22.02.16, 08:45

Szymański: Szydło odrzucała kolejne warianty kompromisu

Minister do spraw europejskich Konrad Szymański wypowiedział się szczerze na temat piątkowego szczytu Unii Europejskiej, na którym podejmowano kwestię pozostania Wielkiej Brytanii w Unii.

Szymański stwierdził, że negocjacje były bardzo trudne, a premier Beata Szydło nieustępliwa w dążeniu do realizacji swoich zamierzeń.

Jak mówił Konrad Szymański w „Polityce przy kawie” o tym, czy

„Były momenty, gdy miałem wątpliwości czy to ma sens. Drugi dzień szczytu w zasadzie się nie odbył, liderzy spotkali się na kolacji wieczorem. Przez cały dzień odbywały się rozmowy bilateralne, premier Szydło odrzucała kolejne warianty kompromisu, które nie były satysfakcjonujące. I cały czas było realne, że zostaniemy tam na weekend, chociaż rano wiele osób się tylko z tego śmiało. Ten szczyt – jak dziś czytałem gazety europejskie – jest wszędzie czytany w bardzo rożny sposób. To naturalne”

daug/300polityka.pl

Komentarze

anonim2016.02.22 11:05
I w końcu łyknęła to, co jej sprytnie podsunęli Merkel i Cameron. Niemcy już się cieszą, ze będą mogli wykorzystać te nowe regulacje przeciw Polakom. I w dodatku ich nie będzie obowiązywał okres przejściowy. Wielki sukces Szydło! Brawo PiS! :-D