03.05.20, 18:33Premier Mateusz Morawiecki/FB/Mateusz Morawiecki

Premier: Potrzebujemy nowego Planu Marshalla dla Europy

George Friedman w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” powiedział, że Unia Europejska jak struktura i wspólnota, nie zdała egzaminu w obliczu pandemii koronawirusa i wszelkie zmiany nadal służą głównie Niemcom.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na FB napisał:

– Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy Europy Solidarności – z ambitnym budżetem i nową, odbudowaną równowagą. Funkcjonowanie UE musi napędzać ambicja solidarnej współpracy gospodarczej podjętej w celu ochrony zintegrowanego europejskiego rynku

Dodał też:

– Kluczowym wyzwaniem wciąż stojącym przed Wspólnotą jest stabilizacja gospodarek, w tym stworzenia tarczy socjalnej dla europejskich pracowników i obywateli. Potrzebujemy Nowego Planu Marshalla opartego na nowych inwestycjach europejskich, dających dźwignię rozwoju gospodarczego. Potrzebujemy dziś ambitnej Europy – zdeterminowanej jak nigdy wcześniej. Dziękuje wszystkim ugrupowaniom politycznym i rządom w III RP

Oraz zaznaczył:

- Potrzebujemy dziś ambitnej Europy – zdeterminowanej jak nigdy wcześniej.

mp/fb/gazeta polska

Komentarze

taro2020.05.4 10:39
na plan marshalla nie zgodza sie szwaby i ich bolszewiccy kolesie, bo dla nich oznaczaloby to tylko przedluzenie dominacji dolara, a oni juz wydrukowali euro i do wspolpracy stoi chinska waluta do dyspozycji. Plan Marsalla rowniez nie pasuje Trumpowi, dlaczego mialby dokarmiac szczurow europejskich, ktorzy pod plaszykiem uni wprowadzaja100%-towy komunizm i zdebilenie planetarne.
antonim2020.05.4 9:55
Potrzebujemy europy bez lewactwa i banksterow. Ot i cały przepis. Szumaowski musi odejść i oddać pieniądze!
J.2020.05.4 3:33
Niestety w tej chwili nie ma kraju, ktory moglby byc dobrym wujaszkiem. Czasy, gdy mozna byloo liczyc na USA, sie skonczyly.
Lesiu Keller-Krawczyk bezkonkurencyjne ceny!2020.05.3 19:51
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
katolicka kretynizacja polski2020.05.3 19:33
Taki stary a taki głupi! szMateuszek powinien wiedzieć, że żadnego planu Marshalla nie będzie, bo nie ma takiego który chciałby w dobie pandemii i światowego kryzysu dać na to kasę. A PiS przepie.dolił pieniądze polaków i teraz kombinuje gdzie by tu coś teraz wyrwać!
Foster2020.05.3 19:20
On nie chce od Nas - on chce od Zachodu. Jak mają to niech dają, a My ich i tak nie lubimy.
taro2020.05.4 10:44
zachod za darmo nie rozdaje kasy, Polska moze cos dostac,ale bedze przez nastepne 40 lat zmuszona kupowac niemiecki i francuski towar,ktorego nikt nie bedzie chcial kupowac.Takie jest wlasnie milosierdzie w polityce.
antymarksista2020.05.3 19:01
. Właśnie tak. Unia europejska powinna się przede wszystkim koncentrować na gospodarce i stanem zasobności europejczyka. Do pozostałych kwestii dotyczących wewnętrznych spraw państw członkowskich nie powinna się mieszać.
Michał Jan2020.05.3 19:58
Na zdejmowaniu przeszkód w gospodarce, a nie jej pomaganiu, przypadkiem. Gospodarka rozwija się MIMO pomocy rządowej.
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.3 18:57
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Leszek2020.05.3 18:47
W jeden miesiąc da się wprowadzić przepisy i cała gospodarka ruszy z podwójnym impetem. Tylko te pachołki pracują na zlecenie innych mocodawców.
Leszek2020.05.3 18:43
Żyd Morawiecki chce zwiększyć podatki, aby dalej zuborzyć ludzi. Daj draniu ludziom pracować i obniż podatki. Ludzie sami na siebie zapracują, tylko nie przeszkadzaj. Zmniejsz biurokrację, darmozjady do pracy, a na wszystko starczy.