23.09.19, 19:30zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons, edytowane; Youtube

Matka Kurka: Jachira- najnowszy Palikot czy AntyPalikot?

"Bywają w życiu takie sytuacje, że i w Palikocie trzeba zauważyć parę zalet. Co by o tym barbarzyńcy nie mówić, to w pewnych obszarach był skuteczny"-pisze Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net. Zdaniem Wielguckiego, kontrowersyjna kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, Klaudia Jachira "usiłuje iść drogą Palikota". Czy z sukcesem?

"Odwieczny problem, czy pisać o prowokatorach, czy ich pomijać, bo… „im tylko o to chodzi”, w przypadku Klaudii Jachiry rozwiązuje się sam. Proszę zapamiętać to nazwisko i wspomnieć od czasu do czasu o tej personie, z bardzo prostego powodu. Pani Jachira usiłuje iść drogą Palikota, ale jest AntyPalikotem, czyli „polityczką” przysparzającą wiele pożytku, politycznej konkurencji. Nim o pani Jachirze spiszę parę akapitów, to jeszcze dwa zdania o pierwowzorze. Bywają w życiu takie sytuacje, że i w Palikocie trzeba zauważyć parę zalet. Co by o tym barbarzyńcy nie mówić, to w pewnych obszarach był skuteczny."-podkreśla publicysta. 


"Swego czasu przyciągał do PO najgorszy lewicowy sort i odbierał głosy całej lewicy, później stworzył własny ruch, na identycznych zasadach, łącznie ze służeniem PO. Drugą jego zaletą było skuteczne prowokowanie PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego, co nie wynikało z jego wielkich talentów, ale z wyjątkowego chamstwa i brutalności, jakiej dotąd w polskiej polityce nie było. Prawdę mówiąc PiS do końca nie znalazło recepty na Palikota, na szczęście Palikot, jak każdy koloryt w polityce, zużył się sam. Dlaczego łączę te dwie postaci, to znaczy Palikota i Jachirę? Pierwszy powód jest taki, że wypada jeszcze połączyć Tuska i Schetynę, który przy pomocy Jachiry chce uzyskać taki sam efekt, jak Tusk uzyskał z pomocą Palikota. Drugi powód to zasadnicza różnica pomiędzy „Palikotem Tuska” i „Palikotem Schetyny”-wskazuje bloger. Jak przypomina Piotr Wielgucki, o ile Janusz Palikot jako czynny polityk był niegdyś "gwiazdą mediów", to Klaudia Jachira nie jest w stanie wyjść poza media społecznościowe, mimo iż "staje na głowie, aby się przebić do szerszej „świadomości społecznej”.

"Nie pomagają nawet niemal codzienne promocje w wykonaniu „Wiadomości” Kurskiego, czego akurat Kurskiemu nie wyrzucam, ponieważ konsekwentnie uważam, że Jachirę trzeba i warto pokazywać. Żenująca twórczość tej panienki cieszy się powodzeniem może 3%, góra 5% procent elektoratu POKO, co potwierdza i jej wynik z wyborów samorządowych, gdzie we Wrocławiu dostała bodaj 400 głosów i 13 miejsce na liście, jakie dostała od Schetyny. Skuteczność Jachiry mierzona zyskiem politycznym jest bliska zera, ona nie odbierze lektoratu Biedroniowi, „Razem” i tym bardziej SLD. Ona robi za maskotkę marginesu wyborczego POKO i to jest kluczowa informacja"-wskazuje bloger. 

"Schetyna nieudolnie powtórzył zagrywkę Tuska i jeszcze do tego postawił na złe kadry, w rezultacie 95% elektoratu i polityków POKO musi świecić oczami i nieustannie tłumaczyć się z wybryków Jachiry. Co więcej wiele z tych wybryków zraża całe grupy wyborców w ramach elektoratu POKO. Głównie chodzi o to, że bardziej rozgarnięci zwolennicy POKO widzą, że PiS na działalności Jachiry nie traci, tylko zyskuje i to z kilku stron. Po pierwsze to jest „hejt” w czystej postaci, po drugie irytujący „styl” prowokatorki mobilizuje wyborców PiS, po trzecie Jachira ustawia POKO defensywnie, wbrew ofensywnym zamiarom"- pisze "Matka Kurka". 

"Jaki tu jest polityczny zysk, skoro „pociski” średnio rozgarniętej panienki natychmiast odbijają się rykoszetem i strzelają do swoich? Nie ma powodu, aby takich darów niebios, czy raczej prezentów od przeciwnika, nie wykorzystać"-ocenia publicysta. 

"Moja ocena wtórnego pomysłu Schetyny i wykonawczyni politycznego planu, jest ze wszech miar pozytywna. Oczywiście patrzę na wszystko przed pryzmat politycznych korzyści PiS, a nie POKO i stąd pozytywne nastawienie do wyczynów Jachiry.
Łatwo jest przyjąć znane schematy zachowań, na przykład wspomniane izolowanie prowokatorów, ale sprawny polityk musi się wykazać kreatywnością, zwłaszcza jeśli walczy o władzę"-Wskazuje Piotr Wielgucki. Zdaniem blogera, marginalizowanie czy wyciszanie działalności Klaudii Jachiry byłoby wielkim błędem politycznym, gdyż takie osoby powinny "mieć swoje miejsce w wyborczej strategii". 

"Naturalnie bez przesady, to nie jest panienka, która ma wielki potencjał, przeciwnie, mówimy o kosmetyce, ale dość istotnej szczególnie w przypadku POKO. Jeśli Jachirze ze słabych notowań POKO uda się urwać kolejne 2-3%, a jest na dobrej drodze, to dlaczego jej w tym nie pomóc?"-pyta Wielgucki. 

Kontrowersje.net

Komentarze

anonim2019.09.24 13:04
Nic lepszego niż "jachira" nie mogło się przytrafić Panu Jarkowi przed wyborami. +++ Więcej jachiry w mediach !!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 10:52
Złe wieści dla tęczowych i psychicznie upośledzonych zboczeńców! Te statystyki to oczywisty fałsz i bzdura. Zmanipulowane do bólu, pokazują rozpaczliwe próby przekonania normalnej większości, że zboczenia to norma. Nie da rady. Zbok to zbok. I tyle. Na pohybel wszelkiej maści tęczowym zboczeńcom i neurastenicznym dewiantom. Na pohybel tęczowym pedederastom/pedofilom.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.24 14:48
mimo wszystko pochwalam i namawiam też innych zboczeńców na frondzie o poparcie
Szczekanie w toku2019.09.24 6:58
Jachira to awatar tej szwedzkiej aktywistki klimatyczki.
Pawe\305\202 2019.09.24 0:23
Wasserman powiedziała ze internet będzie od 15 roku życia . Pedofilom to nie spodobało się i już zapowiadają z Trzaskowskim marsz równości....
anonim2019.09.23 23:09
Palikot kupił Polmos Lublin za pieniądze Polmosu Lublin, Jachira ma polski dowód osobisty, mówi po polsku, ale jest ojkofobką
Polak (PIS)2019.09.23 20:46
Gdy Wódz Jarosław Kaczyński działa jako Najwyższy Sędzia Narodu Polskiego, jego wola jest prawem najwyższym i wszystko co postanowi jest legalne i konstytucyjne. Jest tak nawet gdy jego postanowienia są sprzeczne z prawem pisanym.
Jan2019.09.23 21:11
Ale dzięki temu doprowadzi nas do dobrobytu a Polska uchodzi za kraj twardy i powstały z kolan
Polak(PIS)2019.09.23 21:31
Jestem wrogiem demokratyzmu i demokracji zwłaszcza liberalnej. Jestem za zasadą wodzostwa i rządami silnej ręki i potężnej władzy oraz klarownej odpowiedzialności. Jarosław Kaczyński jest dla mnie właśnie takim silnym wodzem, który zrobił i robi w Polsce porządek. Nawet Kościół musi być podporządkowany woli przywódcy.
STEFAN2019.09.23 21:54
Jan! Masz rację! Czytałem, że nawet Niemcy naszą gospodarkę chwalą ! Mówią, że nam zazdroszczą ! MOżna?? Można ! Więc tak dalej !
Jan2019.09.23 20:39
A ja się cieszę, że jest ta Jachira, jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem kto to, a teraz wiem. Wiem też, że prezentuje ona poziom kultury kandydatów POKO do parlamentu. To utwierdza mnie w mniemaniu iż każdy oddający głos na tę formację to KRETYN
na goownie dzielnicowym goownianie muchy sr..ją2019.09.23 20:07
po goownie dzielnicowy tylko goowniane muchy łażą i obsr... ją.
HOMO = HIV2019.09.23 20:04
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
JS2019.09.23 20:01
Opinia PISowskich wieprzów typu matka kurka się nie liczy! to tylko folwarczne tępe bydło które ma głosować na partię Kałczyńskiego!
Stanislaw2019.09.23 20:26
A kysz! A kysz, Pędzić stąd kolejnego zagozdziaka!
PePe2019.09.23 22:00
Kiedy Ratusz płaci? Na 10-go czy koniec miesiąca? A może ryczałcik od wpisu?
hehe2019.09.24 8:46
Cieszą mnie takie wypowiedzi jak twoja bo świadczą o totalnej frustracji totalnej opozycji :-) Jeszcze z 10 takich postów i żyłka ci pęknie, usadzając cię w fotelu do końca życia :-)
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.24 14:45
jesteś tylko zwiędłym JUHEM
Jestem z Białegostoku2019.09.23 20:01
Jak to powiedział w czechosłowackim serialu lekarz do pielęgniarki: gdyby głupota miała skrzydła , to by pani latała jak gołębica. Dziękujmy Jachirze za jej obecność w PO, pokazuje poziom tej partii. Takich jachir jest tam bez liku, oby wzniosły się wszystkie na szczyt swego antyintelektu. Pozdrawiam i lewaków i prawaków.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.23 19:55
Uwaga złe wieści dla homofobicznie zaburzonych frondziarzy ---> Opublikowane dziś badanie Eurobarometru na temat dyskryminacji pokazuje, że 76 procent Europejczyków zgadza się, że osoby homoseksualne lub biseksualne powinny mieć takie same prawa jak heteroseksualiści - powiedziała w poniedziałek unijna komisarz ds. sprawiedliwości i równości płci Viera Jourova, przedstawiając wyniki unijnego badania, pierwszego od 2019 roku w tej sprawie. Dla Polski ten odsetek to 49 procent. Nad Wisłą akceptacja dla równych praw mniejszości seksualnych postępuje szybko. Wzrosła aż o 12 punktów procentowych w stosunku do 2015 roku. https://www.tvn24.pl/eurobarometr-polacy-bardziej-otwarci-niz-4-lata-temu-w-kwestii-praw-mniejszosci-seksualnych,971736,s.html Na pohybel PiSdzielcom, na pohybel homofobom!
Stanislaw2019.09.23 20:25
A kysz! A kysz! Pędzić stąd zagoździaka!
PePe2019.09.23 21:58
Koło d ... mi to lata.
mendy, mendy2019.09.23 19:52
Banaś - najnowszym Stanisławem Gawłowskim?
JS2019.09.23 19:44
PROSZĘ, PRZESTAŃCIE PISAĆ o tej zatrutej dziewczynie ! To jest jak popularyzowanie jakiejś nowej celebrytki medialnej, o której robi się coraz głośniej. Po co nam czytać o wybrykach, zdziczałej nastolatki,? Ta kobieta ma taką właśnie, niepoważną, niedojrzałą mentalność. Pozdr.
PePe2019.09.23 21:58
Ta kobieta jest po 30-stce. Ale faktycznie mózg zatrzymał się w rozwoju ok 15 roku życia.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.23 19:42
Taki strach przed trzynastą pozycją na liście???? Musi mieć potężne poparcie społeczne.
Ciekawe2019.09.23 21:15
Pisie nie maja mozgu to takim parekselans hepeningow nie czuja bo tam IQ mniejsze niż nr buta
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.24 14:44
większego JUHA od ciebie ciężko znaleść PełOwski Q---tasie z wielki IQ