07.07.19, 12:20screenshot Youtube - ArchiBial

,,Non possumus!''. Arcybiskup mocno o marszu LGBT!

Na 20 lipca zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci” - napisał we wstępie odezwy odczytywanej dziś w kościołach Archidiecezji Białostockiej, abp Tadeusz Wojda.

Jak podkreśla hierarcha:

"Marsz, chociaż zakłada przeciwdziałanie domniemanej dyskryminacji wspomnianych środowisk, w rzeczywistości sprzyja dyskryminacji innych – tych, których sumienie jest wyczulone na dobro społeczne, chrześcijańskie i obyczajowe, a także jest miejscem obrażania i robienia parodii z treści, które są dla wierzących najwyższą wartością”.

Odnosząc się do marszy w innych miastach, arcybiskup Wojda zauważa, że demonstranci dawali gorszący przykłąd innym swoją niecenzuralną postawą oraz strojem. W szczególności wskazał na przykład, jaki daje się dzieciom oraz młodzieży. Dodał, że szydzono również z wartości chrześcijańskich oraz „profanowano święte symbole, wypowiadano bluźnierstwa przeciw Bogu i wulgaryzmu pod adresem wiedzących”.

Powtarzamy za kard. Stefanem Wyszyńskim >>Non possumus<< – nie możemy się na to zgodzić!”

- podkreśla abp Tadeusz Wojda.

Dodaje, że nie można pozwolić na wyśmiewanie wartości, które są dla nas najświętsze. Zaznaczył, że Ewangelia uczy nas szacunku oraz miłości do każdego, jednak nie można godzić się na szydzenie z wiary oraz deprawację najmłodszych.

. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP”

- podkreślił hierarcha.

Arcybiskup dodał, że próbą naszego sumienia jest teraz zajęcie jednoznacznej postawy wobec takich inicjatyw. Zaapelował do wiernych o szczególną modlitwę w obronie chrześcijańskiej wizji człowieka, rodziny i dzieci. Podkreślił, że 20 lipca w archikatedrze białostockiej będzie miało miejsce modlitewne czuwanie w tej intencji.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.07.8 6:02
Tatiana _"Potem PAN BÓG powiedział: "Należy jej pokazać, na co zasłużyła". W mgnieniu oka znalazłam się w piekle. Po mnie zaczęły łazić straszliwe gady, ogniste języki, z języków leci ogień, inne gady wokół mnie Smród nieznośny, żmije wpijały się we mnie, zaczęły po mnie łazić robaki grubsze od palca, o długości na ćwierć palca ogony. Łaziły po mnie włażąc do otworu tylnego i przedniego, do uszu, nosa, ust Ból nie do zniesienia. Krzyczę wniebogłosy, lecz zmiłowania i żadnej pomocy znikąd. Zjawia się zmarła po spędzeniu płodu. Widzę, stoi kobieta i prosi BOGA o Miłosierdzie. ON powiedział: "Jak MNIE na ziemi nie uznawałaś, dzieci zabijałaś w łonie swoim, ludziom radziłaś nie rozmnażać "biedoty" - wam dzieci niepotrzebne a u mnie zbędnych nie ma. Daję wszystko wszystkim, wszystkiego starcza dla Mego Stworzenia. Wtedy Powiedział do mnie: "Dałem ci chorobę, żebyś pokutowała. Ty do końca bluźniłaś Mi. Teraz nie uznaję ciebie!". Zawirowało wszystko ze mną i poleciałam. Stamtąd buchnął smród, a Ziemia się wyrównała, bym mogła na nią patrzeć. Następnie zobaczyłam swoją Cerkiew, którą lżyłam. Kiedy otworzyły się drzwi, wyszedł duchowny w białej szacie. Wtedy BÓG zapytał: "Kto to jest ?" Odpowiedziałam: "To jest duchowny," A GŁOS mówił dalej: "A ty mówiłaś, że to nierób. Lecz on nie nierób tylko prawdziwy pasterz, nie zdrajca. Wiedz, że jakiego by nie był stopnia służy BOGU. Jeśli Ojciec Duchowny nie przeczyta, nie wypowie nad tobą modlitwy rozgrzeszenia to JA ci nie przebaczę," "
Jan Radziszewski2019.07.8 5:36
jak zauważyliście czas JEJ DZIAŁANIA JEST PRZEZ PANA BOGA jest ograniczony do "Ap 13:5 5. A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. a więc po tym czasie wszelkie czyny Bezbożne ateistyczne będą zakazane i niemożliwe do wykonania na ziemi !!!- dlaczego? bo diabły cezara /J 19,15) żywcem wydrą im dusze z ciał i zabiorą do piekła w Potopie ognia piekielnym i siarki /Łk 17,26-30, Ap. 20,15) o czym mówi Objawienie Ap 14:9-11 9. A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10. ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. I aby wam LBGT+ uświadomić macie zagwarantowane przez Boga odpowiednie cierpienie dla sfery intymnej postępowania wg Ideologi GENDER Buddy Majtreja "
Jan Radziszewski2019.07.8 5:21
bezbożniki Ateisty i AntyTeiści ect. poganie -bałwochwalcy Buddyści żydzi muzułmanie + Bóg na ukaranie grzeszników ma całą nigdy nie kończącą się wieczność o czym doskonale wie Cherub Belzebub drugi w piekle tj. Bestia z morza /Ap 13,1-10) Ap 13:4-8 4. i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? 5. A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. 6. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. 7. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. którego przyjęliście jako swego Pana i boga w znaku Astorath potępionego serafina Bestii z lądu /Ap 13,11-nn:)
Prawy2019.07.8 0:32
Dawno religia w Polsce nie była antyludzka. Po PRL przyszedł czas na pokazanie prawdziwej twarzy. Władza, pieniądze, zabobon! AMEN.
Młot na katolicyzm2019.07.8 2:34
W PRL Kościół też był parszywy i dojeżdżał społeczeństwo na spółkę z PZPR.
GIZD2019.07.7 23:32
CZERWONE SZAMBO WYBIŁO SMRÓD I NIC WIĘCEJ.
Fifi2019.07.7 22:53
Czasy palenia na stosach na szczęście minęły. Kościoł powoduje konflikty, ponieważ zamiast nauczać wiernych podczas kazań, próbuje wszystkim narzucić jedyny, słuszny sposób na życie. Masa jadu, nienawiści, pomówień rzekomo w obronie wiary. Podjudzają ludzi, nie zdając sobie sprawy ile cierpień na co dzień muszą znosić osoby LGBT. Dlaczego nienawiść zaczyna równać się fanatyzmowi religijnemu? Dlaczego patrząc na nienawistnego biskupa mam wrażenie, że to wcielenie zła? Gdzie w tym wszystkim nauka Jezusa?
Lublinianka2019.07.8 0:50
"Dlaczego patrząc na nienawistnego biskupa mam wrażenie, ze to wcielenie zła?" ODPOWIEDŹ: Bo w rzeczywistości spojrzałeś/spojrzałaś w lustro i zobaczyłeś/zobaczyłaś swoją lewacką gębę!!!
Fifi2019.07.8 8:59
Czy ja odmawiam komuś prawa do życia według własnych zasad? Nie, to domena fanatyków.
Ania2019.07.8 11:32
Następna jadowita
joanna2019.07.7 21:13
Brawo, Księże Arcybiskupie! W końcu ktoś się odważył - za wzorem prymasa Polski kard. S. Wyszyńskiego - powiedzieć NON POSSUMUS! A że to było konieczne, świadczą między innymi niektóre wpisy po tym tekstem, których autorzy zachowują się i mówią po prostu jak opętani. Za nich trzeba się nieustannie modlić, pomimo że oni o to nie proszą...
faul2019.07.7 22:25
Szkoda tylko (z całym szacunkiem), że Arcybiskup nie wspomniał kto zezwolił na ten marsz, może społeczeństwo Białegostoku nie łączyłoby wtedy tej osoby tylko z budową wspaniałego stadionu (z woli kiboli).
Maria Blaszczyk2019.07.7 23:51
A od kiedy to potrzebne jest jakieś zezwolenie na ogranizację marszu??? Niektórzy nie mogą się pogodzić najwyraźniej z tym, że w demokracji demonstracje są zupełnie podstawowym prawem. Na demonstrację nie potrzeba "zezwolenia". To nie jest jakaś łaska władzy, której władza udziela. To podstawowe, konstytucyjnie zagwarantowane prawo. Organizatorzy powinni jedynie powiadomić władze o swoim zamiarze i zapewnić pokojowy przebieg zgromadzenia. I tyle.
Lublinianka2019.07.8 0:38
Wy lewacy to organizujecie takie"pokojowe" zgromadzenia, jak muzułmanie w Pakistanie po uniewinnieniu Asi Bibi przez pakistański Sąd Najwyższy.
Mirek2019.07.7 21:12
FOMOFOBIA TO BRZMI DUMNIE. !!!! NIE MA TOLERANCJI DLA BRAKU TOLERANCJI ZE STRONY TĘCZOWYCH FASZYSTÓW.
Janusz Barwinek2019.07.7 18:57
Arcybiskup Tadeusz Wojda, to mój szkolny kolega i jest to bardzo prawy człowiek i kapłan! Lewacy! On się za was modli.
Maria Blaszczyk2019.07.7 19:52
Ja też wspomnę o nim Latającemu Potworowi Spaghetti przy najbliższej okazji.
Lublinianka2019.07.8 0:28
Lepiej dobremu psychiatrze wspomnij, że wierzysz w latającego potwora spaghetti, to może wreszcie prawidłowo dobierze ci psychotropy i wreszcie zaczniesz zdrowieć!!!!!
Marian 2019.07.7 18:47
Te marsze równości to cyrk objazdowy w tym samym składzie.Nie zrobią w jednym dniu kilku marszy bo brak jest zboczonych..Maja jedna reprezentacje . Robią wodę z mózgu normalnym ludziom. Swiat marszów równosci prowadzi na dno piekła .Czy sie opamietają osoby z LGBT.,czy już im wyprało mózgi
anonim2019.07.7 18:35
Czytając komentarze to aż płakać się chce nad ludzka głupotą.
baba-jaga2019.07.7 16:30
Won, ty, zalgany pajacu, zwany arcybiskupem. Ze to takie zdeprawowane kreatury wynosi sie na piedestaly do pouczania ludzi. Jedynie idiota moze te przezarte nienawiscia i przewrotnoscia koscielne "autorytety" w skupieniu naboznie sluchac.
anonim2019.07.7 17:15
Najwięcej nienawiści do KK maja Świadkowie Jehowy. Nienawiść do KK to ich misja.
Pawel2019.07.7 22:10
Babo=jago ! To ty won do bajek , a nie tu wlazłaś! Ale już ! Paszła!
Wojtek Polak 2019.07.7 15:38
w Polsce nie było nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na zloty ''Parodi Równości''. zboki taplajcie się w waszym szambie sami nie wylewajcie go na ulice. w końcu oberwie się wam po tych zboczonych łbach. bo ile można znosić obrażani poniżanie niszczenie przedmiotów i miejsc kultu.zbokom nie chodzi o żadną ''tolerancję''tylko o zrównane zboczonej ohydy z normalnością a tego nigdy się nie doczekają.miejscem dla pedałów trans-pedałów lesb czy innych dewiantów jest margines społeczeństwa a nie przestrzeń publiczna.
Maria Blaszczyk2019.07.7 18:15
Ależ jest nie tylko przyzwolenie, ale i poparcie. https://oko.press/rekordowe-poparcie-dla-zwiazkow-partnerskich-i-rownosci-malzenskiej-sondaz/ A jakież to przedmioty i miejsca kultu osoby LGBT zniszczyły niby?
Wojtek Polak 2019.07.7 19:10
zrób Parodie Równości w kilku miastach naraz to się przekonasz jakie macie poparcie.jest takie powiedzenie ''kakaowe oko'' i z takim kojarzy mi się oko-press. a jak nie widzisz niszczonych przedmiotów kultu czy dewastacji budynków sakralnych to masz problem ze wzrokiem. ale tak to już jest z lewackimi rewolucjonistami są bardzo krótkowzroczni.
Maria Blaszczyk2019.07.7 19:51
To nie o oko.press chodzi, tylko o sondaż IBRIS. A parady w tym roku odbędą się łącznie w ponad 20 miastach A z moim wzrokiem jest wszystko ok, więc proszę - podaj jakieś przykłady "niszczonych przedmiotów kultu czy dewastacji budynków sakralnych". I jestem ostatnią osobą, którą można nazwać rewolucjonistką. Serio. Jestem tak umiarkowana w poglądach, że bardziej się chyba nie da.
Pawel2019.07.7 22:14
Sondaż? A na czyje zlecenie? Kto słono płacił za to kłamstwo! Lewaczko, no powiedz nam ?
Maria Blaszczyk2019.07.7 23:43
Zaraz zaraz... A to ma znaczenie? Czyli jak Fronda isę na sondaż IBRiS powołuje, zlecony przez Dziennik Gazetę Prawnej, dziennika.pl, RMF FM i rmf24.pl to jest w porządku - ale jak przez oko.press - to nie. Zdaje się, że lubicie sondażownie w zależności od wyniku badań, a nie tego, kto płaci, prawda? Ten Ci się nie podoba, to ktoś słono zapłacił. No więc IBRiS to dobra sondażownia. Przykro mi. Wykonują swoją robotę zgodnie z zasadami sztuki. Kto płaci - nie ma znaczenia. https://www.fronda.pl/a/pis-totalnie-miazdzy-cala-opozycje,128208.html
Lublinianka2019.07.8 0:17
Lewaczka Błaszczyk powołuje się na "sondaż" zrobiony przez oko.press - serwis pseudo informacyjny uruchomiony 15 czerwca 2016 roku przez Fundację Ośrodek Kontroli Obywatelskiej "OKO", założoną 10 marca 2016 roku przez Helenę Łuczywo, Seweryna Blumsztajna, Jacka Rakowieckiego, Jana Ordynskiego i Piotra Pacewicza przy wsparciu AGORY (wydawcy Wyborczej), spółki POLITYKA i osób prywatnych. Redaktorem naczelnym jest Piotr Pacewicz- były zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej; zastępcą Pacewicza jest Bianka Mikołajewska - była dziennikarka Wyborczej i Polityki. Źródło: Wikipedia. Znowu przyłapałam cię lewaczko na podpieraniu swoich wypocin pseudo intelektualnych na michnikowej propagandzie. CZYTAJ WIARYGODNE ŹRÓDŁA!!!!!!!!!!
AB2019.07.7 15:34
Wszechmogący Boże, wspieraj Arcybiskupa Wojdę i wszystkich ludzi dobrej woli. Nie pozwól wulgarnym bluźniercom gorszyć dzieci i poniżać osoby w Ciebie wierzące. Pomóż się nawrócić nienawistnikom i grzesznikom; oddal demony, które ich dręczą i każą pluć nienawiścią. Wyciągnij sprawiedliwą dłoń w obronie swego Kościoła! Nie zwlekaj!
Hi, hi ...2019.07.7 15:29
michalek - JR mam dla ciebie towariszcz nieprzyjemna wiadomosc, my "pacholki watykanskie" mamy obywatelstwo polskie i jestesmy etnicznymi Polakami i mamy to zagwarantowane konstytucyjnie. I to my te prawa sobie wywalczylsmy. My mohery, katole, prawaki. To my, was szmaty kremlowskie, tolerujemy, placimy wam renty i emerytury, malo tego, w przeciwienstwie do GW nawet was nie cenzurujemy. A teraz michalek-JR, lesiu keller, robaczek-dzielnicowy, Albercik obciagacz laseczki putina... nas katofaszystow, moherow, ubranych dziwacznie pocalujcie nas doope ...
Albert2019.07.7 17:29
Przykro mi katolicka szmato, ale jest dokładnie odwrotnie. Na przykład ja zarabiam pieniądze za granicą. Wyłącznie. Płacą mi tylko firmy zagraniczne, w euro lub w dolarach. Ale jestem zameldowany w Polsce, mieszkam w Polsce i to w Polsce płacę podatki. A to oznacza, że to ja utrzymuję ciebie i całe to katolsko-prawackie ścierwo, wliczając w to patologię chlejącą z tytułu 500+, które także idzie w całości z MOJEJ kieszeni. Także zaliczyłaś słowiczku samozaoranie po całości. Jak zwykle zresztą.
Pawel2019.07.7 22:38
Albert! Tylko bełgoczesz! To wszystko kłamstwo! Jesteś niewiarygodny! Nikt ci nie wierzy, ja też O każdej porze dnia,wieczora, a nawet nocy tu piszesz! I co rozdwajasz się pracując za granicą i tu pisząc! To za co ci płacą? Za trolowanie, bo nie inaczej! hahaha !
Albert2019.07.8 8:51
Nie każdy pracuje fizycznie. Niektórym się płaci za wiedzę i umiejętności. Ale prawacki ściek tego nie zrozumie.
Ho, ho ...2019.07.8 1:42
Mieszkasz w jakies betonowej klatce z przydzialu bolszewickiego, na jakims osiedlu XX-lecia, klepiesz biede, nic nie masz do zaoferowania nikomu ani za euro ani $$, ani PLN. Jedynie za kopiejki. Co ty potrafisz, co ty wiesz.. Jezykow nie znasz, nic nie czytasz, jestes matolem co ci wielokrotnie udowadnilem. 12 lat w Australii ... across the USA .. Nawet lganie ci cienko wychodzi. W kolko o jakis oraniach piszesz chyba tylko po to zeby sie o tym przekonac. Popatrz na siebie w lustrze, rozejrzyj sie dookola... Jestes groteskowy, samotny i stary ... Putin's cocksucker.
Albert2019.07.8 8:52
Z ciebie taki sam jasnowidz, jak inteligent. Czyli żaden.
Pawel2019.07.7 22:32
Hi, Hi Brawo ! Bardzo dobrze napisane ! Dzięki ci chłopie ! Tak trzymać!
JR2019.07.7 15:14
Pewnie z Kielc wyjadą do Białegostoku. Jak ta zgraja zboczeńców, pederastów i lesbijek nie ma wstydu? Proponuję aby poszli na całość i utworzyli rząd. Ciekawie to by wyglądało jak by szli z pałami w tylnej części ciała swojego poprzednika. Gorzej z paniami. Wstyd i hańba dla rodzin, znajomych, a przede wszystkim dzieci coś już rozumiejących. Idą dziwacznie ubrani, pasami na mordach itp. To jest okropne aby taka zgraja, stosunkowo nieliczna tak zakłócała spokój normalnym ludziom, ale jak się dziwić skoro sędziowie w sądach im sprzyjają. Aby patrzeć jak zamiast togi będą zakładać tęczowe szmaty i traktować je jako strój służbowy!!!
Agnieszka2019.07.7 15:24
Ma pan wyjątkowo rozbujaną fantazję erotyczną. W sumie pana sprawa, ale wypisywać takie rzeczy na portalu poświęconym to trochę wstyd. Bo oprócz w pana głowie, nigdzie w Polsce nie wyglądają tak parady równości. Może pora zobaczyć fotorelację Frondy? Z góry przepraszam za rozczarowanie, bo tam wszyscy są kompletnie ubrani i nie mają nic na twarzy, bo twarze zasłaniają tylko Ci, którzy mają coś na sumieniu, na przykład narodowcy na marszach niepodległości.
JR2019.07.7 15:33
To koleżanko nie jest rozbujała fantazja erotyczna. Zapewniam Panią, że jestem normalnym człowiekiem. Chcę tylko pokazać bezsens takich spędów, mało tego, dodam, gorszących spędów. Za dużo lat mam aby mnie Pani wstydziła. Wykształcenie swoje też mam, ale czasem trzeba użyć twardych zdań, aby określić nieakceptowane przez zdecydowaną przez większość.
Agnieszka2019.07.7 15:39
Ma pan prawo do swojej oceny sensowności parad.Ale nie ma potrzeby wymyślać i oczerniać ludzi biorących w tym udział, naprawdę, proszę najpierw zobaczyć, później opisywać. I proszę nie sugerować się zdjęciami ilustrującymi artykuły Frondy, bo nie przedstawiają prawdy.
tretka2019.07.7 15:48
Kobieto, co tutaj trujesz.?? Zajrzyj sobie do internetu, pooglądaj te parady kopulujące.
Agnieszka2019.07.7 15:52
Widziałam, nawet fotorelację Frondy i zadziwia mnie wyobraźnia tu komentujących.
Lublinianka2019.07.8 1:01
Faceci przebrani i wymalowani jak prostytutki to wg ciebie jest normalny wygląd?! Dziewczyny biegające w negliżu na oczach przechodniów to też normalka?! To gdzie ty mieszkasz, kobieto, w Dzielnicy Czerwonych Latarnii?!!!!!!!
Agnieszka2019.07.8 6:24
To raczej ja zapytam, gdzie Ty bywasz na Marszach, bo nie w Polsce.
michał2019.07.7 15:12
a od kiedy to biskup odwołuje się do konstytucji ? Wara od świeckiego Państwa, jak trwoga, to do konstytucji, pachołki Watykańskie ! Marsze Tolerancji i Solidarności Miedzyludzkiej ida przez całą Polską ! Komu się to nie podoba - pakowac walizki i do Watykanu. Dosyć średniowiecza - popatrzcie na te wasze hasła, pod sztandarami których zabito tysiące ludzi !
gatakam2019.07.7 15:20
I znowu popis "tolerancyjnego represywnie"
JR2019.07.7 15:25
Jeżeli to robi zdecydowana większość społeczeństwa to wara tobie chamie od większości. Pachołkiem to jesteś ty. Kościół to instytucja, która w kształtowaniu świadomości narodowej w różnych tragicznych okresach naszej przeszłości odegrała ogromną rolę. Nie będę robił tu większego wykładu na ten temat, bo po pierwsze nie miejsce na to, a po drugie jest gatunek ludzi, którzy nie są w stanie pojąć o co w ogóle chodzi. Mam wrażenie, że ty do takiego gatunku należysz.
Lublinianka2019.07.7 23:59
A może to wreszcie wyniesienie się z tego kraju i z tego forum przy okazji?! Weźcie sobie pożyczkę u Sorosa (albo niech wam zrobi darowiznę, to podatku nie zapłaci) i kupcie sobie jakąś wyspę, taki na przykład Madagaskar - pogoda tam ładna cały rok; przyroda dookoła aż dech zapiera: plaże, morze, zwierzęta egzotyczne; nie ma smogu i wszystko jest eko - od jedzenia, które trzeba samemu upolować lub zasiać i zebrać po ubrania z liści palmowych i tataraku; bedziecie mogli ciągle protestować przeciwko budowie czegokolwiek i jakiemukolwiek rozwojowi kraju, bo Madagaskar to jedyne miejsce występowania lemura katta, który jest pod ścisłą ochroną; macie po sąsiedzku muslimów, do których pałacie nieodwzajemnioną miłością, więc będziecie mogli wreszcie cieszyć się multi-kulti; i na koniec najważniejszy argument przemawiajacy za Madagaskarem: dogadacie się tam z miejscowymi, bo jezykiem urzędowym jest francuski, a zboki i pederaści "mówią" po francusku biegle; a jeśli zabraknie wam "swoich" na schadzki, bez problemu dorwiecie kozę lub owcę, bo to jedne z najczęściej hodowanych tam zwierząt. SPOILER: na Magadaskarze dominującą religią jest chrześcijaństwo (54% społeczeństwa), więc radziłabym jednak uważać na ten wasz " francuski".
ect2019.07.7 15:01
Ale hałasu i wrzasku na Frondzie narobił dziś wysyp ... pomiotu! Wrzawa, larum, mordują nas, dyskryminacja! Może tylko jeszcze taka niby anegdota, która skojarzyła mi się z atmosferą większości komentarzy. Umarł człowiek, dusza jego stanęła na rozdrożu piekła i nieba. Anioł zapytał ją gdzie chcesz iść do nieba czy do piekła? Ale jak ja mogę wybrać, skąd ja wiem jak tam jest? Anioł zaprowadził tę duszę do nieba, popatrzyła, posłuchała, jedni śpiewem Pana Boga wielbią, inni Mu dziękują... Eee, nie to nie dla mnie, zbyt nudno, nieciekawie. A jak jest w piekle, mogę zobaczyć? Anioł zaprowadził duszę tego zmarłego do piekła, diabły wrzeszczą, tańczą, larum wielkie robią, kłócą się o coś, wszystko jest dozwolone, jednym słowem coś się dzieje, jest całkiem nieźle. Dusza pożegnała Anioła i została w piekle. I nagle akcja się zmienia, diabły atakują ją z wielką zaciekłością i znęcają się nad nią niesamowicie. Co się stało?! Dlaczego nie pokazaliście mi całej prawdy gdy byłam z Aniołem?! - pyta zrozpaczona dusza. Wcześniej to była tylko reklama piekła a teraz jest prawdziwe. - poinformował Mefistofeles.
z Bródna2019.07.7 14:35
Klapaucjusz, no shit kike. What a vivid imagination you have... Lesiu Keller jesteś tak przewidywalny jak spłuczka klozetowa. Nie wystarczy, że blog jest zapchany szmaciarzami jak Albert, robaczek-nowaczek-dzielnicowy, konieczne są parchy. Zatem parchu, ty i wy reszta kompostu po-sowieckiego, dla was katolicki blog to lek "psychotropowy" na wasze niepowodzenia życiowe. Jeszcze lat kilka i zakopią was gdzieś pod płotem, może jakiś bezzębny towariszcz pożegna was trzesącą się piąsteczką podniesiona do góry w proletariackim pozdrowieniu. Założy na główke budionówke, pierdnie i pójdzie do domu. I tak czas spłucze was jak goowno i zamknie ostatecznie PRL.
Pawel2019.07.7 22:45
Z Bródna" Super! Bardzo trafnie ich podsumowałeś! W kilku zdaniach streściłeś ich życie! Drą się, bo mają emerytury zabrane! Stołki ciepłe też! Bardzo dobrze !
Wierząca2019.07.7 14:00
Neomarksistowskie lansowanie Lesbijek Gejow Biseksualistow Transseksualistow Queer+ jest sprzeczne z chrzescijaństwem. Nie zapominajmy o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim i jego słowach Non Possumus. Nie godzimy się na deprawację dzieci i szydzenie z wiary.
Maria Blaszczyk2019.07.7 14:38
A czy aby na pewno słowa prymasa Wyszyńskiego dotyczyły osób LGBT? Czy może jednak czegoś zupełnie, zupełnie innego?
gatakam2019.07.7 15:22
Dotyczyły tej samej ideologii.
Maria Blaszczyk2019.07.7 18:12
Nie. I to dwa razy nie. Osoby LGBT to nie ideologia. To zwykli ludzie. Policjanci, kasjerki, nauczyciele, sprzątacze, operatorzy wózków widłowych. lekarki, politycy i księża. Mniej więcej 10% mniejszość, która nie jest w stanie załatwić tego, by nie trzeba było pozywać rodziców osób transseksualnych... Tymczasem "non possumus" dotyczyło również nie ideologii, tylko działań autorytarnej władzy, wbrew obowiązującemu prawu i nie w celach ideologicznych, tylko politycznych.
Pawel2019.07.7 22:25
Lewaczko ! A zamknij ty w koncu babo tę swoją szczekaczkę, bo nie da się wytrzymać! Książkę obrzydliwą już by można napisać z tego !
Lublinianka2019.07.7 23:18
De facto ich nie dotyczyły, bo jeszcze wtedy zboczeńcy i pederaści siedzieli cicho i nie wychylali swych bluźniących jęzorów, bo bali się, że MO im je odetnie albo przynajmniej im d....y spałuje!!l
Młot na katolicyzm2019.07.7 13:52
On jest wkurzony, że homoseksualiści marnują czas na parady, zamiast pójść do seminariów.
andrzejhahn32019.07.7 15:37
albowiem mlode dupcie uciekaja takim capom jak on
ed2019.07.7 13:52
Lewacka zgraja z dziką wściekłością domaga się tolerancji dla własnej nietolerancji. Wystarczy poczytać tak "światłych" forumowiczów jak JPIII, Albert, Ateista czy krawężnik dzielnicowy a możemy sobie wyobrazić, jakich owoców spodziewać się od tego towarzystwa.
gatakam2019.07.7 13:56
To są zwolennicy tzw. "tolerancji represywnej", czyli tolerancji dla nich, ale nie dla tych, co myślą inaczej niż oni.
Albert2019.07.7 15:28
Wdrażamy w życie tak zwaną tolerancję w wykonaniu katolickim.
Lublinianka2019.07.7 23:10
Obyś nie dożył tolerancji w wydaniu muzułmańskim, szczególnie w wersji szariackiej, bo twoja głowa długo szyi się nie utrzyma.
Albert2019.07.8 8:49
Jedną i drugą religią gardzę tak samo.
Lublinianka2019.07.7 22:56
Zapomniales o niejakiej marysce blaszczak i jej wiernym giermku agniesi
Mniuchu2019.07.7 13:49
Przeczytałem ,,Non possumus!'' i pomyślałem że powiedział to do prokuratora badającego sprawę koloratkowej pedofilii, ale zaraz sobie przypomniałem, że to prokuratura sama się wycofała.
Klapaucjusz2019.07.7 13:18
Mam nadzieję, że ksiądz arcybiskup da podobny odpór ONR, jeśli chłopcy-narodowcy znów wybiorą katedrę w Białymstoku na miejsce zbiórki: https://poranny.pl/onr-bialystok-msza-z-okazji-82-rocznicy-onr-koncelebrowana-przez-kapelana-policji/ar/c1-9899740
andrzejhahn32019.07.7 13:14
STOP dla katolickiego idiotyzmu
andrzejhahn32019.07.7 13:11
takie parchy jak ty wojda powinny byc opluwane na kazdym kroku
anonim2019.07.7 13:08
Poznańscy anarchiści, którzy walczą o to, by słynnego Rozbratu nie zlicytował komornik, zostali w nocy zaatakowani jeszcze przez innego wroga. Dobrze im zresztą znanego. Wczoraj wieczorem i w nocy na Rozbracie odbywała się impreza poprzedzająca szesnastą edycję Marszu Równości, który dziś przejdzie ulicami Poznania. Wielkopolscy nacjonaliści postanowili przyłączyć się do narastającej fali agresji wobec osób LGBT i zaatakować radosne wydarzenie. Anarchiści relacjonują na Facebooku, że napastników z pałkami i gazem pieprzowym było kilkunastu. Twierdzą, że rozpoznali wśród nich Remigiusza Stalewskiego, właściciela sklepu Narodowy, oraz jego brata Witolda. Obaj mężczyźni są na poznańskim skłocie doskonale znani. W 2017 r. zaatakowali pikietę „Nacjonalizm nie przejdzie”. Nie mają również wątpliwości, iż squat został napadnięty przez aktywistów Młodzieży Wszechpolskiej i sympatyków organizacji, którzy już wcześniej nękali poznańskich anarchistów. – W ataku brał udział m.in. Adrian Pacyna, mający na swoim koncie wyrok za propagowanie ustroju faszystowskiego, przyozdabiający swój rodzinny Ostrów Wielkopolski w takie symbole jak swastyki, wilcze haki, krzyże celtyckie i hasła nawołujące do mordowania ludzi – piszą również mieszkańcy Rozbratu. Zaznaczają, że ataki na squat są najwyraźniej inicjowane przez tę samą grupę osób. Wzywają wreszcie, by nie dać się zastraszyć i mimo wszystko brać udział w wydarzeniach zaplanowanych w ramach poznańskiego Pride Week. Na szczęście w napadzie na imprezę na squacie nikt nie ucierpiał. Po nacjonalistach pozostał jedynie ślad w postaci wulgarnych napisów na murze.
ed2019.07.7 13:40
Jak to właściwie było, zostali zaatakowani czy nie? Wulgaryzmy kojarzą mi się tylko z czerwoną bolszewicką zarazą i środowiskiem lewackim.
Cogito ergo sum2019.07.7 14:05
Wiadomo że nacjonały, wygolone zwierzęta najchętniej napadają na dzieci i kobiety. Taka to ta ich białą duma. Wstyd mi, że są oni biali.
Maria Blaszczyk2019.07.7 13:06
„. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP” (pisownia oryginalna) No więc mają takie prawo. Jak najbardziej. Ale to nie oznacza, że mają prawo zabraniać innym wychodzenia na ulice z postulatami dotyczącymi zmian prawnych i społecznych. Bo sobie coś ubzdurali - albo też, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, działają na polityczne zamówienie.
gatakam2019.07.7 13:28
Oj, Maryniu. We Francji doby oświecenia oddawano się praktykom libertyńskim, ale w zaciszach alkow. I ci sami, którzy się takim praktykom oddawali, surowo karali za nieobyczajność tych, co próbowali takie praktyki upubliczniać. Bowiem byli świadomi jednego - libertynizm jest dla elit, a nie dla mas. Libertynizm dla mas to po prostu unicestwienie społeczeństwa. Dawni libertyni mieli jednak rozum, którego współcześni "libertyni" są pozbawieni.
Maria Blaszczyk2019.07.7 13:56
Chybaśmy bruderszafta nie pili, więc możesz sobie darować tę fraternizację. Unicestwienie społeczeństwa??? A jakieś dowody na to? Czy tak, bo tak powiedział/a pan/i gatakam?
gatakam2019.07.7 14:08
Niezły dowód dały pierwsze lata istnienia Związku Sowieckiego, kiedy to doszli do głosu ideologowie propagujący koniec tradycyjnych wartości w życiu społecznym. Jednak partia szybko doszła do wniosku, że to doprowadzi do rozkładu życia społecznego i w dużym stopniu utemperowała pseudolibertyńskie zapędy.
Maria Blaszczyk2019.07.7 14:36
Ale to było coś zupełnie innego. to tak, jakby porównywać spontaniczną ateizację w Europie, która ma pozytywne skutki dla życia społecznego do wymuszonej ateizacji ZSRR czy Chin, których skutki są opłakane. To nie stanowi dowodu na nic, bo to jest porównywanie "translokacji" Ormian do spacerów po parku. Leninowskie zmiany opierały się na nasileniu przemocy wobec kobiet. Współczesne - na ich empancypacji. No i związane było to z koncepcją oddzielania dzieci od matek jak najwcześniej - co jest po prostu nieludzkie i nie miało szans się udać. Więc nie - to nie jest dowód na nic poza tym, że totalitaryzm jest, oprócz innych wad, głupi i krótkowzroczny.
gatakam2019.07.7 15:19
Nie, to nie było coś innego. To ten sam marksizm ,co dzisiaj, tylko w nieco innym wydaniu. Pani naprawdę naiwnie wierzy, że to, czego dziś jesteśmy świadkami w życiu społecznym, ma charakter spontaniczny? Totalitaryzm LGBT jest tak samo głupi i krótkowzroczny, jak inne totalitaryzmy.
Maria Blaszczyk2019.07.7 16:45
Ja wiem, ze to ma charakter spontaniczny. Na pierwszym marszu w życiu byłam w 2005 roku. Ja wtedy nawet nie wiedziałam, że homofobia naprawdę istnieje. z jakiegoś powodu zostałam pobłogosławiona najpierw domem, gdzie orientacje seksualne nie były tematem, nastepnie szkołą średnią, gdzie był i homoseksualny nauczyciel i homoseksualni uczniowie i to nie był temat, a następnie na studia psychologiczne, gdzie ludzie po prostu mieli zwykłą wiedzę, czym jest homoseksualność - w praktyce zresztą też nikt nikomu wstrętów nie robił - znów to nie był temat. Poszłam tam, bo uważałam, że skandalem jest zabranianie ludziom w demokratycznym państwie. No i bo mnie koleżanka namówiła. I wtedy, juz jako dorosła kobieta, z jednym dzieckiem w wózku i brzuchem ogromnym jak piłka plażowa z powodu zbliżającego się kolejnego porodu - dowiedziałam się o istnieniu homofobii. I zupełnie spontanicznie postanowiłam, że obok innych ważnych dla mnie spraw - praw dzieci i kobiet, będzie jeszcze jedna - tych zupełnie zwykłych ludzi, takich jak ja, których odmawiano juz nie tylko praw - ale nawet człowieczeństwa. Wiem też, w jaki sposób, wiele lat później, do sprawy walki o prawa osób LGBT dołączyli moi rodzice - była to odpowiedź na krzywdę, której doświadczyło dziecko znajomych. Takich historii znam mnóstwo, wiem też trochę, jak to wygląda od strony organizacyjnej. wiem, jak się zbiera fundusze i jak nie ma pomocy znikąd. I wiem, ze to nie ma nic wspólnego z totalitaryzmem. Prawa i godność to coś, co się ludziom należy - i jest czymś wprost przeciwnym do totalitaryzmu.
Sariel2019.07.7 21:39
Brawo !
Paweł2019.07.7 22:07
Szanowna" Pani Mario! Pani zmyśla! A Soros Fundacji nie pomaga ! Wielu fundacjom wspomaga!
Maria Blaszczyk2019.07.7 23:36
Pomaga kilku, z kilkuset, fundacjom - z tych, które prowadzą działania pomocowe. A nie w organizacji parad. Na parady pieniądze się zbiera w zbiórkach publicznych, czasem coś dorzuca samorządy, ale są to bardzo małe pieniądze.
Ania2019.07.7 22:59
Odnoszę wrażenie, że przez nik gatakam przemawia Zerr0 :)
Lublinianka2019.07.7 22:51
Jak widzisz, nikt sobie niczego nie ubzdurał, skoro jest to zagwarantowane w holubionym przez was dokumencie, czyli konstytucji RP, napisanej jakby nie patrzeć przez komuchów z SLD i sprzedawczykow z PSL, podpisanej przez komucha Kwaśniewskiego. Ponadto konstytucja jest podstawą prawną i wykładnią do wszystkich ustaw, kodeksów i innych dokumentów obowiązujących w tym kraju. Całe szczęście, was lewaków, jest kropla w morzu normalnych Polaków, którzy NIGDY nie pozwolą wam sobą rządzić. Nie podoba się w Polsce?! Won na emigrację! W końcu - jak to powiedziała poprzednia prezydentowa Komorowska - "emigracja to nie dramat, to szansa". Dla ciebie - na osiągnięcie pełni szczęścia i spokoju wewnętrznego - proponuje ci jakikolwiek kraj, gdzie obowiązuje szariat - zamiast życia w ciągłej frustracji, że masz katolików dookoła i że ich prawa są wiodące w tym kraju.
Marek2019.07.7 13:01
LUDZIE KTÓRZY TU PISZECIE JESTEŚCIE LEWICOWYMI ŻMIJAMI - OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!
AB2019.07.7 15:23
Gorzej! To opętany dwór Lucyfera. Marny los szatańskich sługusów wulgarnie obrażających Boga, Chrystusa i Najświętszą Marię Pannę. Boże, miej litość nad nimi i pomóż im się nawrócić!!!
anonim2019.07.7 12:52
Patrząc na dziwaczny ubiór pana Wojdy odnoszę wrażenie jakby sam wybierał się na marsz LGBT!
Klapaucjusz2019.07.7 13:06
Ciekawa obserwacja: dziwaczne poglądy często manisfestują się dziwacznym nakryciem głowy.
andrzejhahn32019.07.7 13:13
albo do cyrku jako klaun
Cogito ergo sum2019.07.7 12:44
Skoro są tak zatroskani o los dzieci, to może w końcu ujawnić dokumenty kościelne na temat pedofilii, wpuścić prokuraturę do archiwów, i zacząć wydawać pedofilii kościelnych, zamiast ich chronić?
Albert2019.07.7 12:43
Ale do żałosnych sekciarzy drałujących na kolanach z jakimiś chińskimi wisiorkami w rękach pewnie pierwszy z tacą poleci.
Ateista2019.07.7 12:41
Katole, skoro tak wam przeszkadza nacechowany ideologicznie marsz w sferze publicznej, to może pora zacząć od siebie i dać przykład. Pora zacząć praktykować katolicyzm zgodnie z biblią, czyli po cichu w zaciszu własnego domu, skończyć z idiotycznymi pielgrzymkami i zacząć ten czas poświęcać na pomoc bliźnim, skończyć z procesjami i obecnością klech w szkole, wojsku, policji i gdzie tylko sie da.
krzysztof2019.07.7 12:45
Skończcie pedały antychrześcijańskie marsze i uprawiajcie zboczenia w zaciszu własnego domu. A od Kościoła wara.
Cogito ergo sum2019.07.7 12:47
Zboczenia takie jak celibat, jak ruchanie dzieci przez klechów? No i co jest antychrześcijańskiego w nie byciu katolem? A no racja, wy to jak staliniści, kto nie z wami ten wróg. A wasz zboczony kościółek na szczęście już upada, na zachodzie już prawie nie ma katoli, w europie tylko w Polsce zostało was ze 30% społeczeństwa, ale na szczęście młodzi masowo odchodzą od od zabobonów.
gatakam2019.07.7 13:21
Żaden z ciebie "cogito". Czym prędzej zmień nicka.
horus1402019.07.7 19:45
na zachodzie już nie ma katoli , to prawda , ale ich miejsce zagospodarował islam , który nie będzie się oglądał tak jak chrześcijaństwo na prawa człowieka , już niedługo zacznie się podrzynanie gardeł ,ciekawe jak Wam się to będzie podobało :)
Cogito ergo sum2019.07.7 20:37
A wy dalej z tym straszeniem, jak nie hiv to rak, jak nie katole to islamiści. Przykro mi, ale wyjedź z tej swojej wioski, z biedy i pojedź do niemiec czy wielkiej brytanii, sam się przekonaj i przestań wierzyć w propagandę prawackich pseudo mediów.
Marek2019.07.7 13:00
CZŁOWIEKU DO PSYCHIATRYKA Z TOBĄ !!!
stahu2019.07.7 13:36
zgodnie z biblią to już dawno sępy by cię wysrały !
Cogito ergo sum2019.07.7 14:03
Zgodnie z Harrym Potterem ciebie też
PO.....................2019.07.7 21:18
dewiacje wyprawiaj na onecie tam otrzymasz wiele laków
Lublinianka2019.07.7 22:26
Taki jesteś antykatol, to przestań obchodzić chrześcijańskie święta!!! Zapitalaj do roboty 1stycznia- Świętej Bożej Rodzicielki , 6 stycznia - Objawienie Pańskie, Zmartwychwstanie Pańskie (2 dni), 3 maja- uroczystość NMP Królowej Polski, Boże Ciało, 15 sierpnia- Wniebowzięcie NMP, 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych, 25-26 Boże Narodzenie!!!!! Widzisz, dzięki "głupim katolom" jak nas nazywasz, masz 10 WOLNYCH DNI W ROKU!!!!! Nie kupuj dzieciom prezentów na św. Mikołaja ani Boże Narodzenie; nie ubieraj choinki; nie dziel się opłatkiem w Wigilię Bożego Narodzenia; nie jedz śniadania wielkanocnego ani poświęconych z tej okazji pokarmów; nie chrzcij dzieci w Kościele, "bo wszyscy tak robią"; nie wysyłaj dzieci do Pierwszej Komunii, bo reszta klasy będzie je wytykac palcami jak tego nie zrobisz (poza tym to okazja na wyrwanie kasy od rodziny i fajne -a przy tym drogie- prezenty); nie wysyłaj dzieci do Bierzmowania, bo "ślubu kościelnego nie wezmą"; nie zgadzaj się na ślub kościelny dzieci, bo bardziej " magiczna" atmosfera jest w kościele, córka/synowa założy drogą, białą suknię, której wszystkie zaproszone panny i mężatki będą jej zazdrościć, podjadą pod kościół wypasionym samochodem lub karetą z końmi, nakręcą sobie fajny filmik, skrzypaczka zagra im "Ave Maria", po wyjściu z kościoła młodzi wypuszczą parę białych gołębi i zbiorą grosiki "na szczęście" i zbiorą kupę kasy od gości; absolutnie nie dopuść, żeby dzieci ochrzciły twoje wnuki - z tych samych powodów, z jakich ty nie powinieneś ochrzcić swoich dzieci; i na koniec: nigdy w życiu nie pozwól, aby rodzina zorganizowała ci katolicki pogrzeb, bo ksiądz pokropi twoją trumnę wodą święconą, a następnie złożą ją w poświęconej ziemi. Jesteś przeciw katolikom, to nie korzystaj z naszych sakramentów, obrzędów liturgicznych ani przywilejów - wolne dni w wymienione wyżej święta. A jak korzystasz z czegokolwiek, co wymieniłam, to zamknij się i nie podskakuj, bo jesteś zwykłym dwulicowcem, który jedzie z nami " na gapę ".
jozef2019.07.8 5:57
To zlikwidujcie te święta i po problemie
JPIII2019.07.7 12:40
Ten arcy...głupek to kłamca i manipulant. Dlaczego h..uj nie ujawnia faktu, że chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami. Był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem, który zgwałcił 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...yśką. Prawda was wyzwoli katole.
Marek2019.07.7 12:58
Człowieku lecz się do PSYCHIATRYKA !!!
andrzejhahn32019.07.7 13:12
za to takim katolom jak ty juz nawet najjlepszy psychiatra nie pomoze.ot ciemna i zacofana poganska sekta katolicka
Zdzich2019.07.7 19:30
tylko szczekac umiesz ze swojej gdzies tam nory . okaz publicznie taka pogarde w stosunku do arabow np. w Paryzu nie mowiac o kraju muzulmanskim.
Młot na katolicyzm2019.07.8 2:27
Wy katole chcielibyście zamykać normalnych ludzi w psychiatrykach, tak jak zamykano w Hiszpanii za Franco.
Tomasz2019.07.7 13:21
Ty tumanie nie uspokoisz swojego sumienia, W tym wpisie okazałeś się zwykłym śmierdzącym gnojem. Proś Boga o wybaczenie, nie takim gnojom udzielał swojego Miłosierdzia.
stahu2019.07.7 13:27
Ścierwo zobaczyli byśmy jaka twoja odwaga była by na ciemnej ulicy...
Albert2019.07.7 15:26
Grozisz komuś Stasiu z zacisza własnego domu i z kanapy przed telewizorem? Taki z ciebie chojrak? Czy może jak to mają w zwyczaju pedały z ONR, chodzicie piątkami, bo w pojedynkę macie stracha?
X2019.07.7 16:27
Znajdę cię śmieciu i wtedy pogadamy. Zobaczymy, czy będziesz taki mocny jak w gębie. Szykuje się.
Sariel2019.07.7 21:35
Czy ty właśnie grozisz komuś pobiciem za obrażenie niewidzialnego Boga? Proponuję otworzyć Biblię i poczytać fragment o nadstawianiu policzka albo o tym, jak Jezus powstrzymał Piotra przed przemocą fizyczną, kiedy Rzymianie przyszli po Jezusa
Lublinianka2019.07.8 1:18
A ty podpierasz się opisem historycznego wydarzenia, którego prawdziwość zdanie wcześniej wyszydziłeś. Leki odstawiłeś czy zmieniłeś dilera dopalaczy?!
urszula2019.07.7 19:10
w imieniu JEZUSA CHRYSTUSA precz szatanie z tego miejsca komentowania.
SZATAAAN2019.07.7 21:36
WEZWAŁAŚ MNIE, OTO JESTEM, CO MAM CZYNIĆ
Krystyna2019.07.7 21:55
W Imię Jezusa Chrystusa, szatanie zgiń, przepadnij w ogień piekielny! Amen!
wania bolszewik2019.07.8 7:39
Wez ze soba Urszule i paszli razem na ch...j
jozef2019.07.7 21:02
trzeba byc wyjatkowo podlym c....m aby pisac cos takiego ! zamiast muzgu masz chyba to co u normalnego czlowieka jest w okolicach krocza.
PO.....................2019.07.7 21:17
prostaku nie obrażaj ludzi
Andy2019.07.7 23:11
Mamcia chyba nadużywała alkoholu nosząc cię pod sercem. Tak właśnie rodzą się patologie