07.07.21, 17:58Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Militaryzacja Krymu. Rosja rozbudowuje infrastrukturę dla broni jądrowej

Rosja kontynuuje wyposażanie infrastruktury na tymczasowo okupowanym ukraińskim Krymie do rozmieszczenia broni jądrowej – zaznaczyła Emine Dżaparowa, pierwsza wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy podczas ogólnoukraińskiego forum „Ukraina 30”, informuje amerykańska rządowa rozgłośnia „Radio Wolna Europa” i „Radio Swoboda”.

Rosja aktywnie rozbudowuje krymską infrastrukturę wojskową dla swojej broni jądrowej. Rekonstruuje infrastrukturę schronów z głowicami jądrowymi z czasów sowieckich. Na półwyspie już zostały rozmieszczone potencjalni nośniki broni jądrowej”.

Emine Dżaparowa

Pierwsza wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy

Zaznaczyła też, że ​​Rosja nadal przekształca Krym w swoją bazę wojskową.

Swoje planowanie na Krymie Rosja próbuje wzmocnić, przekształcając go w dużą bazę wojskową” – dodała Dżaparowa.

Wcześniej o tym, że Rosja odbudowuje bazę atomową na anektowanym Krymie poinformował deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, przywódca Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew.

Przygotowania Rosji do rozmieszczenia broni jądrowej na Krymie stanowią poważne zagrożenie dla całej Europy i cywilizowanego świata. Próba zdobycia przez Federację Rosyjską dominacji w basenie Morza Czarnego jest dużym zagrożeniem …”

powiedział w grudniu ubiegłego roku w wywiadzie dla tureckich mediów generał Andrij Taran, minister obrony Ukrainy.

Dodał też, że utrudnianie przez Rosję swobodnej żeglugi w Cieśninie Kerczeńskiej jest również bardzo niebezpieczne. Według niego Federacja Rosyjska podejmuje działania mające na celu zakłócanie łączności za pomocą wojny elektronicznej, zwłaszcza utrudniając nawigację lotniczą i morską w akwenie Morza Czarnego.

Przypomnijmy, po aneksji Krymu w 2014 roku Rosja prowadzi regularne ćwiczenia wojskowe na półwyspie i na Morzu Czarnym, a także sprowadza tam sprzęt wojskowy, w szczególności systemy obrony przeciwlotniczej.

W styczniu 2018 roku w rejonie Przylądka Fiolent dyżur bojowy rozpoczęły rosyjskie systemy rakietowe czwartej generacji typu ziemia-powietrze S-400 Triumf. We wrześniu 2018 roku te same kompleksy zostały umieszczone w Eupatorii, a pod koniec roku w Dżankoju.

W Sztabie Generalnym Ukrainy działania rosyjskiego wojska na Krymie nazywane są nielegalnymi.

Jagiellonia.org

Komentarze

HDD2021.07.7 18:42
Rosja kontynuuje wyposażanie infrastruktury na tymczasowo okupowanym ukraińskim Krymie do rozmieszczenia broni jądrowej – Polska i Ukraina Rumunia Węgry powinny tez mieć Broń jądrową wszystkie kraje V4 BY Putina Rasyjy i Makreli Czuli zagładę tak jak inni Czują.
Dobra strona tego jest,2021.07.7 18:28
że Krym czy okolice Königsberg - to nie trzeba specjalnie celować. Bullseye every time!
kapitan NKWD2021.07.7 18:34
Tłumaczyłem gen. Pieskowi. Parę bombek neutronowych i po wszystkim. Po co im się zbroić w jakieś S-400. Chyba ze z demobilu to trza użyć.
kapral FSB2021.07.7 18:20
Ludność zapijaczona i biedna a oni sobie na Krymie jaja robią. Co na to Bieńkowskaja.
Mustafa2021.07.7 18:35
I jeszcze nas chcą załatwić cudzymi rekami.
wesoły romek2021.07.7 18:02
orban i salvini władimirowicz są w siódmym niebie
matis892021.07.7 17:59
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''