27.06.21, 12:35Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika, Janusz Jaskółka)

,,Noc autorytaryzmu w Senacie’’. Pęk: Marszałek Grodzki jest sędzią we własnej sprawie

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk odniósł się do wczorajszego wystąpienia marszałka tej izby Tomasza Grodzkiego, który na Forum Dialogu Młodych w Lublinie mówił o „czarnej nocy autorytaryzmu”. Pęk zwraca uwagę, że „noc autorytaryzmu” obserwujemy w Senacie, w którym marszałek Grodzki od 3 miesięcy blokuje rozpatrzenie wniosku o uchylenie mu immunitetu.

- „My nie widzimy z daleka czarnej nocy autorytaryzmu, ta noc już w Polsce jest; ta noc, ta zaraza się pleni. (…) Nam nie grozi autorytaryzm, ten autorytaryzm już tu w Polsce jest”

- mówił wczoraj marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Do jego wypowiedzi w mediach społecznościowych odniósł się wicemarszałek Marek Pęk, który przypomina o wciąż nierozpatrzonym wniosku prokuratury, która domaga się uchylenia prof. Grodzkiemu immunitetu.

- „Tak, widzimy noc autorytaryzmu w Senacie, w którym Marszałek (Tomasz Grodzki - PAP) od ponad 3 miesięcy blokuje rozpatrzenie wniosku o uchylenie mu immunitetu. Jest sędzią we własnej sprawie i stawia się ponad prawem, aby uniknąć odpowiedzialności karnej - tak to rzeczywiście autorytarne zachowanie!”

- napisał polityk PiS na Twitterze.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2021.07.4 2:56
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Glaudiusman2021.06.27 22:30
Bardzo ostro pogonić, odebrać koperty, zakratkować.
ala2021.06.27 14:59
To jest kpina z polskiego organu ustawodawczego jakim jest Senat, żeby na marszałka wybrać człowieka podejrzanego o haniebny proceder łapówkarstwa na umierających. Grodzki jeśli będzie chciał oczyścić się z zarzutów zrezygnuje z immunitetu. Jeśli tego nie zrobi, to nawet gdy jest niewinny, zostaną spekulacje i oskarżenia. Czego się Grodzki boi? Sądy nie są jeszcze pisowskie. Jest szansa trafić na Tuleyę lub jemu podobnych .
Anonim2021.06.27 15:51
Sądy wg polskiej konstytucji powinny być niezawisłe, a nie pisowskie. Rzucanie oszczerstw to domena zwłaszcza Ziobry i jemu podobnych (Twoja też "alu") - Ziobro już przegrał proces o pomówienia. Tak się niejednokrotnie zdarzało, że ludzie sami dawali lekarzom kasę, ale tu trzeba zdyskredytować człowieka, bo PIS utracił senat. Lepszym marszałkiem senatu był Karczewski prawda - zarabiał na dyżurach w szpitalu choć był już posłem i mu nie wolno. A o Łukaszence mówił, że to taki ciepły człowiek. Gratuluję alu poglądów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.27 12:45
Dewastacja, niszczenie, mordowanie polskiej praworządności trwa systematycznie, konsekwentnie i z premedytacją, od pierwszych chwil przejęcia władzy przed przestępczą frakcje PiSdzielców i jej koalicjantów, którzy traktują całą Polskę jako swój prywatny folwark, prywatną Kaczą Farmę!
Rumcajs ONR2021.06.27 12:50
a jednak Hitler miał racje, żydzi do gazu. \Grodzki to żyd,jego trzeba usunąć z senatu.