17.11.18, 18:02Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Flickr

Prof.Pawłowicz: Dziennikarze TVN propagują faszyzm! Co na to Ambasada USA?

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, prof. Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach skomentowała skandal wokół reportażu Superwizjera TVN o miłośnikach Adolfa Hitlera i wafelków. 

 

Parlamentarzystka, odnosząc się do doniesień portalu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci" zarzuciła stacji, że- przygotowując tego rodzaju prowokacje- promuje faszyzm. W ocenie polityk, działania zarzucane stacji TVN to nic innego jak wojna hybrydowa przeciwko Polsce. 

"TVN/Discovery propagując prowokacjami faszyzm w Polsce gdzie to zjawisko prakt nie istnieje,prowadzi wojnę hybryd przeciwko interesom Polski,podważa jej wiarygod i osłabia ją jako sojusznika USA.
Tym samym godzi w interesy PL- USA"-napisała na Twitterze poseł Pawłowicz. Na końcu wpisu parlamentarzystka pyta, co na to Ambasada USA w Polsce. 

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie powróciła sprawa reportażu "Polscy neonaziści" wyemitowanego na początku tego roku w programie "Superwizjer" w TVN. Choć materiał powstał wiosną ubiegłego roku, wyemitowany został akurat w momencie polsko-izraelskiego kryzysu dyplomatycznego wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Dziennikarze portalu wPolityce.pl przekonywali, że udało im się dotrzeć do materiałów mających świadczyć o tym, że pokazane w reportażu telewizji TVN "urodziny Adolfa Hitlera" były płatną ustawką. Telewizja odpiera te zarzuty i zamierza walczyć z portalem w sądzie. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.

yenn/Twitter, Fronda.pl