25.03.20, 14:45

Odwagi. Nie rozpaczajcie. Nie upadajcie na duchu!

Odwagi! Nie rozpaczajcie, nie upadajcie na duchu! Walczcie pod opieką Matki Najświętszej. Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny.

 

Dziś w święto Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ufni w Jej matczyną opiekę odmówmy z wiarą akt osobistego zawierzenia Jej Niepokalanemu Sercu nas samych, naszych rodzin, naszej Ojczyzny i całego Świata. W tych ostatecznych czasach Maryja powinna dla nas zajaśnieć bardziej niż kiedykolwiek miłosierdziem, mocą i łaską.

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

 

Zbawienie świata zaczęło się przez Maryję i przez Nią powinno zostać dokończone.

Bóg pragnie zatem objawić Maryję, arcydzieło swoich rąk, i uczynić Ją bardziej znaną w tych ostatnich czasach.

Dlatego, że była drogą, którą Jezus pierwszy raz przyszedł do nas, Maryja ponownie ma być środkiem, przez który przyjdzie do nas znowu, choć nie w ten sam sposób.

Maryja jest środkiem i prostą, nieskazitelna drogą do Jezusa oraz doskonałym przewodnikiem do Niego i to właśnie dzięki Niej i przez Nią dusze, które mają jaśnieć w świętości, muszą odnaleźć Jezusa. Kto odnalazł Maryję, znajdzie życie, to jest Jezusa Chrystusa, który jest drogą, prawdą i życiem.

Panie, Ty zawsze jesteś z Maryją, a Maryja jest zawsze z Tobą. Ona nigdy nie może być bez Ciebie, bo wówczas przestałaby być tym, kim jest. Ona jest tak całkowicie przekształcona przez Ciebie łaską, że Ona już nie żyje, Ona już nie istnieje, bo sam drogi Jezu, żyjesz i królujesz w Niej doskonalej niż we wszystkich aniołach i świętych. Jest Ona tak ściśle zjednoczona z Tobą, że łatwiej byłoby oddzielić światło od słońca i ciepło od ognia.

Ofiarujemy i poświęcamy wszystko czym jesteśmy i wszystko co posiadamy dla Najświętszej Dziewicy, aby nasz Pan mógł otrzymać przez Nią jako pośredniczkę chwałę i wdzięczność, należną od nas. Uważamy się za niegodnych i niezdatnych, aby zbliżyć się do Jego nieskończonego majestatu na własną rękę, a więc korzystamy ze wstawiennictwa Maryi.

Nabożeństwo to jest wyrazem wielkiej pokory, cnoty, którą Bóg kocha ponad wszystko. Osoba, która wywyższa się, poniża Boga, a człowiek, który się uniża, wywyższa Boga. Jeśli upokorzysz się, przekonany, że jesteś niegodny, aby przed Nim stanąć, a nawet się do Niego zbliżyć, On raczy przyjść do Ciebie. On ma przyjemność być z tobą i cię wywyższyć pomimo twej woli. Ale z drugiej strony, jeśli ośmielę się pójść do Boga samodzielnie bez pośrednika, On znika i nigdzie nie można Go znaleźć. Jak bardzo Bóg kocha ludzi pokornego serca! To właśnie do takiej pokory prowadzi nas to nabożeństwo, bo uczy nas nigdy nie zbliżać się samodzielnie i bezpośrednio do naszego Pana, jakkolwiek jest łagodny i miłosierny, ale zawsze korzystając ze wstawiennictwa Maryi, zawsze gdy chcemy zbliżyć się do jego obecności, mówić do Niego, być blisko Niego, zaoferować coś Jemu, dążyć do zjednoczenia z Nim lub poświęcić się Jemu.

Najświętsza Dziewica, matka łagodności i miłosierdzia, nigdy nie pozwala sobie, aby zostać prześcignięta w miłości i ofiarności. Kiedy widzi kogoś, poświęcającego się jej całkowicie dla oddawania Jej czci i służenia Jej pozbawiającego się tego wszystkiego, co ma najcenniejszego, aby oddać Jej w darze, Ona odwdzięcza się Jemu całkowicie i w cudowny sposób. Ona ogarnia go w oceanie swoich łask, przyozdabia go swoimi zasługami, wspiera go swoją mocą, ozdabia go swoim światłem i napełnia go miłością. Udziela jemu swoich cnót, swojej pokory, swojej wiary, swojej czystości. Ona wyzbywa go słabości i staje się jego poręczycielką i jest wszystkim dla niego przed Jezusem. Podobnie jak ten, który jest poświęcony Jej w całości, należy do Mary, tak Maryja należy w całości do niego. Możemy szczerze powiedzieć o kimś takim, kto jest doskonałym sługą i dzieckiem Maryi, to co Święty Jan w swojej Ewangelii mówi o sobie: acceptit Eam discipulus in suam – uczeń wziął Ją do siebie (J, 19,23).

Albowiem nie oddajemy więcej czci Jezusowi, niż wtedy gdy oddajemy cześć Jego Matce, a przez Nią tylko i wyłącznie mamy zaszczyt oddawać Jemu cześć o wiele doskonalej. Idąc do Niej tylko jak po drodze wiodącej do celu, staramy się dojść do Jezusa Jej Syna.

Kościół razem z Duchem Świętym najpierw pozdrawia Matkę Bożą, a następnie Jezusa: „Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus”. Nie w takim znaczeniu, że Maryja jest większa niż Jezus lub równa Jemu, bo byłaby to herezja nie do zniesienia. Lecz aby o wiele doskonalej wychwalać Jezusa, powinniśmy najpierw błogosławić Maryję. Mówmy więc wraz z wszystkimi, którzy są prawdziwie Jej oddani, wzgardziwszy fałszywymi i skrupulatnymi czcicielami: O Maryjo! Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus!

 

[Wybór fragmentów Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Grignon de Montfort. Kardynał Stefa Wyszyński złożył akt osobistego oddania się Matce Bożej w więzieniu w Stoczku Warmińskim 8 grudnia 1953 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ślubów dokonał po trzech tygodniach przygotowań, które prowadził według wskazań św. Ludwika Grignion de Montforta].

Redakcja: Monika Grzesik

Komentarze

marianl2020.03.27 13:06
Nie odpowiadajcie na komentarze po 11 itd .Jego słowa to czysto podręcznikowa szkoła walki z Kościołem Katolickim .Używa sformułowań znanych w latach głębokiej komuny gdzie dyskredytacji podlegał każdy ważny element wiary do pytania włącznie " czy Bóg może stworzyć kamień którego nie mógłby podnieść". Pozdrawiam wierzących w Boga Ojca ,Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.Modlitwa to nasza najważniejsza broń!
Tam2020.03.26 12:13
Nie padajtie ducham, paruczik Golicyn…
antoni.s2020.03.26 11:15
Mam pytanie do kompetentnych katolików,po ilu dniach zaczyna działać modlitwa,i czy w przypadku braku pozytywnych skutków,{bo zakażeń wszak przybywa},nie należy zaprzestać takiej formy leczenia i uznać ją za terapię uciążliwą.
zibi2020.03.26 11:15
KTO KAZAL POZAMYKAC KOSCIOLY W POLSCE?DLACZEGO MILCZY EPISKOPAD?DOMAGAM SIE MOJEGO PRAWA DO WOLNOSCI WYZNANIA
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.26 10:15
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu -------- i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2020.03.26 8:05
Pan Kaczyński ma rację, w czasach zamętu każda słabość zostanie wykorzystana, tak że mobilizujmy się wokół rządzących, bo wszyscy przegramy.
Greg742020.03.25 23:04
obecny świat nie powinien istnieć nawet minuty;) już 102 lata temu Maryja w Fatimie prosiła o nawrócenie, ale bezskutecznie. ludzkość przeżyła 6 lat strasznej wojny, ale z powrotem powróciła do hulaszczego trybu życia. teraz musi nastąpić catharsis albo koniec świata;) na kolejną szansę ludzkość nie ma co liczyć.
Aida2020.03.25 22:46
Jakie święto dziś Pani Moniko?? Wypadałoby wiedzieć, naprawdę. Święto Niepokalanego Poczęcia NMP wypada 8 grudnia a dziś jest Święto Zwiastowania.
berejczyk2020.03.25 20:52
Monika Grzesik, większego bałwochwalstwa w swoim życiu nie czytałem. Nieznajomość Pisma św. i Dobrej Nowiny jest porażający.
katolik2020.03.25 19:20
Do tych co chcą wojny: "Kto mieczem wojuje od miecza ginie"
Filmy online2020.03.25 18:07
Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 20zl . Polecam jak najbardziej!
AMEN! 2020.03.25 18:02
NIE MOŻNA KOCHAĆ PANA JEZUSA NIE KOCHAJĄC JEGO MATKI. PANIE JEZU CHRYSTE, BŁOGOSŁAW NAM, ZAHAMUJ I ZLIKWIDUJ POSTĘPY EPIDEMII, A TY MATKO BOŻA MNIEJ NAS W SWEJ NIEUSTAJĄCEJ OPIECE.
to jest tania demagogia towariszcz matoł2020.03.25 17:20
@Kk Coś ci fundamentalnego wyjaśnie. Budowa szpitali nie wymaga wielkich wydatków, ale... Skąd weźmiesz lekarzy, szczególnie specjalistów skoro uczelnie mają ograniczone "moce przerobowe", skąd weźmiesz pielęgniarki kiedy niewiele się do tego garnie, specjalistów do obsługi technicznej sprzętu w szpitalach, itp., itd. Ten problem jest nie tylko w Polsce, ale w całym EU, USA, Kanada, itp. Pieniądze to nie wszystko.
Kk2020.03.25 17:06
Przypominam, koszt programu 500+ w 2019 roku, to równowartość kosztów wybudowania 55 szpitali, a ludzie przejadają te środki już 5 rok
Proste2020.03.25 16:52
Jakoś po ograniczeniu mszy tłumów na indywidualnej modlitwie w kościołach nie widać...
Sonia2020.03.26 6:22
Nie ma prawa być tłumów,po to są obostrzenia.
fdf2020.03.25 16:22
10 niedługo odwagi. wygramy, jeszcze raz powtarzam.
Co tam jakiś skype, kamerki ... to Ersatz!..2020.03.25 16:11
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.25 16:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
marianl2020.03.25 15:57
Zawsze jest do wyboru, modlitwa lub słaby komentarz - czytaj bluzganie i obrażanie.Jeżeli nie praktykuję modlitwy to chociaż okażę szacunek tym dla których jest ona ważna.
robaczek 2.02020.03.25 15:55
;] #selekcjanaturalna chrzescijan ;] no kuzwa PIĘKNIE JEST!!!!!!1
czy warto było ich ratować?2020.03.25 15:48
Fronda może być dumna z faktu, że zupełnie bezkrytycznie, w imię wolności słowa udziela gościnny masońskiej mendzie, człona (obrzezanego sierpem) B'nai B'rith – Loża Polin firmującego się tu m.in. NIE BADZ OBOJETNY, Sauron, Klapafuckyousz ...
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.25 15:40
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
...2020.03.25 15:09
https://innpoland.pl/158713,maseczki-sprowadzi-z-zagranicy-firma-mbf-group-nalezaca-do-radnego-pis Rodzina na swoim.
as2020.03.25 15:05
jak trwoga to do BOGA a tak hulaj dusza piekła nie ma to dotyczy każdego z nas każdej jednostki może każdy wyciągnie wnioski i przemyślenia w obliczu tej epidemii
Kk2020.03.25 16:09
Nieprawda, ja np. brzydzę się takim bogiem, po tym wszystkim co się dzieje, jeżeli rzeczywiście bóg istnieje
anonim2020.03.25 23:48
Nie wiem kim jesteś , ale wiem na pewno , że twój mózg już pożarł koronawirus .
Marek212020.03.25 15:01
Don`t worry, be happy!!!!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 15:00
"Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny." To już nie zwycięstwo Najjaśniejszego Prezesa Dziewicy? Ups.
enigma2020.03.25 15:23
Jesteś zwykłym, upadłym człowiekiem, będącym pod wpływem lewackiej i lgbt-owskiej ideologii, żołnierzem kultu ideologi śmierci. Dużo obelg płynie od ciebie do katolików, naszych świętości i samego Boga, można okazać ci jedynie litość.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 15:34
Jakich obelg? Jeśli wypowiadam się o KK z pewnym dystansem, to ten dystans nie jest większy niż wasz dystans w stosunku do innych religii, np. Pogaństwa - wiary naszych ojców. A wasza nienawiść, poniżanie innych, np. homoseksualistów, jest ikoniczna. Jak można oczekiwać szacunku jak się jest taką świnią?
emerytka2020.03.25 18:57
kto poniza homoseksualistow???zdaje sie ze akcje hiacynt TO NIE KATOLICY ANI KOSCIOL ZORGANIZOWAL tylko dzisiejsi kolalicjanci lgbtu i homosekualistow!!!to oni wysmiewaja sie i ublizaja im,KTO SPONSORUJE te biustonosze na glowach,te stringi na ulicach,tych przebierancow za psy,malpy czy inne zwierzeta????czy przez to upodlenie czlowieka homoseksualisty nie WYRZADZAJA IM KRZYWDY MORALNEJ???po 11 nie badz OBOJETNY uczepiles sie tego jak rzep psiego ogona PRZEZ CO obrazasz pamiec ofiar tych ktorzy zgineli w niemieckich obozach,bo to na tej uroczystosci uczen stalinowsko bierutowskiej kuzni kadr partyjnych centralnej szkoly partyjne ZSRR!!polecam ciekawy artykul o 11niebadzobojetny zdnia29stycznia 2020 r w polityce!!jak rowniez artykul w Niepodleglej Polsce o wowie iliczu leninie i jego kochanku zinowajewie herschelu radomyslski ktorzy w stogu siana nad jeziorem razliw pisali rewolucjne teksty lgbt i homoseksualistow,takze samo bylo z engelsem kochankiem marksaTAKZE TOWARZYSZU 11niebadz obojetny dowiedz sie swoich korzeni!!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 19:09
Masz w 100% rację. Poglądy KK są zbieżne z poglądami innych zbrodniczych ideologi, faszystowskiej i komunistycznej. Współczuję, że jesteś w takim towarzystwie. Ale, ale to nie wszystko. Są jeszcze kraje muzułmańskie, które podobnie traktują LGBT. To też twoja bajka?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 19:19
A tak przy okazji zawsze mnie dziwi, że jak się krytykuje poglądy prawicowe i KK, to automatycznie trafia się do "komuszego" kosza. To absurd. Komunizm, faszyzm i KK to jedno bagno. Każda z tych ideologii walczy z LGBT. Poniża, piętnuje i zabija. Zobaczcie na wpis emerytki: To nie my mordowaliśmy LGBT. No ok, ale chrześcijańską miłością też niezbyt do tych normalnych ludzi nie pałacie? W swej nienawiści, jesteście współodpowiedzialni, macie krew na rękach. Krew niewinnych. Jezus was zajeb...e
leszczyna2020.03.26 21:04
Czy dla Ciebie LGBT to oś, wokół której obraca się świat jak Układ Słoneczny wokół Słońca? Już pisałeś o krwi na rękach, więc się nie powtarzaj. A ludzie? Może i normalni, ale popędu seksualnego normalnego nie mają, bo chłop z chłopem i baba z babą to normalne nie jest. Jezus nas zajeb...e? Myśl, żeby Ciebie nie zajeb...ł, o nas się nie martw, my sobie radę damy.
Topek2020.03.25 20:34
Jeżeli już piszesz o upamiętnianiu ofiar którzy zginęli w Oświęcimiu to dlaczego prawie każda Polska władza jakoś broni się przed upamiętnieniem Ślązaków pomordowanych przez Polaków i masowo wywożonych za Ural i pogromy Żydów w których uczestniczyli Polacy
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 21:39
Nie Polacy, tylko opętani przez diabła żydzi, komuniści, homoseksualiści i inne diabelskie pomioty, które z szlachetnym byciem Polakiem nie mają nic wspólnego. Nie rozumiesz, że każdy polak, robiąc coś złego przestaje automatycznie być polakiem? Dlatego nasza nacja jest najczystsza, nieskalana, bohaterska, boska, zaje..sta i wykeb..a w kosmos na maxa!!!!
kris...2020.03.26 5:01
Po 11 "...... Koleś! Co ty pleciesz? Przecież ideologia homo..... nie jest religią! A ty bluźnisz na Boga, Maryję itd...! Różnicy nie widzisz, chłopie??? A jak pedalicie dzieci, to też tego nie widzisz? To w porządku, tak?? To nie jest poniżanie dzieci? To nie jest trauma na całe życie?? To u ciebie jest OK?? Wam wolno? Chcecie praw! A dziecko nie ma prawa żyć, bez waszych gwałtów??
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.26 7:00
A gdzie ja napisałem, że LGBT to religia? Co ty bredzisz o pedaleniu dzieci? Skandale pedofilskie to chyba w KK? Skąd pomysł, że reprezentuje środowisko LGBT? Sorki, ale twój wpis to bełkocik jest.
Danka2020.03.27 1:26
Po 11 nie ........ Przecież wiadomo kim jesteś !? Zasłaniasz się innym nickiem Lechu. Możesz negować, ale nie wyprzesz się pedalstwa! Cały czas przedstawiasz się, nam, jako homo.....! O nickach twoich " dumnego geja" nie wspomnę!
katolik2020.03.25 14:56
Ten dramat trwa i musi potrwac . Teraz, jak niewdzięcznicy zwracamy się do Matki Bożej, a kiedy dno popsplsldwiosnanowoczenahołow upokarzalo Ją i Jezusa w rynsztokach polskich miast ,to Episkopat podkulił ogon i nie wezwał do powszechnego Różańca.Czy ktoś w tej Polsce jest dorosły i odpowiedzialny, czy tylko cała hierarchicznośc jest pycha i rządzą władzy.Odrzucenie Boga i tolerowanie jego upokarzania jest na całym swiecie. Wirus wypuściła Unia , aby zabić ludzi, bo zawsze podkreślają,ze jest ich za dużo,stąd lgbt,gender eutanazja aborcja.Potrzeba Intronizacji, nawet Episkopacie ,jak nie masz wiary, to zrób to w duchu czystego profesjonalizmu, bo zginiemy przez masonów
Marek212020.03.25 15:02
A jeśli ogłoszona zostanie Intronizacja, a zaraza się nasili? Co wtedy?
nie ślepy2020.03.25 19:29
Pójdziesz do nieba, albo do piekła!
Marek212020.03.25 19:46
To nie jest odpowiedź na moje pytanie tylko wykrecanie kota ogonem.
Kubary2020.03.25 19:31
Marek niskiej wiary? To Bóg decyduje o wszystkim. Tylko Bóg jest litościwy.
Marek212020.03.25 19:44
Episkopat tez widać nie wierzy w magię i dlatego nie ogłasza intronizacji. Boi się kompromitacji idei, gdyby jej ogłoszenie nic nie zmieniło w faktach. Biskupi to jednak nie fanatycy.....
kris...2020.03.26 4:53
Marek21 Przecież Intronizacja była 19.XI.2016r w Łagiewnikach! To o czym tym piszesz???
Sonia2020.03.26 6:15
Nie taka jak być powinna.
kris2020.03.27 1:16
A jaka powinna??
Marek212020.03.26 8:04
Sam widzisz. Była intronizacja, ale jeszcze nie ta prawdziwa. Jak będzie druga, a zaraza wzrośnie to tez okaże się nie do końca Ta. Prawdziwą Intronizacja zostanie zrealizowana asymptotycznie w nieskończoności. Dopiero wtedy będzie TA.
anonim2020.03.25 14:52
Jeżeli koronawirus zatrzyma LEWACTWO I TĘCZOWĄ ZARAZĘ BĘDZIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM DLA LUDZKOŚCI JEŻELI NIE BĘDZIE PRZEKLEŃSTWEM !!
J.P2020.03.25 14:55
Trochę zatrzyma i lewactwo i prawactwo. Koronawirus nie rozróżnia, nie jest homofobem, rasistą, nie wyznaje żadnej religii i całe szczęście. Ludziom w tych przywarach nie dorówna.
Proste2020.03.25 16:51
Już zatrzymał turystykę aborcyjną Polek
J.P2020.03.25 17:53
Zatrzymał też planowane operacje. Zrobił zamęt na porodowkach. Także na dwoje babka włożyła.
franco2020.03.25 19:27
brak lub opóźnienia planowanych operacji lub kłopoty w porodówkach to nie zabójstwa
J.P2020.03.25 21:26
Pośrednio mogą skrócić żywot.
l2020.03.26 18:59
Mogą ale nie muszą. Co innego zabójstwo bezbronnych.