19.04.21, 08:30Fot. via Pixabay

Rosyjskie wojska u granic Ukrainy. USA zalecają samolotom szczególną ostrożność

Sytuacja na Ukrainie jest w dalszym ciągu napięta w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicach naszego sąsiada. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa zarekomendowała w związku z tym samolotom, aby zachowały szczególną ostrożność w trakcie lotów nad częścią Ukrainy oraz Rosji.

O rekomendacjach Amerykanów informują ukraińskie państwowe służby lotnicze. Wskazano, że chodzi o geopolityczne napięcie związane z koncentracją rosyjskich wojsk.

FAA wskazuje szczególnie na część moskiewskiej przestrzeni powietrznej (FIR), a także część FIR rostowskiego, dnieprowskiego, symferopolskiego oraz kijowskiego.

Co więcej, FAA w osobnym komunikacie rekomenduje przewoźnikom lotniczym i statkom powietrznym zarejestrowanym w USA ostrożność w trakcie planowania lotów do FIR Dniepr, FIR Symferopol oraz FI Kijów.

Dodano:

Cała pozostała przestrzeń lotnicza będąca pod odpowiedzialnością Ukrainy na razie jest bezpieczna”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Anonim2021.04.20 13:28
Pentagon nie straszy, a uspokaja : "Kilkadziesiąt amerykańskich samolotów bojowych F-15 i F-16 w Polsce to element ćwiczeń. Nie ma nic wspólnego z sytuacją na wschodniej granicy Ukrainy - mówi rzecznik Pentagonu John Kirby."
MADE BY NAZBOL GANG2021.04.19 9:59
Czytacie projankeskie farmazony w USraelskich pseudoprawicowych portalach pokroju Frondy i połykacie propagandę Waszyngtonu jak naiwne, młode pelikany. :) Prawda jest taka, że to nie Rosja w konflikcie wschodnioukraińskim jest agresorem, a podejmuje ona jedynie działania defensywne wbrew natowsko-banderowskiej agresji na terenach zachodniej Ukrainy. Wiele jest w internecie pseudoinformacyjnych portali pozornie różnorodnych i sprzedanych za żydowskie szekle, wasz jest jednym z nich. Wy również milczeliście, kiedy banderowscy zwyrole w 2014 spalili żywcem kilkaset osób w Odessie, w tym kobiety i dzieci. Juntę i liberalną szajkę z zachodu trzeba roznieść w drobny pył, także dla dobra omamionego narodu Ukraińskiego.