22.02.20, 09:15Fot. Peter Griffin via publicdomainpictures.com, CC 0

Oficjalny Kościół w Chinach aprobuje aborcję

 Porozumienie Watykanu z chińskim rządem z roku 2018 budzi kontrowersje nie tylko dlatego, że nie zakończyło ono prześladowań katolików, ale także z powodu uznania przez Watykan oficjalnego Kościoła w Chinach, który podporządkowany jest partii komunistycznej. To z kolei oznacza, że popiera on politykę proaborcyjną i antykoncepcję, co jest sprzeczne z Ewangelią życia, którą głosi Kościół katolicki.

Jak twierdzi ekspert od spraw chińskich Steven Mosher, Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich (PSKCh), które powiązane jest z oficjalnym Kościołem, „nie może odbiec od stanowiska partii [komunistycznej], gdyż jest kontrolowane przez partię. Ponadto PSKCh stwierdza, że prawa państwowe zastępują Kościół, czyli prawo kanoniczne”. A przecież „stanowisko partii jest takie, że antykoncepcja, aborcja i eutanazja są moralne” – dodaje Mosher.

Potwierdził to konsultant watykański do spraw chińskich, ks. prałat Anthony Figueiredo, który w roku 2018 powiedział m.in., że biskupi oficjalnego Kościoła w Chinach „faktycznie wspierają rząd w tych obszarach”, tzn. w kwestii polityki dwóch dzieci i aborcji. „Muszą, bo są częścią [Stowarzyszenia Patriotycznego], istnieje lojalność wobec rządu”. Następnie Figueiredo powiedział, że myśli tak jak papież: „Nie będziemy czekać, aż wszystko będzie absolutnie doskonałe, by powiedzieć: Dobrze, teraz zaaprobujemy tych biskupów”.

Figueiredo, który był wcześniej osobistym sekretarzem byłego kardynała Theodore’a McCarricka, sugerował też, że trudno jest odróżnić katolików z Kościoła podziemnego i oficjalnego, gdyż ze sobą współpracują i mieszają się na różnych uroczystościach i wydarzeniach.

David Mulroney, były ambasador kanadyjski, zauważył z kolei: „Bardzo trudno określić, w jakim stopniu Kościół patriotyczny pozostaje wierny nauce katolickiej w takich kwestiach, jak aborcja, ponieważ nie ma prawa głosu w Chinach i w rzeczywistości jest pod rosnącą presją, by przekształcić się w miałką i potulną filię partii”.

„Ustanowienie PSKCh w roku 1957 doprowadziło do konfiskaty całej własności Kościoła katolickiego. Później część ze skonfiskowanych kościołów i inne budynki zostały dane PSKCh” – przypomina portal „Life Site News”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Ocelotic2020.02.23 16:49
Nie bez powodu miliny katolików na świecie przechodzi na protestantyzm i do zielonoświątkowców.
anonim2020.02.22 20:49
W Polsce za komuny, tez aprobował, nie było ani słowa protestu. Dopiero po upadku komuny aborcja została dyżurnym tematem
Nie daj się wpuścić w "maliny"!2020.02.22 15:48
@Filmy o online Dlaczego nie napiszesz, że trzeba za nie płacić kartą i że filmy jakościowo są do DOOPY! Wyczyszczą ci konto - wyczyszczą ci karte! Nie daj się wpuścić w "maliny"!
JaKi2020.02.22 14:49
Polskiemu Kościołowi Katolickiemu aborcja też nie przeszkadza.Słyszał ktoś aby Biskup lub Episkopat krytykował PiS za to że nic nie robi w sprawie aborcji?
Filmy online2020.02.22 12:43
https://filmvod.pl - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Michał Pasierb 2020.02.22 11:45
To było do przewidzenia...Wierni Rzymowi katolicy zostali "podani na tacy" komunistycznemu rządowi Państwa Środka.Nie rozumiem papieża Franciszka....PANIE, zmiłuj się nad Swoim Kościołem.
Grzegorz z Domaradza2020.02.22 11:39
Dobrze że nie było takiego papieża jak Franciszek w czasach kardynała Wyszyńskiego. No coś czuję że wtedy nasz kardynał na poparcie takiego papieża nie mógłby liczyć. Z Chinami to gołym okiem widać że papież popełnił straszny błąd, sprzedał kościół podziemny i skazał go na unicestwienie. Z punktu widzenia doczesnego ugodę z rządem Chin można nazwać sukcesem ale patrząc oczami wiary widzi się tylko zdradę tych wiernych nauce Jezusa i magisterium Kościoła podziemnych katolików chińskich. Zostali zdradzeni i ich wieloletnie trwanie przy papieżu okupione męczeństwem poszło na darmo. To wszystko spada na sumienie papieża Franciszka. Osobiście uważam że otoczony on jest przez wilki w owczych skórach którzy widać to coraz wyraźniej chcą maksymalnie zaszkodzić KK. A papieżowi też najwyraźniej brak mądrości i roztropności.
Darek2020.02.22 13:36
Ależ Wyszyński na poparcie Papieża mógł liczyć i w jego imieniu zdradził Polskę dogadując się z komunistami i przehandlował delegalizację polskiego rządu na uchodźstwie oraz przewodnią rolę partii i legalność komunistycznego reżimu w zamian za pieniądze i nieruchomości dla Watykanu.
Grzegorz z Domaradza2020.02.22 16:39
Ty trolusie nawet nie przeczytałeś dokładnie mojego komentarza. Ale twój komentarz to zajawka tego co będziecie odstawiać przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego. To co napisałeś jest nieprawdą . Wyszyński nigdy nie poszedł na żaden układ z komunistami. Opuścili go wszyscy biskupi ale on pozostał wierny temu co powiedział Non possumus.
Y72020.02.22 11:35
Można? Można! Wszędzie Kościól z rządzącymi, byle na fali. Demagodzy. Te kościelno - katolickie zakazy i nakazy tylko dla władzy nad parafianami, nic nie znaczą. Zmieniają się warunki więc nakazy też się modyfikuje i ok
anonim2020.02.22 10:28
Oglądaj Hit- 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale https://filmvod.pl =========================== Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko. Wejdź zapisz sie i oglądaj same nowości :)
Były mason2020.02.22 10:18
W Polsce i na świecie w szpitalach morduje się ludzi; robią to agenci -mordercy różnych wywiadów dla treningu zazwyczaj na osobach starszych, lub chirurdzy dla przeszczepów, wiedzą o tym i pomagają pielęgniarki i policjanci. Nie leczcie się w szpitalach lepiej umrzeć w domu niż pójść na loterię gdzie przypuszczam, co dziesiąta osoba zostaje zamordowana.Żydzi którzy są elitą białeja rasy zdradzili ją feminizmem - nie ma nic szlachetnego w byciu żydem -tylko hańba i PIENIĄDZE.
JS2020.02.22 9:36
Do BOGAnieMA BÓG JEST ! :-) Nie bądź taką(takim) pesymistką(pesymistą) i otwórz swój rozum a znajdziesz o wiele więcej obecności Boga niż ci marna ziemska zmanipulowana dla szerzenia ateizmu nauka podpowiada. Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego dnia a nie narzekania.
oliwkarz2020.02.22 13:54
Który bóg? Z którego okresu dziejów ludzkości?
Reytan2020.02.22 14:21
Jaśku, Jaśku, opowiedz o swoim ptaszku.
anonim2020.02.22 16:34
a o boginiach zapominacie i to tych najbardziej sexi, nieładnie
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.22 9:31
KK w swoim zagubieniu, wewnętrznym zaprzeczeniu nie jest już śmieszny, jest żenujący. Papież - nie Papież Celibat - nie celibat Aborcja - nie aborcja Pedofilia - nie pedofilia Maryja - nie Maryja itd, itp Już tylko czekam na to, że KK odrzuci Jezusa i 10 przykazań. Zresztą już nie czekam, w końcu czytam Frondę ...
zgorszony2020.02.22 11:50
A polscy hierarchowie kościelni milczą, nabrali wody w usta!Zamiast zająć postawę obrony wiary przekazanej przez samego Chrystusa to karzą tych , którzy mają odawgę mówić prawdę .Przykladem jest arcybiskup Lenga , ukarany przez biskupa woclawskiego zakazem publicznych wypowiedzi w kazaniach , mediach.Biskupi ukraińscy , wystosowali list do biskupów w Niemczech z prośbą o opamięanie się w stosowanych herezjach.Pojedyncze glosy biskupów niektótych państw Europy Zach . oraz USA dają się także glośno slyszeć ,tylko nasi biskupi milczą. My chcemy prawdziwych pasterzy strzegących depozytu naszej wiary i prowadzących nas do Boga Jego śceżkami , którzy na wezwanie Boga odpowiadają ,,tak , tak,,lub ,,nie ,nie,,.Wszelkiego rodzaju uniki i wykręty to profanacja Bożych Przykazań i oklamywanie wiernych
Darek2020.02.22 13:33
10 przykazań Kościół już odrzucił, zostawił sobie 8 ale i z tego co zostawił większości i tak nie przestrzega.
BOGAnieMA2020.02.22 9:24
Polski rząd też...
JS2020.02.22 9:34
BÓG JEST ! :-) Pozdr.