14.08.20, 12:00Fot. Gabriel Piętka MSZ via Flickr, CC BY-NC 2.0

Mosbacher: Zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i NATO jest niezachwiane

Wczoraj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” podkreślał, że Polsce zależy na tym, aby wojsko USA stacjonowało na terenie naszego kraju „[…] i tak się dzieje, dlatego, że to jest bardzo pozytywny sygnał dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO, bo to odstrasza”. Odpowiedziała na to ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

W pełni zgadzam się z @mblaszczak!”

- pisze na Twitterze amabasador.

Dalej dodaje:

Zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i NATO jest niezachwiane”.

Podkreśliła też:

Umowa o Wzmocnionej Współpracy Obronnej (EDCA) którą niebawem podpiszemy jest na to dowodem”.

dam/twitter,PR1

Komentarze

Jan Radziszewski2020.08.15 13:23
Pouczenia Pan i Król Polski +++ 29 Poniedziałek, 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. - 22.45 +++ - Tak, dziecko obłożysz klątwą amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce. Te, które są i które przybędą. Gdyż są one dla wyzysku Polaków, przeciw polskim interesom i nie pomogą przeciw Rosji, a tylko mogą zaszkodzić. Rzuć klątwę, dziecko. - Ja, potomek polskiej, patriotycznej elity, po mieczu wnuk Tadeusza Michałowskiego, podpułkownika Armii II Rzeczpospolitej, oficera Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego, uciekiniera z transportu do Katynia, (po wojnie prześladowanego przez wrocławskie, żydowskie UB, które mu skróciło życie), pochodzącego ze szlacheckiej rodziny herbu Poraj (Róża), + z woli Boga Wszechmogącego, w Trójcy Jedynego, z woli Jezusa Chrystusa, Króla Polski intronizowanego przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku, rzucam klątwę Bożą na wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce, które są i które będą. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Klątwa dotknie wojsko amerykańskie na polskiej ziemi i wszelkie ich zamysły na polskiej ziemi. Dotknie dowódców i szeregowych i wszystko co jest ich. Zaczną chorować i będą ich dotykać różne nieszczęścia. Nie pozwolę panoszyć się na polskiej ziemi żadnym wojskom rzekomych sojuszników, które chcą wyzysku Polski i dbają tylko o swoje interesy, robiąc krzywdę Polakom. Każde wykorzystanie przez nich ( nadużywanie) bezprawnego i przestępczego immunitetu im nadanego przez (nie) polskie władze będzie przeze Mnie karane.
Dwie mendy żydowskie2020.08.14 13:47
i jeden "wannabe" parch szaleją po Frondzie i Do Rzeczy. Nudno im w "Polityce". Jan Hartman, jak sam siebie określa, jest 100% parch i 100% "Polaka". Polaka? Ten parch jeszcze nie tak dawno mówił tylko i wyłącznie o "polskich chamach" (a spróbuj ty, "polski chamie", powiedzieć publicznie "żydowski chamie"!), a teraz chce nim być, i to 100%-wym. Żydowska kalkulacja. J. Hertrich-Woleński, geremkowski profesor, ze skóry wyłazi parch aby we Frondzie i Do Rzeczy pluć jadem na wierzących, na Polskę. A kim ten jest trzeci? "Adaś" Szostkiewicz, wannabe parch, absolutny hipokryta, obrzydliwa kreatura. I to oni pouczają m.in. mnie o tolerancji, wolności, demokracji.... Wychowankowie PRL-u, dumni czerwoni pionierzy, dumni z członkostwa w TPPR, ZMP, ZMS, PZPR... By wreszcie zasilić szeregi Bolka.
Klapaucjusz2020.08.14 13:10
Czytelnicy Frondy mówią mi, że jestem laikiem i nieukiem, więc niech któryś uczeniec wytłumaczy mi co to jest "flanka". Wydawało mi się, ze "flanka" to to samo co "skrzydło" armii, która to armia jest ustawiona frontem do wroga. Jeśli Polska jest flanką wschodnią NATO, to Kanada i USA są flanką zachodnią, a Europa Zachodnia jest centrum sojuszu. W takim razie, gdzie jest wróg? W Afryce? Jeśli wrogiem NATO był Układ Warszawski a teraz Rosja, to Polska nie jest żadną "flanką" NATO ale jego centrum.
foka - fuck me2020.08.14 12:51
Act 447 NIE ma mocy prawnej w POLSCE! Nawet jej NIE ma w USA!
foka2020.08.14 12:12
Trump chce kupić Polskę poprzez żołnierzy amerykańskich...za ustawę 447 dot. majątków rzekomych Żydów