01.12.21, 20:48Fot. screenshot - YouTube

Projekt ,,Stop aborcji’’ w Sejmie. PiS wnioskuje o odrzucenie

Sejm zajął się dziś obywatelskim projektem zaostrzającym kary za dokonanie aborcji. Projekt przewiduje karę nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie za spowodowanie śmierci dziecka przed jego narodzeniem. Wniosek o odrzucenie projektu w całości złożyła w imieniu PiS poseł Anita Czerwińska.

W Sejmie odbyło się dziś pierwsze czytanie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”. Projekt przewiduje surowe kary za dokonanie aborcji. W projekcie zapisano, że „dzieckiem” jest człowiek „od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”. Zdefiniowano również termin „dziecka poczętego”, którym jest „dziecko w okresie do rozpoczęcia porodu”. W myśl projektu za spowodowanie śmierci „dziecka poczętego” grozić ma kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka miałoby być zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku matki sąd mógłby złagodzić karę lub odstąpić od jej wymierzenia.

- „W ciągu ostatniego roku, ponad 30 tys. polskich dzieci straciło życie, w wyniku nielegalnej aborcji”

- mówił w Sejmie prezes Fundacji Pro-prawo do Życia Mariusz Dzierżawski.

- „Jeśli rodzice są ludźmi, to także dziecko w łonie matki jest człowiekiem. Z punktu widzenia prawa jest to także oczywiste. Świadczą o tym wyroki Trybunału Konstytucyjnego”

- dodał.

PiS przeciw

Po wystąpieniu Mariusza Dzierżawskiego głos zabrała Anita Czerwińska z Prawa i Sprawiedliwości. Poinformowała, że „działając w duchu odpowiedzialności, w interesie społecznym i interesie państwa kierownictwo klubu PiS upoważniło ją do skierowania wniosku o odrzucenie projektu w całości”.

kak/PAP, polsatnews.pl

Komentarze

QWE2021.12.2 12:06
PIS w swoich rządach kieruje się jedynie słupkami wyborczymi i robi wszystko pod te słupki. To rząd populistów, realizujący populistyczne cele, umożliwiające pozostawanie przy władzy.
Jola2021.12.2 16:49
Słusznie kazdy dorosły ma nie tylko doope,ale i rozum.Ma intelekt i sumienie.Chyba,ze niepełnosprawny umysłowo i tu moźe lekarz się mieszać w pewien sposób.Dajcie ludziom źyć na władny rachunek i nie róbcie z nich wszystkich niesprawnych umysłowo.
Jacuś2021.12.2 11:19
No to pani Czerwińska dała ciała i pokazała prawdziwe oblicze. Jak była na naszym terenie to taka bogobojna (oczywiście przed wyborami) - najpierw msza, potem spotkanie w domu parafialnym i co, dziś wszystko jasne. Nie toleruję krętactwa nawet jeśli by to była najbliższa rodzina.
Anonim2021.12.2 11:15
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
No to kochani ..2021.12.2 9:39
przyklepaliśmy na siebie wyrok. Lewica swoją bezdenną głupotą, prawica załganym faryzejstwem. Przyjdzie odpłata, oj przyjdzie. Szybciej niż myślicie. Oglądałam wczorajszą debatę - te słowa musiały wybrzmieć, występy pań i panów posłów (oprócz Sośnierza) się odbyć. Fundacja Prawo do Życia zdarła maski z obłudnych gąb "elyty" narodu. Tyle w temacie. Teraz nic już nie powstrzyma karzącej ręki Boga.
Anonim2021.12.2 9:50
Na prawie całym świecie aborcja się odbywa i jakoś tej karzącej ręki nie widać. Na co czeka?
cam2021.12.2 11:10
Sośnierza to żonka z domu wykopała. Widać poniewczasie się poznała na czubie - choć lepiej późno niż wcale. Twoja "karząca ręka boga" to ta, z którą budzisz się rano w nocniku. Innej nie ma i nie będzie.
QWE2021.12.2 12:03
Śmieszny jesteś, uważaj bo posikasz się ze strachu, a my na twój widok ze śmiechu.
Dam2021.12.2 9:20
Skoro "dzieckiem jest człowiek od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”, to poronienie powinno być traktowane jako "nieumyślne spowodowanie śmierci" (pod warunkiem, że będzie naturalne). I nie dość, że kobieta poroni, to jeszcze za kratki (wzorem Katolickiego Salwadoru). No i trzeba będzie powołać specjalną komórkę w Policji, która będzie sprawdzać, czy kobieta w ciąży np. nie uprawia ćwiczeń, bo wtedy będzie to "narażenie dziecka na śmierć". Ale o tym chyba nie pomyśleli. Myślenie o skutkach wprowadzanego prawa jest pewnie niezgodne z Konstytucją.
To jest projekt obywatelski2021.12.2 8:41
...a PIS obiecywał, że będzie głosować "ZA" projektami obywatelskimi w PIERWSZYM CZYTANIU, by możliwa była dyskusja w komisjach sejmowych. Coś się zmieniło?
cam2021.12.2 8:55
Słupki wyborcze zdecydowały inaczej. To chyba oczywiste czym jest mierzona obłudna moralność PIS.
Dam2021.12.2 9:13
Słupki poparcia niebezpiecznie nisko. Wystarczyło. Poza tym "W przypadku zwolenników partii rządzącej, 28 proc. głosujących na PiS chce powrotu do tzw. kompromisu aborcyjnego. 14 proc. jest zdania, że prawo powinno zostać zliberalizowane, tyle samo chce zaostrzenia, a pozostawienia obecnie obowiązujących przepisów chce 17 proc. ankietowanych." A że PIS to partia sondaży, to jest jak jest. A głupki niech dalej wieżą, że PIS to "prawica" i "konserwatyści".
Skrzypek na dachuo!2021.12.2 6:25
Pani Anita Czerwinska to szatanistka , bo PiS to tylko udaje poboznych uczciwych patriotow .
kuka2021.12.2 11:36
Kto to szatanistka? To jakaś Pani co się zajmuje szatami? ;)
Jak św. Franciszek zwyciężył szatana2021.12.2 2:08
Św. Tomasz z Celano był jednym z pierwszych uczniów św. Franciszka. Dzięki temu mógł zostać pierwszym hagiografem wielkiego świętego, którego miał szczęście poznać osobiście. W spisanym ok. dwie dekady po śmierci św. Biedaczyny z Asyżu „Żywocie drugim” Tomasz z Celano opisuje następującą historię. „W pustelni braci w Sarteano, ów złośliwiec, co zawsze zazdrości synom Bożym postępów w doskonałości, zamyślił przeciw Świętemu rzecz następującą. Mianowicie widział, że Święty uświęca się coraz bardziej i dla zasługi wczorajszej nie pomija zasługi dzisiaj. Pewnej więc nocy, gdy Święty modlił się w celce, zawołał na niego po trzykroć: „Franciszku, Franciszku, Franciszku!”. Ten odpowiedział, pytając: „Co chcesz?”. A tamten: „Nie ma na świecie takiego grzesznika, któremu by Pan nie przebaczył, jeśli się nawróci. Ale kto by samego siebie zabił okrutną pokutą, nie znajdzie miłosierdzia na wieki”. Z pomocą objawienia Boskiego Święty zaraz poznał podstęp wroga, który usiłował go nakłonić do opieszałości. Przeto co dalej? Nieprzyjaciel nie ustaje. Próbuje innej broni. Bo spostrzegłszy, że nie zdołał należycie ukryć poprzedniego sidła, gotuje inną zasadzkę, podnietę cielesną. Ale na próżno, bo ten, kto odkrył podstęp duchowy, nie mógł dać się uwieść poprzez ciało. Diabeł napuścił na niego jak najcięższą pokusę lubieżności. Ale święty Ojciec, zaraz jak tylko ją odczuł, zdjął ubranie i najokrutniej smagał się sznurem, mówiąc: „Ejże, bracie ośle, tak ci właśnie dobrze, takie baty ci się należą. Tunika jest własnością zakonu i nie wolno jej kraść. A ty, jeśli chcesz iść swoją drogą, idź!”. Wszakże widząc, że pokusa nie ustąpiła na skutek chłosty, a już całe ciało pokryło się siniakami, otworzył celkę, wyszedł do ogrodu i nagi zanurzył się w wielki śnieg. Potem brał pełne ręce śniegu, ugniatał go i robił siedem kulistych bałwanów. Ustawiwszy je przed sobą, zaczął przemawiać do ciała: „Oto ta największa kula to jest twoja żona; dalsze cztery to dwaj twoi synowie i dwie córki; dwie pozostałe kule to twój służący i służąca, których należy mieć do obsługi. Pośpiesz się, by je ubrać, bo umarzną z zimna. A jeżeli męczy cię ta wieloraka o nich troska, to dbaj o służbę samemu tylko Bogu!”. Zaraz diabeł zawstydzony odstąpił, a Święty wrócił do celi, wielbiąc Boga”.
Elzer Ebeneze'ar2021.12.1 23:52
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————— Elzer Ebeneze'ar
who's on the screanshot?2021.12.1 23:44
https://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/czerwinska-scren-yt-735x363.jpg
you have achieved chłopski rozum2021.12.2 0:32
jw.
ˢᵒᵖᵒᵗ ⁸⁶2021.12.1 23:31
Na molo spotkał ją Tak to zwykle bywa Miłość szczera to Od pierwszego wejrzenia I nawet jeśli to Czujesz, że to żart Dlaczego ktoś by kłamać miał Widziałeś już to gdzieś W filmach może też Wszędzie lecz nie tu Ona kocha go Bardziej już się nie da Nie słucha tanich bzdur W sercu ma Niemena A może to był film Może tylko pieśń Wszędzie mogło zdarzyć się Sopot 86' Dziewczyna z Twoich snów Wszędzie lecz nie tu A nocą tylko tańce Zaproś mnie On bardzo kocha ją Ona go chce Piosenek chce z dystansem Papa Dance To nie dzieje się więc A Sopot nocą tańczę 86' I nie mów mi, że serio Wszystko chcesz Niech wszyscy już zamilkną Oprócz nas Niech będzie już tak Widziałem morze I mógłbym tam pójść Tak wolny od wszystkiego A Twoja twarz w słońcu Wygląda tak pięknie Że nie mam pewności Że miało to miejsce A nocą tylko tańce Zaproś mnie On bardzo kocha ją Ona go chce Piosenek chce z dystansem Papa Dance To nie dzieje się więc A Sopot nocą tańce 86' I nie mów mi, że serio Wszystko chcesz Niech wszyscy już zamilkną Oprócz nas Niech będzie już tak
Nie ma kompromisu2021.12.1 23:20
No nie, ślepy? Coordinated Universal Time. Co na to poradzisz, że nie mieszkasz w Neasden, London.
w Polsce (nie)rząd panuje2021.12.1 23:17
I co poradzisz? Dostałeś 500+ to zamilcz, piwożłopie. Ciesz się, że oprócz piwa przysposobisz sobie czasami 50 cl żubra za 22 zł.
Anonim2021.12.2 7:42
Ale Cię zazdrość zżera o te 500+, opanuj się nie warto się tak męczyć.
rebe inoCenty stinkfurtz2021.12.1 23:08
... nasz kneset ... nasze prawo .... Auschwitz 2.0 i depopulacja ... schalom kaczor donald
No i PiS2021.12.1 22:57
pokazał swoje prawdziwe oblicze - paszczę szatana skrywaną za maską judaszowego katolicyzmu.
O godz. 20:00 "zulu time" w NYC, USA2021.12.1 22:49
w Rockefeller Center odbędzie się koncert oraz włączenie świateł na choince symbolizującej BOŻE NARODZENIE! Festiwal ŻYCIA!
Jak św. Franciszek zwyciężył szatana2021.12.1 22:47
Św. Tomasz z Celano był jednym z pierwszych uczniów św. Franciszka. Dzięki temu mógł zostać pierwszym hagiografem wielkiego świętego, którego miał szczęście poznać osobiście. W spisanym ok. dwie dekady po śmierci św. Biedaczyny z Asyżu „Żywocie drugim” Tomasz z Celano opisuje następującą historię. „W pustelni braci w Sarteano, ów złośliwiec, co zawsze zazdrości synom Bożym postępów w doskonałości, zamyślił przeciw Świętemu rzecz następującą. Mianowicie widział, że Święty uświęca się coraz bardziej i dla zasługi wczorajszej nie pomija zasługi dzisiaj. Pewnej więc nocy, gdy Święty modlił się w celce, zawołał na niego po trzykroć: „Franciszku, Franciszku, Franciszku!”. Ten odpowiedział, pytając: „Co chcesz?”. A tamten: „Nie ma na świecie takiego grzesznika, któremu by Pan nie przebaczył, jeśli się nawróci. Ale kto by samego siebie zabił okrutną pokutą, nie znajdzie miłosierdzia na wieki”. Z pomocą objawienia Boskiego Święty zaraz poznał podstęp wroga, który usiłował go nakłonić do opieszałości. Przeto co dalej? Nieprzyjaciel nie ustaje. Próbuje innej broni. Bo spostrzegłszy, że nie zdołał należycie ukryć poprzedniego sidła, gotuje inną zasadzkę, podnietę cielesną. Ale na próżno, bo ten, kto odkrył podstęp duchowy, nie mógł dać się uwieść poprzez ciało. Diabeł napuścił na niego jak najcięższą pokusę lubieżności. Ale święty Ojciec, zaraz jak tylko ją odczuł, zdjął ubranie i najokrutniej smagał się sznurem, mówiąc: „Ejże, bracie ośle, tak ci właśnie dobrze, takie baty ci się należą. Tunika jest własnością zakonu i nie wolno jej kraść. A ty, jeśli chcesz iść swoją drogą, idź!”. Wszakże widząc, że pokusa nie ustąpiła na skutek chłosty, a już całe ciało pokryło się siniakami, otworzył celkę, wyszedł do ogrodu i nagi zanurzył się w wielki śnieg. Potem brał pełne ręce śniegu, ugniatał go i robił siedem kulistych bałwanów. Ustawiwszy je przed sobą, zaczął przemawiać do ciała: „Oto ta największa kula to jest twoja żona; dalsze cztery to dwaj twoi synowie i dwie córki; dwie pozostałe kule to twój służący i służąca, których należy mieć do obsługi. Pośpiesz się, by je ubrać, bo umarzną z zimna. A jeżeli męczy cię ta wieloraka o nich troska, to dbaj o służbę samemu tylko Bogu!”. Zaraz diabeł zawstydzony odstąpił, a Święty wrócił do celi, wielbiąc Boga”.
Bóg, Szatan i…2021.12.1 22:34
granatowe, bawełniane bermudy z Lidla za 23,99 zł.
@(Za kilka godz. w NYC, USA)2021.12.1 22:31
Za parę minut skonsumuję 100 ml żołądkowej tradycyjnej z firmy Stock w Lublinie, wygładzę łóżeczko, ustawię temperaturę na 20°C i oddalę się w objęcia Morfeusza.
ks. Bogusław2021.12.1 22:28
Powiem wam, że mocno się podnieciłem gipsem na nodze red. Holeckiej, bowiem jestem fetyszystą nóg kobiet w wieku menopauzy obleczonych gipsem.
Za kilka godz. w NYC, USA2021.12.1 22:11
w Rockefeller Center odbędzie się koncert oraz włączenie świateł na choince symbolizującej BOŻE NARODZENIE! Festiwal ŻYCIA!
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.12.1 22:16
Nie godzi się by wył z głodu.
@(Za kilka godz. w NYC, USA)2021.12.1 22:10
A my za trzy tygodnie rozpoczynamy słowiańskie Szczodre Gody od wyspy Uznam po Ustrzyki Dolne w Bieszczadach.
Takie "słowiańskie", no i gody2021.12.1 22:26
https://www.youtube.com/watch?v=hIl0rIsomLw
Jak św. Franciszek zwyciężył szatana2021.12.1 22:07
Św. Tomasz z Celano był jednym z pierwszych uczniów św. Franciszka. Dzięki temu mógł zostać pierwszym hagiografem wielkiego świętego, którego miał szczęście poznać osobiście. W spisanym ok. dwie dekady po śmierci św. Biedaczyny z Asyżu „Żywocie drugim” Tomasz z Celano opisuje następującą historię. „W pustelni braci w Sarteano, ów złośliwiec, co zawsze zazdrości synom Bożym postępów w doskonałości, zamyślił przeciw Świętemu rzecz następującą. Mianowicie widział, że Święty uświęca się coraz bardziej i dla zasługi wczorajszej nie pomija zasługi dzisiaj. Pewnej więc nocy, gdy Święty modlił się w celce, zawołał na niego po trzykroć: „Franciszku, Franciszku, Franciszku!”. Ten odpowiedział, pytając: „Co chcesz?”. A tamten: „Nie ma na świecie takiego grzesznika, któremu by Pan nie przebaczył, jeśli się nawróci. Ale kto by samego siebie zabił okrutną pokutą, nie znajdzie miłosierdzia na wieki”. Z pomocą objawienia Boskiego Święty zaraz poznał podstęp wroga, który usiłował go nakłonić do opieszałości. Przeto co dalej? Nieprzyjaciel nie ustaje. Próbuje innej broni. Bo spostrzegłszy, że nie zdołał należycie ukryć poprzedniego sidła, gotuje inną zasadzkę, podnietę cielesną. Ale na próżno, bo ten, kto odkrył podstęp duchowy, nie mógł dać się uwieść poprzez ciało. Diabeł napuścił na niego jak najcięższą pokusę lubieżności. Ale święty Ojciec, zaraz jak tylko ją odczuł, zdjął ubranie i najokrutniej smagał się sznurem, mówiąc: „Ejże, bracie ośle, tak ci właśnie dobrze, takie baty ci się należą. Tunika jest własnością zakonu i nie wolno jej kraść. A ty, jeśli chcesz iść swoją drogą, idź!”. Wszakże widząc, że pokusa nie ustąpiła na skutek chłosty, a już całe ciało pokryło się siniakami, otworzył celkę, wyszedł do ogrodu i nagi zanurzył się w wielki śnieg. Potem brał pełne ręce śniegu, ugniatał go i robił siedem kulistych bałwanów. Ustawiwszy je przed sobą, zaczął przemawiać do ciała: „Oto ta największa kula to jest twoja żona; dalsze cztery to dwaj twoi synowie i dwie córki; dwie pozostałe kule to twój służący i służąca, których należy mieć do obsługi. Pośpiesz się, by je ubrać, bo umarzną z zimna. A jeżeli męczy cię ta wieloraka o nich troska, to dbaj o służbę samemu tylko Bogu!”. Zaraz diabeł zawstydzony odstąpił, a Święty wrócił do celi, wielbiąc Boga”.
ludki frondowe2021.12.1 22:07
Przecież nawet Teofila Bepko nie chciałaby, aby kobieta, która straci ciążę w 17. tygodniu w wyniku wypadku losowego była ciągana po prokuraturach, sądzona i ewentualnie skazana na 25 lat łagru w Poniatowej. Co nie?
Izydor2021.12.1 21:56
Już wam frondelki tłumaczę. Pisowska dzicz rozumie tylko jeden argument czyli kasę ważne żeby nasi się nachapali. Można flirtować z katoprawicowią szurią, czyli z wami i ciepło popiardywać o przedmurzu chrześcijaństwa i innych bzdetach. Jak przyjdzie co do czego to przecież żaden z tych odważnych pistowatych katolików do więzienia nie chce iść jak kochanka w ciąże zajdzie. Także tak. Głosujcie na lewicę ci was przynajmniej nie oszukują.
Anonim2021.12.2 7:48
Izydorek od nachapania to wasze lewactwo jest specjalistami, Soros szczodrze dosypuje wam mamony żeby niszczyć katolików w Polsce i przemalować Polskę na Tęczowo.
Izydor2021.12.2 8:28
I wiesz na czym stoisz a nie pitoloenie o przedmurzu chrześcijaństwa a potem uciekamy po rynnie z klubu gejowskiego czy okradamy ciężko chore dzieci albo PCK.
Za kilka godz. w NYC, USA2021.12.1 21:55
w Rockefeller Center odbędzie się koncert oraz włączenie świateł na choince symbolizującej BOŻE NARODZENIE! Festiwal ŻYCIA!
Po 11 ...2021.12.1 22:11
Zakładam, ze choinka żywa? A może jednak wycięta? Jak wycięta, to będzie zapalenie lampek w kostnicy, a nie festiwal życia. Katolicy to jednak mają fantazję. Powieszą lampki na trupie i świętują festiwal życia :)
Eat your heart out, filthy kike!2021.12.1 22:41
https://imgur.com/VwlRK7J
Jan2021.12.1 21:53
No chyba to oczywiste? Ten projekt w ogóle nie powinien być procedowany...
Po 11 ...2021.12.1 21:57
Jesteś za mordowaniem dzieci? Powiedz to wyraźnie.
Jestem za mordowaniem dzieci2021.12.1 22:18
ale tylko przed narodzeniem.
Jan2021.12.1 22:39
Jestem za objęciem opieka psychiatryczna skrajnych talibow ...takich jak ty
ks. Bogusław2021.12.1 21:46
Ta sytuacja pokazuje jak głęboko "wżarła" się cywilizacja śmierci w mentalność współczesnych.
Po 11 ...2021.12.1 22:07
To racja, ale może da się jakoś nawrócić tych otumanionych rządzą zabijania kobiet fanatyków? Oni w swej głupocie myślą o płodzie jak o człowieku. Poważnie. Boże jak można tak błądzić???
Jachu Rybojad 🐟2021.12.1 22:16
Nie udawaj ruski trolu księdza. Tyś żaden Bohuslav, jen Debrativus ze światyni Szatana, Dyabła, Azazela i S'Meacha.
Zimny Lech2021.12.1 21:44
Godeck, zajmij się swoim daunem i zniknij z życia publicznego, pinto z grzywką na szwaba.
katolik2021.12.1 21:30
PIS to SS masoni ujawnili się dawno mordujac Polaków chemią geentyczną, teraz to tylko potwierdzili, odrzucajac projekt- SSPIS finansowane jset przez Gates, Sorosa, Szwaba-- SSPIS to mafijna grupa przestępcza działajaca na szkdę państwa polskiego i Polkaów MORDOWANIE TO JEJ CEL< ZNIEWOLENIE I ZAMORDYZM. Polacy to głupcy, którzy w XXI mają mózgi z epoki kamienia łupanego, dlatego masoni SSPIS PO PSL SLD Gates soros i szwab robią ich na szaro, pseudopandemia to wielki zaplanowany mord ludzkosci !!! Tak jak eutanazja, aborcja, zniszczenie Koscioła, gospodarki !!
Paweł2021.12.1 21:27
Politycy z PiS-u zrobili sondaż odnośnie projektu dotyczącego aborcji i będą głosowali zgodnie z jego wynikami. Oni zawsze głosują zgodnie ze słupkami sondażowymi. Boją się zaostrzyć przepisy odnośnie pandemii koronawirusa w obawie o spadek w sondażach swoich notowań. Dla nich sondaże i utrzymanie się przy władzy jest ważniejsze niż życie osób zarażonych. W wyniku pandemii koronawirusa mamy jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na świecie. Jak można głosować na takich ludzi? Do władzy po trupach!
do Paweł2021.12.1 21:52
Nie opowiadaj głupot i nie siej paniki pandemicznej wystarczy, że media to robią. Te wskazniki umieralności w niektórych Krajach są znacznie mniejsze bo tam nie wlicza się przypadków z chorobami współistniejącymi. Tak naprawdę to ciężko określić czy ktoś zmarł na covid czy na choroby współistniejące a tylko w testowaniu wyszło, że miał covid. Ludzie umierają nie tylko na covid.
Paweł2021.12.2 17:04
Zarówno w Polsce jak i w innych krajach ludzie umierali i umierają na koronawirusa, a również w związku z chorobami współistniejącymi. Jednak Polska ma największą śmiertelność od czasu II wojny światowej. Rządzący w Polsce wolą żeby tysiące umarło na koronawirusa niż wprowadzić takie obostrzenia jak we Francji. Władza dla nich jest ważniejsza niż życie tysięcy.
Puta, we don't want2021.12.1 21:21
El Salvador in Warsaw.
"we"?2021.12.1 21:34
Who the fuck is "we", ass wipe? What? Do you keep a frog in a pocket?
Wilczur nakarmiony, "hrabio"?2021.12.1 21:41
A Godeck zajmuje się swoim daunem, czy robi wielką salwadorską putinę polityki europejskiej?
moje zdanie2021.12.1 21:19
Matka nie powinna być karana za zabójstwo swojego nienarodzonego dziecka ten pomysł wydaje się chybiony. Ona bierze ten ohydny czyn na swoje sumienie i konsekwencje psychiczne będzie ponosić do końca życia. Natomiast lekarz nie powinien dokonywać aborcji w żadnych powtarzam żadnych okolicznościach bo staje się zbrodniarzem. Tu nie ma wymówki , że ratował życie matki bo to chyba tylko wtedy gdy zostanie stwierdzony faktyczny zgon dziecka w żadnym innym przypadku. Każda odpowiedzialna matka powinna zdawać sobie sprawę, że życie jej dziecka może mieć w pewnych okolicznościach priorytet przed jej własnym jeśli już decyduje się na macierzyństwo w innym wypadku nie powinna się na nie decydować. Dziecko nie jest zabawką, które jak się nie podoba to można usunąć.
cam2021.12.1 22:34
Trzeba być ekstremalnie chorym poyebem, żeby rozważać przymuszanie kobiet do donoszenia ciąż będących efektem przestępstwa, ciąż bezpośrednio zagrażających życiu i zdrowiu czy obarczonych ciężkimi wadami rozwojowymi. Lecz się psycholu z nienawiści do kobiet.
Komik z PiS-u2021.12.1 21:16
Gdzie trumienki na zygoty, które nie zagnieździły się w macicy?
Anonim2021.12.1 21:15
Dlaczego odrzucenie? Jak się powiedziało A to trzeba i powiedzieć B. Lewaków się przestraszyliście?
katolik in statu nascendi2021.12.1 21:15
Relacja jest na onet.pl.
Po 11 ...2021.12.1 21:11
Porównajcie co pokazuje TVN24 i TVP Info.
Po 11 ... Happy Hanukkah żydku! OSTATNI!2021.12.1 21:11
Z wyrazami pamięci i do rychłego zobaczenia: https://imgur.com/0Jw6kSj
Po 11 ...2021.12.1 21:03
PiS jest za MORDOWANIEM dzieci????
cam2021.12.2 8:59
Jak słupki karzą, to nawet z Urbanem się przeproszą.
Krakus2021.12.1 21:01
Są posrani z Mejzą, Kukiz grozi vetem, to przestali przeginać, cieniasy. Wrócą do tego, ale znów przegraja.
Spierdalaj lesio!2021.12.1 21:12
Idź się umyj!
Krakus2021.12.1 21:36
Robię to 2 x dziennie, a jak biegam albo idę na rower/narty 3 x. A ty brudasie? :) I jak sie twój żałosny wpis ma do Mejzy, Kukiza i posranego PiS nad wiekszościa w Sejmie? W ogóle rozumiesz prostaku co napisałem?
olo2021.12.1 21:50
Katolikiem to ty nie jesteś, bo katolik nigdy by tak nie napisał.
BARDZO OSTRA ORKA ORAZ ZAORANIE2021.12.1 21:00
Wy wszyscy lewaki, masoni, cykliści, wegetarianie, lekarze rezydenci, pielęgniarki, nauczyciele, opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych - JAROSŁAW KACZYŃSKI WIE CO TO MACIEŻYŃSTWO, CO TO WYCHOWYWANIE DZIECI, CO TO O J C O S T W O!!!!!!
Bardzo ostra... ale twoja głupota!2021.12.1 21:57
Jak śmiesz tak pytać? Lechu!--- Pytasz!? ... No więc może powiesz, co to jest Ojcostwo?.. Znasz się na tym?--- Jesteś starym pedofilem, bez żony i dzieci? Znasz się, ale jak dzieci krzywdzić?? Prawda? Nie możesz tego zaprzeczyć!
Lechu, wywołałeś gównoburzę2021.12.2 8:26
Już dwóch idiotów poparło twoją parodie katolskiego chamstwa, nienawiści i ciemnogrodu, którą odpowiedziałeś na inteligentne szyderstwo. I już pojawił się jakiś kajogodkowy anonim ze swoimi rzygami. Ciekawe ile jeszcze frondokatolstwa się zleci.
Anonim2021.12.2 7:52
Doskonale wie bo miał matkę, ojca i brata. Nie był wychowywany przez dwie mamusie, czy dwóch tatusiów.