02.10.19, 10:37(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Przesłanie papieża Franciszka do Polaków. ,,Bądźcie świadkami Chrystusa''

Ojciec Święty zachęcił Polaków, by modlitwą i konkretną solidarnością wspierali misjonarzy. Mówiąc na audiencji ogólnej o rozpoczętym wczoraj Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym Papież przypomniał, że każdy ochrzczony wezwany jest do bycia świadkiem Chrystusa.
 

- Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wczoraj rozpoczął się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Obchody tego miesiąca pomogą nam przede wszystkim w ponownym odkryciu misyjnego znaczenia naszego przylgnięcia wiary do Jezusa Chrystusa, wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie chrztu świętego – mówił Papież do Polaków przybyłych na audiencję ogólną.

– Wszyscy bowiem, jako «Ochrzczeni i posłani», jesteśmy wezwani, byśmy sami byli świadkami Chrystusa i byśmy wspierali misjonarzy, którzy niosą Ewangelię wszystkim ludom na świecie. Niech im zawsze towarzyszy nasza modlitwa i konkretne dzieła solidarności. Z serca wam błogosławię.  - dodawał

bz/vaticannews.va

Komentarze

Marek2019.10.2 17:55
Bergoglio - biskup Rzymu. Tak sam się nazywa.
anonim2019.10.2 17:08
No to prosimy o te nominacje kardynalskie dla naszych biskupów, abyśmy mogli świadczyć godnie!
OZ2019.10.2 15:29
Słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego PRZESŁANIEM DLA NARODU POLSKIEGO RODZINA I PAN BÓG.
RHQQ22019.10.2 12:49
Nie chodzi o żadnych misjonarzy, tylko mówmy otwarcie - wędrownych gwałcicieli. Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.
Zephyr2019.10.2 12:23
Niestety, papież Franciszek poprzez szereg niejasnych sytuacji i wypowiedzi, trudnych do zrozumienia dla katolika, traci zaufanie i autortytet wśród wiernych. A niewierni może i czasmi biją mu brawo, ale przecież oni zawsze to robią, kiedy jest to wygodne w danej sytuacji. Bardzo brakuje mi tego braku wyrazistości i bycia świadkiem Chrystusa, żeby tak zanaczyło tak, a nie, nie.
karol2019.10.2 11:49
a kto slucha tego lewackiego antychrysta