07.07.16, 18:30Fot. telewizjarepublika.pl

Stoltenberg: Rozumiemy, że dla Polaków to ważne

Jens Stoltenberg potwierdził, że znano wcześniej plany wystawy poświęconej tragedii smoleńskiej. Dodał również, że rozumie jak ważne było to wydarzenie dla nas Polaków. 

– Byliśmy poinformowani o tej wystawie. Rozumiem, że to jest ważne dla Polski bo była to tragedia narodowa – mówił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Jak podało dzisiaj Radio ZET, ekspozycja poświęcona ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 r. została ustawiona na Stadionie Narodowym, w strefie niedostępnej dla dziennikarzy. Radio ZET podawało, że wystawa nie została uzgodniona z kwaterą główną NATO, a Sojusz zabiega, by ją usunięto.

Informacje te dementował sekretarz generalny NATO Jens Soltenberg, który stwierdził podczas konferencji prasowej, że o wystawie był wcześniej poinformowany.

– Rozumiem, że to jest ważne dla Polski bo była to tragedia narodowa – podkreślił polityk, odpowiadając na pytanie dziennikarza dotyczące jego stosunku do wystawy poświęconej katastrofie smoleńskiej.

Jutro na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się szczyt NATO. Dziś z sekretarzem generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jensem Stoltenbergiem, spotkał się prezydent Andrzej Duda.

Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, w piątek do stolicy Polski przyleci ponad 2 tys. delegacji, w tym prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama i sekretarz Stanu USA John Kerry. Dwudniowy szczyt NATO zakończy się w sobotę. W ocenie MON, spotkanie członków Paktu jest wydarzeniem bezprecedensowym, o randze najwyższej spośród dotychczas organizowanych w Polsce rozmów na szczeblu międzynarodowym.

emde/telewizjarepublika.pl