22.08.19, 11:07(fot. pixabay)

Stop pedofilii! Jest obywatelski projekt ustawy

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy mający wzmocnić przewidzianą przez polskie prawo ochronę dzieci. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii” złożył na ręce Marszałka Sejmu ponad 260 000 podpisów z poparciem dla nowelizacji art. 200b Kodeksu Karnego zakazującego propagowania „zachowań o charakterze pedofilskim”. Analiza projektu autorstwa Instytutu Ordo Iuris potwierdza adekwatność przyjętych rozwiązań dla podstawowego celu, jakim jest ochrona dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną.

 

PRZECZYTAJ ANALIZĘ

 

Obecnie przepis art. 200b kodeksu karnego zakazuje publicznego propagowania lub pochwały „zachowań o charakterze pedofilskim”. Projekt „Stop pedofilii” zakłada objęcie zakazem także publicznego propagowania lub pochwały „podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego” (§2) oraz propagowania lub pochwały „podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej” w środowisku szkolnym lub w kontekście działań wychowawczo-dydaktycznych (§4), a zatem tam, gdzie dziecko pozostaje poza ochroną i poza bezpośrednim nadzorem rodziców. Analiza przygotowana przez Instytut Ordo Iuris omawia projekt „Stop pedofilii” w kontekście poglądów doktryny prawa karnego oraz orzecznictwa sądów dotyczącego obecnego brzmienia art. 200b i jego zastosowania, podkreślając szczegółowo możliwe praktyczne konsekwencje przyjęcia nowelizacji przez Sejm.

 

„Projekt «Stop pedofilii» skutecznie realizuje postulaty formułowane przez jego twórców, zakazując wdrażania najbardziej kontrowersyjnych założeń «Matrycy edukacji seksualnej» Standardów WHO oraz wprowadzając jednoznaczne prawne potępienie dla seksualizacji dzieci, rozumianej jako zachęcanie i promowanie wśród małoletnich podejmowania aktywności seksualnej. Projekt dba przy tym o szczególną ochronę dzieci w szkole, czyli tam, gdzie pozostają poza bezpośrednim nadzorem i opieką rodziców. Tym samym projekt służy umocnieniu konstytucyjnych gwarancji pierwszeństwa wychowawczego rodziców zapisanych w art. 48 ust. 1 Konstytucji RP oraz ochrony dzieci przed demoralizacją, co zakłada art. 72 ust. 1 Konstytucji RP” – komentuje autor analizy, adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Wdrażana m.in. poprzez Deklarację LGBT podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego „Matryca” Standardów WHO stanowi „przegląd tematów, które powinny zostać omówione w poszczególnych grupach wiekowych” (s. 33 Standardów WHO) i dzieli się na kolumny opisane jako „przekaż informacje na temat”, „naucz dziecko” oraz „pomóż dziecku rozwijać”. Sami autorzy Standardów WHO zastrzegli, że „w matrycy termin «seksualność» z praktycznych przyczyn stosowany jest w wąskim znaczeniu i odwołuje się do ciała, intymności i doświadczeń związanych z życiem seksualnym” (przypis 46 na stronie 36 Standardów WHO). Pomimo takiej wąskiej definicji „seksualności”, „Matryca” odnosi to pojęcie już do dzieci od narodzin do osiągnięcia 4. roku życia, którym przekazywane mają być w tym kontekście informacje o tym, że „fizyczna bliskość stanowi normalną część życia” a „czułość i fizyczna bliskość jako wyraz miłości i sympatii”, czy wreszcie wiedza o „radości i przyjemności dotykania własnego ciała” i „masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa” (s. 38 Standardów WHO). Podczas dyskusji o inicjatywie obywatelskiej wskazywano także inne, kontrowersyjne fragmenty Standardów WHO, jak chociażby te przewidujące nauczanie dziecka w wieku 12-15 lat "umiejętności negocjowania i komunikowania się celu uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu" (s. 48 Standardów WHO), czy rozwijanie w dziecku 15 letnim "akceptacji faktu, że seksualność w różnych postaciach jest obecna we wszystkich grupach wiekowych” (s. 50 Standardów WHO).

 

Ograniczenie kontaktu małoletnich z treściami rozbudzającymi ich seksualność i prezentującymi podejmowanie czynności seksualnych jako wyłącznie kwestię indywidualnej decyzji i wyrażonej zgody, może sprzyjać zapobieżeniu seksualizacji dzieci i będzie pomagało w kreowaniu pozytywnych wzorców edukacyjnych zawartych chociażby w programie wychowania do życia w rodzinie. Zgodnie z art. 13 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, pierwsze czytanie projektu „Stop pedofilii” musi odbyć się do 17 października 2019 roku.

źródło: ordoiuris.pl

Komentarze

niewychowany seksualnie - tylko na pieska2019.08.22 14:52
- "A jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania nadużyciom seksualnym dzieci, czyli ich edukacja,.." - Jaka? Dziewczynki z Maryśką i wibratorem, chłopcy z Dumnym Gejem i wazelinką? Kobieto, w krajach gdzie jest ta edukacja niemal od noworodka jest najwięcej, nie tylko zboczeń seksualnych, ale i ataków na tle seksualnym. A co to jest "matrix"?
Maria Blaszczyk2019.08.22 20:08
Twoje fantazje są chore. Jeśli będą natrętne, to lepiej udaj się do specjalisty. To może być objaw czegoś bardzo niebezpiecznego. I nie, w krajach gdzie ta edukacja jest prowadzona, liczba napaści seksualnych spadła. https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/Sexuality_education_Policy_brief_No_2.pdf A "matrix" to z takiego filmu, pod tym samym tytułem, wyreżyserowanego przez siostry Wachowskie, chyba jakos na przełomie lat . i dwutysięcznych. Chodzi tam o to, że świat, który ludzie postrzegają, jest zupełnie sztuczny, wykreowany w taki sposób, by pozwalali się eksploatować jako źródła energii.
niewychowany seksualnie - tylko na pieska 2019.08.23 3:39
_ " Twoje fantazje są chore. Jeśli będą natrętne, to lepiej udaj się do specjalisty. To może być objaw czegoś bardzo niebezpiecznego." - Thank you for the diagnosis and advice. There is not a single word about rape, abuse or sexual abuse in these PDF files. Then let me ask you the following: Do you speak English fluently? I don't think so. 𝐌𝐚𝐭𝐫𝐢𝐱 - 𝐝𝐞𝐟𝐢𝐧𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧 A matrix is a rectangular array of numbers or other mathematical objects for which operations such as addition and multiplication are defined. Nie masz najmniejszego pojecia co to jest "matrix" i w jaki sposob odnosi sie rzeczywistosci. Operujesz kobieciono zwrotami, pdf-ami z .. sufitu.
Maria Blaszczyk2019.08.22 13:12
To jest jakiś matrix... Ministerstwo Sprawiedliwości rzekomo demokratycznego kraju płaci ludziom za produkcję śmierdziuch na sędziów. A jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania nadużyciom seksualnym dzieci, czyli ich edukacja, jest zwalczana jako propagowanie „zachowań o charakterze pedofilskim”.
Wania bolszewik2019.08.22 13:38
To jest afera sedziowskiego bagna a nie rzadu
Maria Blaszczyk2019.08.22 13:46
No chyba żartujesz... Wiceminister wynajmuje ludzi do pisania kłamstw, i to jest "afera" tych, o których te kłamstwa się rozpowszechnia... Niektórych nic "nic nie przekona, że białe jest białe".
Wania bolszewik2019.08.22 14:08
Ta pani wywodzi sie z tego srodowiska wiec chyba wie co pisze
Maria Blaszczyk2019.08.22 21:44
Z jakiego środowiska? Z grupy "Kasta"? Ależ skąd. Nigdy w życiu nie kazałam nikomu "wypierd....". Nigdy nie miałam wyroku dyscyplinarnego. Nigdy w życiu nikomu nie płaciłam ani nie przyjmowałam pieniędzy za szkalowanie ludzi. Nawet nikogo takiego nie znam...
Mateusz 2019.08.22 12:19
zdelegalizujcie sekte katolicką, problem sam się rozwiąże
anonim2019.08.22 14:15
Tak ciekawe to twoje rozumowanie ,według was księża to sami pedofile i co nagle po zdelegalizowaniu przestaną być pedofilami ,,bo przecież tylko księża to pedofile .
Mangozjeb Antyteista2019.08.22 15:17
Po zdelegalizowaniu tej sekty wszyscy jej członkowie pójdą do więzienia za pedofilie , normalni ludzie nie kryją tych zwyroli
anonim2019.08.22 16:14
Według ciebie ,,normalni ''kryją takich jak Sadowski ,tam to nie ma pedofilów prawda nikt nic nie wie .. ,nikt nic nie widział ,nie słyszał ,cicho sza ,bo im wolno ,bo oni są ,,normalni''
anonim2019.08.22 17:54
Czemu nie ma twoich wpisów pod artykułem o Sadowskim ? Bo to nie ksiądz to mu wolno to cicho siedzisz ,nie martwii ciebie los tych dzieci pokrzywdzonych ,co one mniej cierpiały ,o tym nie wspomnisz .
Joanna2019.08.22 14:22
A może sektę celebrycka,..
Laszlo_delta2019.08.22 12:11
I znowu Fronda mija się z prawdą - projekt autorstwa Ordo Luris to nie jest projekt obywatelski.
Mangozjeb Antyteista2019.08.22 11:54
Jeżeli rząd zakaże pedofilii to co w takim razie zostanie dla księży ?
Cool2019.08.22 12:02
Na twoim miejscu martwiłbym sie raczej o swoje "tęczowe" towarzystwo!
Mangozjeb Antyteista2019.08.22 12:13
Skąd wiedziałeś że głosuje na Pana Biedronia ? I nie mam się o co martwić , prąd elektryka nie tyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
anonim2019.08.22 14:19
Nie bądź taki mądry ,bo nie jeden elektryk tak myślał i leży w grobie ,sam znam zmam taki przypadek ,tak ,ze to się nie sprawdza.
Joanna2019.08.22 14:25
Jesteś księdzem ze się martwisz ?
anonim2019.08.22 16:18
Ciekawe co ty wtedy będziesz robił ,pomyśl bo , żeś pedał to czuć z daleka.
Torchwood2019.08.22 11:44
Już raz dokładnie taki sam projekt był składany i został odrzucony w pierwszym czytaniu. Nie ma on nic wspólnego z pedofilią, natomiast chce karać za edukację seksualną, sprzedawanie prezerwatyw, itp. Chrześcijanie z Ordo Luris, jak zawsze, kłamią.
Hmm2019.08.22 13:29
To nie chrześcijanie, tylko kato-talibowie.
Cool2019.08.22 11:36
Jest szansa, że Polska powstrzymując zalew homoideologii, będzie ostoją normalności na kontynencie. Brawo!!!
Nie mów nikomu2019.08.22 13:28
Ale tylko przy założeniu, że normalnością jest bezkarne gwałcenie dzieci przez facetów w czarnych sukienkach.
Joanna2019.08.22 14:24
Ale bredzisz , to tak jakby wszyte homo gwałcili dzieci, ....
aspiring educationalist2019.08.22 11:23
Projekt nie ma nic wspólnego ze zwalczaniem pedofilii. Przypominam, że za hipotetyczne "uczenie dzieci masturbacji" już teraz idzie się siedzieć - na podstawie art. 200 KK