyć codziennie i jeszcze na każde życzenie opozycji z rządem. Tak nie będzie. Prezydent prowadzi swoją politykę i w wielu sytuacjach, w większości sytuacji ona jest wspólna z tym, co robi rząd, dlatego że jest zbieżność przede wszystkim programów'' - dodał. 

Zapytany o wypowiedź Zofii Romaszewskiej na temat ministra Zbigniewa Ziobry, rzecznik przezydenta zaznaczył, że każde jej słowo powinno być przyjmowane z szacunkiem i "dawać do myślenia".

,,Zofia Romaszewska to przede wszystkim osoba zasłużona, która cieszy się autorytetem. To też dama Orderu Orła Białego, osoba też niezwykle doświadczona, bo działająca w życiu publicznym od kilkudziesięciu lat, jeszcze w opozycji antykomunistycznej. Każde jej słowo czy zdanie powinno być przyjmowane z dużą dozą szacunku i powinno każdemu dawać do myślenia. Zofia Romaszewska jest osobą niezwykle niezależną, która wypowiada sądy, które często są odważne'' - stwierdził dosłownie. 

Jeżeli natomiast chodzi o płk. Juźwika, Łapiński przypomniał, że taka osoba nie pracuje już w BBN, a cała sprawa jest w jego ocenie zakończona. Krzysztof Łapiński poinformował również, że szef BBN, Paweł Soloch, sprawdzi wszystkich pracowników biura.

"Jeżeli każdy reagowałby tak szybko jak minister Soloch, to byłoby dobrze"-podkreślił rzecznik. 

yenn/TVN24, Fronda.pl