01.08.13, 04:56Jezus przed Piłatem (Malarstwo: Michael von Lieb, 1881/Wikipedia)

Prawnik pozywa Włochy i Izrael za ... śmierć Jezusa

Tym zaskakującym prawnikiem jest Dola Indidis, prawnik i były rzecznik prasowy kenijskiego resortu sprawiedliwości. Chce on osądzić "cesarza rzymskiego Tyberiusza, Poncjusza Piłata, niektórych faryzeuszy, króla Heroda, Republikę Włoch i państwo Izrael". W rozmowie z kenijską gazetą, Indidis wyjaśnia: "Dowody są w Biblii. A jej przecież nie można dyskredytować". Czy można osądzić osoby, które nie żyją od 2000 lat? Prawnik mówi, że "odpowiedzialność za ich czyny ponoszą rządy krajów, w imieniu których działali", więc można rozpocząć proces.

Dlaczego Dola Indidis chce wnieść sprawę dotyczącą procesu Jezusa Chrystusa? Jak wyjaśnia, "czuje się w obowiązku bronić godności Jezusa", dlatego Trybunał w Hadze jest do tego odpowiednim miejscem: "W związku z selektywnym i złośliwym oskarżeniem w toku stronniczego, pełnego uchybień i opartego na uprzedzeniach procesu złamane zostały przysługujące mu prawa człowieka". Dla prawnika z Kenii głównym argumentem za rozpoczęciem procesu, jest sposób w jaki był przesłuchiwany Jezus, oskarżenie faryzeuszy oraz sam wyrok - wszysto to zostało podważone przez prawnika,

Rzecznik trybunału w Hadze, powiedział jednak, "że w Hadze rozstrzygane są spory pomiędzy krajami. W związku z tym nie ma nawet teoretycznej możliwości osądzenia tej sprawy".

Czy uda się Doli Indidis rozpocząć najbardziej spektakularny proces wszechczasów?

sm/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.08.1 5:18
Ten pan prawnik to niedouczony pseudo chrześcijanin. Jezus musiał tak zginąć i zostać tak osądzonym ABY ODKUPIĆ NASZE GRZECHY. A więc chrześcijanie są wdzięczni za ten plan Boga. Tak miało być.
anonim2013.08.1 5:40
głupie
anonim2013.08.1 5:49
Później pewnie pozwie rząd Egiptu (oczywiście w imieniu państwa Izrael) za ewidentne naruszenia praw człowieka podczas niewoli egipskiej i o odszkodowanie za mienie pozostawione po ucieczce z Egiptu :)
anonim2013.08.1 6:09
I jak tu nie uwierzyć ze zly realnie istnieje i kusi ludzi. Robi nam taka wodę z mózgu ze aż strach. Dobrze napisał @demokryt ze to jeszcze nie ostatni pomysł.
anonim2013.08.1 8:53
To jest bardzo sensowne postawienie sprawy. Nie ma przedawnienia dla zbrodni na prawdzie. Ofierze należy się rehabilitacja. Trybunał w Hadze nie chce podjąć postępowania, bo sam jest spadkobiercą przestępców i czerpie z tego zyski polityczne.
anonim2013.08.1 9:14
@petrasCK napisał(a): //Co za bzdura! To teraz czekać tylko na pozew o uznanie kościoła katolickiego za organizację zbrodniczą która przez setki stuleci mordowała ludzi za przynależność religijną i światopoglądową!!// Mamy się wyrzec prawdy tylko dlatego, że sami grzeszyliśmy? Myśl idioto.
anonim2013.08.1 10:48
Im większy idiotyzm, tym łatwiej imputować adwersarzom niedorozwój umysłowy. Myśl ... eeeeeeeeeeeeee I jeszcze te "dowody w biblii" ... Włącznie z dokumentacją fotograficzną i zabezpieczonymi śladami ... Gdyby nie tak głupie, to może byłoby śmieszne ...
anonim2013.08.1 10:55
Proponuję jeszcze, żeby Egipt pozwał Mojżesza z Panem Bogiem za spowodowanie katastrofy w ruchu morskim w czasie ucieczki przez M. Czerwone. Idiotyczne. I proszę nie odczytywać tego jako bluźnierstwo wobec Boga tylko kpina z absurdu.
anonim2013.08.1 11:38
To jest chyba jakiś heretyk i/lub wariat. Gdyby nie śmierć Jezusa to nie byłoby zmartwychwstania i odkupienia i zbawienia. Wobec tego śmierć Jezusa była dobra. Gdyby nikt nie chciał skazać Jezusa na śmierć to niemożliwe byłoby chrześcijaństwo.
anonim2013.08.1 15:59
Jeśli to takie głupie, to dlaczego tak wielu Lemingów zamiast wzruszyć ramionami, wpisuje tak zajadłe komentarze ? Co się stało, prawda zabolała ?
anonim2013.08.1 21:40
Rosję należałoby zatem pozwać za mord w Katyniu. Ukrainę za mord na Wołyniu. Niemcy za mordy na Polakach w II w.św. Szwecję za "potop". itd.itp. I Rostowski nie musiałby się martwić z załataniem dziury w budżecie.