04.08.20, 11:35Screenshot Youtube - TVP Info

Ruszają prace renowacyjne w katedrze Notre-Dame

Prace związane z odbudową katedry Notre-Dame przekładane były już dwukrotnie. Pierwszy raz z powodu skażenia ołowiem, który wytopił się z dachu w czasie pożaru a drugi raz z powodu pandemii koronawirusa. W końcu jednak ruszają.

Aktualnie w celu odnowienia rozbierane są organy, które również ucierpiały w trakcie nieszczęśliwego pożaru w 2019 roku. Prezydent Francji, Emmanuel Macron obiecał że świątynia zostanie odbudowana do roku 2024, co jednak wydaję się być terminem mało prawdopodobnym. Data ma związek w odbywającymi się w Paryżu w tym samym roku igrzyskami olimpijskimi.

Prał. Patrick Chauvet, rektor katedry, żywi jednak nadzieję że do tego czasu będzie ona gotowa do odprawiania liturgii, nawet jeśli nie będzie jeszcze w pełni ukończona.

mg/KAI,Fronda.pl

Komentarze

Pisbusters2020.08.6 12:45
Pownno się ją wyburzyć każdy symbol i wszystko co przypomina już upadający katolicyzm powinno sie niszczyć, by nigdy już nie doprowadzić do tylu nieszczęść i zbrodni jakie jakie przez wieki dokonywał ten kościół
Anonim2020.08.4 14:28
Lewacka Francja zrobi paszkwilka a nie katedrę.
Glaudiusman2020.08.4 12:43
Na gruntowną odbudowę potrzebne jest 20 lat, minimum. Same badania nośności ścian i fundamentów potrwają kilka lat. Ale najgorsze jest to, że odbudowywać będą masoni, od których Francja się roi. Jak nisko ten kraj upadł przez tą plugawą rewolucję.