30.03.19, 09:26screenshot twitter

Skandal! Biedroń kpi z katolicyzmu i chce wyrzucenia teologii z uczelni!

Robert Biedroń po raz kolejny udowodnił, jaki jest jego stosunek do zdecydowanej większości Polaków. Z jednej strony domaga się szacunku i pełnych praw dla homoseksualistów w Polsce, z drugiej… kpi z wiary katolickiej i chce przegonić teologię z uniwersytetów. 

Być może nie powinniśmy finansować wydziałów teologicznych na uczelniach. Nie rozumiem dlaczego w 2019 roku mamy wydawać pieniądze na nauczanie o aniołkach i diabłach, a nie wydajemy pieniędzy na nowoczesną geriatrię. To patologia jest

- stwierdził lider „Wiosny” w rozmowie na antenie Polsat News. Jak widać, jego horyzonty nie należą do najszerszych, skoro o teologii wie właśnie tyle.

Dalej było jeszcze gorzej. Biedroń stwierdził, że teologii powinno się uczyć „tam, gdzie jej miejsce”. Dodaje:

Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy finansować kościelne uniwersytety. Filozofię jak najbardziej, a teologię nie, bo teologia jest domeną kościoła”.

Lider „Wiosny” dalej mówi z kolei:

Dlaczego mielibyśmy finansować kształcenie księży? Nie rozumiem tego. Jeżeli świecką teologię, to tak [czymkolwiek "świecka teologia" jest! - red.]".

Gdy redaktor Witwicki stwierdził, że on sam pamięta zajęcia z teologii na studiach jako ciekawe, Biedroń raczył powiedzieć:

To może dla pana jest ciekawa. Dla mnie na pewno ciekawsze jest kształcenie ginekologów”.

Tak się składa, panie Biedroń, że pieniądze do budżetu państwa trafiają w głównej mierze z kieszeni podatników. Spośród tych podatników ogromna część jest katolikami. Zdecydowanie większa, aniżeli społeczność LGBT. Choćby z tego powodu więc miejsce teologii jest właśnie na Uniwersytecie. Pozostaje nam też modlić się, aby Robert Biedroń zdążył w swoim życiu dostrzec Prawdę, która kryje się za „aniołkami i diabłami” - jedynym, co potrafi zobaczyć polityk „Wiosny”.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze

WM2020.04.12 13:00
Pan Biedroń ma 100% racji.
PZM2019.03.31 20:59
Brawo Robert Biedroń!
plankton2019.03.31 17:09
Głupi zawsze ma prawo amputować sobie resztkę rozumu, który jeszcze błąka się po jego zwojach mózgowych.
heniek2019.03.31 14:43
facet który nieodrużnia przodu od tyłu nie wie gdzie kierownica a gdzie bagażnik niech się nie wypowiada
Marcel 2019.03.31 11:42
A ja pragnę by tacy ludzie jak biedroń nie mieli prawa wypowiadać się na tematy które ich nie dotyczą!
nie dla marksizmu2019.03.31 9:16
On tyle wiele o katolickiej teologii co kiedyś lumpenproletariat czyli sowieckie pachołki Moskwy.Prostactwo ,prymitywizm i jedynie co ich móżdżek był w stanie przyswoić to "aniołki i diabełki"!
Hila2019.03.31 8:03
Jezu Ty się tym zajmij, to straszne że każdy nastepny dzień zaczynam od ataku zboczeńców . Nie da się tego słuchać ani czytać bez obrzydzenia. Przecież mam prawo do wolności, do życia w spokoju. Choć z natury jestem tolerancyjna to jednak te hipokryzje mnie przerastają .Nie daję rady.
x2019.03.31 0:40
Dlaczego reklamujecie tego zboczeńca!!!!
anonim2019.03.30 23:36
TO BIEDROŃ POTRZEBUJE GINEKOLOGA?!!1 TO ZNACZY, ŻE TO BABA JEST , A NIE CHŁOP!! ZNACZY,ŻE PODAJE SWOJA TOŻSAMOŚĆ JAKO NIEPRAWDZIWĄ, ! IDŹMY DALEJ TYM TROPEM POWINIEN ZŁOŻYĆ MANDAT RADNEGO, PRZEDSTAWICIELA STOWARZYSZENIA BO LUDZI GŁOSOWALI NA CHŁOPA ,A TO KUKU - BABA!!!
Wojtek2019.03.30 23:27
Biedroń jak skończył religię na 2 klasie szkoły podstawowej to niech się o katolicyzmie nie wypowiada tylko o pedofilach.
niepoprawny2019.03.30 22:59
a kogo obchodzi głupawy bełkot zboczeńca?
wojak2019.03.30 22:34
Przerazajace - swiat tego faceta obraca sie TYLKO wokol 4 liter. Nic poza tym nie widzi - to sie nadaje do szpitalnego leczenia obsesji.
kla2019.03.30 21:45
S pi r dal aj p eda le .
qult2019.03.30 21:17
Towarzyszu Biedroń! Po co wam ginekolog? Raczej proktolog i wenerolog potrzebni odbytodajcom. Zaś doodbytnikom jeszcze urolog.
T2019.03.30 21:00
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od propagatorów gender lgbt i nie wracajcie więcej!
wolf2019.03.30 20:14
Tu tylko pomoże kastracja , choć on myśli , że to tylko nutowe ozdobniki.
Mateusz Jegli\\\\\\\\305\\\\\\\\204ski2019.03.30 20:13
Zabłysła znowu bredzi. Co to jest gender i jego brednie wykazał norweski dziennikarz. Można to znaleźć na you tube. Ważne, że po tym materiale norweskiego dziennikarza rząd norweski wycofała się z finansowania gender w szkołach.
Maria Błaszczyk2019.03.30 21:00
Gender się nie finansuje. Gender po prostu jest. Tak jak pogoda. To, że ja noszę makijaż, długie włosy i więcej biżuterii od Ciebie (najprawdopodobniej) to własnie jest ten gender. To, że, jak mi opowiadała pewna dziennikarka, jak potrzeba eksperta do programu i się zadzwoni do kobiety - to ona zawsze mówi, że się na tym nie zna, a jak do mężczyzny - to on sie zawsze zna - to jest gender. To, że tradycjonaliści uważają, że dziećmi ma się zajmować kobieta - to gender. To, że lewicowcy czy liberałowie uważają, że dziećmi mają się zajmować rodzice - to też jest gender. Tylko inny, bo gender bywa różny. Np.: To, że w Nigerii przy analfabetyzmie wynoszacym 32%, wśród kobiet wynosi on 60% - to jest gender. Ale fakt, że w Polsce kobiety są znacznie lepiej wykształcone - to też jest gender. Itd.
Mateusz Jegliński2019.03.30 21:41
Daj sobie na luz kobieto. Obejrzyj sobie tego Norwega, który obleciał cały świat i pytał prawdziwych naukowców. Widać też poziom "naukowców " gender. Żenua. Przestań się ośmieszać swoimi wypocinami, bo analfabetyzm, to analfabetyzm a nie gender, dziećmi zajmuje się kobieta i to nie gender a zdrowy rozsądek, bo kobieta np karmi piersią. To, że nosisz biżuterię, makijaż i inne bzdety, to znaczy, że jesteś próżna kobietą a nie żaden gender. Dać wam głupim babom szare mydło i od razu poprawa domowego budżetu. A to, że facet jest mądrzejszy od baby, to udowadniasz każdym wpisem i to nie jest gender a norma.
edi2019.03.30 20:03
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI, a TY po której jesteś stronie ??
Jan Radziszewski2019.03.30 19:40
+ Ben + d-c Można postawić tu pytanie, czym jest ta przeklęta przez Boga „Gnosis” – („Wiedza” „Poznanie” „Nauka” „Sztuka” i „Naukowa Wiara” „Naukowa Nauka” oraz „Naukowa Sztuka” *x) wypływająca, inspirowana z „Gnosis” Węża ? Jest tym Bezładem Zamętem Chaosem Myśli, Bezsensem Zaistnienia, Bezsensem Istnienia , Bezsensem Celu Istnienia. Dlatego bo: Kłamstwo, Pychę, Błąd, Egoizm, Herezję, Rewolucje, Bunt, Zdradę, Zło, itd. uczynił Lucyfer sensem życia, sensem istnienia!!! - * Czy może być: pycha, zazdrość, herezja, nieposłuszeństwo, błąd, bunt, egoizm, nienawiść, kłamstwo, śmierć itd. tj. zło i czy można to „zło” uważać, uznawać za pożądane dobro, za tzw. „Sens” Zaistnienia, Istnienia i Cel Istnienia bytu Rozumnego Myślącego - stworzonego przez Boga!? * Czy trucizna, może być nektarem, ambrozją, tym napojem greckich bogów, zapewniającą im nieśmiertelność? Należy pamiętać, że Bóg stworzył aniołów do szczęścia wiecznego w Niebie, dlatego - czy jest to mądry wybór, jeżeli z pełną świadomością, wybiera się wieczną mękę utraty Boga tzn. wybiera bezsens zaistnienia, bezsens istnienia, bo chce się istnieć przeciw Bogu, a za cel zaistnienia, nie wybiera się Boga wszelkie Dobro a wybiera się pychę, nienawiść, kłamstwo, błąd, bunt, zazdrość, nieposłuszeństwo, bunt, egoizm, wszelkie zło Tj. Także czy zatruta kłamstwem błędem i buntem „Gnosis” („wiedza poznanie nauka sztuka” i tzw. „naukowa”: - „wiara, nauka, sztuka” ) – jest Prawdą dającą życie wieczne!? Czy można poznając, zatrutą kłamstwem, błędem i buntem, swoją własną bezbożną „Gnosis” - wybierając wieczne zło, dojść do Boga, być zbawionym, cieszyć się szczęściem wiecznym z Bogiem w Niebie? + Nie można!!!
Zenon2019.03.30 21:02
Ach, jakże dawno Pana tutaj nie widziałem?! :) Tym bardziej mi miło znowu przeczytać Pański komentarz. Pozdrawiam
Jan Radziszewski2019.03.30 19:36
+ Ben + Prawdziwą Nauką „Mądrością” „Prawdą” jest bowiem tylko Teologia, bo uczy „Ewangelii” „Prawdy” „Bojaźni” „Mądrości” „Bożej” a nie swojej, tj. własnej..tj kłamstwa Teologia to Nauka o Bogu Prawdziwym a nie bogach fałszywych, i wszelkiej nauce kłamstw, herezji i fałszu. Nie zapominajmy, że Lucyfer także jest Mistrzem wszelkiej „Sztuki” *x) pełnych Błędu, Kłamstw, Nieczystości, Zbrodni, Fałszywego Kultu, Zła, oraz „Nauki Sztuki” „Poznania Sztuki” *x) wszelkiego Kłamstwa, Fałszu i promocji zła na ziemi. Bo Np. lekarz, który swoją sztukę lekarską, nie będzie odnosił do Boga, nie będzie widział, swoją wiedze, naukę, poznanie w Bogu, a w sobie samym, bez Boga zostanie, będzie zbrodniarzem nie ma potrzeby tego udowadniać. Fakty, jakie istnieją w obecnym świecie, w swej oczywistości potwierdzają Prawdę, że tak dzieje się. Podobnie jest w innych dziedzinach sztuk wyzwolonych: Prawie, Medycynie, Farmacji, Prasie, Informatyce, Muzyce, Rzeźbie, Malarstwie, Dziennikarskiej i Reporterskiej itd., przedstawieniach: Teatralnych, Operowych, Operetkowych, Musicalowych, itd. w sztuce Filmowej, Radiowej i TV itd. Obok tzw. Sztuki istnieje też tzw. „Naukowa Sztuka” *x) czym ona jest, w czym przejawia się, co nią jest ? Przede wszystkim jest nią; magia, okultyzm, spirytyzm, wzywanie zmarłych lub duchów, przepowiadanie przyszłości tzw. jasnowidztwo, astrologia, wróżenie; znachorstwo, uzdrawianie mocą bogów i sił natury, stosowanie różnego rodzaju gusła i zabobonów, zaklinanie bogów; czarnoksięstwo, także mason uprawia tzw. „królewską sztukę”.*
anonim2019.03.30 19:09
Z katolicyzmu można tylko kpić. Gorszy chyba jest tylko islam i jakieś biblijne sekty typu Chojecki i spółka. A teologię to się powinno wywalić z uczelni siłą. Jej miejsce jest między astrologią i homeopatią, czyli na pseudonaukowym śmietniku.
qult2019.03.30 21:15
A ty - bez nicka - to kto. Odbytodajca czy doddbytnik? Na pewno nieuk Swoimi bredniami o teologii potwierdzasz jedynie własne zidiocenie. Doucz się!
Topek2019.03.30 18:45
Biedroń ma racje nie można uczyć wiary można uczyć o religiach, na to naprawdę szkoda pieniędzy
anty-kato-holik2019.03.30 19:40
No wlasnie. Te glupie katole tego nie rozumieje. Nie chca!! Wszedzie tam gdzie ko(s)ciol jest razem z panstwem jest potem kociol. Historii nie znacie czy co??!
prezbiter2019.03.30 17:53
Wieża Babel, Sodoma i Gomora - demon co jakiś czas próbuje "wskrzesić"
kat kohen2019.03.30 17:51
A Judasz złościł się, że wylano olejek na stopy Jezusa a można było go sprzedać i dać na ubogich. Ten sam "duch"
jembond2019.03.30 17:42
Biedroń to zboczeniec seksualny; to mu rzutuje na to,co ma w czaszce (trudno to coś nazwać mózgiem). Jest zboczeńcem intelektualnym. Uważam go za kretyna. Metafizyka z teologią to podstawa naszej kultury biedroniu głupi!
anonim2019.03.30 16:47
Biedron to ABDERYTA i to wszystko.
XYZ2019.03.30 16:04
Teologia nikomu nie potrzebny kierunek
qult2019.03.30 21:22
Nikomu z idiotów i dewiantów.
Helena2019.03.30 14:48
Dlaczego pan redaktor pozwala tak duzo mowic panu Biedroniowi? Ze niby sie z nim nie zgadza, a jednak daje jemu czas na przekazanie swoich tresci.
anonim2019.03.30 13:55
"logicznie wypunktowal mafie KK, absolutnie ma racje!" pieniądze przeznaczyć na darmowe pampersy dla Pederastów?.......
jembond2019.03.30 17:45
Biedronia uważam za durnia. Że zboczeńcem jest to oczywiste!
Wojtek Polak2019.03.30 13:20
coraz bardziej przekonuje się że te całe LGGBT+XYZ to są psychicznie chorzy zboczeńcy. a to już powinno się leczyć. dla bezpieczeństwa ogółu i dla nich samych.
Lech Keller-Krawczyk2019.03.30 13:10
Nazywam się Lech Keller-Krawczyk jestem gejem, mało tego, jestem Żydem Nie mogę się napatrzeć na buźkę Roberta, na te jego wargi, rozmiar ust... Wpasowałbym się w nie z moim....
Zenon2019.03.30 20:53
Bardzo współczujemy, wiemy bowiem, że nieszczęścia lubią chodzić parami.
plankton2019.03.31 18:25
Rozumiem, że z masturbacją krucho? Czyżby twoja, żywotna dotąd część ciała straciła bezpowrotnie żywotność i pozostała ci li tylko pornograficzna grafomanii?
terp2019.03.30 12:42
Biedroń udowadnia tezę, że rozum ma w genitaliach albo z drugiej strony.
Agnieszka2019.03.30 12:39
Niedługo zacznie mi być poważnie żal normalnych homoseksualistów, którzy zaczną być postrzegani wyłącznie przez pryzmat takich głupków. Nie rozumiem czy to lobby LGBT tak bardzo nienawidzi ludzi dotkniętych LGBT, że chce ich skrzywdzić, wypaczając ich obraz w społeczeństwie?
Reytan2019.03.30 13:58
Agnieszka to prowokator komunistyczny i farbowany lis.
Agnieszka2019.03.30 21:13
No tak. I ludzkie życie, cierpienie się nie liczy - byle wypłynąć i mieć władze.
ZERR02019.03.30 19:10
Polityczne lobby LGBT uważa "normalnych" (może raczej: standardowych) Homosiów za mięso armatnie. Zrobią wszystko, aby wywlec ich za uszy na środek rynku miejskiego albo klasy w szkole, postawić na widoku i "bronić" czy ktoś chce tej obrony czy też nie chce. Najokrutniej LGBTowcy traktują tych homosiów, którzy sa niepogodzeni ze swoim stanem i chcieliby się leczyć. Oni im tej nadziei (może i nikłej, ale jednak) zakazują pałką policjanta.
Agnieszka2019.03.30 21:15
Niestety w samo sedno trafiłeś. Makabra.
Stop agresji na Frondzie!2019.03.30 12:15
Swoją drogą nie dziwię się, czemu Fronda ma ponownie własne komentarze, a nie Facebookowe. Żeby użytkownicy mogli bez konsekwencji odczłowieczać gejów, co widać po komentarzach. Fronda toleruje tym samym antychrześcijańską postawę użytkowników; najwyraźniej zgadza się z tym przekazem. Fundamentalizm trzeba eliminować z życia publicznego i mam nadzieję, że ktoś wreszcie się za Was weźmie. Jak Biedroń wygra wybory i wprowadzi zakaz dyskryminacji osób LGBT, to Frondę trzeba będzie zamknąć. I co? Nikt nie zapłacze, bo wasi wyznawcy są pozbawieni wszelkich ludzkich odruchów.
Zenon2019.03.30 20:51
Nie lubimy żydów z pejsbuka i tyle :)
qult2019.03.30 21:11
Biedroń wygra - chyba na fujarce......
Stop agresji na Frondzie!2019.03.30 12:09
Teologia na uczelniach - tak, mimo wszystko. Religia w szkołach - zdecydowanie nie. Geriatria - tak, zdecydowanie. Fundusz kościelny - nie, do likwidacji. Religia w szkołach to indoktrynacja od najmłodszych lat; powinna być dobrowolna i to wyłącznie w pierwszej klasie szkoły średniej. Rzetelna edukacja seksualna (że są różne orientacje seksualne, że są różne formy antykoncepcji, że nie trzeba się spieszyć, że trzeba mieć szacunek do ciała swojego i swojego partnera itd) to nie indoktrynacja - uprzedzając zarzuty ciemnych narwańców.
Reytan2019.03.30 14:01
Jestes prostytutko,prowokatorem komunistycznym,i chcesz wprowadzac Sowiety na nowo ?
matis892019.03.30 11:47
Stop sodomsko lewackiej legalizacji pedofili. Biedroń powinien pokazywać czy przypadkiem nie jest roznosicielm HIV i czy jest zdrowy.
Maria Błaszczyk2019.03.30 13:10
Jeśli pan Biedroń ma HIV - to ma obowiązek informować o tym swoich partnerów seksualnych. Rozumiem, że jesteś partnerem pana Biedronia...
matis892019.03.30 13:39
To prosty pierwszy i podstawowy warunek wiarygodności sodomity polityka i religijnego ideologa lewackiego, czy nie ma HIVa czy innych sodomskich przypadłości chorobowych. Nie jestem politykiem ale gdybym był to dla własnego bezpieczeństwa chciałbym wiedzieć czy Biedroń nie ma HIVa. Sodomici pchają się ze swoimi zboczeniami ludziom na głowe to niech pokazują czy nie są nosicielami HIV, ludzie powinni mieć do tego dostęp dla swojego bezpieczeństwa.
Maria Błaszczyk2019.03.30 20:25
Byli tacy, co chcieli wiedzieć, czy pan prezydent Lech Kaczyński jest alkoholikiem. Osobiście uważam to za skandaliczne pogwałcenie prywatności, prezydent ma prawo być chory lub nie, ale jedna rzecz jest pewna. Alkoholizm znacznie silniej wpływa na zdolność sprawowania urzędu niż HIV. Jednakowoż biorąc pod uwagę, że najbardziej narażone na zarażenie są heteroseksualne kobiety, to powinieneś się domagać takich deklaracji od pań Kempy, Szydło czy Zalewskiej...
Maria2019.03.30 11:29
Za komuny państwo nie finansowało kościoła i dlatego miał się dobrze, a ludzie tłumnie uczestniczyli we wszystkim. Teraz wciskany i opłacany przez kraj daje przesyt.
Reytan2019.03.30 13:56
Jestes swinio prowokatorem komunistycznym,dziwko.
marianl2019.03.30 10:44
Kolejna kompromitacja.To taki drugi tow.Grudzień " wicie towarzyszu " etc !
JR2019.03.30 10:43
Biedroń to sobie za dużo pozwala. Ten psychopata i pedał powinien sobie usunąć ale jaja i byłoby po sprawie. Panie Biedroń czy Pan wie, że jest Pan odmieńcem i śmierdzi Pan na odległość po nocnych igraszkach z kolegą?
Bartek2019.03.30 10:40
Niestety tak mają ciotki. Dla nich słowo " nie rozumiem" określa wszelkie horyzonty. Egzaltacja i egotyzm, jak pisał Gombrowicz.Dodam, nieusuwalna głupota +.
Jahu2019.03.30 10:16
Biedroń nie ściemniaj o swoim dziewictwie w polityce, przecież ty już byłeś w sejmie i z Palikotem chciałeś ściągać krzyże..jak się żyje w grzechu śmiertelnym to wiadomo,że wszystko co o tym przypomina chce się zlikwidować..ale pamiętaj, już raz was zdmuchnęliśmy ze sceny politycznej i z Bożą pomocą zdmuchniemy ponownie..
to ja2019.03.31 15:35
Takich jak PIS zdmuchnęliśmy w 45 i 89 roku
M. 2019.03.30 10:13
Pan Biedroñ ma racje. Nie mozna finansowac "nauki" o czyms, czego raczej nie ma.
asd2019.03.30 10:30
Naukowcy też sie spierają o teorie które wcale nie muszą być prawdziwe. A filozofia i teologia były u zarania uniwersytetów i moze nie bez powodu bo nauka sama nie jest w stanie wytłumaczyć swoich narzędzi poznawczych i potrzebuje pewnej metafizyki. Chyba że wierzysz że wszystko wzięło sie z niczego. Tak czy inaczej warto tą debate prowadzić na uniwersytetach gdzie powinna byc wolna wymiana myśli i przekazywanie wiedzy zdobytej przez przeszłe pokolenia.
Maria Błaszczyk2019.03.30 20:45
Nikt nie podważa potrzeby istnienia filozofii. Ani wolnej wymiany myśli. Teologia to zupełnie co innego. A to wszystko w kontekście braku pieniędzy na szkolnictwo wyższe, gdy ciągle trzeba z czegoś rezygnować. No więc pewna grupa osób jest zdania, że należy zrezygnować akurat z teologii. To, że była ona wykładana od zarania uniwersytetów nie stanowi żadnego argumentu 5 czy 8 stuleci później.
ZERR02019.03.30 20:46
Teologia to dokładnie to samo co Filozofia, tylko od innej strony.
ZERR02019.03.30 19:12
Czy matematyka 'jest'? Możesz ją pokazać? Te matematykę? Ile waży? Ma blond włosy na plecach?
Albert2019.03.30 10:11
Biedroń - jedno zdanie i cała katolska banda fanatyków dostaje piany na pysku. Zaoranie perfekcyjne.
terp2019.03.30 12:46
albert chwalę cię następny jest twój dzień, w nocy z biedroniem igraszki a rano będą fraszki.
qult2019.03.30 21:21
Co "zaorane perfekcyjnie"? Bełkot zboczonego nieuka jest tylko bełkotem zboczonego nieuka.
Mejer2019.03.30 10:07
Nie rozumiem dlaczego moje podatki ida na pensje dla sodomitów typu biedroń ...
Batko2019.03.30 9:59
Dlaczego Ten Psychol łazi po ulicach? Dla takich jak On wprowadzono rozwiązanie w III Rzeszy,----------------------------------
WszystkoJedno2019.03.30 9:53
Sobota, poranek... fronda Od rana katowanie się toksynami informacji. Nie ma spokoju Nerwy Akcja i reakcja, co mi odpiszą ? Ile łapek dostanę i dlaczego w dół. Laptop się grzeje, trochę wyłącze, ale zaraz zobaczę co słychać. Spokój poranka już nie isinieje, jest napięcie, taka norma chociaż nienormalna. Przyzwyczajenie albo już prawie rytuał religijny. Ja mam rację, bo jak mogę nie mieć. Albo napiszę tak by nikogo nie urazić inaczej wyzwia mnie od dzivki (bułkę przez bibułke...) nie mniej wyrażę siebie. I jest juz południe, byle do wieczoru, potem jakiś priv, lubisz mnie? Kolacja i upadek z nadzieją na poranne zmartwychwstanie w tym samym grobowcu. Niedziela, poranek.....
anonim2019.03.30 11:08
Jednak masz obsesję na punkcie pewnej osoby.
plankton2019.03.31 18:30
Piękna grafomania…
Coco2019.03.30 9:49
Sodomia na salonach, udziela wywiadów - świat się kończy.
plankton2019.03.31 18:27
Takie dziś mamy «salony»…
wacula2019.03.30 9:48
Sam dostał obłędu i nie wierzy w Boga i jeszcze innych namawia do tego samego
plankton2019.03.31 18:03
Obłęd to dopust Boży, a to, co prezentuje Biedroń, to zwykła i bardzo dobrze Polakom znana tępota i głupota, niczym nie różniąca się od tępoty i głupoty Bolka–noblisty, doktora h.c. bardzo wielu uniwersytetów na świecie!
Tęczowy Robert2019.03.30 9:45
Najwyższy czas zastąpić na Uniwersytetach teologię katolicką na Tęczową Teologię Gender a zamiast księży kształcić Tęczowych Latarników !
Stachu2019.03.30 9:45
W świecie równoległym, w którym Fronda jest po stronie liberalnej, nagłówek artykułu wyglądałby tak: "Biedroń mocno: Skończmy z angelologią za publiczne pieniądze! PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!"
zenio2019.03.30 9:37
Biedroń ma rację. Szkoda kasy na czary mary, lepiej ją przeznaczyć na jakieś badania na uczelni.
Pokręć2019.03.30 9:34
A hierarchia Kościoła już sama nie wie, jak ma się podlizać gejostwu. Traktować z czułością, towarzyszyć, załamywać rączki, pitu - pitu, z mniłością traktować... A geje - swoje. Wcale nie traktują Kościoła i wiary katolickiej ani trochę z szacunkiem.
Maria Błaszczyk2019.03.30 21:15
Tak się podlizuje, że wbrew faktom utożsamia homoseksualność z paskudnym przestępstwem, jakim jest gwałcenie dzieci. No serio... A postulat likwidacji wydziałów teologicznych nie ma nic wspólnego z szacunkiem lub nie wobec kościoła. Jest to pytanie o to, jak racjonalnie wydawać publiczne pieniądze.
ZERR02019.03.31 12:38
Nie 'wbrew faktom'. Wbrew faktom jest uparte, nielogiczne zaprzeczanie związkowi 'orientacji' homo z pedofilią. W końcu nie bez powodu synonimem słowa 'gej' jest 'pederasta' - miłośnik chłopców
Agnieszka2019.03.30 9:20
Biedroń wyraził swoją opinię, z którą się zresztą nie zgadzam, na temat teologii, a większość komentujących pisze o jego orientacji, współżyciu, seksie. Wy naprawdę bezustannie o tym myślicie? Może to jakieś braki?
Reytan2019.03.30 13:52
Agnieszka to komuch w przykryciu,albo uzyteczny idiota.
Agnieszka2019.03.30 13:58
Tak, wiem i wymordowałam miliony katolików i pan sam wykona na mnie wyrok panie Glapiński. Pisał pan juz. :)
Piotr Nowak2019.03.30 18:13
Ty to jesteś jednak pieerdolnięty chłopie na maxa! :P Wziął nawrzucał wszystkim równo jak leci i zadowolony. :D Do leczenia marsz! :*
ZERR02019.03.30 19:03
Ja tylko nieśmiało zauważę, że postulata Biedrońki nie stały by się ani o jotę sensowniejsze, gdyby Biedroń był 100%-heterykiem a nawet wtedy, gdyby był spełnionym ojcem drużyny piłkarskiej. Nie są równiez głupsze z tego powodu, że Biedroń wyszedł z szafy. Agnieszka ma oczywiście całkowitą, 99-procentową rację :)
plankton2019.03.31 17:52
Uważasz, że Biedroń, dla którego teologia jest «nauką o aniołkach i diabłach» w ogóle wie, o czym mówi!? Chlapie ozorem jak kretyn z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym w fazie maniakalnej. Jego bełkotu nie da się ani przeanalizować, ani skomentować. A co do seksu: dyskusja z zawodowym gejem może byś pouczająca nie tylko dla psychiatry. Przy okazji: seksualne u Biedronia mogą być co najwyżej CIĄGOTY i kompletna dezorientacja; w żadnym zaś razie «orientacja». Ta bowiem wiąże się z rozeznaniem i rozeznawaniem, a nie pociągiem, przymusem wewnętrznym, emocjami i nałogiem.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 9:17
Teologia to nie nauka. Dlatego nie może być obecna na wyższych uczelniach. Nie można dawać i trzeba odebrać tytuły naukowe teologom. Czy ktoś ma wątpliwości?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 11:56
Teologia to nauka o Bogu, gr. θεος, theos, „Bóg”, + λογος, logos, „nauka” :) Dlatego musi być obecna na wyższych uczelniach. Trzeba dawać tytuły naukowe teologom. Czy ktoś ma wątpliwości? Tak ja sam mam wątpliwości czy się dobrze czuje? Czuwam nad wami.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 12:15
O którym bogu? Mój ulubiony to Huitzilopochtli. To o nim ta nauka?
plankton2019.03.31 17:24
Widzę że nie ustajesz w poszukiwaniu resztek rozsądku, które jeszcze błąkają się gdzieś po twoich neuronach. Podpowiem ci tylko, byś zmienił metodologię, bo ta, której z taką pasją używasz, jeszcze nigdy nikomu się nie sprawdziła.
wicek2019.03.30 9:14
Biedroń jak można szczycić się tym, że ktoś Cię w odbyt? Co to za patologia i dewianci, którzy klaszczą i głosują na takich typów?
Maria Błaszczyk2019.03.30 13:07
A gdzie pan Biedroń się tym szczyci? Jakiś cytat? Link? Bo to chyba tylko Twoje chore fantazje o czymś, co Cię w żaden sposób nie dotyczy.
baba-jaga2019.03.30 13:39
Ty, becwale, w odbyt to ty uszczesliwiasz swoja zone. Bo geje nie zawsze tak sie bawia. Chyba ze ty wiesz lepiej, bo jestes jednym z tych ukrytych a moralnych.
MarianCh2019.03.30 9:04
Panie Biedroń dla p. nie ma widoku na starość. Większość ludzi z pana upodobaniami seksualnymi nie dożywa późnej starości "W 1981 r. w Nowym Jorku i Kalifornii zaobserwowano wśród młodych, wcześniej zdrowych mężczyzn o orientacji homoseksualnej, wyjątkowo liczne przypadki bardzo rzadkich chorób". Więc według statystyki masz pan przed sobą około 10 lat życia. I nie obrażając nikogo powinie pan mieć aktualne badania i je pokazywać.
Lewy2019.03.30 10:42
A jak dożyje starości to i tak sztuczny odbyt bedzie nosił w bocznej torebce.
Maria Błaszczyk2019.03.30 20:15
Taaaak. Np. pan Jerzy Waldorff umarł w wieku 89 lat. Albo zmarły w zeszłym miesiącu Karl Lagerfeld, który zmarł w wieku 86 lat. Otóż nie ma żadnych dowodów, że osoby homoseksualne żyją krócej. Te "dane" wskazujące na to, że tak jest to pochodzące z Studium epidemiologicznego z Vancouver w Kanadzie, przeprowadzone w latach 1987 a 1992 w czasie, gdy HIV/AIDS szalał w tej grupie. To była prawda, jeśli porównać osoby zakażone do niezakażonych. Co jest absurdalne juz na samym poczatku. A obecnie HIV nie skraca życia w krajach rozwiniętych. Osoby zarażone żyją tak samo długo jak inni. A do tego - to nie oni najczęściej zarażają się HIV...
ZERR02019.03.30 20:43
Ależ nieprawda... poza tym homosie (przynajmniej ci zboczeni, przegięte cioty jak nazywa ich jeden znajomy homoś) zarażają się najrózniejszymi chorobami, nie tylko hivem, o wiele częściej. Rozumiem, że Polityczne Lobby LGBT skutecznie ukrywa te statystyki, ale nie pozwalajmy robić z siebie wariata. Jak ktoś pogrzebie to znajdzie rózne cuda.
Agnieszka2019.03.30 9:03
Dajcie spokój, wiele jest kierunków studiów, które uczą zupełnie o niczym (politologia, którą skończył Biedroń też do nich należy). Tylko że w związku z tym zostawimy tylko nauki ścisłe, dające twardy, konkretny kierunek, zawód, a wyrzucimy z uczelni pozostałe ( w tym wszystkie kierunki artystyczne)? Chyba komuniści we wczesnych latach 60 też mieli taki pomysł. Moim zdaniem Biedroń takimi skrajnymi pomysłami szkodzi sobie i swojej 'Wiośnie" . Może niech zostawi uniwersytety w spokoju.
ZERR02019.03.30 19:13
Biedroń wypuszcza balony próbne, jak ludzie zareagują na pomysł czystek na uczelniach.
Maria Błaszczyk2019.03.30 19:57
No ale tu nie o "humanistyczność" czy "artystyczność" teologii chodzi. Nawet nie o jej "praktyczność" w sensie zawodu. Tylko o to, że to jak wykładać alchemię czy astrologię. Kiedyś uważano, że mają one racjonalne podstawy - no ale chyba dziś już tak nie uważamy. Jestem wielką zwolenniczką traktowania uniwersytetów także jako instytucji kultury, gdzie "praktyczność" ma znaczenie kompletnie drugorzędne. Ale to nie znaczy, że należy na nich wykładać jako "prawdziwe" coś, na czego prawdziwość żadnych dowodów nie ma (czyli można prowadzić studia nad Biblią, nad historycznością zdarzeń tam opisywanych, nad religią, nad wpływem religii na jednostki czy społeczeństwa itd.) Jeżeli przyjmiemy, że można wykładać teologię katolicką, to za jakiś czas będzie należało wykładać też teologię muzułmańską czy protestancką, w miarę jak liczba osób tych wyznań będzie w Polsce rosła (a pewnie w najbliższym czasie tak sie będzie działo).
Agnieszka2019.03.30 20:07
O ile mi wiadomo wykładana jest teologia chrześcijańska, jeśli chodzi o muzułmańską, jeśli tylko byliby chętni, to czemu nie. Już teraz arabistyka to oblegany kierunek(wiem, że to nie to samo). Ja nie jestem ateistką, raczej agnostyczką z mocnym katolickim wychowaniem i boli mnie, kiedy robi się z katolików głupków, nieuków, prymitywów. To chyba nie jest w porządku. Teologia jest kierunkiem starym jak uniwersytety, nie widzę powodu, żeby nagle to likwidować.
Maria Błaszczyk2019.03.30 20:42
No jest bardzo starym kierunkiem... Od niej się wszystko zaczęło. Ale to, że coś jakoś zawsze było nie oznacza, że musi tak być też w przyszłości. Retorykę też długo wykładano. A jednak przestano, choć akurat z zupełnie innych powodów. I to chyba akurat jest błąd... (wydaje mi się, że ta teologia jest jednak katolicka, niezależnie od tego, jak się nazywa; wykładowcami sa na ogól katolicy, jak rzucisz okiem na dziekanów, kanclerzy itd., to są nimi różni ważni księżą, nie sądzę, by teologia protestancka była traktowana na równi). Ja z nikogo nie robię głupka. Sama byłam katoliczką, a nie uważam się za głupią. Po prostu - ograniczona (bardzo) pula pieniędzy na szkolnictwo wyższe dla mnie przekłada się na prosty wniosek, ze należy te pieniądze przeznaczyć chociażby na tych ginekologów (argument, że katolików jest więcej niż LGBT dla mnie nie obala potrzeby szkolenia ginekologów - którzy są dla wszystkich, a nie dla LGBT), ale także na sensowną humanistykę, lepsze szkolenie nauczycieli itd.
ZERR02019.03.30 20:45
Retorykę wyrugowano z dokładnie tych samych powodów, dla którch się czepiają Teologii - neomarksizm to w każdym tego słowa sensie ANTYkultura. Nie 'inna' kultura, tylko 'anty'.
ZERR02019.03.30 20:40
No oczywiście ze należy 'studiować' (niekoniecznie 'wykładać') teologie muzułmańskie (wiele rodzajów!) i protestanckie (też wiele rodzajów). Nauka o fundamentach ideowych (potencjalnego?) śmiertelnego przeciwnika to bardzo potrzebna sprawa. Jak mamy nawiązać 'dialog' bez znajomości kodu kulturowego wroga? Same kałachy i napalm nie wystarczą. Teologia to nie jest nauka o niczym. To nauka o 'bytach informacyjnych', absolutnie realnie istniejących.
to ja2019.03.31 17:40
Aleś ty durna, albo sie w coś wierzy albo nie od tego jest biblia nie nauka, wiary uczyć nie można
bogdanus2019.03.30 9:02
Biedroń to jest miły tyran, posiada mentalność Stalina.
Mirek2019.03.30 9:00
Uważam że lepiej uczyć dzieci religii niż pedalstwa , genderyzmu i innego zboczeństwa . Ja swoje dzieci posyłałem na religię i źle na tym nie wyszły . Dzisiaj są wartościowymi ludźmi .
Stachu2019.03.30 9:47
Mirku, ale mimo to wybrałeś dla swoich dzieci ojro zamiast polskich złotówek. Wróć do Polski i dopiero wtedy wypowiadaj się o tym, co jest właściwe dla Polaków.
JAK MOZNA PODAC REKE ZBOKOWI JAK ONA SMIERDZI 2019.03.30 8:59
WSZYSTKICH ZBOCZENCOW Z POLSKI TRZEBA WYSLAC DO KASTRACJI DO SZWECJI TAM SA JUZ DUZE. ENKLAWY MOZULMANOW TAM SZYBKO PRZY POMOCY ICH DLUGIEGO NOZA WYLECZA ZBOKOW .
POLAKU NIE BADZ GLUPI GLOSUJ NA POLAKOW2019.03.30 8:55
ALE ZBOCZENCOM BIDYRONIA I ZULIKA LWOWSKIEGO MARZA SIE CIEPLE POSADKI W EUROKOLCHOZZIE I LICZA NA TO ZE ZNAJDA SIE W POLSCE GLUPI POLACY ZE NA NICH ZAGLOSUJA .A GLUPKOW W POLSCE NIE MA DUZO SA TO TYLKO TAKIE GRUPY ZYDOWSKIE JAK NOWOCZESNA LICHWA PARTIA OSZUSTOW ZBOKI ZDRAJCY NIEMIECKO -ROSYJSCY NO I MALENKI OSZUSCIK MOCUEREK Z PERU
paw2019.03.30 8:49
logicznie wypunktowal mafie KK, absolutnie ma racje!
zdumiony lewacką głupotą2019.03.30 23:00
gdybyś ty jeszcze - głupawy śmieciu - miał wiedzę
Mariola2019.03.31 17:17
Paw"! PRZESTAŃ BZDURY PISAĆ! BO PUSZCZĘ PRZYSŁOWIOWEGO "PAWIA" Z UST NA CIEBIE!
plankton2019.03.31 17:17
Wypunktował i owszem, ale… Biedroń to twój uczeń logiki, że tak chwalisz «logikę» Biedronia?
POLSKA WOLNA OD ZBOCZENCOW2019.03.30 8:47
PROPONUJE WSZYSTKICH ZBOCZENCOW WYSLAC W KOSMOS Z KAZIRODKIEM PRZYGLUPEM NACZELE.
KAZIRODEK ZZYD Z WROCLAWIA2019.03.30 8:45
IDEOLOGIA ZBOCZENCOW TJ DOPIERO NAUKA NIE PANIE CHART NA D PE
anonim2019.03.30 8:42
No i mamy Dyzmę!
Maciek Arczyński2019.03.30 15:50
Nie obrażaj Dyzmy.
POLAK NIE POPIERA ZBOCZENCOW2019.03.30 8:41
MYSLE ZE WY POLACY NIE BEDZIECIE BRAC UDZIALU W UTRZYMANIU I WZMACNIANIU SODOMY I GOMORY BIEDRONIA I V KOLUMNY TZ ULICA I ZAGRANICA.TO SA ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO NIEROBY CHCIELI BY ZA NASZE PIENIADZE UPRAWIAC ZBOCZENIA I HULAJ DUSZA PIEKLA NIE MA.
Grizzly2019.03.30 8:40
Szwabskicwel!
Ben2019.03.30 8:39
Teologia nie jest nauką.
Klops2019.03.30 12:37
A nauka o gender ? To jakaś parodia nauki .
Maria Błaszczyk2019.03.30 13:05
Serio??? Gender studies są oparte na metodzie naukowej. W sposób naukowy badają kulturowe i społeczne procesy konstruowania norm męskości i kobiecości, internalizacji owych norm oraz społeczne konsekwencje ich obowiązywania. W sposób naukowy!!! Naukowcy zajmujący się gender zbierają dane. Posługują się systematyczną indukcją w procesie formułowania, uzasadniania, testowania i korygowania teorii i hipotez. Które następnie są poddawane weryfikacji i krytyce. Poszczególne wyniki muszą być replikowalne. Masz do jakichś wątpliwości? Nie ma problemu, możesz je sfalsyfikować (korzystając również z metody naukowej, bo w nauce liczą się fakty, a nie krzyki, że to "parodia") To własnie jest nauka.
kosa2019.03.30 15:36
A ty "naukowiec", durna baba kreująca się na myślicielkę... do bólu żałosna ze swoimi lewackimi wywodami...
Mariola2019.03.31 17:11
Kosa"! Masz rację! Trafnie ja okresliłeś! Widzę, że te jej długie wywody, w dodatku lewackie powodują nie tylko u mnie odruch wymiotny!
ZERR02019.03.30 20:35
Nieprawda. Dżender w sposób systematyczny (nie 'naukowy') opracowuje metody kontolowania zachowań społecznych gatunku Homo Sapiens. Ot, sztuka, nauka hodowli ludzkiego bydła. Tam się nie liczą fakty, tylko cele. Co nacisnąć i jak w psychice, aby bydło ryczało w okreslony sposób.
zdziseg2019.04.25 10:58
No właśnie, fakty dlatego Gender to nie jest nauka tak samo jak większość nauk społecznych zresztą
xkjlw2019.03.30 12:55
Filozofia też nie jest nauką. Poważni matematycy utrzymują że matematyka nie jest nauką. Teologia też nie jest i co z tego...
Reytan2019.03.30 13:47
Europejskie uniwersytety w powstaly w oparciu o teologie i Kosciol Katolicki.
okularnik2019.03.30 19:37
a niby kto ma prawo decydowac co jest a co nie jest nauka szczegolnie jezeli chodzi o nauki humanistyczne
waleriana2019.03.30 8:36
ojej! To tylko dowód na to, że homoseksualizm to choroba, ma powikłania psychiczne i zapewne i podłoże dysfunkcji psychicznej
anonim2019.03.30 8:35
O finansowaniu pseudonaukowych gender studies nawet się nie zająknął, menda jedna.
Jarek2019.03.30 8:35
Patologią to są krzewiciele dupologii praktycznej
Stachu2019.03.30 9:46
A nie mówiłem? Marzy się wam przystrojenie osób LGBT w pasiaki z różowymi trójkątami: https://www.fronda.pl/a/odrazajacy-wystep-gejowskiego-aktywisty-na-radzie-warszawy-co-dalejrozowy-trojkat-i-obozy,124330.html
Reytan2019.03.30 13:45
Pederasci po puczu Roehma ,przejeli kontrole nad Trzecia Rzesza. Pasiaki w Polsce dla homoseksualnych pedofilow sa PILNIE potrzebne.