23.07.19, 06:20Władysław Kosiniak Kamysz, fot. Łukasz Plewnia, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia, zdj. edyt; homo, fot. CE Photo Uwe Aranas via Wikipedia

Rzecznik PSL: Popieram związki partnerskie

Polskie Stronnictwo Ludowe odcina się od kilkunastu tygodni od ruchu LGBT. Po przegranych wyborach do Parlamentu Europejskiego ludowcy uznali, że nie mogą bratać się z formacjami wspierającymi kulturową rewoltę. Autentyczność tego odcięcia jest jednak nader wątpliwa. Teraz oliwy do ognia dolał sam rzecznik PSL.

"Ja bym zagłosował za taką ustawą [o związkach partnerskich - red.], bo uważam że sprawy związane z dziedziczeniem i dostępem do dokumentacji medycznej są ważne i trzeba je zalegalizować" - powiedział dosłownie na antenie radia RMF FM rzecznik partii, Jakub Stefaniak. 

"W PSL nie ma i nie będzie dyscypliny światopoglądowej" - dodał.

Jak wiadomo, wbrew słowom Stefaniaka, sprawa związków partnerskich nie jest "światopoglądowa", ale ma głębokie znaczenie kulturowe i cywilizacyjne. 

We wszystkich krajach, w których wprowadzono związki partnerskie, pojawiły się później homoseksualne "małżeństwa" z prawem adopcji dzieci. 

Za tym idzie rozmywanie tego, czym jest płeć i narzucanie społeczeństwu nowego języka, wymuszającego uznanie dla patologii. 

To z kolei wiąże się z łamaniem prawa i wolności. Przykłady mamy także w Polsce, gdzie choćby Rzecznik Praw Obywatelskich popiera zmuszanie ludzi do wykonywania usług, których wykonać nie chcą, kierując się nauczaniem Kościoła i wiarą - jak w przypadku łódzkiego drukarza. 

bsw/rmf24.pl

Komentarze

Lublinianka2019.07.23 12:42
To jest dopiero nieudacznik życiowy ( w moim przekonaniu także ukrywający się homoś sodomita, miernie naśladujący swojego idola Biedronia np. w chamskim traktowaniu kobiet, niekulturalnych odzywkach ad personam w rozmowach z ludźmi mającymi inne poglądy, wrzuca na TT wpisy pełne mowy nienawiści i hejtu) . Szkoda, że regionalna telewizja lubelska (TVP3) nie archiwizuje głównych wydań "Panoramy Lubelskiej", to wrzuciłabym kilka linków, żebyście mogli sobie Państwo obejrzeć jaką miernotą dziennikarską toto było do 2015. Gdy po wyborach PIS przejął większość w TV i zrobili wreszcie porządek z tymi PSLowcami i SLDsowcami w lubelskim oddziale TVP. Z resztą mój szwagier studiował z nim na jednym roku historię sztuki na KULu - opowiadał, że takiego drugiego imbecyla na tym kierunku to ze świecą szukać😁
jula2019.07.23 11:13
Entuzjasta praw dla sodomitów w kolejnym etapie etapowania.Wszystko jasne w PSL bez zmian.Warto zapamiętać przynajmniej do października.
Anna 2019.07.23 10:16
A ja chcę żebyś prawnie oposcil moja Ojczyznę
Sebastian Lorenc2019.07.23 10:52
A to masz jakąś prywatną ojczyznę? Bo poki co w Polsce jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach. Chyba ze może juz nie.
Polak2019.07.23 11:20
Najwięcej we Wronkach XD
Sebastian Lorenc2019.07.23 11:29
Chcesz zamykać tam tych, którzy nie popierają PiSu? Czy może tych, ktorzy nie chodzą do koscioła? A może tych, którzy żyją w nieformalnych związkach? Oprócz tego, co jeszcze z najgłębszej komuny chciałbyś przenieść do Polski?
Anna 2019.07.23 12:28
Poglądy to poglądy, ale narzocanie bezprawia to całkiem coś innego to zgorszenie dla malutkich to już było w Sodomie jaka jest kara douczona Agnieszka Dz siara siara, a ja tego nie chce dla mojej Ojczyzny zło niszczy się w zarodku i po sprawie
Sebastian Lorenc2019.07.23 13:26
Pani posiłkuje sie cytatami niejakiego Adolfa H.? Wszystko co niezgodne z pani światopoglądem to zło?
ubawiony2019.07.23 8:35
A czego nie popierał PSL?
edi2019.07.23 8:33
Zbigniew Ziobro nie ma wątpliwości, że Platforma Obywatelska zbratana ze środowiskiem LGBT szykuje „pełzający zamach na wartości Polaków, a nade wszystko na wolność w obszarze sumienia i wychowania dzieci, które gwarantuje konstytucja”. „Tolerancja ma działać tylko w jedną stronę? Nie toleruje sprzeciwu, gdy są łamane sumienia i naruszane uczucia religijne osób wierzących. To zakłamanie, sprytnie ukrywane pod płaszczykiem wolności i tolerancji. Pachnie wręcz skłonnościami totalitarnymi. Jest praktykowane przy użyciu przymusu ekonomicznego, o czym świadczy przypadek pracownika Ikei. Dlatego trzeba wykorzystać dostępne narzędzia, a więc Kodeks karny i Kodeks pracy. Dlatego zleciłem śledztwo. Nie może być tak, że łamie je dysponująca nawet największym kapitałem zagraniczna korporacja” – tak Prokurator Generalny skomentował sytuację zwolnionego za przekonania pracownika Ikei. Zbigniew Ziobro mówił też na temat wsparcia jakiego środowisku LGBT udzieliła Platforma Obywatelska z Grzegorzem Schetyną na czele. Jego zdaniem, batalia o sumienia toczy się dzisiaj na poziomie dużych miast: Gdańska czy Warszawy. „Na ulicach rządzonej przez PO Warszawy, podczas tzw. parady równości, są obrażane uczucia katolików. Przejawia się nachalnym wpychaniem do szkół w stolicy pseudoedukacji seksualnej dla kilkulatków” – zaznacza. Jego zdaniem tak otwarta i nachalna promocja antywartości ma znamiona chrystianofobii. „To, co wspiera Platforma Obywatelska, to chrystianofobia i nietolerancja. Platforma podsyca pełzający zamach na wartości Polaków, a nade wszystko na wolność w obszarze sumienia i wychowania dzieci, które gwarantuje konstytucja” – przekonuje. Read more: http://www.pch24.pl/zbigniew-ziobro--po-wspiera-chrystianofobie-i- nietolerancje-oraz-podsyca-ideologiczny-zamach,69670,i.html#ixzz5uUGqUeu7
Gniewko syn rybaka2019.07.23 8:24
Ja również bardzo chętnie zawarłbym związek partnerski z moją ... partnerką. Ślub cywilny? Nic z tego, żeby jakaś wścibska sędzina dopytywała nas "kiedy ostatnio współżyliśmy" - nawet w przypadku rozwodu bez orzekania o winie. My life - my rules. Związki cywilne powinno się zawierać jak wszystkie umowy cywilno prawne - u notariusza. Na zasadach ustalonych przez strony. Określenie wzajemnych zobowiązań, określenie sposobu rozwiązanie umowy i temu podobne. Nie rozumiem dlaczego wam się wszystko od razu kojarzy z "homo" ?
Polak2019.07.23 11:19
Ty głupku :) to nie wiedziałeś, że zawsze mogłeś to zrobić? Biedaczek nie wiedział :D i debil domaga się prawa do tego, co zawsze można było XD No i kto mi powie, że lewaki i pedały nie są o połowę mniej inteligentni, niż normalni obywatele?
Michał Pasierb 2019.07.23 7:51
Po prostu doszedł do przekonania, po długich zresztą wahaniach,że taka jasna deklaracja bardziej mu się opłaci...Może się przeliczyć.
dość tęczowego neonazizmu!2019.07.23 7:50
Społeczeństwo Podlasia (nie tylko to polskie i katolickie, ale właśnie to wieloetniczne i wieloreligijne) pogoniło pederastów i transwestytów z Białegostoku. Koniec kropka.
Magdalena Hanna2019.07.23 7:34
Ile Panu za to dali ?????
bogdanus2019.07.23 7:23
Na co liczy LGBT, chcą uchodzić za ofiary i prześladowanych. To im daje dalsze możliwości ekspansji. Zauważmy, organizują dwa rodzaje marszy, pierwszy, spokojny, radosny, drugi rodzaj, agresywny, wyuzdany przekraczający kolejny rubikon. Co należy zrobić, w drugim rodzaju marszu, należy zbierać materiały na łamanie prawa i podawać do sądu. Należy też postawić warunki organizatorom marszu, na przerwanie marszu, gdy będą łamać prawo np; (poniżać wierzących). Należy logicznie zdefiniować negatywne w przyszłości skutki na dzieci, młodzież, w oparciu o prawo, medyczną biologię, socjologię, psychologię. LGBT jest stworzoną destrukcyjną subkulturą w której uczestniczą politycy, koncerny, banki i inne podmioty. Po co to robią?, by osiągnąć w przyszłości polityczne cele, stworzyć bezrefleksyjnego, wyuzdanego, ateistycznego człowieka Multi-kulti. W takim duchu uformowane społeczeństwo zawsze będzie lewicowe, zatem jak będą wybierać polityków? Jest to walka o władzę nad duszami i narodami.
edi2019.07.23 7:19
Aktywiści organizacji LGBT oraz wspierające ich lewicowe ugrupowania polityczne nie mogą pogodzić się z faktem masowego protestu z jakim spotkała się sobotnia homomanifestacja w Białymstoku. Na ulice tego miasta wyszły tłumy przeciwników propagowania ideologii homoseksualnej uprawianej podczas marszów równości. Do tak licznych i różnorodnych form protestu przeciwko homoparadzie nie doszło jeszcze w żadnym innym mieście. Zestawienie liczb osób biorących udział w homomanifestacji i kontrmanifestacjach daje jasny obraz masowego sprzeciwu wobec homopropagandy jaka miała miejsce w Białymstoku. W marszu równości LGBT, według danych policji, brało udział około 800 osób, w tym około 50 procent z nich to nie Białostoczanie, a mieszkańcy innych części kraju. Do tego przeważającą część białostockich uczestników homoparady stanowili nastolatkowie, których do wzięcia udziału w tej swoistej imprezie, przekonały jedynie wzniosłe hasła - równość, wolność, tolerancja, którymi posługują się w mediach społecznościowych organizatorzy marszów równości LGBT. Natomiast sumując uczestników wszystkich kontrmanifestacji, czyli przeciwników lansowania ideologii LGBT poprzez marsze równości, można tu śmiało mówić o liczbach w przedziale od 8 do 10 tys. osób. Jedynie uczestników kontrmanifestacji zebranych pod Pomnikiem Orła z dewizą „Bóg Honor Ojczyzna” policja naliczyła ponad 4 tysiące. Kolejne 4 lub 5 tys. osób uczestniczyło w Pikniku Rodzin, zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego w kontrze do marszu równości. Ponadto około tysiąca osób modliło się tego dnia na Różańcu przed białostocką farą w intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia, których dopuszczają się uczestnicy parad równości. Read more: http://www.pch24.pl/propagatorzy-lgbt-w-szoku--nie-spodziewali-sie-masowych-protestow-bialostoczan,69657,i.html#ixzz5uQxt4WBQ
Stanislaw2019.07.23 6:57
To biedak swoim oświadczeniem wykończył do reszty marzenia o jakiejś pożytecznej dla Polski koalicji centro-prawicowej.
JONASIK2019.07.23 6:57
Samo zdjęcie, którym ilustruje się "artykuł" o związkach partnerskich jest juz zwykłym k....em.
Tomek2019.07.23 7:04
A to niby dlaczego?
JONASIK2019.07.23 7:41
Z dwóch powodów. 1. W realu, homoseksualiści tak się nie noszą. Zobacz np. marsz równości w Białymstoku. 2. Samo zdjęcie przedstawia anglikańskich duchownych, którzy się tak przebrali, aby w ten sposób zrobić na złość konserwatywnym kolegom. To zdjęcie to świństwo. To tak jakby znaleźć jedno zdjęcie zapitego alkoholika i dołączać do każdego artykułu o Polsce i Polakach.
Tomek2019.07.23 8:46
Mój kumpel kiedyś był na marszu równości w Berlinie - nie żeby był ten tego ale z ciekawości turystycznej. To co opowiadał to nie będę pisał, bo ktoś może akurat jeść coś i go zemdli. Tak więc to zdjęcie to jest bardzo pozytywne w stosunku do realu.
JONASIK2019.07.23 9:08
A mój daleki znajomy przechodził kiedyś obok wielkanocnej procesji. To co opowiadał to nie będę pisał, bo ktoś może akurat jeść coś i go zemdli. Tak oględnie: same stare spocone baby w niemodnych kwiecistych sukienkach, uszytych ze sztucznych materiałów. Powinni tego chyba zabronić?
Tomek2019.07.23 9:49
Co roku jestem i widzę wiele młodych i z dziećmi w wózkach i na rękach. I co roku jest piękna pogoda - Bóg nam wówczas błogosławi. Kolego jeszcze nie jesteś gotów ale kiedyś (czego Ci życzę i za to się modlę) jak pójdziesz do Spowiedzi i ukochasz Pana Jezusa, to zobaczysz co to jest prawdziwe szczęście i poznasz w czym tkwiłeś do tej pory. Nie piszę tego jako świętoszek, bo ja również drogę z łajna do szczęścia przeszedłem. Piszę z autopsji.
Lublinianka2019.07.23 13:00
A co ci się nie podoba w tym zdjęciu? Że autor uwiecznił na nim prawdę o sodomitach?! Większość z nich to spasione basiory, lubujące się w urodzeniu niewinnych nieletnich chłopców - pedofile!!! Sam Tomasz Jacyków w wywiadzie udzielonym kilka lat temu Magdzie Mołek (wyemitowanym chyba w TVN style) przyznał, że w wieku 15 lat został uwiedziony i zgwałcony przez swojego wuja i jest przeciwny adopcji dzieci przez homo, bo to sprzeczne z naturą człowieka.
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 6:51
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
polak2019.07.23 12:42
ciekawe co na to kosiniak kamysz ??---chyba że znów jeden będzie za .-drugi przeciw ----gdzieś to już było mówione ?? nie wiem czy to był tw bolek??czy oktuła
Ben2019.07.23 6:48
Księża nie popierają związków partnerskich bo in kasa by się skurczyła.
Stanislaw2019.07.23 6:59
Nie kasa, lecz Polska by się "skurczyła' - z bólu i bezdzietności, biedaku! Homoskesy to dopiero społeczna i demograficzna nędza!
adidrem2019.07.23 7:31
dlatego wolą ruchać w tajemnicy
Polak2019.07.23 11:13
Chyba ciebie, atrakcyjny inaczej. Quasimodo, którego nawet stare pedały nie chcą stuknąć :D
Ben2019.07.23 18:19
Związkami parnerskimi, tu cię zaskoczę, więcej osób heteroseksualnych jest zainteresowanych niż homoseksualnych, Biedaku!