W swoim wystąpieniu na Kongresie 590 w Rzeszowie, premier Beata Szydło podkreśliła, że jej rząd obchodzi dziś swoje drugie "urodziny", a program przyjęty przez ten Zjednoczoną Prawicę był bardzo ambitny. 

"To wszystko się udało. Kiedy przystępowaliśmy do pracy niewielu wierzyło, że to się powiedzie. Po 24 miesiącach mogę państwu powiedzieć, że ze zobowiązań, jakie przyjęliśmy, praktycznie większość jest zrealizowana, a pozostałe w trakcie realizacji."- podkreśliła prezes Rady Ministrów, dodając, że przyszedł czas na dokończenie projektu, do którego rząd się zobowiązał. 

W jaki sposób udało się obecnym władzom osiągnąć ten sukces? Jak wyjaśniła szefowa rządu, dzięki mądrości prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego i dzięki spotkaniom i rozmowom z wyborcami w całej Polsce. 

"To były setki spotkań. Z tych rozmów zrodził się program PiS. Odpowiedzieliśmy w nim na to, czego najbardziej oczekiwali Polacy. Powiedzieliśmy, że każdy, niezależnie od tego gdzie mieszka, co robi w życiu, ma prawo do tego, żeby jego marzenia tutaj nad Wisłą się spełniały."- podkreśliła Beata Szydło. Jak dodała, obowiązkiem obecnego rządu jest stworzyć Polakom takie warunki, aby spełnienie tych marzeń było możliwe. I to właśnie od dwóch lat się dzieje- zapewniła premier. 

"Dzisiaj mogę stanąć przed państwem z podniesioną głową i powiedzieć, że jestem dumna z tego, że jestem Polką, a Polska jest tak pięknym i wspaniałym krajem"- dodała Szydło. 

Na koniec swojego wystąpienia szefowa rządu życzyła uczestnikom Kongresu 590, aby to wydarzenie było dobrą okazją do rozmowy o tym, co i jak trzeba zrobić, "aby Polska była jeszcze piękniejsza". 

yenn/Fronda.pl