11.01.21, 08:00

Prof. Grzegorz Górski: Bolszewicka rewolucja w USA

Postępy w budowie nowych Stanów Zjednoczonych (1)

Sądzę że warto odnotowywać, jak przebiegają działania związane z przebiegiem bolszewickiej rewolucji w USA. Warto aby wszyscy ci, którzy jeszcze bredzą o jakimś "pragmatyzmie" Demokratów, mogli na bieżąco weryfikować swoje - nie mające żadnych podstaw - nadzieje.

Czynię to zresztą w poczuciu pewnego obowiązku, wiem bowiem że sukces pierwszej rewolucji bolszewickiej wynikał m.in. z tego, że wtedy też olbrzymie kręgi elit w różnych częściach świata żywiły nadzieję, że chociaż wprawdzie są ofiary, ale jest to uzasadnione koniecznością dokonania dziejowego postępu.

Do tego będę się starał jak długo można korzystać jeszcze z tej formy kontaktu, no bo przecież nie mam wątpliwości, że za chwilę ludzie Zuckerberga przeprowadzą szerszą akcję oczyszczenia tego medium, ze wszelkiej "mowy nienawiści". Tak wygląda dzisiaj "liberalna demokracja".

A zatem:

1. Początek rewolucji lingwistycznej w USA - "Amen" and a women - to już znamy. No i nowomowa zarządzona przez Pelosi - już nie ma ojca i matki, nie ma wujka czy cioci, babci czy dziadka. W Ameryce są tylko (a może jeszcze) rodzice, wstępni, zstępni, etc.

2. Notabene ciekawe jest, że część hierarchów kościelnych w USA ciągle aktywnie wspiera tę zapiekłą proaborcjonistkę, gendrystkę, udającą katoliczkę. Taki arcybiskup Waszyngtonu (uczyniony niedawno kardynałem), stawia ją np. jako wzór cnót ... Takie postaci jak ten kardynał, pięknie sportretował już 150 lat temu nasz wieszcz Z. Krasiński.

3. W czołowym amerykańskim ośrodku naukowym zarządzono w piątek, iż od przyszłego tygodnia w każdy czwartek odbywać się będzie sesja (online) plenarna wszystkich pracowników naukowych, podczas której będą mogli wypowiedzieć wszystko, co "im leży na sercu". Rzecz jasna w sposób wolny i swobodny. I tylko po to, by przełamywać różne tabu. I w ramach godzin pracy - a za udział w tej sesji, będą dostawać pieniądze jak za pracę. Znacie to z "Misia"?

Zaczyna się cyrk, bo przecież Demokraci wiedzą, że jedyne co mogą zrealizować ze swych wyborczych bredni, to amerykańska mutacja zapateryzmu. Nie będzie "wszystkiego za darmo dla wszystkich", więc zrobimy igrzyska. A koledzy z Facebooka, Amazona, Gogle, YouTube, Apple czy Twittera, zadbają żeby żadna mowa nienawiści nie zniszczyła tego spaniałego pochodu postępu.

AMEN.

Grzegorz Górski @ Facebook

Komentarze

Edzio2021.01.12 8:18
Pan profesor nie rozumie o czym pisze.Przypisywanie temu co dzieje się nazwy bolszewizmu do nadużycie nie mające uzasadnienia w faktach, Baden to jednak nie Stalin.Rozumiem ,że Pan Duda lokował wszystkow Trumpa ,ale naukowcowi wypadałoby zachować minimum obiektywizmu
Anonim2021.01.11 17:08
on taki trep piski. intelektualista nadwislanski seksualnie niepewnego kaczora.
Kto tu jest lewak?2021.01.11 17:02
Nijaki profesor Górny uważa dwukrotnie rozwiedzionego faceta, który podrywa kobiety łapiąc je za krocze (tak, to metoda Trumpa na podryw) za prawicowca i konserwatystę. Lewicowcem nazywa katolika, który się nigdy nie rozwiódł i zawsze trzymał klasę. Tak trzymaj anie Górny!!! To ja nie rozwodząc się i nie łapiąc kobiet za ci..pę jestem lewakiem???
Bolszweicy są w PiS!2021.01.11 17:00
Za prawicowca uważa się dwukrotnie rozwiedzionego faceta, który podrywa kobiety łapiąc je za krocze (tak, to metoda Trumpa na podryw) i nasza prawica uważa go za konserwatystę. Lewicowcem nazywa katolika, który się nigdy nie rozwiódł i zawsze trzymał klasę. Tak trzymaj anie Górny!!!
Niezarazony2021.01.11 15:58
Dlatego kazdy powinien na swoj sposob walczyc z wszelkim lewactwem, z ta na nowo rozkwitajaca zaraza, czerwona, ale w bialych rekawiczkach.
Czytar2021.01.11 15:35
Wiadra pomyj wylewane na głowę Profesora............Obrońcy bolszewizmu ? To dobre czy złe ? A jeszcze jedno - za słaby profesor . Bez wątpienia pan Górski był i jest antykomunistą konsekwentnym . Pamiętam jak w studium wojskowym politruk tłumaczył nam , że to zaszczyt być magistrem i oficerem chyba , że ktoś nie chce być czerwonym oficerem . Student Górski zapytał - a jak ktoś nie chce być czerwonym oficerem ? Nastąpiła konsternacja .Były czasy wymagające prawdziwej odwagi a nie plucia zza klawiatury . Pamiętam go jako człowieka odważnego i potrafiącego pójść pod prąd .
Anonim2021.01.11 17:04
Nijaki prof Górny uważa dwukrotnie rozwiedzionego faceta, który podrywa kobiety łapiąc je za krocze (tak, to metoda Trumpa na podryw) uważa go za konserwatystę? Lewicowcem nazywa katolika, który się nigdy nie rozwiódł i zawsze trzymał klasę (tak, to Biden). Tak trzymaj panie Górny!!! Ja też jestem lewicowcem, bom się nigdy nie rozwiódł i nie podrywałem kobiet łapiąc je za ci...pę!!!!
JPIII2021.01.11 15:22
Jak taki idiota otrzymał tytuł profesora? Bolszewików widzi w Ameryce ale w pis-ie już nie.
Bez przesady panie Profesorze,2021.01.11 13:50
wandale z Black Lives Matter a raczej Ain't Worth Shit to margines, Antifa to margines. - - - Na Waszyngton wybiera się milion, niewykluczone, że uzbrojonych paramilitarnych grup. W dniu inauguracji we wszystkich stolicach stanowych mają się odbyć demonstracje. Mogą być agresywne, z pewnością sklepy nie będą rabowane i palone. Należy pamiętać słowa Nixona, że Amerykanie to "milcząca większość" i tak jest w rzeczywistości, ale 75 milionów Amerykanów którzy głosowali na Trumpa, i nie tylko oni, są reakcja na wandalizm i niespotykany w historii USA wzrost aktywności kryminalnej czarnych i Latynosów. Policja ma "związane ręce" z obawy, że będą oskarżeni o rasizm. Prezydentura Bidena będzie bardzo niespokojna, im więcej będzie on i jego partia określała opozycje jako terroryści - nie rokuje to spokoju.
Wiesław Kaloryfer2021.01.11 13:47
Nie widzę w tym, co autor podał nic z rewolucji bolszewickiej. Ale bez dwóch zdań to "amen and woman" przejdzie do historii jako kuriozum pseudonowoczesności. Nawet nasz rodzimy Rysio Petru nie miał tak absurdalnych wtop. Czyżby autor tych słów myślał, że współczesny język angielski wywodzi się z hebrajskiego, skoro hebrajskie "amen" potraktował jako tożsame z angielskim "a men"? Trochę to tez przypomina stare hollywodzkie produkcje traktujące o starożytnym Rzymie, gdzie aktorzy pozdrowienie "ave cezar" wypowiadali jako "ejw sizar" xD
Aldona2021.01.11 12:50
Wspominając byłą panią Ambasador USA w Polska super hiper extrar Georgettę M. pragnę skromnie zaproponować ażeby Sejm , Senat , Pan Prezydent RP , Episkopat oraz sekta mojżeszowa Natanjahu i inne sekty wspólnie UCHWALILI CHĘĆ PRZYŁACZENIA POLSKI DO USA JAKO NOWEGO STANU KTÓRY USTABILIZOWAŁBY ROZCHWIANE EMOCJE LEWAKÓW I PRAWAKÓW , ATEISTÓW I KOMINISTÓW amerykańskich i wzorem naszego pieknego kraju wprowad tej bied ził polską demokrację z nutą demokracji szwajcarskiej. Byłby to gwóźdź do trumny syjonizmu i klucz do powszechnej szczęśliwości w tej biednej szczarganej i umęczonej terrorem medialnym Ameryce Północnej.
Ksiądz Bartold2021.01.11 12:44
Jakim cudem autor takich paszkwili może mieć tytuł profesora? To chyba możliwe tylko jest na COOL.
Ksiądz Bartold2021.01.11 12:46
Sprawdziłem - to nie jest COOL, to jest Unierwsytet w Toruniu.
nie ślepy2021.01.11 13:07
Dla was lewaków każda prawda to paszkwil...oczywiście jeżeli to nie jest "wasza prawda"! A taki np wasz "profesor" Hartman i inni...o to dopiero są "fachowcy" ...
Maciej Płatov2021.01.11 12:22
Moim ZDANIE Polski Rząd powinien( biorąc za przykład Turcję) WSTRZYMAĆ ZAKUP UZBROJENIA w USA.Oraz POWIADOMIĆ RZĄD USA ,że w Polsce mogą Przebywać TYLKO wojskowi OBSERWATORZY ,a nie Wojsko USA. Ale też w rama współpracy zmniejszyć do MINIMUM Polskiego Wojsko w Afganistanie ,ITD.
Jacek i Placek2021.01.11 12:38
Nie ma co się bawić w półśrodki. Od razu wypowiedzieć wojnę USA i zniszczyć ten ich bolszewizm.
jle_ffm2021.01.11 12:43
Takie rady to chyba od samego Putina otrzymałeś?
Klapaucjusz2021.01.11 12:15
A gdzie jest ten pan, który wypowiedzi o USA komentuje tymi słowami: "NIE MA NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA o USA! - - - NAJMNIEJSZEGO! - - - Mieszkasz tam, pracujesz, znasz język?"
Albert2021.01.11 12:21
Nie wypowiada się, bo sam nie ma zielonego pojęcia o USA, więc boi się publicznej kompromitacji.
NEOS com pl2021.01.11 12:08
... system PO-lin w usa .... muster z 11 listopada we warszawce ... "ci zli faszysci" ... narodowi ...
bogdanus2021.01.11 12:07
Trump w dbaniu o interesy narodu USA lepiej rządził niż ideolog lewicowy Obama. O tym mówią statystyki ekonomiczne. Demokraci i część republikanów, chcą ukarać Trumpa za nieposłuszeństwo grupom interesu. Stracili miliardy dolarów, bo pieniądze poszły do społeczeństwa a nie do ich kieszeni. Gdy Tramp zachęcał do spokoju i pójścia do domu, na siłę wbrew faktom chcą mu przypisać i oskarżyć o zachęcanie do ataku na Kapitol. To mają być te koronne dowody. Demokraci są nieodpowiedzialnymi politykami i prowadzą USA do systemu politycznego na wzór Komunistycznych Chin czy Rosji. W demokratycznym systemie to społeczeństwo ma wpływ kto ma rządzić. W totalitarnym systemie, to władza decyduje z pominięciem społeczeństwa kto ma rządzić. Do utrzymania władzy totalitarnej usuwa się kandydatów na różne sposoby w tym medialnie. Wybory wygrywa ten, kto liczy głosy, ta metoda została zastosowana przez demokratów. Amerykanie są naiwni są zauroczeni lewicowymi ideami, nie wiedzą co niosą za sobą lewicowe ideologie. Niech zamieszkają na Kubie, Wenezueli to odechce im się lewactwa. W USA, władza jest utrzymywana między dwoma partiami. Trump nie poddał się presji układowi podobnie jak Kaczyński, więc trzeba go pokazowo usunąć, by inni nie próbowali. W USA Trump moze być takim drugim Kaczyńskim, tylko musi pociągnąć za sobą miliony amerykanów. Czy to mu się uda, zobaczymy.
max2021.01.11 12:19
Na Trumpa to juz za pozno. Inaczej bedzie wojna domowa w USA. Podobnie zreszta tez bylo w Rosji 1905, 1917, Hiszpanii(komuna chciala zgarnac wladze), Chinach (Mao).
hm2021.01.11 12:02
Najlepsza jest lewacka definicja mowy nienawiści, ogólnie rzecz ujmując - to jest taka mowa, która im się nie podoba, zarówno opinie jak i fakty.
o ...2021.01.11 13:37
... mówienie prawdy jest mową nienawiści dla tych, którzy mają coś do ukrycia ...
levi2021.01.11 11:58
ANONIM to typowy przyklad dziecka od mamy pijaczki i ojca pijaka. Razem pili DENATURAT i jemu tez tak we lbie juz zostalo. DEBILIZM w glowie i wielka sieczka!!
okolo2021.01.11 11:36
to prawda. Komuna zawsze chciała zniszczyć USA
NEOS com pl2021.01.11 12:06
... z indianami im sie udalo ...
Daria2021.01.11 11:31
Bełkot niby-profesora.
Grzegorz Górski2021.01.11 11:35
Droga Pani. Swoim zachowaniem zdradza Pani typowe dla górali podhalańskich, w dodatku wrodzone, chamstwo. Zakładam więc, że jest Pani przedstawicielką goralen-volku. "Bełkotem" można nazwać waszą gwarę, a "niby" jest wasz patriotyzm, który najlepiej zaprezentowaliście w latach 30. XX wieku świetnie dogadując się z sąsiadami zza zachodniej granicy.
Prof. G Górski?2021.01.11 12:03
Nie podszywaj się, wyszkolony cwaniaczku...
Pet2021.01.11 11:30
Zajmijcie się towarzyszu Górski własnymi, krajowymi komuszkami, zwanych dla niepoznaki PiSiorami.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.11 14:06
Glupota czasem ma skrzydla i fruwa.
Pawel2021.01.11 11:25
Dlaczego faszysci zawsze wyzywaja tych, z ktorymi sie nie zgadzaja, od bolszewikow?
zorro2021.01.11 10:58
Pan będzie amerykanom kraj urządzał?
hehehe2021.01.11 11:46
Już im kolorowe nieroby urządzają :-)
york2021.01.11 10:55
Niech w warszawie nieustannie bija dzwony.
Aldona2021.01.11 10:28
Słuszne spostrzeżenia Pana Profesora należałoby wzbogacić niemniej celną uwagą ,że ta neo-bolszewicka zmiana w USA dokonana została przy pomocy FASZYSTOWSKICH METOD OGRANICZENIA WOLNOŚCI SŁOWA , WOLNOŚCI WYPOWIEDZI BOLSZEWICKIEJ CENZURY sekty mojżeszowej Netanjahu skupionej w mediach Facebook , Twitter , Google. Historia powtarza się podobnie było w 1917 w Rosji i parcie żydów w1920 na Europę Zachodnią , parcie na USA w od 1933 1938/1939 , zdobycie broni atomowej , za 2 mln dollarów uzyskanie państwowości Israela od niemoty Trumana a walzke z kasa dokladnie opisał Wiesenthal znany żydowski agent Gestapo. Teraz zdobywaja machinacjami nawet wiekszość w Kongresie bo w Senacie już była. LIKWIDUJEMY KONTA W FACEBOOK ,TWITTER ,GOOGLE STOP DLA SYJONIZMU
Albert2021.01.11 12:20
Jakbyś nie była tak upośledzoną intelektualnie katoprawacką ͏p͏i͏z͏dą, tobyś wiedziała doskonale, że nie ma tutaj mowy o żadnej cenzurze, ale o w pełni demokratycznej zasadzie własności prywatnej. Ale nie oczekujmy od katoprawactwa choćby śladowych zdolności do samodzielnego myślenia.
Aldona2021.01.11 12:34
Mója opinia nie jest własnościa prywatna syjonistów z Facebook , Twitter , Google i reszty tej zasmarkanej syjonistycznej narracji. Moja opinia jest moim prawem do swobodnej wypowiedzi na ważne społeczne tematy. To panie Albert jest typowa praktyka faszystów , bolshewików z judeo-komuny a teraz syjonistów z syjonistycznych mediów. Klamstwa , oszustwa i medialny terror łamią demokrację i nie sa prywatną własnościa tylko kryminalnym przestępstwem
Albert2021.01.11 13:12
"Mója opinia nie jest własnościa prywatna syjonistów z Facebook , Twitter , Google i reszty tej zasmarkanej syjonistycznej narracji." - wszystko co piszesz na Facebooku i Twitterze jest prywatną własnością obu tych serwisów. I mogą sobie z tym zrobić co im się żywnie podoba. Czytałaś regulamin FB, czy zaklikałaś na ślepo zgodę katoidiotko?
Aldona2021.01.11 15:41
Regulamin FB i innych żydowskich mediów mowi "żyd ma obowiązek pomagać żydowi". A prawo do wolności wypowiedzi na ważny temat społeczny nie jest objęte regulaminem lecz Konstytucją USA ,która jest w sposób obrzezany łamana panie Albert mózgownico jak u Alberta E. w czasie znęcania się nad własną żoną (numer żony nie ma znaczenia jest niebitowy)
Albert2021.01.11 15:57
Jesteś na polskiej stronie, więc pisz po polsku, a nie nie kalecz języka sowiecka onuco. Żadna konstytucja USA nie jest łamana przez FB, czy Twittera, bo własnie amerykańska konstytucja daje FB i Twitterowi prawo do zarządzania własnością prywatną w dowolny sposób. Ale jesteś katoćwokiem, czyli nie ma szans, byś to zrozumiała. To za wysokie progi dla miłośników wafli z trupa.
kgb2021.01.11 10:09
wasz PAN przegrał wybory, jak teraz służyć nowemu PANU, to kiedy oficjalna zmiana propagandy z Fortu Trump na Fort Biden? kiedy to ogłosi z radością Cholecka w tvPIS?
Aldona2021.01.11 12:37
wróc do KGB pseudo-polaku , przespij się z Dzierżyńskim
kgb2021.01.11 14:45
pisowska nawiedzona dziunia? o zmianie nazwy fortu ani słowa, jeszcze rozkaz z Nowogrodzkiej nie został wydany i dziunia nie wie co odpisać
Jasia2021.01.11 15:11
Aldonko,nekrofilia to twoja domena
Po 11 ...2021.01.11 9:51
Po pierwsze nie profesor, tylko dr.hab. Po drugie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po trzecie (tak jak ktoś napisał poniżej), jak PiS ma takich ekspertów od spraw zagranicznych, od spraw Amerykańskich, to skompromitujecie się tak jak Trump się sam zaorał.
@Po11 - szczekaj, burku! szczekaj!2021.01.11 10:08
antyPOlski profesor(ups!) niejaki Hartman, też jest po KUL-u! jak i wielu POlityków totalnej opozycji : Joanna Mucha, Palikot itd. długa lista .
Po 11 ...2021.01.11 10:29
Ale oni nie są ekspertami na Frondzie z tytułami "profesorów". No przynajmniej ja nie czytałem artykułu Palikota tutaj.
Grzegorz Górski2021.01.11 10:35
Szanowny anonimowy bohaterze, schowany - a jakże - za potrójną gardą, żeby łatwiej pluć. Na KUL-u nie pracuję od wielu i taka to twoja cała wiedza. Nie żebym się wstydził, że pracowałem 25 lat na KUL-u - przeciwnie. Po drugie jeśli chcesz bohaterze pozbawiać kogoś funkcji, to lepiej poczytaj odpowiednie przepisy - to może ci się coś w głowie ułoży. A co do spraw amerykańskich, widać że poza jakimś emocjonalnym jadem, nie jesteś w stanie wznieść się nawet na kilka sekund na poziom myślenia. Cóż, nic nie poradzę.
o ...2021.01.11 11:15
... szanowny Panie ... rozumiem, że panu możne nie wypada ... ale ja się nie będę w tańcu ... z "anonimowym bohaterem" ... to bardzo aktywny, na swój sposób inteligentny, zawodowy, lewacki trol ... albo profesjonalna grupa troli działająca na zlecenie, za kasę ... z nim (z nimi) się nie dyskutuje ... bo wciągnie (wciągną) do swojego bagienka ... jego (ich) się zwyczajnie obśmiewa ... aby inni, może mniej zorientowani, czytający jego (ich) - pożal się Boże - wypociny, nie pomyśleli przypadkiem, że on (oni) mają rację ... tak, jak to wypowiedziała "naczelna błyskawica" - to jest wojna ... wojna o rząd dusz ... wojna na śmierć i życie ... nikt nie bierze jeńców ...
Kosiarz2021.01.11 11:23
Nie warto marnować energii na wyjaśnianie pewnych kwestii hejterom. Prawda dla nich nie jest ważna. Im chodzi tylko o to, żeby kogoś sponiewierać. Zwykle intelektualnie nie wyrastają ponad poziom przysłowiowej "gimbazy". A uczelnię widzieli co nawyżej od zewnątrz, kiedy obok niej przechodzili. Skąd zatem mogą np. znać zasady przydzielania stopni i tytułów naukowych?
Albert2021.01.11 12:18
" Skąd zatem mogą np. znać zasady przydzielania stopni i tytułów naukowych?" - w odróżnieniu od katoprawackich śmieci tytułujących Górskiego profesorem wiemy doskonale, że Górski jest dr. hab., a nie profesorem.
Albert2021.01.11 12:06
Pan wybaczy panie Górski, ale docieranie do poziomu intelektualnego myślicieli z KUL wymaga od normalnych ludzi zniżania się do poziomu rynsztoka. Czyli do czegoś, z czyn nikt normalny nie zamierza mieć do czynienia. Pańskie stwierdzenie o "bolszewickiej rewolucji" automatycznie wyklucza pana z grona ludzi zasługujących na poważne traktowanie.
Aldona2021.01.11 12:43
Wasz Harman tez jet po KUL. Panie Albert liczy sie mózg albo kuma albo nie . Wykształcenie jest ważne ale mózg najważniejszy. Panie Albert masz pan mózgownicę Alberta E. w trakcie przepisywania cudzych prac jako swoich.
Albert2021.01.11 13:14
Każdy po KUL jest zwyczajnym ćwierćinteligentem. Hartman też do nich należy. Górski, Harman, żadna różnica. KUL-owcy goście, których zdolności do samodzielnego działania kończą się na wdech-wydech.
o ...2021.01.11 13:34
... no to uważaj, abyś nie pękł ... bo twoje "zdolności" do samodzielnego działania kończą się na ... wdechu ...
Czytar2021.01.11 10:45
Czytam z uwagą dywagacje prof. Górskiego . Kiedyś z nim studiowałem na jednym roku . Pamiętam jak chyba w 1983 r mówił o polityce Regana . Twierdził , że zwiększając nakłady na zbrojenia USA zajeździ gospodarkę sowietów . Muszę przyznać , że nie bardzo w to wierzyłem . Pamiętam też jak ubolewał , że pracę magisterską ze 750 stron musiał skrócić do 200-stu .A dodatkowo to on z prof. Wojciechem Polakiem -wtedy studentem historii założyli podziemny NZS .A tak k woli obiektywizmu - od studiów nie miałem z nim kontaktów .
Albert2021.01.11 12:16
I słusznie mu nie wierzyłeś. Reagan tak zajeździł gospodarkę Sowietów, że obecnie dług publiczny w relacji do PKB w USA wynosi bodajże 127%, a w Rosji 18,94%.
Anonim2021.01.11 9:45
Historia Trumpa u władzy, i chodzi mi o jego zaniechania (wstrzemięźliwość, pobłażliwość) w walce z Deep State, jest podobna do działań PiS-u w Polsce? ... To już jest pewne, że PiS skończy tak samo, jak Trump? Polskę ogarnie bolszewia? A raz zdobytą władzę bolszewia nie oddaje w "wolnych" wyborach?
主席 Joe Biden2021.01.11 9:37
美国现在是一个美丽的国家。
Mao2021.01.11 10:06
Stany Zjednoczone to teraz piękny kraj.
Joanna2021.01.11 9:29
Nasze przepisy tez często posługują się takimi określeniami jak wstępni i zstępni np. w prawie spadkowym, czy pokrewieństwo, powinowactwo. Określenia ciocia, wujek, kuzyn chyba w ogóle chyba nie występują.
hehehe2021.01.11 9:37
Ty w ogóle kumasz o co chodzi czy jaja se robisz ?
Joanna2021.01.11 15:10
jeśli myślisz, że w USA zabroniono lub planuje się zabronić używania słów ciocia, wujek itp to chyba sobie "jaja robisz"
Patriota2021.01.11 9:29
USA to teraz kolonia Chin.
Anonim2021.01.11 9:27
"Błędy Rosji rozleją się po świecie"
Munini2021.01.11 9:21
I znów dobrze rozpoczynam ten tydzień. Zawsze, gdy nie chce się wstać, warto odpalić Frondę. Tyle świeżych wieści z równoległych kosmosów, emocji oczyszczonych z myśli wszelakiej...
o ...2021.01.11 9:36
... kuku na munini? ...
zorro2021.01.11 11:00
Ja też za to uwielbiam Frondę!
o ...2021.01.11 9:02
... to niebywałe co to lewactwo wyprawia ... nie dość, ze manipulacją, kłamią, oszukują, kradną, pewnie nawet zabijają, to jeszcze bezczelnie wchodzą w nie swoje role: co z katolicyzmem ma wspólnego Baiden, choć za takiego się uważa?, co z demokracją maja wspólnego demokraci, choć za takich się uważają? ... jak się tej lewackiej perfidii przeciwstawić? ... czy jest jeszcze jakiś ratunek dla świata? ... czarno to wszystko widzę ... ale ... jest promyczek nadziei ... mamy potężnych choć nierychliwych sprzymierzeńców ... po naszej stronie jest Matka Natura i Prawda ...
Waldemar2021.01.11 8:59
Uprzejmie zapraszam wszystkich kretynów,debili,degeneratów będą chcieli doświadczonymi amerykanistami do wyrażania swych idiotycznych komentarzy dających Amerykanom możliwość szczerego śmiechu z "polish jokes". Pozdrawiam
Anonim2021.01.11 9:28
Amerykanie mają dowcipy o Polakach. Z resztą o żydach, irlandczykach, francuzach też mają. Tymczasem w Polsce jest realna opinia, że USA to syf. W USA jest setki razy więcej bezdomnych i żuli ulicznych. Przestępczośc przwyższa polską kilkakrotnie. Degeneracja u głównie czarnych ale i nie tylko jest niewyobrażalna w Polsce. Część USA to nieznana polskiemu obywatelowi "carna menelodziura".
Brawo Panie Kaczyński2021.01.11 8:49
Czy dziennikarze w wolnej Polsce nadal nie mogą pisać o Bońku (rudym *****)? Serio sędzia z kasty wydał nielegalny i niezgodny z konstytucją wyrok? To podobne do obecnego USA.
WAL kmiotów!!!2021.01.11 8:44
A w tvn obecnie (chwilę spojrzałem) pokazują MEMy z małpą krytykującą Polaków. Zaszczepienie zarządu ścierwa TVN ich nie boli. TVN to syf! TFU!
AAAtomek2021.01.11 8:44
Stek bzdur w tym felietonie tegoż pisowskiego prawicowego profesora to miód na moje serce. Ta partia z takimi ekspertami, długofalowo nie ma przyszłości.
hahahahaha2021.01.11 8:46
...I potem się obudziłeś usrany po pachy...
o ...2021.01.11 9:17
... on bez tego usrany ... i do tego aaa ... jakała ...
AAAtomek2021.01.11 12:19
Problemy z nietrzymaniem kału i moczu to domena tchórzy z prawicy.
Skrzypek na dachu2021.01.11 8:38
Prezydent Donald Trump wygral wybory ale demonkraci oszukali przy liczeniu glosow . Falszywy kandydat Biden nie moze byc prawdziwym prezydentem USA .
Autorytet Janda2021.01.11 8:28
W USA robi się porządek. Polwska to wstyd, aby nie dać się nielegalnie szczepiać elitom!
NaziBarbi2021.01.11 8:21
Biały Dom teraz będzie szpitalem dla agenta chińskiego.
Skrzypek na dachu2021.01.11 8:32
Falszywy kandydat Joe Biden nigdy nie bedzie Prezydentem .
Skrzypek na dachu2021.01.11 8:20
Brawo Panie Profesorze Gorski .
Anonim + Po 11.... + ladychapel + kretynizacja2021.01.11 8:20
No, sen naszych protoplastów żydowskich - Marksa i Lenia - zaczyna się spełniać. Ze znacznym opóźnieniem, jakieś 100 lat. Straciliśmy Polskę, ale Ameryka nasza!
Zaszczepiony dziennikarz TVN2021.01.11 8:17
My świnie z TVN jesteśmy zadowolone z postępu syfu w USA.
Anonim2021.01.11 8:15
Tak, zobaczymy nienawiść w postaci czystej, bo w marksizmie i jego pochodnych niczego innego nie ma. Reszta to zasłona dymna.
???2021.01.11 8:23
A co ty dziecko wiesz o marksizmie? Czytałeś kiedykolwiek coś co o nim mówi? Czy ponownie jak wiekszosc pisomatołów i kato*jebów nie widzisz jak twoi ukochani panujący realizują część marksistowskich iodeałów a potem na nie plujesz?
sybirak2021.01.11 8:39
tak ja wiem wszystko o marksizmie leninizmie i stalinizmie razem wziętych
Anonim2021.01.11 8:11
Panie Górski, niech Pan to napisze po angielsku (jeśli Pan umie) i otaguje Biały Dom jeśli Pan taki odważny. Za przypisywanie bolszewizmu demokratom amerykańskim to byś Pan w japę dostał!
Quo vadis2021.01.11 8:45
Głupiś czy opłacany? Przeciez napisal jak jest. A co do " w jape dostal" to to jest wasza bolszewicka " kultura". Po przeklenstwach najlepiej poznac wrogow Boga i czlowieka.
Anonim2021.01.11 8:53
Jeśli u was przyjacielem człowieka i Boga jest ksiądz-pedofil, ksiądz-złodziej i ksiądz-kłamca to ja wole być wrogiem!
Berenika2021.01.11 9:26
Zawsze bedziesz tylko głupkiem
Anonim2021.01.11 9:31
A ty kobietą, nie wiem co gorsze ;)