16.12.14, 15:37Rodzice, uwaga na Ibufen Forte! (fot. Ibufen.pl)

Rodzice, uwaga na Ibufen Forte. Lek wycofany z obrotu

Uwaga, rodzice! Popularny lek przeciwgorączkowy dla dzieci właśnie został wycofany z obrotu na terenie całej Polski. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął taką decyzję ze względu na niewłaściwe oznakowanie opakowania.

Na butelce syropu znajdowała się etykietka z prawidłową informacją, czyli wskazująca na przeznaczenie leku dla dzieci powyżej 1. roku życia. Natomiast na opakowaniu jednostkowym widniała już błędna informacja o przeznaczeniu preparatu dla maluchów od 3. miesiąca życia. Podobna informacja znajduje się także na stronie internetowej leku.

Decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

MaR/Niezalezna.pl  

Komentarze

anonim2014.12.16 16:20
Shut up kid,you are a retard
anonim2014.12.16 18:10
@Naos- Jesteś kretynem, czy chorym psychicznie? Pytam poważnie.
anonim2014.12.16 19:04
kasa w głowie zamiast mózgu
anonim2014.12.16 19:49
Nie rozumiem, z czego robić larum... Po prostu jest błąd w oznakowaniu. Nikt nie zakwestionował dopuszczalności leku dla dzieci powyżej 1 roku życia, więc wycofanie z obiegu nie wynika z jakichś zagrożeń, ale po prostu z kwestii formalnych. Bo korekcie oznaczenia na opakowaniach lek wróci pewnie do aptek. Panika bezmyślna i niczym nieuzasadniona - czyli w stylu Frondy...
anonim2014.12.16 20:39
@Mlodybasik "...Panika bezmyślna i niczym nieuzasadniona.." Jeśli twoim zdaniem możliwość zapobieżenia bezmyślnej śmierci dziecka z winy producenta to panika niczym nie uzasadniona .....(???)... "....Nikt nie zakwestionował dopuszczalności leku dla dzieci powyżej 1 roku ..",."Nie rozumiem, z czego robić larum..." Ale zakwestionował dopuszczalność leku od 3 miesiąca życia. Czytaj uważnie człowieku! Producent jest odpowiedzialny za ewentualną śmierć dzieci. Z przypadku zgonów, sporo musiałby wydać na odszkodowania dla rodzin ofiar. Robi to przede wszystkim dla ratowania własnej skóry i kieszeni a jeśli jest chrześcijaninem to również dla dobra tych dzieci.
anonim2014.12.17 12:16
Uprzejmie informujemy, że ogłoszona na stronie GIF decyzja o wycofaniu z obrotu leku Ibufen Forte o smaku truskawkowym, zawiesina doustna 200 mg/5ml, dotyczy tylko jednej serii produktu. Pragniemy również poinformować, że w dniu 14.02.2014 Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zatwierdził rozszerzenie wieku stosowania leku Ibufen Forte z „od 1 roku” do „od 3 miesięcy”. W związku z tym lek ten jest obecnie dopuszczony do stosowania u dzieci od 3 miesięcy i jest bezpieczny dla tej grupy wiekowej, co potwierdza jego dokumentacja rejestracyjna. Zidentyfikowano, że butelka z lekiem pochodząca z serii nr 510414 posiada etykietę informującą o możliwości zastosowania preparatu „od 1 roku życia”, natomiast na pudełku widnieje zapis „od 3. miesiąca życia”. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na jakość preparatu ani bezpieczeństwo jego stosowania. Niezgodność dotyczy tylko i wyłącznie zastosowanych materiałów opakowaniowych i stwierdzono ją jedynie w wycofanej serii. eRzecznik Polpharma