06.05.20, 08:20Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

PKW odpowiada Witek: Wybory 10 maja niemożliwe do przeprowadzenia

Państwowa Komisja Wyborcza odpowiedziała na pismo marszałek Sejmu Elżbiety Witek w kwestii organizacji wyborów prezydenckich w Polsce w terminie 10 maja.

Szef PKW w odpowiedzi na pytanie skierowane przez marszałek odparł:

Przeprowadzenie wyborów prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe z przyczyn prawnych i organizacyjnych”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

0072020.05.6 17:03
NAJWYZSZY CZAS SKONCZYC Z TA TARGOWICA.ONI WSZYSTKO NA NIE.MY POLACY ZJEDNOCZYMY SIE.W NARODZIE SILA.POKAZEMY POKO W RAZIE WYBOROW PO RAZ TRZECI,ZE POPIERAMY PiS I JEGO DOBRE REFORMY.A ZLODZIEJE Z POKO POJDA NA SZCZAW.ZDOBEDZIEMY SEJM,SENAT I PREZYDENTURE.BEDZIEMY RZADZIC DLUGO I SZCZESLIWIE
EWA2020.05.6 16:57
I NA TYM PORTALU PELNO SZCZEKACZY Z TOTALNEJ.ALE WASZE NIEDOCZEKANIE.MY PRAWDZIWI POLACY POKONAMY WAS W NADCHODZACYCH WYBORACH.,PONIEWAZ POTRAFIMY ODROZNIC DOBRO /PIS/ O ZLA /OPOZYCJI/PRZEZ 8 LAT NAS OKRADALI I OLEWALI.ZA NASZE PIENIADZE SWIETNIE BAWILI SIE U SOWY I W INNYCH KNAJPACH.DLATEGO TAK PLACZA ZA KORYTKIEM
IWA2020.05.6 16:51
OBECNIE PiS I PREZYDENT MAJA B.DUZE POPARCIE W SPOLECZENSTWIE.GDYBY TERAZ ODBYLY SIE WYBORY PiS MOGL BY RZADZIC SAMODZIELNIE BEZ ZADNYCH KOALICJANTOW A PREZYDENT TEZ MA WYGRANA W KIESZENI.PRZY OKAZJI ZDOBYLI BY TEZ SENAT.POLACY WIDZA ILE DOBREGO TEN RZAD ZROBIL DLA SPOLECZENSTWA I GO POPIERAJA.WIEC DO WYBOROW I BAY BAY OPOZYCJO NISZCZYCIELKO KRAJU.BAY BAY KOMUSZKI.
Walter2020.05.6 14:00
Panie Stanisławie Karczewski w PiS-ie trudno znaleźć takich polityków, co nie kłamią. Przeczytałem pański wierszyk i pomyślałem, że napisał Pan go o sobie. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i poparcie dla Andrzeja Dudy i PiS-u będzie spadało. Dlatego spieszycie się z wyborami prezydenckimi i nie chcecie wprowadzić stanu klęski żywiołowej. Jarosław Kaczyński chce zmusić Polaków do głosowania w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, ale nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Mamy quasi-prezydenta Andrzeja Dudę, który wielokrotnie złamał konstytucję zgodnie ze wskazówkami Prezesa PiS-u. Przegrana Andrzeja Dudy oznaczałaby zakończenie władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego. Powierzenie przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych Jackowi Sasinowi spowodowałoby możliwość masowego ich fałszowania. Ponadto wybory takie nie byłyby zgodne z konstytucją, gdyż nie byłyby tajne, powszechne, równe, uczciwe. Politycy z PiS-u chcą przekupić posłów z "Porozumienia" i innych partii, aby zagłosowali zgodnie z życzeniem Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógłby pogodzić się z utratą władzy absolutnej. Mam nadzieję, że posłowie z tych partii dla dobra kraju nie dadzą się przekupić i zagłosują przeciwko wyborom korespondencyjnym w mającym się odbyć maju. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest niesamodzielny, dlatego nie powinien być Prezydentem Polski przez następne pięć lat. Dla dobra Polski PiS powinien przegrać wszystkie wybory.
Foster2020.05.6 13:12
Niemożliwe - a co Sasin na to ?
Urszula2020.05.6 10:43
To było przecież do przewidzenia tylko mądra inaczej Witek tego nie wiedziała i wygłupiła się z idiotycznym pytaniem.
KRZYSZTOF BOSAK2020.05.6 9:55
Jak można oczekiwać, że terminowo uda się zorganizować wybory od ludzi których zaskoczyły nawet obchody 100-lecia niepodległości Polski? Przecież wtedy po 3 latach samodzielnych rządów nie wyrobili się z uroczystościami
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.6 9:58
No, ale np. z raportem o zamachu w Smoleńsku, uwinęli się szybko i terminowo.
Wojciec2020.05.6 9:50
Właśnie jesteśmy świadkami początku końca PiS. PiS przegra głosowanie, gowin z opozycją zmieni marszałka i PiS będzie zmuszone zrobić nowe wybory parlamentarne. W wyborach KO i Gowin pójdą razem i PiS może już zapomnieć o rządzeniu. W końcu prawdziwi Polacy odzyskają Polskę. W końcu Polacy uwolnią się id fanaberii jednego człowieka. W końcu Polska będzie lepsza.
Urszula2020.05.6 10:40
Rządzić po PiSie to pewna przegrana w następnych wyborach. Ten bałagan i zadłużenie państwa kolejny rząd będzie musiał zlikwidować. Czy wyborcy PiS przyjmą do wiadomości, że pogorszenie sie warunków życia to wina PiS? Na pewno nie. Oni są niereformowalni. Ja bym się nie pchała do władzy teraz. Niech PiS pije to piwo, które nawarzył.
ateusz2020.05.6 8:30
To tylko opinia kilku panów spotykających się na kawę i ciasteczka. Jak gnom z Żoliborza każe głosować to wybory będą, najwyżej frekwencja wyniesie 3% ale co tam ważne żeby budyń został na drugą kadencję i mógł dalej łamać konstytucję i od czasu do czasu pokrzyczeć sobie z ambony.
Isajew2020.05.6 9:54
Zagłosuje sam Jarosław i Duda wygra 1:0.
Saki Faki2020.05.6 8:29
Piękne.