01.10.19, 10:00

Matka Kurka: Z premedytacją zostawiam obiektywizm w tyle

"Od razu się do czegoś przyznam, zostały ostatnie dwa tygodnie do wyborów i szybciej odciąłbym sobie rękę, nogę i jęzor, niż napisał jedno słowo, które mogłoby pomóc „opozycji”. Z pełną premedytacją i być może cynizmem zastawiam obiektywizm w tyle, ponieważ zwycięstwo w wyborach jest celem najważniejszym i świętym. Dlatego w normalnych, a właściwie nienormalnych okolicznościach, jakie mieliśmy jeszcze parę lat temu, robiłbym wszystko, aby o sprawie Banasia zapomnieć, ewentualnie zainteresować opinię publiczną innymi sprawami" - pisze na swojej stronie Kontrowersje.net Piotr Wielgucki (Matka Kurka).

 

"Dziś z czystym sumieniem i komfortem mogę sobie na obiektywizm pozwolić i pisać o kamienicy Banasia do woli, bo żadnego wpływu moje pisanie na wynik wyborów mieć nie będzie. Mógłbym, ale prawdę mówiąc nie chce mi się, chociaż jest parę elementów, które w oczy szczypią. Napiszę o czymś innym, dużo ważniejszym i bezpośrednio związanym z tym i wieloma innymi „aferami”. Otóż od 2015 roku ruszyła jedna wielka nagonka na rząd PiS i nawet nie chodzi o to, że mieliśmy do czynienia z ostrą krytyką, surową, czy tez brutalną oceną. Nie! To było pospolite szczucie pozbawione jakiejkolwiek moralności, rozsądku i przede wszystkim proporcji. Początki rządów PiS wiązały się z trzema „aferami, o czym zapewne wiele Polaków już nie pamięta i skojarzy dopiero po przypomnieniu" - przekonuje autor.

"Szczyt maltański! Pamiętacie Polacy? Ano właśnie, mnie się też ledwie po łbie kołacze ta „niedopuszczalna katastrofa dyplomatyczna”, ale dokładnie tak wyglądała inicjacja wielkiej propagandowej ofensywy. Dalej poszły konie po betonie i ruszyła „afera” z Janowem, zataczając międzynarodowe kręgi. Do koni dołączyły korniki z Białowieży, potem Seicento Sebastiana i kulminacja nastąpiła przy dwóch srebrnych wieżach Kaczyńskiego. Oczywiście pominąłem setki większych i pomniejszych afer, choćby tę, że Piotrowicz odpowiada za pedofilię w Kościele, a cały PiS chroni pedofilów i Piotrowicza. Dlaczego pominąłem? Po prostu nie da się tego spisać i na byczej skórze, aferą było wszystko i każdego dnia. Ludzie nieustannie byli i nadal są bombardowani Białorusią, faszyzmem, upadkiem standardów, zamachem na konstytucję i tak dalej" - pisze dalej Matka Kurka.

Jego zdaniem "wszystko to było podporządkowane jednemu celowi – powrotowi „elit” III RP do władzy".

"Skala, natężenie i bezwzględność w dążeniu do realizacji celu, pokazywały jak bardzo nowa rzeczywistość ciąży starej władzy i jak bardzo oni są od rzeczywistości oderwani. Efektem zmasowanych działań propagandowych miała być powtórka z lat 2005-2007, czyli takie zohydzenie PiS, Kaczyńskiego i paru innych wyrazistych postaci po tej stronie, aby ludzi reagowali odruchem wymiotnym na sam dźwięk skrótu PiS lub nazwiska Kaczyński. W latach 2005-2007 to się udało i trwało co najmniej do 2013 roku. Po 2015 roku efekt okazał się dokładnie odwrotny od zamierzonego, owszem ludziom się zbiera na wymioty, ale nie na hasło PiS, tylko na kolejną „aferę w PiS” i 154 faszyzm" - czytamy na łamach Kontrowersji.net.

"Każdy człowiek z osobna i ludzie w grupach mają swoje zawory bezpieczeństwa. Nie da się zjeść wiadra kawioru na raz, nie da się non stop przeżywać orgazmu, a co dopiero non stop być torturowanym najgorszymi na świecie wiadomościami. Codziennie POKO, TVN i GW wzniecali jakieś pożary i alarmowali całą Polskę. Raz, dwa, trzy, dziesięć razy Polacy polecieli zobaczyć, co się tak naprawdę dzieję, ale po dwudziestym razie, poza ideologicznymi piromanami nikogo dym bez ognia nie interesował. Nużąca propaganda zahartowała Polaków i teraz nic nie działa, prawdziwy ogień też by nie zadziałał, o ile nie podchodziłby pod domostwa wyborców. Pali się? Niech się pali, nie moja stodoła nie moja sprawa, sami sobie gaście to, co podpaliliście" - wskazuje Piotr Wielgucki.

I kończy celną uwaga:

"O sprawie Banasia na dwa tygodnie przed wyboramimogę sobie pisać do woli, naturalnie gdyby mi się chciało i nic to w wynikach wyborów nie zmieni. Naród się uodpornił i nie robią na nim wrażenia propagandowe sztormy medialne. PiS musiałby podpalić domy Polaków, ale to nie jest program tej partii, to jest program konkurencji politycznej. Dopóki PiS chroni i w razie potrzeby gasi domy Polaków, będzie miał notowania dwukrotnie wyższe od całej reszty politycznych podpalaczy. Proste jak Jachira!".

bsw/Kontrowersje.net

Komentarze

anonim2019.10.1 16:35
tam na spotykał sie Pięta ze swoją kochanką w tych pokojach na godziny?
XYZ2019.10.1 14:33
Zapomniał o wybuchowej oponie
Reytan2019.10.1 13:07
Jak ja lubię być komuchem i donosić. Jak PIS będzie u władzy to będę konfidencił ile wlezie.
aśka2019.10.1 12:46
Ten chłopina mózg juz dawno zostawił a teraz straszy pozostawieniem obiektywizmu Śmieszny pimpek
Reytan2019.10.1 12:34
PIS zwycieza wylacznie dzieki antypolskosci i antykatolicyzmowi Komuny,
dzielnicowy2019.10.1 11:47
Akt rozpaczy ?! Byli „prezydenci” piszą list do „przedstawicieli demokratycznej opozycji kandydujących do Senatu spoza wspólnej listy trzech opozycyjnych ugrupowań”. Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski namawiają kandydatów do Senatu, którzy startują spoza wspólnej listy opozycyjnej do tego, aby ci wsparli opozycję i zrezygnowali z walki o mandat senatorski. Pod listem otwartym, poza trzema byłymi przygłup-prezydentami, podpisali się również lewackie szczochy: Krystyna Janda, Maja Komorowska, Juliusz Machulski, Radosław Markowski, Adam Daniel Rotfeld, Wojciech Sadurski, Łukasz Turski, Ludwika Wujec, Henryk Wujec, Adam Zagajewski.
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 11:46
Spotykam się, szczególnie z niezdecydowanymi, z reakcjami typu „tylko nie Kaczyński”, zdziwiony zadaję pytanie „dlaczego ?” Zazwyczaj w odpowiedzi słyszę „no wiesz !”....... „No nie wiem !” stwierdzam wyrozumiale. „No co ty ?!” słyszę lekko zmieszany głos. Skoro tak, to proszę daj trzy argumenty dlaczego nie Kaczyński ? Zapada cisza „.....”, po dłuższej przerwie proponuję pojednywczym tonem: „Dobra, daj jeden argument, ale mocny” ! Cisza trwa „....”, przerywam milczenie spokojnie pytając: „Dlaczego ?” W oczach rozmówcy dostrzegam rozterkę spowodowaną rozdźwiękiem pomiędzy silnymi emocjami związanymi z niechęcią i brakiem rozumnego ich uzasadnienia. Za każdym razem mi smutno: „Jeszcze jeden/na zmanipulowany/na .
Konfederata2019.10.1 11:43
Elektorat PiS to ludzie o mentalności traktorzysty i dojarki w PGR. Im nic nie przeszkadza, lata sobie jakiś dygnitarz rządowym samolotem pociupciać w burdelu? Spoko. Inny bierze kasę na dom pielgrzyma i wynajmuje na burdel? Nie ma sprawy. Żydy chcą kasę od nas? Jaki problem, przecież rząd zapewnia że stosunki między Polska a żydkami są bardzo dobre. Kołchoźnikom z PGR wystarczy że im się wyciągnie po cichu z kieszeni 700 zł i uroczyście co miesiąc przeleje 500. Z PGR wyszliśmy i dzięki takim prymitywnym ludziom do PGR wracamy.
dzielnicowy2019.10.1 11:50
Ty Konfederata, a twoja mamusia i tatuś też byli konfederatami, czy może debilami ?! No do cholery po kimś musiałeś odziedziczyć to twoje debilosto !
Saki Faki2019.10.1 11:56
Twoi na pewno tymi debilami byli, że sprowadzili na ten świat takie gówno jak ty.
Konfederata2019.10.1 12:18
Mamusia jest dalej prawicowa i za Konfederacją, ona wie skąd się biorą pieniądze. Tatuś nie żyje, a kiedy żył to niestety SLD a potem PiS. Gładko przeszedł od Kwaśniewskiego do Kaczyńskiego. To naturalne przejście. Pisowcy to pogrobowcy komuchów, tyle że kościelni. Poglądy odziedziczone po mamusi. Szanowny dzielnicowy zaś komuch z dziada pradziada?
Irena2019.10.1 13:12
Konfederata uważa, jak Stuhr, że wyborcy PiS - cyt. ze Stuhra - "to potomkowie chłopów folwarcznych". Bardzo szanujemy ludzi, którzy wyrośli na wsi, bo to oni dają nam, jak śpiewano w przedwojennej lwowskiej piosence "chlib i mliku". Wśród wyborców PiS są profesorowie, wykładowcy oraz osoby, które ukończyły DWA kierunki studiów. Nie złamiecie nas.
Konfederata2019.10.1 14:11
o ile pisowców tak z grubsza można uznać za traktorzystów i dojarki z PGR to platfusy z kolei kojarzą mi się z parchatymi szemranymi knajpiarzami, żyjącymi z łaskawości naiwnej władzy i pieniędzy rozpitych traktorzystów. Obu opcjom zależy na dotacjach od państwa, stąd ich obrzucanie się wyzwiskami aż do ślinotoku. PS.Pani Irena zapewne budżetówka. Nauczycielka?:)
schell2019.10.1 19:10
ciebie to chyba przy ognisku rodzice? zrobili, inaczej byś takich głupot nie pisał,
Hak Ci w smark2019.10.1 11:43
Już nie wiem co bardziej mnie bawi. To, że Wielgucki myśli, że ktoś na poważnie traktuje wypociny człowieka, którego największym osiągnięciem jest bycie naczelnym hejterem Owsiaka czy to, że ludzie na obiektywną prawdę nie zasługują, gdyś wybory ma wygrać jedyna i słuszna partia.
dzielnicowy2019.10.1 11:53
Ty Hak, a tak cię prosiłem palancie: nie komentuj i nie odpowiadaj na wpisy innych – i co ? Każdy taki twój wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzasz, że jesteś totalnym przygłupem i ośmieszasz się na własne życzenie. Nie pojmujesz, że ludzie tutaj chcą poczytać coś ciekawego a nie twoje idiotyzmy ? No wsiaku – czy jak się tam wabisz. Przeskocz na onet bo smrodzisz.
Hak Ci w smark2019.10.1 12:16
O jakie eleganckie rzygi emocjonalne :)
wujek dobra rada2019.10.1 11:21
Bezczelna ta matka Kurka jest. PiS prowadzi kampanie nienawisci wobec wielu grup spolecznych uzywajac do tego publicznego radia i telewizji, a chce uchodzic za ofiare jakis nagonek opozycji. Zreszta kampanie nienawisci PiS prowadzil zawsze. Oskarzal PO o korupcje w Amberg Gold gdzie straty wyniosly 600 mln zl, ale o wlasnej korupcji w Skokach na sume 5mld zl debatowac nie zamierza. Osmiorniczki Sikorskiego za 80 zl w restauracji oburzyly swietych pisowcow, ale o swoich przekretach z bylym marszalkiem Sejmu czy z Banasiem rozwodzic sie nie chca. Polacy, glosujcie na PiS a niebawem obudzicie sie z reka w nocniku. Nikt kto mieni sie patriota, nie ma prawa glosowac na partie, ktora niszczy demokracje i zawlaszcza panstwo polskie, nie wspominajac o wielowymiarowej korupcji, jaka panuje z blogoslawienstwem PiSu.
dzielnicowy2019.10.1 11:55
Dobrze że czytasz tutejsze wpisy. Rób to ! W ten sposób poznajesz prawdę oczywistą i dowiadujesz się co wokół ciebie się dzieje. Wiemy że gorzej jest u ciebie ze zrozumieniem tego co czytasz, ale jak będziesz robił to systematycznie, to jakiś niewielki ułamek pozostanie ci w tej tempej pale. Czytaj i ucz się do czasu aż będziesz izolowany w jakimś ośrodku psychiatrycznym, gdzie podejmiesz leczenie na totalne ogłupienie, degenerację myślenia i nadmierną pobudliwość rozrodczą (gdzie twój samczy instynkt kopulacji panuje w 100% nad rozumem) .
Też dzielnicowy.2019.10.1 13:37
Jednak do używania sarkazmu przydaje się inteligencja. Także próbuj koleś może kiedyś Ci się uda pomimo oczywistych niedostatków.
Andrzej2019.10.1 11:19
Błagam was o modlitwę za Poznań. Jacek Jaskowiak wydał zgodę na wyburzenie kościoła ojców franciszkanów na wzgórzu Przemysła. W tym kościele jest cudowny obraz Matko Boskiej w Cudy Wielmożnej - patronki Poznania!
Dr Aloha2019.10.1 11:58
Jak obraz jest cudowny to sam się obroni
Dr Aloha2019.10.1 11:17
Wraz z postępem bolszewickiej rewolucji a naszym kraju przyszedł czas na nową mądrość etapu. Mówię naród, myślę partia, mówię partia myślę Jarek.
Realista2019.10.1 11:16
Bo te wszystkie standardy demokracji to dla ludzi półroczu kokoszka nic w porównaniu w włączeniem w dooope największemu psycholowi w kraju i oddanie Polski. Ręce Antychrysta chcecie piekła to będziecie mieli najpierw w Polsce a potem po smierci
katolik2019.10.1 11:05
Oby Wojciechowski który zdradził PSL nie przeszedł przesłuchania na Unijnego Komisarza. Wysłuchaj nas Panie
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 11:27
Panie Boże spuść nogę z nieba i kopnij w ten durny łeb katolika, bo dalej już nie można !
katolik2019.10.1 13:35
Panie Boże obetnij myślę fałszywemu gejowi penisa bo nie wie co czyni
BiegunkaProrocza2019.10.1 11:01
1. Czy wiesz, że ten Wasz Gądecki, Jędraszewki i inni mają gęby bardziej paskudne niż doopa baby jagi ? 2. Czy wiesz, że regularne wypróżnianie jest bardzo ważne ? 3. Czy wiesz, że siusiaka należy myć częściej niż tylko w pierwsze wtorki miesiąca? 4. Czy wiesz, że matka kurka nie myje siurka? 5. Że okadzanie pochwy zalecał już Galen 6. Ile stopni ma Brystolska Skala Uformowania Stolca ?
Topek2019.10.1 11:57
Różnica między świnią, którą sprzedałem na rzeź w ubiegłym tygodniu, a tobą, jest taka, że za świnię dostałem kupe pieniędzy, natomiast na twój pogrzeb trzeba będzie wydać kupę pieniędzy !
BiegunkaProrocza2019.10.1 11:59
Kupe to możesz sobie ukroić jak chcesz, leży przecież na stole.
Marek2019.10.1 20:51
Ściebie to rzeczywiście prawdziwa Biegunka zasrany cepie
BiegunkaProrocza2019.10.1 22:45
Lepiej umyj sobie siusiaka a pochwę natrzyj wonnymi olejami.
Lublinianka2019.10.1 10:43
Guantanamera Od piwa pękła mi nera
ewa2019.10.1 10:32
Brawo!!
patrjota2019.10.1 10:21
wielgucki, ty nigdy obietywny nie byles sprzedajna pisowska kurtyzano
Marek2019.10.1 10:37
Nie pisz gnoju patriota przez j,a pan Wielgucki ma racje,zagrożenie dla Polski i jej Obywateli to szeroko pojęta formacja Totalsów z PO-KO na czele,to dziadostwo które trzeba po prostu wymazać z życia politycznego i społecznego
patrjota2019.10.1 10:43
tak tak wyprany przez psi mózgu
Lublinianka2019.10.1 10:44
Weź, Marku, nie pier­dol.
BiegunkaProrocza2019.10.1 11:03
Wymazać to Ty sobie możesz gębę kałem. Tylko pamiętaj musi być świeży.