12.02.19, 11:30zdj. screen Youtube

Nieoficjalnie: Kujda podał się do dymisji

RMF FM nieoficjalnie poinformowało, że Kazimierz Kujda- prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał się do dymisji. Według rozgłośni, pismo z rezygnacją miało już trafić do ministra środowiska, Henryka Kowalczyka. 

Kazimierzem Kujdą media zaczęły interesować się po opublikowaniu przez "Gazetę Wyborczą" kolejnych "taśm Jarosława Kaczyńskiego". Prezesowi NFOŚiGW zarzuca się współpracę z SB. 

Jak pisała w piątek "Rzeczpospolita", Kujda „widnieje w jawnym już inwentarzu IPN jako tajny współpracownik o pseudonimie Ryszard, który współpracę miał rozpocząć w 1979 r. w Siedlcach – zgadza się jego data urodzenia”. Według gazety, jego teczka trafiła w 2002 r. do zbioru zastrzeżonego IPN. 

W odpowiedzi na te doniesienia Kazimierz Kujda oświadczył, że nigdy nie podjął z SB współpracy, która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy. Jednocześnie przyznał, że ubiegając się o wyjazd za granicę, mógł „podpisać jakieś dokumenty”. Jak zapowiedział, wystąpi do IPN o autolustrację i opublikuje dokumenty.

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze

Piotr Nowak2019.02.12 11:59
A kimże jest ten pan? Może frondowe "prawactwo walczące" ma jakieś pomysły na to jak go opisać? hmm ? Zawsze wam to tak łatwo przychodzi. To może i tym razem? :P :)
Daria2019.02.12 14:04
Ten pan cieszy się sympatią prezesa, ale PiS musi go odsunąć od stanowiska, z którego to powodu prezesowi bardzo przykro.
słowiczek poznański2019.02.12 14:48
Masz krótką pamięć bot, składaliście raporty u tego samego "oficera" SB