Można zastanawiać się, czy proaborcyjnym środowiskom bardziej chodzi o liberalizację prawa aborcyjnego, czy jednak bardziej zależy im na obrażaniu katolików. Oto właśnie redakcja „Wysokich Obcasów” zdecydowała się umieścić w swoim magazynie proaborcyjne przesłanie z wizerunkiem Matki Bożej.

Od 22. października w Polsce trwają manifestacje środowisk domagających się dostępu do legalnej aborcji na życzenie. Aktywność działaczy proaborcyjnych jest wynikiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodne z polską konstytucją uznał przepisy dopuszczające aborcję w przypadku podejrzenia choroby bądź wady dziecka.

Manifestacje pod znakiem tzw. Strajku Kobiet natychmiast zaczęły przeradzać się w ataki na Kościół katolicki. Wcale nie chodziło jednak jedynie o wznoszenie antykościelnych haseł. Lewicowi ekstremiści rozpoczęli dewastowanie świątyń i pomników, przerywanie nabożeństw. Nie brakuje też coraz to nowych pomysłów na prowokacje wymierzone w chrześcijańskie wartości. Można było się spodziewać, że prowokacje te przybiorą na sile przed Bożym Narodzeniem, jednym z najważniejszych dla chrześcijan świat. Tak właśnie się dzieje.

Było już parodiowanie kolędowania, gdzie aborcjoniści na melodie znanych polskich kolęd wyśpiewywali chwałę aborcji. Był opłatek z błyskawicą, która stała się symbolem tzw. Strajku Kobiet. Teraz weekendowy dodatek do „Gazety Wyborczej” postanowił przed świętami jeszcze raz obrazić katolików. Świąteczne życzenia „wolności” dla kobiet wydrukowano razem z wizerunkiem Matki Bożej mającej na twarzy maseczkę z błyskawicą i trzymającej czarny parasol.

- „Nawet Matka Boska założyła maseczkę z błyskawicą” – czytamy pod ilustracją.

kak/niezależna.pl