30.05.19, 21:04Zdj. Twitter/Waldemar Kowal

OBRZYDLIWE! Mieszkowski: Wizerunek Maryi można przyklejać na toalecie. Tam chodzą ludzie z problemami

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Jadwiga Wiśniewska po dzisiejszej dyskusji w TVP1 zasługuje na głęboki szacunek i podziw. Dlaczego? Podjęła się niezwykle trudnego zadania wytłumaczenia posłowi Nowoczesnej, Krzysztofowi Mieszkowskiemu, na czym właściwie polega religia katolicka i dlaczego tak wielu katolików oburza wizerunek Maryi z "tęczową aureolą", w dodatku przyklejany m.in. na drzwiach toalet. 

Mieszkowski sugerował, że naklejanie tak przerobionego wizerunku Matki Bożej na plastikowych toaletach nie jest niczym złym. 

"Matka Boża ma szerokie serce i się chyba za to nie gniewa. Uważam, że miejsce Matki Boskiej, tych wszystkich, którzy są uważani w przestrzeni publicznej za świętych, oni mogą wszędzie być obecni. Oni mają chronić nas. (…) Na toaletach również. Tak. Tam chodzą ludzie, którzy mają swoje problemy"-przekonywał polityk. Jak dodał, "wychowani w kulturze chrześcijańskiej mają prawo do jej krytyki". W ocenie posła N., nie można tu mówić o profanacji. 

"Są świętości, których nie można szargać. Trzeba wiedzieć czym jest ikona Matki Bożej Częstochowskiej"-odpowiedziała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości. 

"W kulturze chrześcijańskiej, przekroczenia są elementem kultury i one są istotne. Jeżeli uważacie, ze kultura chrześcijańska jest nietykalna, to jest to aberracja"- przekonywał Krzysztof Mieszkowski. 

Bardzo dobrze, że europoseł Jadwiga Wiśniewska broni naszej wiary i ważnych dla nas wartości. Zastanawia nas tylko, czy aby na pewno ludzie pokroju Mieszkowskiego zrozumieją cokolwiek z jej słów... 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

mario2019.06.1 6:14
Jego wizerunek sobie nad kiblem nakleję, to nie będę miał problemów z wypróżnianiem
DR2019.05.31 15:47
Pan Mieszkowski nie powinien być posłem jest nowoczesny inaczej. Coś nie tak z mózgiem trzeba się leczyć panie Mieszkowski
andrzejhahn32019.05.31 15:31
katole......obroncy kobiety lekkich obyczajow tej co to zdradzila swojego meza................czyli maryjki nie zawsze dziewicy
jack2019.05.31 13:16
Nie ma mu kto sprawić łomotu [krwawego]. Ja niestety mam już 74.l.
adam2019.05.31 12:44
kazdemy pedałowi gówno miesza sie ze wszystkim!!!
Katolik2019.05.31 10:16
Matka Boża i Pan Jezus chyba nigdy dotąd nie zostali tak poniżeni w Polsce przez Polaków.Nie jest to dziwne.Szatan walczy i będzie walczył.Za wszystkich wrogów Koscioła ,trzeba zmówić 1 Zdrowaś Maryjo,bo tylko MATKA BOŻA może pokonać szatana.PO PSL LEWICA i wszyscy inni ,w tym ludzie pseudokultury,plus bohaterska prezydent pseudopolskiego miasta Gdańsk wszyscy razem i każdy z nich z osobna w swojej szatańskiej pysze podnoszą swoją małą rękę na BOGA. To są mali ludzie którzy nie mają nic mądrego w życiu do powiedzenia ani pokazania innym,bo w ich ograniczoności nie stać ich na więcej,bo siebie i swój chory rozpustny świat mają za bożka,zostaje im pokazywanie się w telewizji i mówienie rzeczy,których prosty człowiek by się powstydził,że taki głupi.Upadną i nigdy nie dojdą do władzy.ZA ich nawrócenie trzeba zmówić 1 Zdrowaś Maryjo
max2019.05.31 10:03
Oglądałem ten program. Musiałem przełączyć kanał, bo w mojej opinii Mieszkowski jest kretynem, i swoimi głupotami zajął mi tylko czas. Zapraszać dewiantów można, ale na kanale medycznym. Niech TVP zrobi taki kanał, będzie miala gości bez liku.
retro2019.05.31 9:48
powiescie zdjecia matki mieszkowskiego na kiblach ulicznych nad pisuarami. I obserwujcie jego reakcje.
Ala z Asem2019.05.31 9:23
...no już ty powinieneś zamieszkać w WC na stałe, bo cały jesteś problemem. Jak tak na ciebie patrzę i cię słucham, to żałuję, że aborcja nie była tak powszechna w czasach, kiedy cię spłodzono...miałbyś szansę nie istnieć....spróbuj tak zażartować z Mahometa i przykleić jego wizerunek na drzwiach WC - ciekawe, czy zdołasz przeżyć choćby godzinę, tchórzu....
Tom.2019.05.31 8:37
Panie Mieszkowski może fotografię własnej matki udostępni pan na publicznych toaletach. Ludzie się pozbędą problemów a być może i do pańskiej głowy coś dotrze.
W\\305\\202odek2019.05.31 8:29
No cóż, z tego jego wywodu zrozumiałem jedno - "wychowani w kulturze chrześcijańskiej mają prawo do jej krytyki". W ocenie posła N., nie można tu mówić o profanacji - w mojej ocenie nie można mówić o tym, że poseł .N ma rozum, ja tez mam prawo do krytyki - jego.
grzegorz2019.05.31 8:10
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce; a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy: a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
Leon Napoleon2019.05.31 6:52
No, on ma takie problemy... że w ogóle nie powinien z tej toalety wychodzić!
Jadwiga2019.05.31 6:00
Dawniej w żartobliwym tonie mówiło się idę do teatru odchamieć się " Treraz tylko można nauczyć się chamstwa. Pomijając treść , czy ten człowiek nie zna podstawowych praw dyskusji?. Prostak.
Babo z Magistratu 2019.05.31 4:59
To taka sama świnia, jak te , co do Jeziora Genezaret z kwikiem przeogromnym ze skały skoczyły.
guess who dimwit 2019.05.31 2:59
Stachu, the asswipe How do I know how to do it? Well, there is a hard way and there is 'up the creek', long and really hard way. First one is self-education and it's not for everyone, second is the Computer Science Degree from a reputable university. That's not all. On your cheap, shitty computer used mostly for porn sites and bullshit blogs you can't achieve proverbial dick. But, if you're the IT administrator, be very careful, you could violate someone's privacy and welcome to the 'Graybar Hotel', or ... If you have a legitimate cybersecurity company, in that case, you should know how and how far you can go. Also, there is an "easy way"... Call the "Hackers R Us", pay the fee and you've got yourself an IP address. Does this answered you fucked up question? And another thing, your "English"... Leave it the fuck alone. Got that moron?
Jazzz2019.05.31 0:53
Super, niech się z nich wylewa pogarda dla szarego człowieka, niech okazują brak szacunku dla mohera, niech okazują lekceważenie dla dla niewykształconego z wiochy, niech drwią sobie z ciemnogrodu, niech się wyśmiewają z biedaków, niech ubliżają. NIGDY NIE WYGRAJĄ ŻADNYCH WYBORÓW. A teraz specjalnie dla p. Mieszkowskiego: Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad jego krzywdą wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy, Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta. Czesław Miłosz Washington D.C., 1950
Alojzy Cedzido 2019.05.31 12:48
Toć to prorok i przy okazji poeta . .
ThereAreNoPolishBystandersInTheHolocaust2019.05.31 0:51
Czyjeś, nie moje: "Żyjemy w kraju, w którym Kościół systemowo dopuszcza nie tylko molestowanie i gwałcenie dzieci, ale też ukrywanie sprawców tych czynów. W kraju, w którym policja może cię nękać za działalność artystyczną, jeśli tylko ktoś poczuje się religijnie urażony. W kraju, w którym niedawno kolejna osoba odebrała sobie życie, bo nie wytrzymała szczucia na społeczność LGBT. W tym kontekście oburzanie się na to, że ktoś sparodiował symbol religijny, jest niepoważne. Zachowajmy hierarchię problemów i przestańmy się w nieskończoność troszczyć o estetykę krytyki Kościoła. (...) piszą tak, jakbyśmy mieli do czynienia z dwiema grupami podwórkowych awanturników – jedni pogryźli drugich, drudzy podrapali tamtych, wszyscy opluli się nawzajem, a najlepiej byłoby, gdyby się po prostu dogadali. Tylko że tak nie jest. Po jednej stronie mamy potężną instytucję, wspieraną przez państwo i dużą część obywateli, mającą na sumieniu wieki prześladowań osób LGBT+. Po drugiej stronie stoi zaś dyskryminowana grupa mniejszościowa. Warto więc pamiętać, jaką walutą płacą jedni, a jaką drudzy. Walutą Kościoła i jego sprzymierzeńców jest dyskryminacja prawna, odmawianie osobom LGBT normalności, szczucie, wywoływanie nieustannego lęku czy nasyłanie policji z najbłahszych powodów. Bycie osobą LGBT oznacza w Polsce życie w nieustannym zagrożeniu agresją, także fizyczną. A co jest walutą ruchów LGBT? Parodiowanie symboli religijnych? To ma być to odpłacanie? Oni na co dzień odbierają wam prawa i człowieczeństwo, wy od czasu do czasu sparodiujecie ich symbolikę, więc jest remis? Warto dodać, że na marszu pojawili się też nacjonaliści z transparentem nawołującym do przemocy wobec osób LGBT+. O nich prezydent Gdańska ani większość zatroskanych komentatorów nawet się nie zająknęli. Widać kolejne groźby przemocy wobec mniejszości seksualnej nie są tak oburzające jak jedna parodia symbolu religijnego."
ThereAreNoPolishBystandersInTheHolocaust2019.05.31 0:36
"Obrzydliwe" jest skojarzenie Miriam z potrzebami fizjologicznymi? Jeszcze trochę i za sianie zgorszenia uznacie, gdy ktoś opublikuje zdjęcie księdza wychodzącego z toalety.
Arek2019.05.31 0:29
Mieszkowski, ten niepełny maturzysta, defraudantów z teatrów we Wrocławiu to jakiś kretynek, peroruje jak głupi kogut, dzisiaj wyrzuciłabym go z programu na zbity pysk. Gdyby tak spróbował mówić o Mahomecie dni jego( nawet w kraju) byłyby policzone. Debil , po co tego idiotę demagoga przyjmują do tv.
infor2019.05.30 23:57
Niejaki mieszkowski to tylko głupawy lewacki śmieć który chce zaistniec w partii nowosmiesznej
KATON STARSZY2019.05.30 23:09
Wyjątkowa kan....a,nie chce się wierzyć że można tak nisko upaść.Za obrazę religi i symboli religijnych powinna być kara min. 10 lat więzienia.W islamie łeb by spadł i bardzo dobrze. Nie dziwibę się że nazywają nas niwiernymi,bo nie potrafimy obronić swojej religi.
Mirek2019.05.30 22:21
A dlaczego lewactwo nie profanuje islamu ?! . Odpowiedź jest prosta : bo ich łby turlałyby się po ulicach .
ThereAreNoPolishBystandersInTheHolocaust2019.05.31 0:54
Masz Mirku, specjalnie dla ciebie "lewacka profanacja Islamu": https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/59928250_435074370602022_1853053082829586432_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=fe26b138558aefcb1fb7a0fc18399f48&oe=5D999942
Alojzy Cedzido 2019.05.30 22:20
Oglądałem tą ,,dyskusję " Takiego dna intelektualnego jakie zaprezentował sobą pan Mieszkowski , były dyrektor teatru przecięż , w życiu swoim dośc długim , nie widziałem . Kompletny brak kultury w polemice . lekceważenie pytań prowadzącego . bajdużenie nie na temat . O wypowiedziach na temat obrazu nie powiem nic . Wstydzę się powtarzać za posłerm. I toto było kiedyś Dyrektorem teatru. Tak sobie myślę , czy ta nasza elita in telektualna zgromadzona w Nowożytniej i w PO , zdaje sobie sprawę ,że zajmując takie stanowisko , psuje sobie , nie nam , opionię .?
gośka2019.05.30 22:07
ej, zatrzymajcie tę pseudo ochronę uczuć religijnych...bo za chwilę dzieci będziemy zamykać jeżeli pobazgrzą po obrazku Maryi ...w religii nie o to chodzi!...religia jest dana ludziom aby się pojednali ze sobą, aby się rozumieli nawzajem, aby sobie pomagali
anonim2019.05.30 22:28
Zobacz ile masz kciuków w dole. Lepszy świat byłby gdyby więcej wolontariuszy wyruszało na pożyteczne misje niż sączyć jad z powodu gówno wartych religii.
Alojzy Cedzido 2019.05.30 22:35
A Pąni , pani Gosiu przemyślała tą swoją wypowiedz.. Tez, jak widzę , jest Pani w poblizu tych co to jest toleracyjna w stosunku do katolików , ale juz jak chodzi o islam to juz te pełne majtki bym Pani przpisał
zdumiony lewacką głupotą2019.05.30 23:58
Nie ośmieszaj się głupawy lewacki śmieciu swoją wiedzą na tematy religijne
Agnieszka2019.05.31 6:30
Dlaczego tak mówisz do Gosi? Bo łatwo? Bo Gosia nie zaczepia ludzi i nie wyzywa,to bezpiecznie można ją zbluzgać? Nazywasz ją "śmieciem" bo wyraziła swoje poglądy? W dodatku nie powiedziała niczego złego. Szkoda że nikt cię nie nauczył szacunku do ludzi, może jeszcze nie jest za późno.
Marian2019.05.31 8:54
Agnieszko zwroc rowniez uwage 2 pedalom "leberalom".Kazda ich wypowiedz obraza nie tylko jakas osobe jak w tym przypadku ale caly KK a nawet niewierzacych .Dla nich wystarczy byc Polakiem by byc smieciem
Agnieszka2019.06.1 7:56
Ja nie komentuje wypowiedzi prowokatorów i trolli, niezależnie od tego, którą stronę reprezentują. Ale Gosia jest na Frondzie od dawna, pisze po swojemu, ale nikomu nie ubliża.
polak2019.05.31 13:30
jesteś tylko rurą do ....wa....lenia
Agnieszka2019.06.1 8:03
Chciałbyś, nie dla psa kiełbasa chłopcze.
eth2019.05.31 8:25
gosiu podrecznik do logiki proponuję
retro2019.05.31 9:51
przez te obrazoburcze gesty ? to dopiero ciekawe, Jeśłi pozwalasz aby twoje dziecko mazało po wizerunku MB no to masz wielki problem ze sobą. Mam nadzieję ze z tego sie wyspowiadałas w Wielkim Poście.
anonim2019.05.30 21:55
To co mówił Jażdzewski o taplaniu się ze świnią w błocie, jak ulał pasuje do Mieszkowskiego, nie dość że świnia, to jeszcze głupia i nie douczona.
Waldi2019.05.30 21:36
Ja mam propozycję: niech Mieszkowski zrobi sobie jaja z Islamu, twierdzi przecież że tylko katolicy żądają szacunku i nie zgadzają się na profanacje swych świętości, no to zobaczymy ile połazi po tym świecie.
Alojzy Cedzido 2019.05.30 22:26
Coś Pan , panie Waldi . Szefowa nie. pozwoli a Schetyn by ich z POKO wywalił . Oni tak ze strachu . Szefowa na samą myśl o tym w majtki narobi a Schetyna w gacie
M2019.05.31 8:36
Uwaga, podpowiem czemu p Mieszkowski mówił o Chrześcijaństwie - bo po pierwsze - cała spina dotyczy wizerunku Matki Boskiej. Co ma do tego Islam? Po drugie - co w ogóle ma Islam do Polski? Mają jakiś wpływ? Nie. Więc po co miałby o nim mówić?
Cogito ergo sum2019.05.30 21:36
Nie dyskutuj z głupcem bo ludzie mogą nie odróżnić i do tego z zepsutym głupcem.
anonim2019.05.30 21:30
proponuje tę głupią pałę w piach wsadzić. On głupotę wyciąga.
marianl2019.05.30 21:27
Ojcze Nasz ... to za ciebie polaku .....
szcze na PiS i rydzyka2019.05.30 21:20
Która Matka Boża ma najwięcej uleczeń cudów itp.?
polak2019.05.31 13:27
dzielnicowy ---tyś jest skur......na, przy tobie debil i zwyrodnialec to pikuś --- k UJ zostanie k JEM --popatrz w lustro jak wygląda k UJ
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.30 21:18
Na warszawską Paradę za 2 tygodnie proponuję wielkiego fallusa zamiast cipska. Co wy na to?
krzysztof 54+2019.05.30 21:55
A BEDZIE RABIN NA TLE CZY ALLAH
Valentynka2019.05.31 2:34
Allaha to ty nie ruszaj bo głowa jest jedna. Możesz tylko pluć na KK. Nikt ci głowy nie urwie.
Alojzy Cedzido 2019.05.30 22:01
Fajne ! ! ! Tylko ten falus ma być trzymany w buzi Dumnego .
Alojzy Cedzido 2019.05.30 22:44
DO ,Dumnego" . Dopisek ..W buzi albo w odbycie "
matka2019.05.30 22:43
spadaj ruski trolu
anonim2019.05.31 1:09
zmień onuce kacapie.
grzegorz2019.05.31 8:09
będziesz płacił za wszystkie usługi z NFZ związane z chorobami wynikającymi z wsadzania różnych przedmiotów do twojego odbytu.
Prezes2019.05.31 8:11
Fallusa to ci będzie kto inny wsadzał w dupsko dumny geju
eth2019.05.31 8:20
A na koniec parady dostaniesz wpi...od jakiegos skina i obsmarkany pojdziesz sie zalic do Gazety Zydowskiej ?
JS2019.05.31 9:40
Powieś tam jeszcze swoje zasrane gacie, bedzie lepszy efekt