22.01.19, 11:00Fot. Krystian Maj / KPRM

Nowa inwestycja Mercedesa w Polsce! Premier: Mercedes stawia w Polsce na najwyższą półkę technologiczną swoich produktów

200 milionów euro – tyle zainwestuje w Polsce w zakład w Jaworze koncern Mercedes-Benz. Jak poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z członkiem zarządu Mercedesa Markusem Schaeferem, w Polsce produkowane będą baterie elektryczne do samochodów nowego typu.

Inwestycja ta oznaczać będzie pracę dla dodatkowych 300 osób. Jak podkreślił premier:

Branża motoryzacyjna jest 'hubem' innowacyjności, rozsadnikiem innowacyjności na cały świat. Dzięki temu polscy inżynierowie przesuwają się w górę w globalnych łańcuchach wartości i rośnie konkurencyjność polskiej gospodarki”.

Szef polskiego rządu dodał, że inwestycja ta przyczyni się również do sprowadzenia do kraju nowoczesnych technologii oraz ochrony środowiska.

Na twitterze premier podkreślił:

Decyzja firmy Mercedes-Benz o rozpoczęciu produkcji baterii elektrycznych w Jaworze pokazuje, że stworzyliśmy przyjazny klimat inwestycyjny dla firm, które chcą się u nas rozwijać. Cieszę się, że Mercedes stawia w Polsce na najwyższą półkę technologiczną swoich produktów”.

dam/PAP,IAR

Komentarze

Max Fiendlich2019.01.23 10:53
Nic dziwnego, że inwestują w swój Jauer.
Dumi2019.01.22 15:14
Z jednej strony należy się cieszyć, ale chyba bardziej smucić... Co my mamy polskiego, staliśmy się montownią obcych mocarstw??? Panie Morawiecki jest na to prosta recepta: sprawić, że Polacy będą sami tworzyć, budować, zakładać firmy. OBNIŻENIE PODATKÓW DO BIBLIJNEJ DZIESIĘCINY WYSTARCZY. Ale czy premier czyta biblię ???
Witek2019.01.22 12:30
Ja murarz , zwykły robotnik tą wiadomość przyjąłem z wielkim żalem i smutkiem . Obawiam się o rozwój rodzimego przemysłu . Obawiam się plebiscytu na ziemiach odzyskanych i utracenia w przyszłości tych ziem na rzecz Niemiec .