04.03.20, 16:15fot. Flickr/Platforma Obywatelska

Matka Kurka: Główną ofiarą koronawirusa będzie opozycja

Czy sensownym jest pisanie o chorobie w kontekście politycznym? O chorobie nie, ale mówimy o wirusie i to głównie polityczno-gospodarczym. Powtarzał się nie będę, wszystko o tym reżyserowanym obłędzie już napisałem. Co bardziej rozsądni fachowcy mówią krótko i dosadnie, mamy kolejny wirus sezonowy, do którego trzeba się będzie przyzwyczaić, jak do setki innych. Naturalny porządek rzeczy, o czym każdy myślący człowiek wie, tyle tylko, że to nie na myślących zbija się polityczny kapitał, jak i obdziera ze skóry, przy czym maseczki to naprawdę drobiazg. Kto ma na panice zarobić ten zarobi, kto się okaże frajerem wiadomo od dawna - pisze Matka Kurka na łamach Kontrowersje.net.W każdym razie wirus w końcu do Polski dotarł, ale czas oczekiwania rozładował wszelkie emocje. Oczywiście w mediach nagłówki świecą się na czerwono i w TVN przewijają się żółte paski, jednak to wszystko jakieś takie leniwe i bezpłciowe. Do tego stopnia nic się nie dzieje, że od rana jeszcze nie widziałem jednej konferencji Gasiuk-Pihowicz, czy innej Lubnauer. Państwo zdało egzamin? Nie zwykłem oszukiwać ludzi, wszyscy wiedzą jak wyglądają wizyty na SOR i to w „normalnych” warunkach, o takich zadymach jak medialny wirus nie wspominając. Pewnie, że istnieją procedury i w ostatnich dniach rząd i wszystkie służby dodatkowo stały na baczność dzień i noc, ale gdyby przyszła prawdziwa pandemia, żaden system i żadna służba zdrowia sobie z tym nie poradzi. Natomiast doskonale poradził sobie PiS, politycznie zostało to rozegrane naprawdę po mistrzowsku.

Najpierw PiS wciągnął opozycję do rzeczowej dyskusji, a w konsekwencji podzielił się polityczną odpowiedzialnością poprzez wspólne przegłosowanie ustawy. Wydawałoby się, że takie rzeczy są niemożliwe, jednak udało się, głównie z tego powodu, że w trakcie kampanii byłoby strasznie trudno kontestować ustawę, która w założeniu ma pomagać w zwalczaniu wirusa. Tak, czy siak opozycja grzecznie podniosła łapki, wcześniej w balonie emocji rozdymanym do monstrualnych rozmiarów, puścił zwór bezpieczeństwa i prawie całe niezdrowe powietrze zeszło. Dziś nie ma chętnych do zbijania kapitału na „pandemii” i zgodnie z moimi przewidywaniami PiS wyszedł na tym najlepiej, bo po prostu ma narzędzia, aby się przed społeczeństwem popisywać. Nie ma konferencji pozycji, nie licząc wygłupów lubuskiej marszałek z PO, nawiasem mówiąc ulubienicy Owsiaka, co mówi wszystko, za to są liczne konferencje przedstawicieli rządu. Tak to się musiało skończyć i tak się skończyło.

Prawie dwa tygodnie budowania atmosfery grozy i wyczekiwania na najgorsze, a gdy w końcu jakiś nieszczęśnik przywlókł wirusa z Niemiec, to się okazało, że wszystko przebiega podręcznikowo i jest pod pełną kontrolą. Nie chcę być nadmiernie złośliwy, ale jak inaczej opisać kolejną głupotę najdurniejszej na świecie opozycji? Zmarnowali kupę czasu i budowali kampanię Kidawy-Błońskiej na ludzkim nieszczęściu, co się nigdy Polakom nie podoba. Ich jedyną nadzieją było to, że tysiące chorych zaleją przychodnie i szpitale, tymczasem od początku było wiadomo, że na całym świecie ten wirus atakuje setki, nie miliony i wszędzie w mniejszym lub większym stopniu jest to opanowane. PO wystawiała PiS prezent na tacy i jeszcze zawiązała złotą wstążeczką. Dzień w dzień prognozowali kataklizm, pomór, lament i zgrzytanie zębów. Finał? PiS otoczył opieką jednego jedynego pacjenta i urządził popisowy spektakl skuteczności państwa. Dziękujemy, frajerstwo może się rozejść.

Ile się naczytałem, że wirus może zdominować kampanię i wywrócić plany PiS do góry nogami, no i wyszło jak zwykle. Młodzież używa idiotycznego określenia „karma wraca”, dostaję drgawek, gdy to słyszę, ale lepiej w zrozumiałym dla opozycji języku, ująć tego nie umiem. Najdobitniej skalę porażki oddaje chyba cała seria wizyt ekspertów w studiach TVN. Co wizyta to kupa śmiechu z „dziennikarzy” TVN, ale też irytacji na głupotę i za każdym razem apel, żeby media nie siały paniki, bo nie ma żadnego wielkiego zagrożenia. Nie widziałem jednego lekarza, który powiedziałby coś innego, a trzeba wiedzieć, że TVN zaprosił kilkunastu. Nic opozycja na wirusie nie ugrała i nie ugra, co więcej dostarczyła PiS amunicji, co w polityce zawsze kończy się rozstrzelaniem przeciwnika.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

antykomuch2020.03.5 6:23
2 wieszaki na plakaty
kapral zgłodniały prawa2020.03.4 23:48
Oni totalniacy już nie wiedza co robią.
KATON STARSZY2020.03.4 23:37
Nie zupełnie się zgadzam z tym artykułem.Prezydent Duda wychodzi bardzo dobrze na spotkaniach z wyborcami,jeżeli będzie zakaz spotkań ,tominus dla niego.Natomiast sztab wyborczy Kidawy odetchnie z ulgą,nie będzie tak spektakularnych wpadek przytłumionej baby.A w telewizji to przejdą przez sito jej wypowiedzi.Panie Wielgucki,wyborcy PO,to przygłupy i niezależnie co piep....nie głupia baba i tak zagłosują na nią.Ważne kto liczy w komisjach,a w terenie pisowców jest mało.Posłowie którzy dostali się do Sejmu zazdrośnie eliminują mądrzejszych członków,a poza tym siła złego na jednego w komisjach wyborczych.
Poznaj tajniki jak Zarabiaja gwiazdy2020.03.4 22:19
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 10.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
jeny2020.03.4 22:44
to nie jest praca, tylko lichwiarstwo-geszefciarstwo. Praca polega no wytwarzaniu dóbr które służą innym, a nie na robieniu innych w ch...., nawet gdy jest to w maiejstacie prawa
Julian2020.03.4 22:10
co za para ! Tacy śliczni....
diki2020.03.4 21:28
na biologii kompletnie się nie znam i to podkreślam ... ale proste obserwacje...podobno na grypę w Polsce choruje 3,5 mln ludzi jedna osoba może mieć kilaka stanów podgorączkowych gorączkowych kilka razy w roku owszem lekarz zbada. . zajrzy w gardło , posłucha płuc ... i tle i kto tam zbada jaki wirus był przyczyną ? ano nikt.. w tym roku było pewnie więcej zachorowań bo nie było mrozów... ludzie nie padają.. (jakoś więcej, niż coroczna statystyka) .nic się nie dzieje... więc "matka kurka" ma racje podwójnie raz że nie zbija się kapitału na ewentualnym nieszczęściu a dwa ze to burza w szklance wody bo owszem mrozów nie było, ale już za dwa trzy tygodnie słońce przygrzeje i wybije wszelkie dziadostwo... ale jak wiadomo jak to dobrze mieć głupią opozycje..
uwaga nadchodzi2020.03.4 20:42
nooo i mamy KON KON DONY kon dony dla gejów
poPO=kurw... i zlodzieje2020.03.4 20:39
oj pedały z poPO zdziwicie sie 10 maja, oj zdziwicie!!!
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic 2020.03.4 20:06
Unfished "business" ... Albert ty matole, jesteś po raz kolejny w błędzie, gen. R. Kukliński nie dostał Medal of Honor. Dowiedz się matole jakie kryteria obowiązują aby otrzymać Medal of Honor Tak długo jak nie znasz rzetelnego zródła zrób sobie przysługę i zamknij się. Nic za darmo nie dostawał, pracował w Pentagonie, mieszkał w DC albo w Virginia, może Maryland. Pensja w Pentagon dla takich jak ty nędzarzy jest niewyobrażalna. Za pomoc polskich agentów w Iraku w uratowaniu amerykańskich agentów (Operacja Samum) oraz wcześniejsze zasługi gen. Kuklińskiego rząd USA darował dużą część długu (U.S. loan quarantines). Jest to doprawdy nudne zajęcie ustawiczne kopanie doopy zgreda.
Nina2020.03.4 19:56
Zaczynam lubieć tego koronowirusa rozprzeszczenia się w lewackiej UE może to szmabo z dziesiatkuje, a jak jeszcze zajmie się wrogą opozycją w Polsce to będzzie super.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.4 19:48
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! a że jesteś matol to otworzysz Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
anonim2020.03.4 19:16
WAŻNE dla bezpieczeństwa Polski! Polacy czas się budzić? Koniecznie odsłuchaj! o tym Prezydent Andrzej Duda nie mówi: Bartosiak: Staliśmy się więźniem polityki Zachodu wobec Rosji. Musimy uaktualnić doktrynę Giedroycia youtube.com/watch?v=2zaCaLcDgSo .
Polak Ateista Durny Gej2020.03.4 18:28
Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której członkowie są zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu polskiego. Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek są przez tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli zmuszani do emigracji za pracą ! Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ? Co ich zaśepiło czy ogłuszyło ? Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może sprawdzić w internecie jaka jest prawda ! ............................... żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza - ich głupotą !
Elektor2020.03.4 18:26
To tak jakby wirus nie pojawiał się w Polsce w proteście przeciw łamaniu Konstytucji, albo jego pojawienie byłoby niezgodne z Konstytucją. Tak czy tak, opozycja trzęsie porami, bo ponoć ten wirus, wyhodowany przez komunistów z Chin, atakuje tylko komunistów ?! Pierwszy przypadek w woj. Lubuskim, a osoba, która go przywlekła z Niemiec leży w Zielonej Gorje, tzn. drugim po Warszawie skupisku komunistów ! Szczażasty był w Niemczech żebrać o pomoc dla polskich komunistów od niemieckich komunistów na kampanię dla swojego zboczeńca, w nawiasie dziwię się dlaczego nie pojechał do Moskwy, ale stało się – i co ? dostał od Niemców , ale Komunowirusa !
Piotr Nowak2020.03.4 18:11
Nowak Witam komentujących przygłupów z antyPISowskiego psychiatryka ! Zerkam od czasu do czasu na różne portale internetowe i wszędzie spotykam grupkę komentujących lewackich przygłupów z totalnie zdeformowanymi mózgami. I na prawie wszystkich portalach zagnieździli się jak tasiemce uzbrojone. Myślę sobie, po co oni to robią ? Jaką z tego mają korzyść ? Czyżby PO im płaciło ? Nie wierzę ! Przecież PO z Tczewa nagrywa PO z Warszawy, jedni gryzą się z drugimi, no to i tak pozagryzają się nawzajem i wylądują na śmietniku historii. Te Lewackie szczochy i frustraci gardzący Polakami nie czują tego, że są Polsce niepotrzebni, niechciani, i że dla tego balastu nie ma miejsca w naszej Ojczyźnie, szczególnie dla tych, dla których Polskość to nienormalność. Oni wyparli się Polskości ! Oni są przeciwko wszystkiemu co jest dobrem, wszystkiemu co robi polski rząd i prezydent , a ich nienawiść , podłość i obrzydliwość udziela się nawet do kota Kaczyćskiego.
Fakt2020.03.4 17:51
Totalni zdrajcy pragnęli do tego stopnia wirusa ,że niejaki Biedroń chciał nawet do Chin - chyba aby zaimportować chorobę dla Polski . Opozycja to po prostu durnie
gumowa kaczka2020.03.4 17:48
zmieńcie nazwę z Fronda na Portal Filozoficzny Matki Kurki
anonim2020.03.4 17:39
MOCNE! Braun: III wojna światowa już się toczy.Polacy nie są pionkami, ale szachownicą, którą inni wydeptują youtube.com/watch?v=PJCMTgpL_9Y ,
jeny2020.03.4 22:36
to już IV wojna światowa, bo Braun mówił że III zaczęła się w 2014
anonim2020.03.4 17:31
TVN do wieczora coś wymyśli, pewnie już do studia jadą eksperci od epidemiologii w osobach dr Hołdysa, Maleńczuka i docent Jandy
tygrys2020.03.4 17:30
świetny artykuł "Matka Kurka"- brawo!!!
Sex portal2020.03.4 17:10
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Kajtek z Bronxu2020.03.5 19:00
www.sexświnie.com.pl
katolik2020.03.4 17:08
dno popslsldwiosnanowoczesnahołow zaciągnęło karę samoprzekleństwa z wszelkimi konsekwencjami , zaciągnęło grzech społeczny Polaków
katolik2020.03.4 17:07
2x guguś z dna
martacz2020.03.4 16:48
Kurka to jednak ciężko pracuje na swoją reputację debila :)
ladychapel2020.03.4 16:45
Poki co, w kolanie prezesa bolace bakterie sie gniezdza
Leszek 2020.03.4 16:43
Brak miejsca na pochuwek umieraja tez mlodzi. Ostatnio zmarla mloda pielegniarka, matka mowila, ze na nic niechorowala.
Irena2020.03.5 14:27
Naucz się pisać po polsku, a nie "po polskiemu".
Leszek 2020.03.4 16:40
Wiadomosc z pierwszej reki ,w Teheranie umiera znacznie wiecej ludzi niz podaja wladze.
Topek2020.03.4 16:35
Na pewno to nie jest pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce tylko pierwszy wykryty lub upubliczniony ponieważ ponad 80% chorych przechodzi te chorobę łagodnie objawy podobne do grypy, dlatego nawet nie wiedzieli że mają koronowirusa
Sis2020.03.5 9:14
Ewentualnie też są / byli nosicielami wirusa nawet o tym nie wiedząc, bo silny i odporny organizm mógł zdusić chorobę w zarodku, jak każdą inną.
panie naczelny Frondy, to do pana 2020.03.4 16:28
Zachęcam wszystkich aby zaczęli używać jako nick "Atheisten sind dumm" albo "Ateiści to durnie", tak może nawet lepiej. Będzie to, jest to stosowne, w końcu to jest katolicki portal. Nie jest w tym nic oryginalnego twierdzić, że ateiści są durniami. To jedynie stwierdzenie faktu. Daję pod rozwagę "naczelnego" aby zamienił "Fronda" na "Ateiści to durnie". Nie sądzę aby A. Einstein miałby coś przeciw temu aby używać jego wielkomne stwierdzenie. I nie jest to też "trade mark", więc jest darmowy.
anonim2020.03.4 16:41
Andersen ?
Die glabigen sind dumm2020.03.4 16:44
Du scheiss Arschloch
Friss scheiße und stirb!2020.03.4 16:52
Nur in deinen Träumen, du Hosenscheisser!
Katoliken nicht erwunscht2020.03.4 18:07
Halt die klape du alte Putzlappe
Geh zurück in die Schule, du Schlampe!2020.03.4 19:51
Deine deutsche "Grammatik" ist beschissen. Du bist abscheulich, du alter Sack.
Albert2020.03.4 16:49
"A. Einstein miałby coś przeciw temu aby używać jego wielkomne stwierdzenie" Einstein z pewnością nie miałby nic przeciwko temu, bo nigdy takich słów nie wypowiedział, ani też nie napisał. Ten tekst "Atheisten sind dumm" to urojenia jednego z katoprawackich ćwierćinteligentów i mitomanów, jakich tutaj pełno. To ten sam od "sprechen du Deutsch".
PiS to gó-w-no2020.03.4 16:27
Myślę że ofiarami raczej będą starcy jakieś stare maciory czy kaczory, Pierwsza kosa 70+ będzie zbierała żniwa
Barbara2020.03.4 16:46
Uważaj bo wypowiesz to w złą dla siebie godzinę
Dariusz2020.03.4 16:48
Proszę poluźnić gumę w maseczce.Odcięcie dopływu krwi do mózgu może mieć fatalne skutki.
zmijowe plemie2020.03.4 19:03
icek czy chamstwo i klamstwo to wasze glowne cechy narodowe
poPO=kurw... i zlodzieje2020.03.4 20:26
pomodle sie za Ciebie może ........
PiS to gó-w-no2020.03.5 0:17
Dobrze że chociaż wiecie co to są maciory i kaczory
Matoły i oślice!2020.03.4 16:24
Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów? Za rok może wcześniej będzie szczepionka, czy ty blogowy ajnsztajnie się zaszczepisz, czy zwyczajowo będziesz pier..... głupoty, pokazywał videos jak to szczepionki "zabijają"? Są kraje które mają pieniądze, laboratoria i specjalistów a ludzie umierają. Jedyna epidemia w Polsce to epidemia nienawiści i głupoty.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.03.4 16:24
Czyli jednak wina Biedronia, Kidawy i Bosaka, a nie paździerzowego państwa PiS z tektury, które istnieje tylko teoretycznie?
anonim2020.03.4 16:39
Przypomnij sobie jakie państwo stworzyła "koalicja" PO PSL, bardzo trafnie nazywali swoje dzieło " Ch... , D... i kamieni kupa. Aty styropianowy drepczesz w tym błocie.
Pisiory na wybory2020.03.4 17:38
Takie »mundrości« to możesz wyPiSywać na wSklepiku, trolu bez nicku.
...2020.03.4 16:59
Obudż się Stachu bo istniejesz teoretycznie ???
emerytka2020.03.4 19:28
skoro mowisz ze to ich wina NIE BEDE ZAPRZECZAC!!bo napewno winy PIS nie ma zadnej,!!!!!jedynie WIDOCZNE spowolnienie w sprawach procesowych dotyczacych OSZUSTW AFER,ZNISZCZENIA POLSKI,WYPROWADZENIA DO niemiec miliardow,brak odpowiedniej reakcji na wyczyny sedziow,i poslow ZAKLOCAJACYCH SPOKOJ MIRU DOMOWEGO W POLSCE,uliczne zamieszki tychze oraz na OBELGI JAKIE STOSUJA NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ WOBEC POLSKI,to sa wazne kwestie,bo wiele panstw czuje sie zazenowanych takimi postawami obywateli kraju KTORY DOMINUJE W GOSPODARCE I EUROPIE!!!
Lobo2020.03.4 16:16
Kolejny, którego koronawirus cieszy. Katoliku, opamiętaj się!
Leszek 2020.03.4 16:26
Wiadomosc z pierwszej reki. W Teheranie umiera wiecej ludzi niz podaje wladza. Umieraja tez mlodzi , brakuje miejsca na cmentarzach, wiec chowani sa w szczerym polu. Nikt sie tam nie interesuje ludzmi. Prawdopodobnie polowa ludzi jest zarazona. Nie jest tak wesolo jak sie mowi. Osoba relacjonujaca ma w Teheranie reszte rodziny. Nie ma powodu by mnie oszukiwac.
Dariusz2020.03.4 16:46
Proszę poluźnić gumę w maseczce.Odcięcie dopływu krwi do mózgu może mieć fatalne skutki.
tygrys2020.03.4 17:28
świetny artykuł "Matka Kurka"- brawo!!!
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.03.5 8:28
Pięknie strollowałeś Wielguckiego. Mówiąc językiem Frondy zmiażdżyłeś ironią. XD
emerytka2020.03.4 19:22
no idiota KOMPLETNY IDIOTA Z DEBILEM w jednym!!!czytales artykul matki kurka od poczatku do konca???slyszales co czytales???rozumiales co czytales ??tego akurat nie bylabym taka pewna!!!ODCZEP SIE OD KATOLIKOW,czy slyszales zebym cie opluwala??NIE wiec idz sobie gdzie chcesz z kim chcesz BYLE JAK NAJDALEJ OD KATOLIKOW!!
Irena2020.03.5 14:25
Gorsza od koronawirusa jest "zaczadziała" nienawiść do drugiego człowieka, w tym do katolika (tylko dlatego, że nim jest).