10.06.13, 19:58Ruch Narodowy (Fot. Facebook)

Ledwie wczoraj mieli swój kongres a już dziś Narodowcy obrywają tak z prawa i z lewa…

Dziwi mnie natomiast postawa redaktora portalu „Niezależna.pl”, który – w odróżnieniu od pani Joanny Berendt – ukrył się pod enigmatycznym skrótem „kp” nie mając odwagi podpisać się własnym nazwiskiem czy pseudonimem. Oskarżanie rodzącego się Ruchu Narodowego o powiązania z komunistyczną nomenklaturą to pomysł tak idiotyczny, że trudno go komentować bez pukania się w głowę. Pisanie, że na kongres zostali zaproszeni działacze komunistyczni wysokiego szczebla na przykładzie Bohdana Poręby to już nawet nie manipulacja jak w przypadku artykułu „Gazety.pl”, to zwyczajne, bezczelne łgarstwo. Po pierwsze pan Poręba nie został zaproszony a zarejestrował się jako uczestnik i zwyczajnie przyszedł – rejestracja była konieczna ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali, organizatorzy nie przeprowadzali żadnej (powtarzam – ŻADNEJ) selekcji. Po drugie ten rzekomy zaproszony gość nie został dopuszczony do głosu, a chyba nie po to się ludzi zaprasza by siedzieli w kącie cicho jak myszy pod miotłą. Po trzecie wreszcie nie pozwolono mu podpisać deklaracji programowej. Jednym słowem potraktowano faceta jak pierwszego lepszego słuchacza, który wszedł z ulicy, tego jednak wierna prezesowi Kaczyńskiemu „Niezależna” (od myślenia i uczciwości) nie zauważa.

Łgarstwo to wkurza tym bardziej, że we wspieranym przez „Niezależną” PiS prominentnym członkiem jest na przykład Andrzej Kryże, PeeReLowski sędzia, który wsławił się między innymi skazaniem obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Czumy za zorganizowanie manifestacji w dniu 11 listopada 1979 roku manifestacji patriotycznej, a także Adama Wojciechowskiego (działacza Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela) za, uwaga!, napaść i pobicie trzech funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Ale tego pan/pani „kp” zauważyć nie raczy, bo przecież w jedynie słusznym ugrupowaniu żadnych „prominentnych działaczy komunistycznych” być nie może z samej zasady.

Aż się prosi o przypomnienie ewangelicznych słów o źdźble i belce, tylko po co? Kto ma rozum sam dostrzeże, a kto ślepy i głupi będzie trwał w swoim uporze święcie wierząc w swoje racje ważniejsze niż prawda…

P.S.: Po interwencji Roberta Winnickiego “Niezależna” przeredagowała nieco tekst i z tytułu usunęła słowo “honorowym”. Oczywiście o jakimś sprostowaniu czy przeprosinach nie ma mowy. Jakby tego było mało prof. Zybertowicz opublikował dziś kilka słów na temat kongresu i samego Ruchu Narodowego oskarżając jego działaczy o kontakty z WSI. Krótko mówiąc – po lewej stronie “Gazeta Wyborcza” oskarża narodowców o faszyzm, nazizm, antysemityzm, homofobię i wszystko co najgorsze w oczach salonu, a po prawej media związane z “Gazetą Polską” przyklejają im łatkę pachołków komunistycznego aparatu. Obydwie strony robią wszystko, by zohydzić rodzący się ruch społeczny w oczach Polaków. Aż trudno nie zapytać, czy wcześniej te ataki były konsultowane? Czy odbyło się może jakieś “spotkanie na szczycie” pomiędzy Tomaszem Sakiewiczem a Adamem Michnikiem mające na celu uzgodnienie strategii i chwilowe zwarcie szyków przeciwko nowemu wrogowi zagrażającemu zabetonowanej scenie politycznej? Oczywiście ja niczego nie sugeruję…

Alexander Degrejt

Komentarze

anonim2013.06.10 20:05
Dobry tekst! To cieszy że Fronda zachowuje obiektywizm!
anonim2013.06.10 20:15
Brawo. Czekałam na ten głos na Frondzie z niepokojem. I jest. To dobrze.
anonim2013.06.10 20:16
Dusić to trzeba chore poglądy niejakigo Piogala. Ten to dopiero jest faszysta.
anonim2013.06.10 20:16
Aleksandrze, polityczni ideowcy zostali wymordowani w Katyniu, Powstaniu itd. Teraz zostali tylko ci, co umieją przepychać się łokciami. PiS od początku miał ideę "jedynej partii na prawicy", co udowodnił konsumując przystawki.
anonim2013.06.10 20:17
Piogal jest jak szczur w szafie. Nagle przebiega przez kuchnię i wszyscy wskakują na stołki.
anonim2013.06.10 20:27
@Częstochowski: trafiłeś doskonale. Winnicki idealnie pasuje na Mirmiła a Holocher z Bosakiem na Kajka i Kokosza ;)
anonim2013.06.10 20:28
@Piogal: polski ruch narodowy z niemieckim nazizmem nie ma nic wspólnego, nie gadaj bzdur boś nie dureń. Poczytaj Dmowskiego o ile jeszcze tego nie zrobiłeś to zrozumiesz.
anonim2013.06.10 20:37
@AdG - Poza wszystkim sojusz starego PPS ze starą KPP kontra NDecja - idea jednolitego frontu ludowego wreszcie spełniona!
anonim2013.06.10 20:40
@Marek22 Słusznie piszesz. Szlak mnie trafia jak pseudointeligent Piogal zaczyna drażnić otoczenie. Ale maszrację to woda na jego młyn. Od teraz żadnej aluzji do tego osobnika - obiecuję.
anonim2013.06.10 20:43
@Dźwiedziu: przystawki miały być zeżarte od samego początku, tylko wierzgały i z talerza zwiewały. Co do RN - mam nadzieję, że młodzi ludzie jacy go tworzą mają tę dozę naiwności potrzebną do zrobienia czegoś nowego na zasadzie: wszyscy gadają, że się nie da i się za naprawę Polski nie zabierają, przyjdzie facet, który nie wie, że się nie da - i naprawi :)
anonim2013.06.10 20:44
Czyli jajko Kolumba:)
anonim2013.06.10 20:49
Widziałam wczoraj w internecie przemawiającego na zjeździe Porębę. Ziemkiewicz wyjaśnił w korespondencji ze mną na twitterze, że byl, ale nie zaproszony, przemawiał w ramach hyde parku dla uczestników. Więc mówił czy nie mówił, niezależnie od tego, w jakim trybie?
anonim2013.06.10 20:50
Ziemkiewicz twierdzi, że Poręba przemawiał w trybie swobodnych wypowiedzi Hyde Parku. Więc przemawiał czy nie? Został "dopuszczony do głosu" czy nie?
anonim2013.06.10 20:52
@Bochwic: jest dokładnie tak, jak tłumaczył Pani Rafał Ziemkiewicz: Poręba twierdził, że ma pomysł na film o Jedwabnem więc dopuszczono go do głosu w jednej z podgrup.
anonim2013.06.10 20:53
Nie został natomiast dopuszczony do głosu na sali ogólnej, nie był gościem zaproszonym a zarejestrował się i przyszedł sam, selekcji nie prowadzono żadnej. Podkreślam: ŻADNEJ.
anonim2013.06.10 20:54
APELUJĘ DO PANA, PANIE TOMASZU TERLIKOWSKI, BY NIE POZWALAŁ PAN NA ZAMIESZCZANIE NA PORTALU FRONDA.PL ARTYKUŁÓW, KTÓRE DZIELĄ PRAWICĘ. TEGO TYPU ZACHOWANIA, MOGĄ SIĘ BARDZO ŹLE SKOŃCZYĆ, BO DZIAŁAJĄ NA KORZYŚĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE PARTII RZĄDZĄCEJ. PANIE TOMASZU, NA PRAWDĘ, TUSK JUŻ NAM NIE JEST POTRZEBNY!!!
anonim2013.06.10 21:01
@wik: proszę zaapelować do redakcji Niezależnej, żeby nie łgali bo to oni dzielą, a nie ci, którzy ich łgarstwa prostują.
anonim2013.06.10 21:05
Słuchajcie, Nic nowego Piogal jak zwykle chce "dusić" jakieś "zarodki". Tyle tylko, że tym razem Piogal chce "dusić zarodki Hitlera". :D :D :D Aleksander Degrejt, tego bym się po Panu nie spodziewał! Pisac że Piogal nie jest durniem..? Toż to oczu trzeba nie mieć, żeby nie widzieć, że Piogal własnie jest durniem! :D :D :D
anonim2013.06.10 21:25
@AlexanderDegrejt Proszę Pana, ale to propagowanie ruchów, które głoszą hasła "Polska dla Polaków", a dodatkowo osłabiają jedyną partię opozycyjną mogącą przywrócić Polsce normalność i suwerenność dzieli prawicę. Niech się Pan zastanowi, czy woli Pan silną, niezależną i wolną Polskę, czy rząd Tuska, z ideologią gender, małżeństwami homoseksualnymi i zupełnym uzależnieniem od UE???
anonim2013.06.10 21:41
@Marek22 Nie, po prostu moja Polska.
anonim2013.06.10 21:46
@Częstochowski Poeta Obecną sytuację można porównać do walki z komuną. Ludzie zamiast walczyć z wrogiem, kłócą się między sobą, a tym samym sprzyjają rządowi i tracą szansę na lepszą Polskę.
anonim2013.06.10 22:22
@Nostra: NIE PRZEMAWIAŁ. Zabrał głos podczas panelu. Różnica może dla niektórych nieistotna, ale jednak wielka.
anonim2013.06.10 23:38
Panowie, Odwołanie się do wartości narodowych jest w tej chwili dla Polaków ostatnią deską ratunku. Jasne, że to co robi Winnicki, to jest w tej chwili osłabianie PISu i wzmacnianie szans na uitrzymanie się przy władzy ludzi z takich antypolskich formacji jak PO, PSL. SLD, Ruch Palikota. Niemniej jednak te idee jakie głosi Winnicki są najbliższe temu co głosi PIS pod wodzą Kaczyńskiego. Jednkże problemem dla Polski w tej chwili nie jest to jaki wódz ma nas poprowadzić. Problemem dla Polski są idee, które muszą zjednoczyć Polaków. Wódz jest w tej sytuacji sprawą wtórną. Polacy byli przez ostatnie 30 lat ogłupiani ideami michnikowszczyzny, teraz wydaje się że wreszcie dochodzą do własnego rozumu. Oby ten proces dochodzenia Polaków do własnego rozumu był jak najszybszy i przyniósł Polsce jak najlepsze owoce..
anonim2013.06.10 23:42
@Gandalf: Winnicki nie osłabia PiS-u, on przyciąga do siebie młodych ludzi, których PiS przyciągnąć nie jest w stanie, ludzi potrzebujących silnych wzorców i autorytetów. PiS powinien w nich widzieć sprzymierzeńców, a nie wrogów. To PiS w tym momencie dzieli prawicę próbując zagarnąć prawicowy monopol.
anonim2013.06.11 1:37
Degrejt Co do idei Winnickiego to masz rację. Ale co do matematyki to zapominasz że ona jest bezwględna. Teraz w Polsce prawica musi mieć ponad 50 procent w Sejmie. PIS ma na to niewielkie szanse ale jakieś ma. Winnicki ma szanse na 3 procent. I wtedy jest to 3 procent mniej dla Pisu. Jak Winnicki zdobędzie 6 procent to wtedy ma szanse zostać trudnym kolalicjantem PISu. Ten wariant już przerabiał Marek Jurek. Jak zmądrzał to wrócił do PISu. Dlatego co do ideałów Winnickiego to pełna zgoda! Ale jak popatrzymy realnie to Winnicki bez Kaczyńskiego zawsze będzie sprzymierzeńcem Tuska. To jest abecadło polityki. Jak Ty tego nie rozumiesz, to wierz dalej w "cud nad Wisłą". Cuda wszak się zdarzają. Dobranoc.
anonim2013.06.11 2:11
Poręba Porębą, Grunwald Grunwaldem, ale "Hubal" świetnym filmem był .... Pasikowski i Wajda mogliby buty czyścić!
anonim2013.06.11 5:57
VIVA CRISTO REY!
anonim2013.06.11 7:09
Szkoda, nie w takiej atmosferze powinien rodzić się silny Ruch Narodowy. Wierzę, że będzie on jednak trwałym podmiotem na polskiej scenie politycznej będąc przeciwwagą dla lewactwa Millera i Pali...a. Życzę powodzenia i czujności wobec lewackich prowokacji i infiltracji przez WSI.
anonim2013.06.11 7:12
Komentarz do słów: "Rozgonić to wszystko pałami przy pomocy milicji i wojska..." P...l, stary, komuszy bandyto!
anonim2013.06.11 8:27
Gandalf - "Wódz jest w tej sytuacji sprawą wtórną." - powiedz to prezesowi Kaczyńskiemu :)
anonim2013.06.11 8:37
Szarlej Jemu tego nie trzeba mówić. On to doskonale wie. Tym co jednoczy ludzi w PISie to jest przede wszystkim okreslona wizja Polski. To że prezes Kaczyński zapewnia spójność organizacyjną partii oraz dysyplinę w szeregach jej członków jest sprawą wtórną ale jednak konieczną. Bez tej spójnosci organzacyjnej i dyscyplinarnej wizja Polski jaki posiadają członkowie PISu oraz ich wyborcy nigdy nie zostałaby zrealizowana.
anonim2013.06.11 8:48
Gandalf - Idealista z Ciebie. PiS to nie jest zbiór idealistów. PiS to partia koryta taka jak PO, która pierwsze co robi po przejęciu władzy to wymiana ludzi na stołkach z "obcych" na "swoich", niezależnie od kompetencji, zamiast po prostu zlikwidować stołki. Kolejne "rozłamy" w PiS to pokazują - członkowie PiS chcą dojść do władzy. Tylko że z roku na rok mają coraz większe wątpliwości, że dojdą do władzy z Prezesem na czele, więc próbują na własną rękę. I jestem jeszcze ciekaw, ile z tej "wizji" zostałoby, jeśli Prezesa by zabrakło. Ciekawe skąd tą wizję by wzieli ludzie pokroju Hofmana czy Błaszczaka?
anonim2013.06.11 9:29
Jedna uwaga: reżyser poprosił o głos i go otrzymał. Mówił, że przygotowuje nowy film i zachęcał do jego wsparcia.
anonim2013.06.12 11:59
Marksiści z Czerskiej boją się narodowców, więc manipulują :)