Na 20 lipca zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci” - napisał we wstępie odezwy odczytywanej dziś w kościołach Archidiecezji Białostockiej, abp Tadeusz Wojda.

Jak podkreśla hierarcha:

"Marsz, chociaż zakłada przeciwdziałanie domniemanej dyskryminacji wspomnianych środowisk, w rzeczywistości sprzyja dyskryminacji innych – tych, których sumienie jest wyczulone na dobro społeczne, chrześcijańskie i obyczajowe, a także jest miejscem obrażania i robienia parodii z treści, które są dla wierzących najwyższą wartością”.

Odnosząc się do marszy w innych miastach, arcybiskup Wojda zauważa, że demonstranci dawali gorszący przykłąd innym swoją niecenzuralną postawą oraz strojem. W szczególności wskazał na przykład, jaki daje się dzieciom oraz młodzieży. Dodał, że szydzono również z wartości chrześcijańskich oraz „profanowano święte symbole, wypowiadano bluźnierstwa przeciw Bogu i wulgaryzmu pod adresem wiedzących”.

Powtarzamy za kard. Stefanem Wyszyńskim >>Non possumus<< – nie możemy się na to zgodzić!”

- podkreśla abp Tadeusz Wojda.

Dodaje, że nie można pozwolić na wyśmiewanie wartości, które są dla nas najświętsze. Zaznaczył, że Ewangelia uczy nas szacunku oraz miłości do każdego, jednak nie można godzić się na szydzenie z wiary oraz deprawację najmłodszych.

. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP”

- podkreślił hierarcha.

Arcybiskup dodał, że próbą naszego sumienia jest teraz zajęcie jednoznacznej postawy wobec takich inicjatyw. Zaapelował do wiernych o szczególną modlitwę w obronie chrześcijańskiej wizji człowieka, rodziny i dzieci. Podkreślił, że 20 lipca w archikatedrze białostockiej będzie miało miejsce modlitewne czuwanie w tej intencji.

dam/PAP,Fronda.pl