07.10.19, 12:15fot. KPRM

,,Piątka na 100 dni''. Konkretny plan działania PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział: w ciągu pierwszych 100 dni nowych rządów uchwalimy lub wcielimy w życie "Piątkę na 100 dni". To mały ZUS, 13. i 14. emerytura, pakiet kontrolnych badań profilaktycznych, program budowy 100 obwodnic, plan na rzecz dopłat dla polskich rolników.


"Konkretne obietnice i działania składają się na konkretne państwo" - powiedział z kolei premier Mateusz Morawiecki. Polityk omawiał krótko przedstawione przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zapowiedzi.

"Tych pięć punktów, które są ważne dla wszystkich obywateli, niech będą naszym mocnym zobowiązaniem i obietnicą" - wskazał.

Premier wskazał, że pakiet badań kontrolnych będzie dla wszystkich, którzy ukończyli 40. rok życia. Zaznaczył też, że 13. i 14. emerytura będą świadczeniami stałymi.

bsw/twitter

Komentarze

mordechaj2019.10.7 13:26
To Morawiecki już nie w żałobie po ojcu ? A przyganiali Wałęsie, że w żałobie trafnie podsumował Kornela Morawieckiego. Mateusz Morawiecki w 2 dni skończył żałobę po ojcu. Nikt się nie oburza ?
Babka modląca siem2019.10.7 13:26
Gdzie jest wrak smoleński??? Miał być!
Matka Polka2019.10.7 13:08
Do wszystkich sceptyków - który rząd dał więcej Polakom? Nie tylko pieniędzy. Również godności, poczucia bezpieczeństwa i prawdy historycznej... Który rząd sprawił, że Polska przestała być bankomatem dla mafii, a rodzina może czuć się bezpiecznie wychowując dzieci w wierze ojców? Nie zakrzyczycie tego, choćbyście nie wiem jak się o to starali. Oni zrealizują to co zapowiadają i również wy i wasi rodzicie i dzieci z tego skorzystacie. A pluć na rękę, która chroni i broni - no cóż.. tacy jesteście.
Suweren2019.10.7 13:25
W kwestii pieniędzy, zmiany, które wprowadził PiS będą mnie kosztowały w przyszłym roku 6000 PLN netto. Dokładnie 12 x 500 plus. I gdybym jeszcze miał pewność, że te pieniądze trafią do osób, które tego na prawdę potrzebują, jakoś bym to zniósł, ale obawiam się, że przechalają to jakieś patole.
Asmo2019.10.7 13:00
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
Zosia2019.10.7 12:59
Coraz częściej czytam notki lub dłuższe artykuły, które straszą nas, że błędy czynione przez PIS mogą powodować wygraną PO w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019. Ci tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki. Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Jeśli PIS robi jakiekolwiek błędy, to są one wynikiem albo kłamstw totalnej opozycji, albo wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w Polsce. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwae i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja, powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.! Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili
Urszula2019.10.7 13:20
Jeśli jest jakaś fala nienawiści, kłamstw i presji to jest to fala pisowska. PiS robi co chce, a że nie chce robić tego co pismatoły by chcieli aby zrobił to jest wasz pech. PiS ma większość sejmową i ogromne poparcie pismatołów więc czego sie boi? Nacisków? Weź, skończ bo sam nie wierzysz w to co fanzolisz.
Iza2019.10.7 12:52
W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Jeśli w ugrupowaniach zjednoczonej prawicy znajdzie się jakaś czarna owca, jest ona natychmiast usuwana lub wyciągane są surowe konsekwencje. Oczywiście do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, a PIS nie jest stowarzyszeniem aniołów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne, a procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Te błędy są wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w sejmie i senacie z jednej strony i lewackich urzędników UE z drugiej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłaby możliwa naprawa naszego państwa bez destrukcyjnej i targowickiej opozycji, powiązanej z lewackimi strukturami UE i post-peerelowskiej gangreny wyjącej aby było jak było.
KKK2019.10.7 12:51
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się "dzielnicowy". Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Blogu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
man.of.Stagira2019.10.7 12:50
. . I o TO chodzi, i o TO chodzi! BRAWO Prawo i Sprawiedliwość! . . Geronimo
Precz z POPiSem2019.10.7 12:48
A co z obietnicami sprzed 4 lata? dekomunizacja, wypowiedzenie konwencji stambulskie, naprawa sądów, ujawnienie aneksu d/s likwidacji WSI,etc?I potem mamy takie kwiatki jak biedroniowate czy bolki panoszące się....https://wrealu24.tv/film/sbcki-kapus-atakuje-dlaczego-pis-nie-rozliczyl-zdrajcow-i-afery-dr-marcin-waldoch-wrealu
Zyg2019.10.7 12:57
Ty jesteś chyba ślepy ?! Cały czas informujemy was, że będzie dekomunizacja, wszyscy lewacy będą kastrowani, bo Polska nie potrzebuje waszego nasienia, a potem na Sybir albo na jedną z wysp greckich. Jeszcze nie pojął ?!!
Urszula2019.10.7 13:17
Pomarzyć ci wolno. :))) Żebyś tak ty nie wylądwał na Syberii.
Libori2019.10.7 12:46
POLECAM PORTAL KULTURALIEBERALNA.PL(MALE LITERY)NAPRAWDE CIEKAWE.PRAWDZIEWE OBLICZE PIS.
Urszula2019.10.7 12:39
Na razie to kłamczuszek zablokował wypłatę wyższych świadczeń dla emerytek. Zbiera na dopłaty dla rolników? "Kilkadziesiąt tysięcy kobiet z rocznika 1953 wygrało proces o wysokość emerytur przed Trybunałem Konstytucyjnym. Władza obiecała im wyrównanie, ale Morawiecki wstrzymał prace. Projekt ustawy pójdzie do kosza."
Zyg2019.10.7 12:58
Tobie głowa służy już tylko do jedzenia !
Suweren2019.10.7 13:21
Po rodzaju argumentacji, mniam, że jesteś wyborcą ZP. Czy się mylę?
Janusz Pawlacz Trzeci2019.10.7 12:30
Prawie jak plan pięcioletni.