17.07.18, 16:27zdj. screen Youtube

Przerwany urlop prof. Gersdorf

Według rozgłośni RMF FM, prof. Małgorzata Gersdorf, z powodu "dynamicznie zmieniającej się sytuacji w sądzie" była zmuszona nagle przerwać urlop. Gersdorf wróciła do Sądu Najwyższego już dziś, nie mając jednak planów orzeczniczych. 

"Będzie wykonywała organizacyjne obowiązki I Prezes SN"– informuje RMF FM. W rozmowie z serwisem Onet.pl prof. Małgorzata Gersdorf potwierdziła wcześniej informację, którą w mediach społecznościowych podali Obywatele RP. I prezes SN- w myśl ustawy o Sądzie Najwyższym- od 4 lipca "w stanie spoczynku", miała wrócić z urlopu 23 lipca. Jednak okazuje się, że sędzia przerwała swój wypoczynek i do pracy wraca już dziś. 

 "​Uprzejmie informuję, że dzisiaj - 17 lipca 2018 r. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy"- napisano w piśmie podpisanym przez rzecznika SN, Michała Laskowskiego. 

Powodem przerwania urlopu miała być "dynamicznie zmieniająca się sytuacja w sądzie", a prof. Gersdorf nie ma na razie planów orzeczniczych, zamierza jedynie wykonywać "organizacyjne obowiązki I prezes SN".

yenn/Onet.pl, RMF FM, Fronda.pl