29.04.19, 16:40zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Opozycja nie lubi już Junckera? Miller komentuje wywiad szefa KE

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker wytrącił dziś opozycji totalnej w Polsce koronny argument o tym, że PiS rzekomo chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. 

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef KE, pytany, czy jeżeli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne i rozpocznie drugą kadencję, wyprowadzi Polskę z UE, odpowiedział przecząco. Juncker rozwinął swoją myśl, wypowiadając się w sposób przychylny dla naszego kraju i podkreślając trudną historię Polski i państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich późniejszy rozwój. 

Co na to opozycja? Były premier Leszek Miller, kandydujący do PE z list Koalicji Europejskiej stwierdził, że "Juncker myli się w ocenie sytuacji". 

"Niewątpliwie celem rządzącej partii jest taki aksamitny Polexit, tzn. trzymanie naszego kraju na najniższym piętrze integracji europejskiej. Na dobrą sprawę sprowadzonej tylko do integracji handlowej, gospodarczej, ale już bez tych wszystkich wartości, które legły u podstaw utworzenia UE"-przekonywał były lider SLD w rozmowie z Radiem Plus. 

Leszek Miller odniósł się również do plotek o domniemanym problemie alkoholowym Jeana-Claude'a Junckera. 

"Jest pytanie, czy pan Juncker był po jednym koniaku czy po większej ilości. Zresztą zauważam bardzo ciekawe zjawisko. Mianowicie do tej pory pan Juncker był bardzo krytykowany przez PiS. Jarosław Kaczyński nie chciał się z nim spotkać. Od dzisiaj jest bardzo kompetentnym i pożądanym politykiem UE"-stwierdził polityk. Jak widać, działa to również w drugą stronę. Dopytywany przez dzienniakarza Radia Plus, czy twierdzi, że szef KE udzielił wywiadu jednemu z najważniejszych dzienników w Polsce "będąc pod wpływem alkoholu", Miller zaznaczył, że "nie wie jak było", więc "nie może powiedzieć tego wprost". Jak dodał były premier, "skłonności pana Junckera są powszechnie znane". "Znane" są jednak głównie ze spekulacji medialnych

Przewodniczący Rady Europejskiej poinformował w ubiegłym roku, że cierpi na rwę kulszową, stąd trudności w poruszaniu się, widoczne na nagraniach ze szczytu NATO. Juncker podkreślił, że silny ból zaatakował go właśnie podczas tego ważnego wydarzenia.  

Czyżby opozycja zaczęła mówić "skrajną prawicą"? 

yenn/Rp.pl, Radio Plus, Fronda.pl

Komentarze

GDZIE TYLKO ZADYMA TAM WSZEDZIE ZYD2019.04.30 9:14
CHCIALBYM ZAPYTAC BOLKA NR 2 GDZIE TA WALIZKA Z DOLCAMI PRZEKAZANA ZYDOKOMUNIE ZA POZWOLENIE NA TORTUROWANIE WIEZNIOW W POLSCE NO I GDZIE KASA Z POZYCZKI MOSKIEWSKIEJ NA REAKTYWOWANIE TRUPA PZPR.
PO TRUPACH DO WADZY2019.04.30 5:22
ZYDKI CHCA NA SILE ODGRZAC W POLSCE ZYDOKOMUNE I MIEC WLADZE W POLSCE PRZY POMOCY ULICY I ZAGRANICY'
PIS TO POLSKA A POKO SROKO TO SA NIEMCY BOLSZEWIKI2019.04.30 5:20
ZYDOKOMUNA TJ TARGOWICA UWIELBIA JAK JAKIS ZYD NP TIMEMASON CHWALI ICH GLUPOTE.POLACY WAM ZYDZI MOWIA ALE TO JUZ BYLO I NIE WROCI WIECEJ NIGDY WIECEJ ZDRAJCOW NAMIESTNIKOW WON TUMANOW .
12019.04.29 19:38
Pisiory lubia kazdego kto chociaz slowo powie o ich pozytywnie.Nie wazne czy o komuch, kodziarz czy idiota.
anonim2019.04.29 19:51
Oj POKEmony nie lubią nie lubią jak ktoś coś powie nie po ich myśli
izrael chrzescijanie2019.04.29 18:05
https://www.youtube.com/playlist?list=PL8WLiRY2TG0HQ3x-ry3qB_1WwUp6V_ggL
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.29 17:16
Przy okazji powiedział że Miś Koralgol Developer Oszust boi się z nim spotkać. Szmaciarz żoliborski
anonim2019.04.29 17:21
Szmaciarz to jesteś ty. Szmaciarz to za mało powiedziane.