01.12.21, 18:37Fot. screenshot - YouTube (NBC News)

Sekretarz stanu USA: Mamy dowody, że Rosja planuje inwazję

W Rydze zakończyło się dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO. Po zakończeniu obrad na konferencji prasowej wystąpił sekretarz stanu USA Antony Blinken, który oświadczył, że NATO dysponuje dowodami na plany kolejnej rosyjskiej inwazji.

- „Mamy dowody na to, że Rosja planuje znaczne agresywne działania militarne przeciwko Ukrainie, a także działania mające zdestabilizować ten kraj od wewnątrz”

- oświadczył Antony Blinken.

Wskazał, że w ostatnich tygodniach Rosja przygotowuje się do potencjalnych działań militarnych, m.in. rozmieszczając wokół granicy z Ukrainą dziesiątki tysięcy dodatkowych żołnierzy. Zaznaczył też, że w sieciach społecznościowych Moskwa prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję propagandową przeciwko Ukrainie, z jaką ostatnio do czynienia mieliśmy w 2014 roku, przed zajęciem Krymu i wybuchem wojny w Donbasie.

- „Musimy być przygotowani na wszystkie możliwości; nie wiemy, czy Władimir Putin podjął decyzję o inwazji na Ukrainę, ale gromadzi siły, które mogą do tego posłużyć”

- stwierdził sekretarz stanu.

Podkreślił przy tym, że Stany Zjednoczone nie pozostaną bierne wobec agresji.

- „Daliśmy Kremlowi jasno do zrozumienia, że zareagujemy zdecydowanie, w tym poprzez środki ekonomiczne o dużym wpływie, takie od których stosowania powstrzymywaliśmy się w przeszłości”

- przekazał.

Zapewnił, że państwa NATO są solidarne w tej sprawie.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

katolik2021.12.1 20:31
Po co wojna, czy Polacy chcą wojny należy wypiepszyć USA i UE , nazisci SSPIS PO PSL SLD jako psy USA i UE uciekną do pana na stróżkę, Od RAZU skończy się mordowanie chemia genetyczną, zniewolenie i zamordyzm !!!
matis892021.12.1 21:09
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
dalej na ryju przed banderowcami2021.12.1 23:48
odjeb***ło po 2 czy po 3 dawce szczepionki?
Olej2021.12.1 20:28
Moskwa właśnie sprawdza wiarygodność amerykańskich gwarancji dla Europy Środkowej. Zaraz się niebawem dowiemy ile one znaczą.
geografia2021.12.1 20:36
od kiedy Ukraina to Europa Środkowa? żadna definicja nie wymienia Europy Środkowej z Ukrainą, jakiś nowy pisowski podział?
ciemny lud kupi wszystko2021.12.1 21:27
jego nick "Olej" jednoznacznie wskazuje, że olał wiedzę a wybrał wierność bezgraniczną PIS
katolik2021.12.1 20:14
To co dla ludzkosci przygotowali masono- naziści to ludzie sobie nie potrafią wyobrazić i przyjąć do wiadomości , ze pseudopandemia to zaplanowany mord !! Realizowany jest plan AGENDA 2030-- depopulacja zniewolenie zamordyzm !!
Olej2021.12.1 20:13
Panie Blinken wpychacie Kacapa na Ukrainę aby ugrzązł w długotrwałym konflikcie, aby poprzez wojnę, która rozprzestrzeni się na inne kraje odciąć Chinom drogi transportowe do Europy, a tym samym skonfliktować Moskwę z Pekinem. O to w istocie toczy się gra. Ukraina robi za kozła ofiarnego. Poniekąd rola taka może dotyczyć również i Polski. Jesteście jałtańskie s.....syny ! Jeżeli kacapy zajmą Europę Środkową to wy w Waszyngtonie pożegnacie się ze swoim przywództwem świata.Obłuda amerykańskiej polityki jest tak grubo szyta, że widać ją ewidentnie w całej okazałości. Gdybyście zamiast gróźb i gadania skierowali do Europy dodatkowe siły, zwiększając obecność armii USA i postawili kacapom ultimatum analogiczne do tego jaki miał miejsce podczas kryzysu berlińskiego, inaczej by w Moskwie reagowano. Wy natomiast dzielicie Europę chcąc zachować stan posiadania w Azji i na Pacyfiku. A będzie tak, że zarówno Moskwa jak i Pekin was wyrolują Chiny do Hawajów, Sowiety poza Europę.
Spierdalaj parchu!2021.12.1 20:21
Kremlowski żydzie prowokatorze! GÓWNO wiesz o USA! GÓWNO wiesz co USA zrobi, a czego nie! . . . . . . . . . Happy Hanukkah kike! . . . .
Olej2021.12.1 21:11
I w istocie gdy kacap na Ukrainę wejdzie już z niej nie wyjdzie. Obecnie widoczna jest geopolityczna rywalizacja Federacji Rosyjskiej i Chińskiej Republiki Ludowej o wpływy w regionie. Ogromna zasobność tego regionu w surowce energetyczne oraz położenie między Azją a Europą powoduje, że region ten ma znaczenie strategiczne i będzie na pewno miejscem współzawodnictwa rosyjsko – chińskiego. Cytat za CSPA art. Pauliny Cisowskiej...........ROLA AZJI ŚRODKOWEJ W POLITYCE FEDERACJI ROSYJSKIEJ I CHRL Region Azji Środkowej zajmuje ważne miejsce w polityce zagranicznej zarówno Chin jak i Rosji. Z punktu widzenia geopolitycznego pozostaje istotnym miejscem odbioru energii także dla Unii Europejskiej. Chiny odnajdują tu zaplecze surowcowe, którego brak temu krajowi. Azjatyckie terytorium jest obecnie miejscem walki o wpływy w sferze nośników energii i ich eksportu, ale także coraz silniejszych wpływów radykalizmu islamskiego z Afganistanu. Jeśli chodzi o zasoby gazu ziemnego i ropy naftowej, kraje Azji Centralnej znajdują się na pierwszych miejscach list światowych. Stąd walka o wpływy z zasobów naturalnych toczy się między Unią Europejską, Rosją oraz Chinami. Współcześnie coraz bardziej zauważalne są silniejsze oddziaływania chińskie na tym obszarze, zaś rosyjska dominacja przestaje pełnić istotną rolę. To właśnie Chiny, posiadając największy potencjał militarny, mają szansę na wygranie tej walki. Również CHRL wraz z USA rywalizują w republikach środkowoazjatyckich o eksport ropy naftowej i gazu ziemnego. Stają się tym samym głównymi konkurentami Rosji w tych kwestiach. Stosunki rosyjsko – chińskie w przyszłości w sferze gospodarczej mogą przybrać charakter konfliktowy. Wszystko będzie zależało od relacji Chin z Turkmenistanem, Kazachstanem i Uzbekistanem. Relacje te mogą również wpłynąć na stosunki Rosji z państwami Azji Środkowej. Dla Rosji utrata wpływów w regionie nie byłaby korzystna, zwłaszcza w świetle sieci tranzytowych. Zaś same państwa środkowoazjatyckie powinny dążyć do uniezależnienia się od Rosji, wykorzystując fakt, że Chiny zainteresowane są pozyskiwaniem źródeł energii z tego regionu. Nic dodać nic ująć. Spełni się proroctwo wielu mistyków o nagłym ataku Chin na sowiety.
katolik2021.12.1 20:12
Abp Gądecki jako przewodniczący Episkopatu- czy masz juz plan jak zostaną zamknięte koscioły na święta, aby masoni się nie skrzywili, ze są otwarte
katolik2021.12.1 20:11
Rosja rozmieszcza wojska jako pokaz siły przed idiotami z Nato, debilami SSPIS PO PSL SLD i nazisto- masonami UE USA, nie ma zamiaru przeprowadzać ataku. Natomiast do prowokacji na pewno dązy USA SSPIS jako pies USA czuje się mocny przy panu. Ale kazda zaczepka Rosji to będzie pokaz jej siły a psy z Nato, masoni USA i UE tylko wypuszczą parę pisków zwiadowczych, zostawiając Polskę, głupcy ! Jakby Rosja chciała wam spuścić łomot, to zrobiłaby to dawno. Jednak to SSPIS PO PSL SLD jako przyboczne psy masonów UE i USA szczekają a są bez zębów.
Spierdalaj brudasie białoruski!2021.12.1 20:22
Kremlowski żydzie prowokatorze! GÓWNO wiesz o USA! GÓWNO wiesz co USA zrobi, a czego nie!
Oko Saurona z Kremla2021.12.1 20:07
łypie na Ukrainę
matis892021.12.1 20:04
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Norbert2021.12.1 19:59
Jeśli Władimir Putin wyda rozkaz swojej armii zajęcia całej Ukrainy, to będzie wojna partyzancka. Domyślam się, że pierwszego dnia zajmą Kijów i rozbiją ośrodki dowodzenia oraz doborowe oddziały. Jednak miliony Ukraińców ucieknie do Polski. Nasz kraj będzie musiał ich przyjąć. Być może problem z uchodźcami na granicy polsko-białoruskiej, to jest preludium tego co nas czeka za kilka może kilkanaście miesięcy.
pajacyków z PIS2021.12.1 20:33
Ukraina to ponad 40 milionów ludzi w tym ponad 5 milionów Rosjan, jak sobie to wyobrażasz? na Krymie stacjonowało 18 tys żołnierzy ukraińskich i w ciągu jednej godziny 16,5 tys. przeszło na stronę Rosji, tak będzie i w tym przypadku, tylko takie pajace jak ty są gotowi umierać za żydowskich oligarchów (ty jesteś gotowy umrzeć za Ukrainę w jakiejś grze komputerowej), kolejny pożal się Boże pisowski strateg
Norbert2021.12.1 21:32
Nigdy nie głosowałem na PiS i nigdy nie zagłosuję. Nigdzie nie napisałem, że chce umierać za Ukrainę. Ukraina jest buforem oddzielającym nas od Rosji i niech tak zostanie.
katolik2021.12.1 19:40
KOŚCIÓŁ JEST WINIEN WSPÓŁPRACY Z MASONO_ NAZISTAMI MORDUJACYMI LUDZI CHEMIĄ GENETYCZNĄ I NISZCZENIU KOSCIOŁA PRZEZ MASONÓW !!!! ******ZAPROGRAMOWANE i ZAPLANOWANE KOMPUTEROWO MUTACJE KRAŻĄ PO ŚWIECIE -CO O MODZIE NA ŚMIERĆ MÓWI pseudouczona przepłacona IDIOTKA*******-----',,Koronawirus Omikron. Jak szybko, w razie czego, mogą powstać nowe szczepionki? Pani profesor, ledwie pojawił się nowy wariant koronawirusa, a Moderna już poinformowała, że może przygotować nową szczepionkę już na początku przyszłego roku. To jest w ogóle możliwe? Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska: - Przede wszystkim z informacji Moderny można wyczytać dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że naukowcy z tej firmy modelowali komputerowo różne prawdopodobne mutacje wirusa i okazało się, że uwzględnili w swoich badaniach kilka takich, które pojawiły się w wariancie Omikron. Obecnie firma pracuje nad dwoma preparatami, które mogłyby być podawana jako dawka przypominająca, tzw. booster, właśnie uwzględniając te nowe zmiany w wariancie Omikron." *******ZAPROGRAMOWANE KOMPUEROWO MUTACJE KRAZĄ PO ŚWIECIE !!!
katolik2021.12.1 20:03
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.1 19:39
żeby kraik o dochodzie włoch tak szalał i wszystkich robił w bambuko??bo oprócz armii ropy i gazu nic wiecej nie ma ,a dziadostwo q-restwo i złodziejstwo jest powszechne,ale terenu do zaprowadzenia kolejnego dziadostwa q-restwa i złodziejstwa ciągle mało
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.1 19:31
ta... już amerykańce mieli "dowody" na broń chemiczną w iraku!
Po 11 ... DANIEL PASSENT ...Almagus2021.12.1 19:15
Żyd spod mycki nie widzi prawdy. __________________________________________________________________________________________________ Kto napuszcza społeczeństwo. Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Demontuje, pozyskuje? Żyd ___________________________________________________________________________________________________ Jakie to Polski przekleństwo? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Co państwowość rujnuje? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Kto wyśmiewa symbole kraju? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Budował se żyd Polin, Adolf wysłał go do raju
Po 11 ...2021.12.1 19:01
W życiu każdego dyktatora przychodzi taki moment, że potrzebuje wygranej wojny. Dla utrzymania poparcia, aby być zwycięzcą, aby przycisnąć wewnętrzną śrubę. Wielki dyktator podbija Europę, mniejszy podbija Ukrainę, a malutki wygrywa na granicy z kobietami i dziećmi.
Anonim2021.12.1 19:18
P11 z twojej gradacji wynika, że ty ostatni raz wygrałeś bitwę w piaskownicy
Po 11 ...2021.12.1 21:49
Dokładnie tak. Wygrałem i wsadziłem grabki w dooopę pokonanemu koledze. Potem został księdzem. Przypadek?
leyla2021.12.1 18:50
no i wuj z tego, możecie sobie popłakać a do kompletu weźcie sobie PIS do pomocy