26.10.17, 20:20zdj. screen Youtube/NASA

Papież nawiązał łączność... ze stacją kosmiczną

Papież Franciszek nawiązał połączenie z astronautami przebywającymi w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z Ojcem Świętym rozmawiali trzej Amerykanie, dwaj Rosjanie oraz Włoch, Paolo Nespoli, który koordynował rozmowę. 

To wyjątkowe spotkanie astronautów z papieżem zorganizowała Europejska Agencja Kosmiczna przy współpracy z NASA. Ojciec Święty zadał astronautom kilka pytań, m.in. dotyczących ich postrzegania miejsca człowieka we wszechświecie. 

Franciszek pytał również, jak ze swojej perspektywy rozumieją słowa Dantego, kończące "Boską Komedię": o Miłości, "co wprawia w ruch słońce i gwiazdy". Papież chciał również wiedzieć, dlaczego jego rozmówcy zdecydowali się zostać astronautami, a także, co ich zaskoczyło w stacji kosmicznej. 

W rozmowie brali udział również przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Stanach Zjednoczonych, na czele z przewodniczącym amerykańskiego Episkopatu, łącząc się zarówno z Watykanem, jak i stacją kosmiczną w amerykańskim centrum kontroli misji. 

Kilka lat wcześniej, w 2011 r., z astronautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej połączył się ówczesny papież, Benedykt XVI. 

yenn/Radio Watykańskie, Fronda.pl