09.03.21, 16:34fot. yt/tvp info

Rzymkowski odpowiada Nowickiej: Uczniowie nie są materiałem do eksperymentów ideologicznych

Zadaniem szkoły jest nauczanie i wychowywanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja” - powiedział wiceszef resortu Tomasz Rzymkowski odnosząc się do pomysłów Lewicy na temat wprowadzania edukacji seksualnej do szkół.

O sprawie działań Lewicy informowała we wtorek posłanka Lewicy Wanda Nowicka. Przekazała ona, że „złożyła projekt ustawy o edukacji o zdrowiu i seksualności, dotyczący wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole”.

Edukacja seksualna jest tak samo potrzebna w szkole jak geografia czy biologia, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów” - próbowała uzasadniać Nowicka.

Zdaniem Nowickiej „polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować, polska młodzież musi wiedzieć czym jest owulacja i kiedy można zajść w ciążę, polska młodzież musi wiedzieć, czym jest pigułka antykoncepcyjna i jak jej używać, by zadziałała”.

Do jej pomysłów odniósł się w rozmowie z PAP wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski, który stwierdził, że „Lewica pod płaszczykiem tzw. edukacji seksualnej chce wprowadzić do szkół program seksualizacji i demoralizacji dzieci i młodzieży”.

Rzymkowski podkreślił także, że na takie działania „nie ma i nie będzie zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki”, ponieważ jest to oczywista propozycja przeprowadzania na uczniach eksperymentów ideologicznych.

Jak podkreślił, celem działań lewicy jest przejęcie kontroli nad umysłami dzieci i młodzieży, żeby „od najmłodszych lat kształtować je bez jakichkolwiek wymagań etycznych, w duchu ideologii gender”.

Zadaniem szkoły natomiast – co wyraźnie zaznaczył wiceminister - „jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja”.

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze

ty judaszu2021.03.25 6:51
za pisowskie srebrniki ręce precz od naszych dzieci zdrajco tak samo jak lewica!
spasiony renegat jak cały PiS2021.03.16 13:29
To rządzące tym państwem „kasty”, kluby „miłośników cygar” oraz syndykaty wojskowej i cywilnej bezpieki, będą głównymi odbiorcami wszelkich „przemian”. Do nich spłyną zyski z „działań pro-rozwojowych”, oni będą adresatami realnych korzyści. Obecność tych ludzi w życiu gospodarczym i politycznym III RP, ich poczucie bezkarności i wpływu na sprawy polskie, są dostatecznym dowodem, że „nowy ład” ma umocnić stary porządek i jest drogą do kolejnej sukcesji komunistycznej. https://bezdekretu.blogspot.com/
Achtunglewico2021.03.16 11:15
money.pl Śmiertelna antykoncepcja. Niemiecki koncern płaci miliardy odszkodowań Łącznie Bayer zapłacił już 1,9 mld dolarów w 9 tysiącach pozwów. Wiele przypadków zażywania pigułek antykoncepcyjnych zakończyło się śmiercią.Niemka, która używała pigułek antykoncepcyjnych Bayera, oskarżyła koncern o szkody zdrowotne. W otwartej niedawno sprawie sądowej oczekuje 200 tysięcy euro odszkodowania. Rok temu w Stanach Zjednoczonych 13,4 miliona dolarów wygrała Polka. Łącznie Bayer zapłacił już 1,9 mld dolarów w 9 tysiącach pozwów. Sprawę przeciw Bayerowi otwarto 17 grudnia w sądzie w Waldshut-Tiengen w południowych Niemczech. Pozew złożony został jeszcze w 2011 roku przez studentkę weterynarii Felicitas Rohrer. Rohrer oczekuje 200 tysięcy euro za szkody zdrowotne, które mają być konsekwencją zażywania pigułek antykoncepcyjnych z serii Yasminelle, które według pozywającej spowodowały u niej zatorowość płucną, chorobę zagrażającą życiu - informuje BBC.
MaxFiend2021.03.10 9:00
Już zrobiliście taki eksperyment wprowadzając ideologię KK do szkół. Efekt eksperymentu piorunujący: KK w Polsce przestaje istnieć :-D
c2021.03.16 11:27
daj swojej córce tabletki antykoncpcyjne jak chcesz , żeby wyzionęła ducha
czekista2021.03.10 7:10
To czego Nowicka chce uczyc, to w moich czasach dorastajacy wiedzieli, zanim rozpoczynali " zycie doroslych ". Jestem pewien, ze w tej materii nic sie do dzisiaj nie zmienilo.Nowicka i jej podobni maja zaburzenia, ktore nie pozwalaja im wyrwac sie z seksualnej obsesji. To sa seksualni maniacy. To mozna leczyc.
JPIII2021.03.10 2:44
Ten rzymkowski to kato-pedophilny biurokrata. Widać po tym co mówi, że ma wielkie braki w wykształceniu. Ale czego można oczekiwać po absolwentach kul-u. On, nykiel i cała ta kato-pedophilna pisowska zgraja są siebie warci.
Po 11 ...2021.03.9 23:02
Religia to czysta ideologia --- to zbiór idei o bogu. Jak to się więc mogło stać, że religia, czysta ideologia, trafiła do świeckiej szkoły? To zamach. To gwałt, to przestępstwo. Gdzie Ziobro, gdzie CBA, gdzie ABW???
man.of.Stagira2021.03.9 18:10
Fryderyk Nietzsche „Ja sam zawsze jeszcze nazbyt jestem Polakiem, by za C h o p i n a nie oddać całej reszty muzyki: czynię tylko wyjątek dla W a g n e r a Idylli Zygfrydowej. „Przodkowie moi byli szlachta polską: stąd to posiadam we krwi wiele instynktów rasowych, kto wie? Może nawet liberum veto? " "Jeśli pomyślę, jak często w drodze przemawiają do mnie jako do Polaka i to Polacy sami, jak rzadko biorą mnie za Niemca, to mogłoby się zdawać, że należę tylko do Niemców nakrapianych". // Podawał się za Polaka! Czy może być większy komplement dla Polski gdy się Polakiem NIE JEST?..
man.of.Stagira2021.03.9 18:04
Ostrzegałem na tym forum, nieHETERONORMATYWNI, że staniecie się mięsem armatnim polityków w ich rękach -ALE skoro t a k a Wasza wolność ... si'l vous plait // Bonne chance!..
AAAtomek2021.03.9 17:40
Patrząc się na twarz tego człowieka już wiem, że prawica wykończy ten kraj. Szkoda.
AAAtomek2021.03.9 17:38
USA wysyła robota na Marsa, Izrael ląduje na Księżycu, Emiraty Arabskie wysyłają sondę na Marsa, a Polska pod przywództwem PIS & Kościół Katolicki cofa się do Średniowiecza!!!!! Polacy, jeśli kochacie swoje dzieci, edukujcie je i niech wyjadą z tego kraju....
man.of.Stagira2021.03.9 18:07
ODWROTNIE! USA wysyła robota na Marsa, Izrael ląduje na Księżycu, Emiraty Arabskie wysyłają sondę na Marsa, a nieheteronormatywni pod przywództwem Soros & UE i LGBT Org. cofają się do Średniowiecza wywołując wojnę domową na świecie!!!!! Polacy, jeśli kochacie swoje dzieci, edukujcie nieheteronormatywnych niech wyjadą z kraju....
AAAtomek2021.03.9 18:18
Polska Podkarpaciem Europy.
Minona 😀2021.03.9 18:55
Mając t a k i umysł na więcej cię nie stać. Rozumiemy to. Współczujemy.
harry2021.03.9 16:51
Normalni ludzie czyli HETEROSEKSUALNI Polacy, na pewno nigdy, we własnym państwie, nie dadzą się sprowadzić do roli wystraszonej populacji nieustannie terroryzowanej przez wszelkie odmiany mniejszości seksualnych jakiegoś "lbgt". To nie ogłupiałe wściekłą nienawiścią do natury wszelki mniejszości, kierujące się jedynie prymitywną zasadą "każdy z każdym i do woli", lecz sama natura, od zarania wszelkiego życia na Ziemi, ustanowiła prawa, według których możliwe jest to życie, jego ciągłość i trwanie gatunków, w tym ludzkiego. I nikt mi nie zabroni tak uważać i uważać jednocześnie, że jedynie populacja HETEROSEKSUALNA, jako jedyna na planecie, zapewnia wszelkie życie. Wszystko inne jest jedynie zakłamywaniem natury, fałszywym pozorowaniem równości i równorzędności z nią i z jej prawami. Jest więc jedynie imitacją normalności. Normalnością - w procesie gatunkowego przetrwania każdej formy życia - jest więc tylko zróżnicowanie HETEROSEKSUALNE.
Po 11 ...2021.03.9 16:46
Edukacja seksualna to ... eksperyment ideologiczny, demoralizacja i seksualizacja .... Boże uszczypnij mnie, bo chyba śnię ...