18.06.21, 19:55fot. yt/polskie radio 24

Maria Koc: Wg opozycji senackiej RPO ma się zajmować głównie polityką i walczyć z rządem

Jak stwierdziła na antenie Polskiego Radia senator PiS Maria Koc, pytania zadawane Lidii Staroń, kandydatce na RPO, były tendencyjne i w sposób jaskrawy pokazały jak wypaczony obraz Rzecznika Praw Obywatelskich funkcjonuje w myśleniu opozycyjnej większości senackiej.

- Pytania były tendencyjne, pytania miały charakter ideologiczno-polityczny. Te pytania pokazały, jak większość senacka widzi funkcjonowanie Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce. RPO ma się zajmować polityką, ma walczyć z rządem, ma się przeciwstawiać reformie wymiaru sprawiedliwości i ma się zajmować ideologią - powiedziała senator Maria Koc

Senator Lidia Staroń nie uzyskała wystarczającego poparcia w Senacie i nie została powołana na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą głosowało 45 senatorów, przeciwko było 51, a 3 senatorów wstrzymało się od głosu.

W opinii senator PiS dyskusja, jaka miała miejsce w Senacie przed głosowaniem ws. wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich „była smutnym, nieprzyjemnym spektaklem”, który rozpoczął się od tego, nie dano pani Lidii Staroń możliwości na swobodną wypowiedź.

- Już na samym początku było widać, że ta większość senacka traktuje panią Lidię Staroń bardzo lekceważąco, odzywając się wręcz w sposób bardzo niegrzeczny, wyliczając jej każdą minutę na wypowiedź, przerywając jej też w sposób niegrzeczny. To był taki bardzo żałosny spektakl i podziwiam panią Lidkę Staroń za to, że zachowała zimną krew, nie dała się wybić z rytmu - mówiła Maria Koc.

Pytania zadawane przez senatorów opozycji miały często charakter tez i stwierdzeń, a nawet oskarżeń pod adresem rządu, jak np. zrobił to senator Bogdan Klich. Na ławach senackich zapadały wręcz wyroki pod adresem osób sprawujących władzę w państwie. Pani senator Staroń postawiono także zarzut, że „nie przedstawiła w sposób wystarczająco przejrzysty swoich poglądów”.

- Lidia Staroń mówiła krótko i zwięźle, starała się przedstawić taką swoją wizję sprawowania urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich jako rzecznika zwykłych ludzi, zwykłych obywateli. (...) Tych pytań było dużo. Pytania były tendencyjne, pytania miały charakter ideologiczno-polityczny. Te pytania pokazały, jak większość senacka widzi funkcjonowanie Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce. RPO ma się zajmować polityką, ma walczyć z rządem, ma się przeciwstawiać reformie wymiaru sprawiedliwości i ma się zajmować ideologią – odniosła się do tych oskarżeń Maria Koc.

 

mp/polskie radio 24/twiitter/fronda.pl

Komentarze

Foster2021.06.19 22:24
Nie kłam kobieto, wklejam: Rzecznik Praw Obywatelskich, zwany dalej „Rzecznikiem”, stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w innych aktach normatywnych, w tym również na straży realizacji rrównego traktowania obywateli.
genus2021.06.19 15:18
Senat był i jest dla kolesiów walczących o wolność i demokrację, Aby za trud mogli siebie i swoje rodziny ustawić , Zwykłym ludziom senat nie jest potrzebny i winien być rozwiązany
Foster2021.06.19 22:27
Ale za Karczewskiego był niezastąpiony.
Dam2021.06.19 8:58
Skoro rząd działa przeciwko obywatelom i ze wszystkiego robi problem polityczny, to chcąc nie chcąc RPO zostaje w taki konflikt wciągnięty. RPO który nie ma konfliktu z rządem to RPO który nie wykonuje swoich obowiązków (albo rząd który swoje wykonuje, ale nie żartujmy).
genus2021.06.19 15:23
Rząd działa przeciwko zafajdanej opozycji zwanej hołotą, W kolejnych wyborach Polacy pokażą jak cenią i tęsknią aby przekazać władzę
Dam2021.06.19 16:35
To dziwne, bo rząd powinien działać dla dobra Polski, a nie na złość opozycji. To rolą opozycji jest punktowanie rządu, nie odwrotnie. Jesteś idealnym przykładne ciemnego luda, co ma własną myślą umysł nieskalany.
Ala2021.06.19 4:01
Zaskakująca informacja z PiS. Kaczyński nie chciał senatorki Staroń na RPO.. Wystawili ją pomimo sprzeciwu Kaczyńskiego. Chyba staruszek ma coraz mniej do powiedzenia.
6969692021.06.19 10:54
W języku polskim, nadal obowiązuje określenie: "Pani Senator"...
Ala2021.06.20 6:42
696969 - Kolego, sprawiasz wrażenie inteligentnego, budując zdania wielokrotnie złożone. Jednak cechą człowieka rozumnego nie jest forma, a treść. Pisz budując zdania co najwyżej dwukrotnie złożone. Albo pisz po trzeźwemu. Ciebie po prostu nie da się czytać.
6969692021.06.20 10:05
No cóż... niektórzy nie są zdolni do zrozumienia zdań wielokrotnie złożonych... to ich problem
genus2021.06.19 15:27
Staruszek Kaczyński wystawił panią Staroń do piątego podejścia na RPO, Okazuje się że opozycja chce sterowalnego teoretyka prawa oderwanego od rzeczywistości lub niezależnego przedstawiciela LGBT , Zafajdana hołota nie lubi dobra Polaków
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.06.18 20:42
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
jestem Woleński2021.06.18 20:56
𝐈 𝐖 𝐊𝐎𝐋𝐊𝐎 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐑𝐃𝐎𝐋𝐄 𝐓𝐄 𝐒𝐀𝐌𝐄 𝐆𝐋𝐎𝐃𝐍𝐄 𝐊𝐀𝐖𝐀𝐋𝐊𝐈 𝐨 𝐌𝐈𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 ! - - - - 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐄𝐌 𝐨 𝐈𝐂𝐇 𝐉𝐄𝐙𝐘𝐊𝐔 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀𝐌 𝐏𝐎𝐉𝐄𝐂𝐈𝐀 𝐀𝐋𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙𝐄 𝐳 𝐌𝐎𝐒𝐀𝐃𝐔 𝐓𝐀𝐊 𝐑𝐎𝐙𝐊𝐀𝐙𝐔𝐉𝐀!
matis892021.06.18 20:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.18 20:36
Kładę rączkę na to moje żydowskie serduszko i mówię szczerze. Nie miałem seksu ŻADNEGO od co najmniej 40 lat. Oczywiście, że nie mam rodziny, dzieci, NIE WIEM co to znaczy mieć seks. Zresztą, jaki Margot na mnie spojrzy? Jestem stary, mały zdechlak jak ktoś by kichnął koło mnie pewnie bym się rozleciał na kawałki. MÓJ SEX to bycie PATO - HEJTEREM !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.18 20:15
Jest oczywiste, że żoliborski zaszczaniec nie widział i nie chciał staroń na stanowisku RPO, bo wiązałoby się to z wyborami uzupełniającymi do Senatu, a na drugi Rzeszów i kolejną porażkę swojego obozu politycznego nie może sobie ten tchórz pozwolić
6969692021.06.19 10:58
Twoja osobowość, mogłaby stać się źródłem ciekawej pracy z zakresu psychopatologii.