03.03.16, 12:07

PR - bat na lemingów

Public relations to tradycyjnie najsłabszy element polityki Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce przeprowadzić trwałe zmiany w Polsce, powinno wzmocnić ten element rządów, aby tłumaczyć prosto i dosadnie Polakom, co dzieje się w kraju. 

Niefortunne wypowiedzi i odważne posunięcia natrafiają na coraz mocniejszy opór społeczny, cynicznie wykorzystywany przez opozycję. Platforma Obywatelska i Nowoczesna skutecznie grają na lękach typowego leminga – odcięciem od kasy i konsumpcji, zburzeniem świętego spokoju, ujawnieniem prawdy o przodkach czy konfliktach z sąsiadami. Leming chce chodzić do supermarketu, świętować weekendzik na ostrej bani, mieć wszystko i wszystkich gdzieś, a od czasu do czasu pośmiać się z Kaczora. 

Niestety rząd Beaty Szydło zaczyna dostarczać paliwa opozycji. Typowy przedstawiciel klasy średniej z prowincji, aspirujący, aby identyfikować się z „elitami” oglądanymi w TVN, nie rozumie politycznych niuansów, a lata prania mózgu przez telewizor, powodują, że posługuje się wyłącznie skrótami myślowymi i uproszczeniami typu: „Wałęsa – bohater”, „Smoleńsk – wojna z Rosją”, „Komisja Wenecka – wyrzucą nas z Unii”, „Macierewicz – wezmą nas do woja” itd. 

Dlatego spin doktorzy z PiS powinni jak najszybciej wziąć się do roboty i zacząć karmić tych, którzy się teraz buntują. O tym, że zadanie jest wykonalne, może świadczyć casus ugrupowania Viktora Orbana, który po okresie radykalnych, wręcz drastycznych zmian, znacznie większych protestach społecznych i naciskach ze strony społeczności międzynarodowej, jeszcze umocnił swoją pozycję w kolejnych wyborach parlamentarnych, co dało mu wręcz absolutną władzę.

<<< TEJ HISTORII JUDASZA NIE ZNASZ! ZOBACZ! >>>

Opozycja była mistrzami piaru. Zadłużając kraj w nieskończoność, działając wbrew w interesowi Polski i Polaków, ale przekuwając to wszystko w sukces – w taki sposób funkcjonował w szerokiej świadomości rząd Donalda Tuska. Dopiero teraz wychodzą na jaw wszelkie kłamstwa i wizerunkowe zabiegi, jak ten z „zieloną wyspą”, która okazała się kreatywną księgowością.   

Polakom trzeba tłumaczyć prosto i spokojnie mechanizm zmian. Brnięcie w konflikty, zaognianie sporów, zajmowanie się kwestiami kontrowersyjnymi w miejsce priorytetów, może się odbić czkawką w przyszłości. Ojczyzna potrzebuje spokoju i mozolnej pracy nad tym, co nie zostało zrobione przez ostatnie 8 lat. Rząd natomiast musi zadbać, aby wizerunek dobrej zmiany nie został zaprzepaszczony. 

Tomasz Teluk

Komentarze

anonim2016.03.3 12:12
Ta dziewczyna z rysunku powyżej trochę jest podobna do Kongi Dudy.
anonim2016.03.3 12:19
Zgadzam się Niech rząd zacznie od poinformowania nas wyborców dlaczego nas oszukał i nie zrealizował obietnic, o których Szydło wielokrotnie mówiła, że zostaną zrealizowane niezwłocznie
anonim2016.03.3 12:32
Słusznie. Od czego jest Jacek Kurski, powinien mocno wziąć się do roboty.
anonim2016.03.3 12:34
Najlepszym batem na lemingów jest Zbigniew Ziobro Nowy Szeryf Polski i Dobra bo Nocna Zmiana.
anonim2016.03.3 13:12
Nazywając samodzielnie myślących lemingami a patologiczny ciemnogród, który ma myśleć wedle idei dyktatora - prawdziwymi polakami (celowo z małej litery bo to sprzedawcy Polski), szybko kaczynienka upadnie a wraz z nim reżimowe media.
anonim2016.03.3 13:29
Panie Teluk, pan mysli, ze jak sie rzadowe banialuki w ladne slowa ubierze to nagle nabiora sensu? Raczej nie. Pozostana glupie i bezsensowne. A kwestionowanie zdolnosci Polakow do samodzielnego myslenia i analizy sytuacji ( na zasadzie: albo myslisz jak my, albo jestes zmanipulowany) jest uwlaczajace godnosci czlowieka i obywatela tego kraju!
anonim2016.03.3 18:22
Wojtek3891: "Nazywając samodzielnie myślących lemingami " - you made my day, babe ;) Lemingi po pierwsze nie są samodzielne (muszą mieć prowadzącego w stylu TVN), a po drugie nie myślą (tylko łykają papkę). Jakby myślały, to by nie były lemingami, tylko popierały obecny rząd. :)
anonim2016.03.3 18:23
@ramadarster "i obywatela tego kraju!" Typowe ;) Jak masz problem z tymkrajem, to jedź do tamtegokraju. W każdym razie tu jest POLSKA, nie tenkraj.
anonim2016.03.3 18:29
Alex2015 Chrzanisz głupoty. Przecież nie można w ciągu stu dni wszystkiego pozałatwiać. To po prostu niemożliwe. Poza tym PiS musiał najpierw przeprowadzić audyt, potem przeanalizować sam budżet a później dopiero wprowadzać zmiany. A jak się wprowadza zmiany, to niektóre trzeba przekonsultować społecznie. Jednym słowem: kupa roboty na więcej niż sto dni.
anonim2016.03.3 19:32
Tak, tak, samodzielnie myślący to czytelnicy gazeciny z Czerskiej oraz widzowie TVNu...xDDD
anonim2016.03.4 7:17
"..... ja wiem że wy fanatycy religijni jesteście zdania iż obywatele tego państwa to matoły...." Bydłomatoły, Byskomatoły, POpłuczyny PO "Zielonej Wyskie", a właściwie to H.j i D...a I Kamieni Kupa ... się ostała PO 8. latach.....
anonim2016.03.4 11:22
@Anaja "Jakby myślały, to by nie były lemingami, tylko popierały obecny rząd. :)" - niezły żart...haha...się uśmiałam:)))