17.06.16, 06:00

Polska na froncie walki z ISIS. Wkrótce podpis Dudy

W ciagu kolejnych kilku dni, prezydent ma podpisać postanowienie o wysładniu dwóch kontengentów polskich żołnierzy do wsparcia koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim – zapowiedział Paweł Soloch szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pawła Solocha, udział polskich wojsk to odpowiedzieć na apel francuskiego prezydenta François Hollanda, który po listopadowych zamachach w Paryżu zwrócił się do państw Unii Europejskiej o pomoc w walce z terroryzmem. – Wszystkie opcje są otwarte – mówił jeszcze w listopadzie Soloch, podkreślając, że wachlarz pomocy jest w tej sytuacji szeroki – począwszy od pomocy finansowej, poprzez humanitarną, wywiadowczą.

Obecnie wiadomo, że prezydent Andrzej Duda ma w ciągu najbliższych dni podpisać porozumienie, na podstawie którego, dwa kontyngenty polskich żołnierzy zostaną wysłane w ramach wsparcia koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Będzie to grupa ponad 200 żołnierzy, wraz ze sprzętem, którzy będą prowadzić działania rozpoznawcze.

bbb/TVP Info