14.10.21, 13:58Fot. screenshot Gulagu-net.ru

Putinowskie fabryki tortur w Saratowie. "Bili, krępowali, gwałcili"

Po internecie zaczęły krążyć wyjątkowo brutalne i drastyczne nagrania z Regionalnego Szpitala Gruźliczego nr 1 (RSG-1) w Saratowie nad Wołgą. Nagrania zawierają obrazy brutalnych tortur. - W skrócie: mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą. Należeli do niej oficerowie i generałowie Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) oraz Federalnej Służby Więziennej (FSW) i cała im podległa struktura - powiedział w rozmowie z wp.pl Władimir Osieczkin, szef organizacji gulagu-net, która opublikowała nagrania.

Osieczkin wskazuje, że to FSB (z której wywodzi się Putin i cała wierchuszka rosyjskiej władzy) wskazywała konkretne osoby i "wydawała rozkazy, aby je torturować i gwałcić".

- Nagrania ze znęcania się nad osadzonymi wykorzystywali do własnych celów. Rozkazy przychodziły z centrali, często prosto z Moskwy - mówi Osieczkin. 

Osieczkin wskazał także, że brakowało dowodów na to, że za przestępczy proceder odpowiada FSB i FSW - całość organizacji została tak skonstruowana, aby przypisanie winy służbom było bardzo trudne.

- Wcześniej, nawet jeśli udawało się nam skierować sprawy do sądu, karano tylko bezpośrednich wykonawców gwałtów. Tymczasem zleceniodawcy pozostawali na wolności, a system dalej miał się świetnie - opisuje Osieczkin.

Poinformował przy tym jednak, że tym razem będzie inaczej, ponieważ jego organizacji udało się zdobyć "niepodważalne dowody" na zaangażowanie służb w torturowanie więźniów.

- (...) zeznania ofiar, świadków, nagrania gwałtów. To dziesiątki filmów, które były nagrywane służbowymi kamerami i przechowywane na służbowych komputerach. Władzy będzie ciężko się tego wyprzeć - wylicza Osieczkin.

- Po raz pierwszy w historii Rosji jesteśmy w stanie udowodnić, że tortury i gwałty miały systemowy charakter. Były bezpośrednio koordynowane przez FSB oraz FSW - kontynuuuje.

Dodał, że ten materiał dowodowy pozwala nawet na skierowanie sprawy do Trybunału Praw Człowieka, ponieważ, w ocenie Osieczkina, działania rosyjskich służb stanowią zbrodnie przeciwko ludzkości.

Osieczkin poinformował, że źródła dostarczył 30-letni białoruski informatyk imieniem Siergiej, który od 5 lat gromadził tajne archiwum w tej sprawie.

- Jego historia zaczyna się w 2013 roku. To wtedy znajomi poprosili go o przewiezienie z Białorusi do Rosji komputera. Został zatrzymany. Okazało się, że w środku były narkotyki - opisuje historię informatyka Osieczkin.

Następnie na Siergieju wymuszono torturami podpisanie zeznań, po czym został on skazany na 9 lat więzienia i zesłany do Saratowa.

W Saratowie z kolei zorientowano się, że Siergiej jest uzdolnionym informatykiem, a w tamtym czasie w RSG-1 istniało zapotrzebowanie właśnie na kogoś takiego.

Siergiej bezpłatnie pracował w RSG-1 jako specjalista z zakresu IT.

- Do jego obowiązków należało administrowanie całym monitoringiem w szpitalu. Oprócz tego obsługiwał ok. 20 wideorejestratorów - mówi Osieczkin w rozmowie z wp.pl.

W ten sposób Siergiejowi udało się wejść w posiadanie drastycznych nagrań, na których widać, jak specjalnie zwerbowani w tym celu więźniowie-kaci biją i gwałcą swoje ofiary.

Te metody tortur nie należą przy tym w Rosji do nowości - regularnie stosowano je za czasów Stalina, a zwłaszcza w okresie terroru rozpętanego przez ówczesnego szefa NKWD Nikołaja Jeżowa.

Sam Jeżow już po swoim upadku był w ten sposób męczony przez 9 miesięcy w więzieniu na Łubiance, zanim ostatecznie go rozstrzelano. Za Jeżowa "odpowiadał" wówczas Bogdan Kobułow - olbrzymiej budowy przyboczny Ławrientija Berii.

Osieczkin opisuje, że na konkretnych ludzi nierzadko przychodziły rozkazy z samej Moskwy.

- Czasami chodziło o wymuszenie zeznania, przyznanie się do winy lub obciążenie innej osoby. W ten sposób śledczy poprawiali sobie statystyki wykrywalności przestępstw, wkradali się w łaskę szefów i robili kariery - opisuje.

Zdarzało się także, że tortury miały na celu przekazanie pieniędzy lub nieruchomości.

- Jeśli ktoś znajdował się na celowniku służb, miał prosty wybór: pójść na współpracę i spełnić wszystkie warunki albo trafić do szpitala gruźliczego w Saratowie. Przy czym wszyscy doskonale wiedzieli, co się dzieje w tej placówce. Wiemy, że straszono nią więźniów w całej Rosji - mówi Osieczkin.

Osieczkin wskazał także, że do tortur dochodziło w szpitalu gruźliczym, ponieważ do tej placówki można było przenieść każdego więźnia z dowolnej części kraju pod pretekstem choroby.

Więźniowie-kaci mogli się swobodnie poruszać po terenie ośrodka. Mieli dostęp do wszystkich pomieszczeń.

- Najpierw bili do nieprzytomności. Potem rozbierali, krępowali i gwałcili. Czasami do gwałtu wykorzystywano kije od szczotek albo mopów. Na koniec, żeby jeszcze bardziej poniżyć ofiarę, sikali jej na twarz - opisuje metody tortur Osieczkin.

Wszystko było uwieczniane na nagraniach, do których dostęp posiadał informatyk Siergiej. Nagrania wykorzystywano następnie w celu szantażowania więźniów.

Po zakończonej sesji tortur kaci oddawali kamerę Siergiejowi, którego zadaniem było zgranie plików na komputer przełożonego oraz pendrive. Siergiej miał być początkowo kontrolowany, ale potem udało mu się zdobyć zaufanie szefów. To właśnie wówczas zaczął potajemnie archiwizować pliki.

Siergiejowi udało się także włamać do wewnętrznej sieci FSW i pozyskać w ten sposób nagrania z innych rosyjskich kolonii.

- Gdyby ktokolwiek odkrył, że archiwizuje nagrania, po prostu by go zabili, pozorując samobójstwo. Siergiej ryzykował więc życiem, żeby zdobyć dowody na zbrodnie służb - mówi Osieczkin.

Po wyjściu z więzienia Siergiej przesyłał gulagu-net nagrania, używając w tym celu innych nicków. Po jakimś czasie namierzyła go FSB, nie zdając sobie jednak sprawy ze skali jego działalności. Po przesłuchaniu zmuszono go do podpisania zeznań dotyczących wykonywania dzialalności szkodzącej państwu.

Następnie udało mu się uciec na Białoruś.

- Mogę tylko powiedzieć, że pomogliśmy mu wyjechać z Białorusi. Teraz trwa proces objęcia go ochroną międzynarodową. Jak tylko ta procedura się skończy, pojawi się publicznie i sam o wszystkim opowie. Na razie jest bezpieczny i rozpoczął właśnie rehabilitację psychiczną i fizyczną - mówi Osieczkin.

Siergiej dostarczył dotychczas organizacji Osieczkina 40 GB materiałów, ale planuje przesłać drugie tyle.

- Szacujemy, że w ciągu 5 lat w saratowskim szpitalu gruźliczym zgwałcono ponad 200 więźniów. Około 500 zostało pobitych i torturowanych. Tysiące osób mogły zostać zastraszone i zgodzić się na żądania służb pod groźbą wywiezienia do Saratowa - ocenia skalę procederu Osieczkin.

Podkreśla także, że RSG-1 w Saratowie to nie jedyna rosyjska fabryka tortur. Istnieją dowody na istnienie podobnych miejsc w conajmniej 5 regionach Rosji. Podobne zasady mają obowiązywać w koloniach karnych prowadzonych przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Część materiałów znajduje się na stronie www.gulagu-net.ru. Są one niezwykle drastyczne.

jkg/wp

Komentarze

kałmuk2021.10.15 10:19
brakuje tu do porównania ilu ludzi zamordowała pisowska Policja, to akurat pisowskich oficerów propagandy PIS-u z Frondy nie interesuje, Polaków można mordować do woli, niech ktoś przedstawi dowody, że ten film jest autentyczny a nie typowa ustawka, frondziarzom można każda propagandą i ustawkę wcisnąć, wszystko co przeciwko PIS to manipulacja i kłamstwo, wszystko co przeciwko Putinowi to pisowska prawda objawiona
Anonim2021.10.14 22:31
Co tu dużo mówić - typowy lewak z KBG (KBGkomando)
Jerzy2021.10.14 19:28
jeśli bydło kacapskie torturuje inne bydło kacapskie to co nam, ludziom, do tego? tylko się cieszyć, tylko się cieszyć....
Do peudo-"Jerzego"....! Umiesz trochę myśleć???2021.10.14 20:48
Co za różnica jakiej ofiary są narodowości?... Przecież to są ludzie! Każdego szkoda! Czyżbyś chciał powiedzieć, że podobnie ty postępowałeś z obcymi dziećmi? ...Czy też się cieszyłeś jak dzieci płakały, dręczone przez ciebie??? Nie masz za grosz nawet trochę empatii!
Weź chociaż jednego do siebie!2021.10.14 21:24
Nie bądź hipokrytą! Nawijanie na ucho "moralnego" makaronu jest tanie.
Jerzy2021.10.15 4:57
jacy ludzie? kacapy, bydło które okupowało Polskę przez 50 lat.... kacapy...
mordy w pisowskim Polin2021.10.15 10:22
a jak tam na polskich komendach policji? dalej pisowskie policyjne bydło morduje ludzi? i dlaczego jesteś dumny z tych morderców?
Diabeł2021.10.14 19:04
Na cały świecie praktykuje się to w więzieniach i ośrodkach służb specjalnych. To był - pomysł - tak szacuje z początków 19 wieku - pomagający wprowadzać światowy feminizm - nie możesz być głową swojej rodziny bo zabiorą cię do więzienia i zrobią z ciebie homoseksualistę - nie podoba ci się to - więc kobieta będzie robić co jej się podoba - a podoba jej się to co oferuje vox populi vox dei
kapral CBA2021.10.14 19:28
W twojej Koziej Wolce tez? No bo to tez świat.
Diabeł2021.10.14 19:44
Nie panie kapralu -jeśli o mnie chodzi ja gdybym mógł, bym nie pozwolił nawet pedofila homoseksualnego gwałcić - pozwoliłbym na tortury na nim, ale nie na gwałt - bo zło dobrem zwyciężam - tego mnie nauczył jeden z moich mistrzów.
Diabeł2021.10.14 19:52
Nie znaczy że by mnie to obchodziło - że pedofila zgwałcili - tak samo jest z wojną -pozwoliłbym na przyjazd zwierząt żeby zginęło dużo sodomitów - kobiet i mężczyzn i dopuszczałby że zwierzęta będą brać te k u r w y - wolałbym żeby je zabili, ale jak je zgwałcą - nie obchodzi mnie to. Ja się do nich nie przyłączam i z nimi nie z pouchwalam - to jest rodzaj królewskiego honoru którego prości żołnierze mogą nigdy nie zrozumieć.
kałmuk2021.10.15 10:25
dlatego nie przeszkadzają ci tortury na pisowskich komendach policji, typowy obłudny katol z PIS
Angela2021.10.14 17:17
Ale to nic nie przeszkadza żeby UE współpracowała z Rosją i robiła wspólne interesy a na czele współpracowników Niemcy z Nord Stream 2
orban2021.10.14 17:23
lepiej nie robic z nikim interesow i byc dymanym przez wszystkich pisiorem
kałmuk2021.10.15 10:35
a to ciekaw, w Chinach torturują i mordują ludzi i tobie nie przeszkadza współpraca katolskiej (ha ha) Polski z Chińskimi bandytami, Duda to się nawet chwali jak ta współpraca polski z bandytami z Chin jest coraz mocniejsza, to już ci pisowcu niedouczony nie przeszkadza, Himalaje katolskiej hipokryzji, szkoda, że od Rosji kupujecie sztuczny kauczuk, oczywiście o tym, że nikt inny nie chce wam go sprzedać profilaktycznie milczysz,
S2021.10.14 16:23
Rosja - typowe nic się nie zmieniło. Obywatele kazdego kraju, który dostanie się pod ich wpływ tego właśnie mogą się spodziewać. A myślicie, ze co spotykało polskich powstańców? Powstanie kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe, zołniedze zc17.09.39, źołnirrze niezłomni - z tego się właśnie brały , ze Rosja ma za nic ciebie, twoje dzieci, twoją rodzinę, twoich przyjaciół etc. I dlatego pilnuj się i rób co tylko mozesz aby te scierwa trzymac z dala od swoich granic.
gonzo2021.10.14 16:39
Zgadza się. Najbardziej absurdalne jest to że dzisiaj w Polsce pogrobowcy komuny otwarcie zabierają głos na różnych wiecach politycznych i wywiadach telewizyjnych. Są zapraszani do telewizji w roli ''ekspertów'' mimo że za komuny byli w PZPR i innych tego typu formacjach. Takie komuch służyły Moskwie a po '89r. nadal byli w sejmie. Dzisiaj wyciągają brudne łapy po emerytury wypłacane z naszych podatków. To jest skandal
kałmuk2021.10.15 10:43
w Polsce to samo, jak policja mordowała za PO to dalej morduje za PIS ale mordy za PIS są słuszne bo nasze pisowskie, coś się zmieniło?
To coś nowego?2021.10.14 16:15
Przecież Putin jest ruSSkim zbrodniarzem. Zawsze nim był. Wymordował już kilka narodów, jak SStalin
Żydek espada srający ze strachu2021.10.14 16:04
z bojaźnią się żydek rozgląda po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Fumfel2021.10.14 16:01
To może teraz napiszcie o torturach w Guantanamo, czy ambasada amerykańska nie wyraża na to zgody ?
Fumfel2021.10.14 16:02
A poza tym to przypominam, że w takim tworze jak polska torturowano w tajnych więzieniach CIA za garść srebrników.
Kiedy to dokładnie było ?2021.10.14 16:46
Kto wtedy rządził w POlsce i kto był wtedy jej Premierem ? Może przypomnisz ?
Fumfel2021.10.14 18:44
To nie ma znaczenia bo jeśli trzeba będzie to w zwasalizowanej polsce zrobią wszystko co przyjaciel zza wielkiej wody będzie oczekiwał. Nie ma znaczenia która marionetka jest przy korycie. P.s. ciekawe kto minusuje, fakty mu sie nie podobają :-)
Saki Faki2021.10.14 19:31
Ciebie kupili lekko po powiedzieli ze cie zgwałcą. Krzyczałeś nie, nie ale poleciałeś po glicerynę. Chwali;es się na blogach ze takiego seksu nie miałeś w życiu.
Fumfel2021.10.14 21:01
Naucz się pisać tak żeby inni zrozumieli bo tego bełkotu nijak nie da się ogarnąć.
Ruska Putwa2021.10.14 15:51
Władymir to taka ruska Putwa. Dla niego życie ludzkie nic nie jest warte. Zrobi wszystko żeby tylko wykończyć swoją daczę nad Morzem Czarnym. Ciekawe czy zaprosi tam swojego przyjaciela Donka, którego tak tulił w objęciach w 2010 roku?
espada2021.10.14 16:01
Dzisiejszy wladcy nie dorownuja okrutnoscia dawnym krolewiczom. Nawet sam stalin czy hitler nie byl AZ tak okrutny jak poganscy krolowie. Kiedys rozrywano konmi, krojono na zywca po kawalkach, zrywano skore, nabijano na pal, krzyzowano itp. W czasach gdy wynaleziono pistolet, okrucienstwo zmalalo, strzal zalatwial kogos "szybko i skutecznie". Kiedys czasy byly dzikie. Dzis sie morduje w "bialych rekawiczkach", wiec nie narzekajcie ze "trudno wam zyc" i sie cieszcie ze nie zyjecie w czasach piastow czy vlada palownika.
rebeliant2021.10.14 17:53
Oj już nie narzekajmy na to krzyżowanie.
Diabeł2021.10.14 21:05
Ale kiedyś nie było homoseksualnych gwałtów na taką skalę, a kobiety też były sporo porządniejsze - kiedyś za drobne przewinienie np. wieszano w bardzo młodym wieku - alternatywą do tego są czasy broni samopowtarzalnej z humanitarnymi pobytami w więzieniu gdzie robią z ciebie pedała.
heniek2021.10.14 15:50
skrzypek to trol
Żydek Skrzypek na dachu srający ze strachu2021.10.14 15:47
z bojaźnią się żydek rozgląda po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
leon2021.10.14 15:09
Nasze kulsony za bardzo z tyłu nie zostają. Co trochę, to kolejny trup po spotkaniu z nimi.
Skrzypek na dachu2021.10.14 15:04
Smutne moskale dalej pija denaturat do nieprzytomnosci i czasem mrucza se " Nas eto mnogo , szto narmalne w Wszechrusi . "
JPIII2021.10.14 14:51
To nie są zdjęcia z ruskich obozów. To są zdjęcia z kleruchowych seminariów, zakrystii i pedophilnych kleruchów.
Anonim2021.10.14 15:01
Tak sobie tłumacz.
SID2021.10.14 16:13
AAAtomek dzisiaj jak zwykle po III kreskach.
alusza2021.10.15 10:40
najważniejsze, że ty wierzysz we wszystko co ci piso-frondowska propaganda pokazuje, partia jest z takiej tępej postawy dumna, idź dalej tą drogą, wdzięczność prezesa zapewniona
Kogoś to zaskakuje?2021.10.14 14:50
Ktoś się tego nie spodziewał?
Anonim2021.10.14 14:33
Złe te ruskie som, bo swych wrogów wszelkiej masci torturujom... nie to co dobre hamerykany, łune som kulturalne, i swych wrogów torturują ryncoma swych włazidoopców w krajach, które im doopy dajom, takim jak np Polin... CIA pozdrawia XD
Anonim2021.10.14 15:03
"A u was biją Murzynów!" I to nie żadne CIA. Ten post śmierdzi, jak onuca czekisty.
Anonim2021.10.14 15:59
Ty śmierdzisz szabesgojem, onucą żydowskiego włazidoopa
kałmuk2021.10.15 10:53
pierwszymi gotowymi do tortur był Miller i Kwaśniewski, ogłupiony polski goj wybrał sobie jednego na żydo-premiera a drugiego na żydo-prezydenta, co się dziej na komendach i w więzienach za panowania III Dynastii zażydzonego PIS to się nie da opisać, tortury to mało pisowskiej zarazie, spokojne sobie mordują, co tak na Frondzie ucichła sprawa pisowsko-policyjnego mordu w Lubinie, skoro w rosyjskich więzienia tortury i gwałty to sprawa Putina to w Polsce to czyja sprawa? Morawieckiego czy Dudy?
simon2021.10.14 14:23
Nic nic wszystko dobrze polska czlowieka wszystko dobrze. Masz zagłosować na donalda tfuska i jego ekipę zboczonych socjopatów i my się resztą zajmiemy. Wsjo w parjadkie albo alles gutt.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.14 14:15
Czy dzialacze Konfederacji dorabiaja sobie w Saratowie ?
AAAtomek2021.10.14 14:17
ty i twoi neobolszewccy kamraci, nie wstydź się
anonim2021.10.14 15:14
To bezbozne trolle Kramekowskich globalistow z sorosowskiej Fundacji Otwarte Granice .
AAAtomek2021.10.14 15:32
nie to jednak nasi prawicowi działacze dorabiają sobie u naszych przyjaciół od Putina
Anonim2021.10.14 15:05
Jak się kogoś obrzuci g... , to zawsze się coś przyklei. I po to się to robi.