09.06.20, 11:15Screenshot Youtube / Screenshot Youtube - ABC News (Australia)

Raport: Zamieszki w cieniu Kremla, rosyjski ślad w amerykańskich protestach

Od wielu lat Rosja flirtuje z radykałami w Stanach Zjednoczonych, przyczyniając się do pogłębiania podziałów społecznych.

Masowe protesty trwające w Stanach Zjednoczonych pokazują światu stare rany Ameryki, które krwawią od setek lat. Chociaż przyczyną zamieszek była tragiczna śmierć Afroamerykanina George’a Floyda, sprzeczności w amerykańskim społeczeństwie świadomie podsycane przez Rosję już od dawna. Przez wiele lat Kreml dokłada wszelkich starań, aby ponownie rozpalić ten stary tlący się konflikt – piszą autorzy raportu Instytutu Badań Globalnych Zagrożeń i Demokracji (Institute for Global Threats and Democracies Studies).

Jeszcze w latach dwudziestych i czterdziestych XX wieku Związek Radziecki popierał ruchy antyfaszystowskie różnych krajów, często posługując się terminem „antifa” w ich opisie – przypominają eksperci.

Ultra-lewicowe grupy terrorystyczne, praktykujące ideologię bliską Antifie, były wykorzystywane przez radziecki wywiad podczas zimnej wojny w celu destabilizacji Europy Zachodniej poprzez przeprowadzanie aktów terroru przeciwko siłom bezpieczeństwa, celom wojskowym i osobom politycznym. […] Po dojściu do władzy Władimira Putina temat faszystowskiego zagrożenia był aktywnie wykorzystywany w polityce zagranicznej i wewnętrznej Rosji. Wszystkie reżimy, które nie podzielają polityki Moskwy, są oskarżane o faszyzm”

czytamy w raporcie.

Jednoczesne wsparcie ruchów ultra-lewicowych i neonazistowskich pozwala Kremlowi elastycznie wykorzystywać obie ideologie, podsycając konflikt, który destabilizuje demokrację. Taka strategia pozwala Rosji wdrażać zasadę polityki „dziel i rządź” – piszą eksperci instytutu.

W ten sam czas Rosja stworzyła w sieciach społecznościowych fałszywe grupy na rzecz Afroamerykanów, jednocześnie współpracując ze zwolennikami idei białej wyższości.

Rosyjska narracja w pełni pokrywa się z tezami Kremla z czasów zimnej wojny. Demonstrując chaos, przemoc i łamanie praw człowieka za granicą, Kreml rozwiązuje swój wewnętrzny problem polityczny. Relacje z wydarzeń w Stanach Zjednoczonych pozwalają Rosji stworzyć obraz w przestrzeni informacyjnej, który dyskredytuje obcą demokrację. Oprócz tego, Kreml dokłada wszelkich starań, aby zaostrzyć sprzeczności między demokratami a republikanami. Strategicznym celem Rosji jest osłabienie amerykańskich instytucji rządowych i podważenie ich reputacji zarówno w kraju, jak i za granicą. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Jagiellonia.org

Komentarze

John2020.06.10 1:15
Akcja KOD-ziarzy w Polsce to również robota Moskwy i Berlina.
Agnie2020.06.9 20:46
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Edward2020.06.9 14:40
Tylko idiota albo totalny naiwniak może myśleć że za wszelkimi akcjami antyrządowymi w stabilnych demokracjach nie kryją się bliżej lub dalej rosjanie lub chińczycy przecież oni tym żyją, że skłócają innych odnosząc na tym różnorodne korzyści. Ale tępaki tego nigdy nie pojmą dopuki życia nie stracą.
Żydzie OBOJETNY,2020.06.9 14:26
Goovno z Nilu, Klapafuckyousz, itp. Ile ty masz lat żydzie? 80 ! A wygłupiasz się z tymi "nickami" jak przeciętny idiota blogowy, przepraszam, jesteś idiotą blogowym. Z tytułami "naukowymi", PRL- mi, ale zawsze.
Klapaucjusz2020.06.9 12:48
W 1946 Anna Achmatova została wypuszczona z aresztu domowego i władze radzieckie pozwoliły jej wydać tomik poezji i pojawić się na kilku publicznych wystąpieniach. Na jej odczytach pojawiały się entuzjastyczne tłumy bijące brawa na stojąco. Wolność Achmatowej skończyła się bardzo szybko i wkrótce znów była pod aresztem domowym. Niewykupione egzemplarze nowych poezji zostały wycofane z księgarni i przemielone, a towarzysz Stalin pytał się swoich podwładnych kto organizował oklaski na stojąco podczas odczytów Achmatowej.
dron2020.06.9 12:29
Anti faszisty (Antifa), - taki chwast przyjmie się w każdej glebie, ruska samosiejka, podobnie jak barszcz Sosnowskiego, potocznie zwany "zemsta Stalina", to groźna dla ludzi roślina, powodująca przede wszystkim oparzenia skóry, ale w określonych sytuacjach mogąca przyczynić się nawet do śmierci osoby, która miała z nią kontakt. Jeden i drugi - stalinowska robota.
Olej2020.06.9 12:24
CIA jest zbyt mało aktywna na tym kierunku skąd ciągle ,,wiatr wieje'' i zbyt mało radykalna w działaniach poza USA
Mirek2020.06.9 12:05
Rosjanie to naród bez kultury którym rządzi zgraja bandytów . Tak było od wieków i tak jest dzisiaj . Wszędzie na świecie gdzie są jakieś rozróby tam swoje brudne paluchy wtyka Kremlin . Dzieje się tak dlatego ponieważ Rosja nie mogąc dotrzymać kroku krajom rozwiniętym gospodarczo stała się światowym gangsterem !! . Po prostu bycie gangsterem jest łatwiejsze . Wystarczy nic nie robić tylko wszystko psuć .....no i atakować sąsiadów . Jak powiedział dr Targalski Rosja średnio co 9 lat dokonuje ataku na jakiś kraj na świecie aby dać pożywkę dla swoich obywateli którzy w ten sposób czują się dowartościowani .
r172020.06.9 18:35
"Wystarczy nic nie robić tylko wszystko psuć" - chodzi tu nie o psucie ale o okradanie ofiar, czyli krajow lub spoleczenstw a takze wprowadznie swoich brudnych intersow.
anonim2020.06.9 11:36
Rosja Rosją, a globaliści, których obecnie ma reprezentować Binden, globalistami. Nie dajmy sobie mydlić oczu. Rosjanie w tej rozgrywce czują się oszukani i chyba stracili złudzenia, co do możliwości trwałego, nie zaś pozorowanego sojuszu panów z niewolnikami.
Shirocco2020.06.9 11:35
WHAT HAVE Y O U ACCOMPLISHED?... https://www.facebook.com/terrencekwilliams/videos/291664548522788/UzpfSTEwMDAwMjY1ODY3MzEzNzoyODUxNTM5MDM0OTQ0Njkx/
Jan2020.06.9 11:32
Ja kilka lat temu czytałem w internecie, że to właśnie Moskwa wspierała kampanię wyborczą Trumpa. A co, teraz jest mu przeciwna i chce go obalić? Czy redakcja Frondy uważa swoich czytelników za skończonych kretynów, czy chce ich tylko takimi dopiero zrobić?
ed2020.06.9 12:34
Janie, rosyjska polityka jest bardziej finezyjna niż możesz to ogarnąć. Nie rozumiesz, że można kogoś poprzeć tak, że się sam powiesi. Nie miej pretensji do Frondy, tylko zmień portal. Czytając Sputnik.ru wszystko zrozumiesz.
jula2020.06.9 11:24
Przekaz jest jeden: Biją Murzynów. Stała się tragedia człowiek stracił życie (na skutek swojego nierozważnego działania) Policjant doprowadził do śmierci wykorzystując swoją przewagę. Nadal jako obywatel oczekiwałabym aby policja chroniła mnie przed tymi którzy za nic mają normy i zasady. Bez względu na bolszewicka propagandę o nienawiści rasowej.
Klejnot Nilu2020.06.9 11:23
Znów ruskie służby xD Temat Rosji na frondzie to kopalnia beki. Z jednej strony co chwila artykuł o tym jaka to Rosja jest słaba, jakim jest bankrutem i że zaraz się rozpadnie, a z drugiej, cokolwiek złego by się na świecie nie działo, to na pewno sprawka Rosji xD Rozdwojenie jaźni?
Starry Pierre Nick2020.06.9 12:11
Ty, Keller, ile ci płaca ruscy za te pierdoły?
Klejnot Nilu2020.06.9 12:32
Ja to tak dla przyjemności.
klara2020.06.9 12:15
Ważne że ciemnogrodzianie to kupią.:)
Ja2020.06.9 12:20
Ważne że jasnaklara się wypowiedziała!!!!!!!!!!!!!!! XD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ateo2020.06.10 9:56
Wszystko landie i pieknie ale wiesz, ze juz od konca IIWS KGB wlasnie takie metody stosowalo? Wszystko jest udokumentowane i np akcja z HIV z amerykanskiego lab skoczyla sie przeprosinami ruskiego el prezydEto... Trzeba byc trzepnietym w glowe aby sadzic, iz za te pare zlotych ruscy nie podsycaja takich akcji w Europie i Ameryce... Troszke sponsorujesz skrajnych lewakow, a kiedy trafi sie ladne nagranie z interwencji policji rozrzucasz po sieci. Jest to NA STALE wpisane w doktryne wojenna ruskich i to jest FAKT. A ty z faktmami dyskutujesz ;)))
anonim2020.06.10 12:19
Ruski Trollu -jak nie wiesz o czym piszesz to siedź cicho...