08.05.21, 11:47Fot. Flickr CC 2.0

To była krótka emerytura. Ojciec święty powierzył nowe zadania kard. Sarahowi

Pod koniec lutego ojciec święty przyjął rezygnację kard. Roberta Saraha, który w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego zrezygnował z kierowania Kongregacją ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ceniony na całym świecie gwinejski hierarcha, mimo swojego sędziwego wieku, nie udaje się jednak na definitywną emeryturę. Stolica Apostolska przekazała dziś, że papież Franciszek mianował kard. Saraha członkiem Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Kard. Robert Sarah jest znany z bezkompromisowego bronienia katolickiej doktryny. Stanowczo występował m.in. w kwestii celibatu, czym ściągnął na siebie ogromny atak ze strony liberalnych hierarchów. W Watykanie pracuje od 20 lat. W 2001 roku został sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Dziewięć lat później został przewodniczącym Papieskiej Rady Cor Unum, odpowiedzialnej za koordynowanie charytatywnej działalności Kościoła. W 2014 roku papież Franciszek mianował go prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Pełniąc tę funkcję stał na straży katolickiej liturgii. Piętnował nadużycia liturgiczne. Dał się poznać również jako gorący propagator przyjmowania Komunii świętej do ust, w postawie klęczącej. Na początku roku w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego złożył na ręce ojca świętego rezygnację z urzędu.

Emerytura przed duchownym zapowiada się jednak bardzo pracowicie. Papież Franciszek mianował kard. Saraha członkiem Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, która odpowiada za rozwój i ochronę dziedzictwa liturgicznego, dyscyplinarnego i duchowego katolickich wspólnot wschodnich obrządków. Prefektem tej Kongregacji jest Argentyńczyk, kard. Leonardo Sandri.

Stolica apostolska przekazała dziś również, że ojciec święty ustanowił prezesem Sądu Apelacyjnego Państwa Watykańskiego dziekana Roty Rzymskiej, ks. prał. Alejandro Arellano Cedillo.

kak/KAI, Fronda.pl

Komentarze

Grizzly2021.05.9 5:28
Głupota urzędników pana B. jest powszechnie znana od dawna. Do dzisiaj funkcjonują w przestrzeni czasowej między starożytnością a średniowieczem. Dewocja i dewiacja administracji oświatowej pod rządami Czarnka ma się dobrze i rozwija się. A swoją drogą to skąd u kościelnych ta chorobliwa wręcz obsesyjna fascynacja lgebetami, macicami, seksem, może jakiś katol wytłumaczy.
Anonim2021.05.12 8:29
W artykule nie ma treści dotyczącej spraw seksualnych, dopiero ty go wprowadziłeś w swoim komentarzu. Kto tu ma obsesję?
fcuk piss2021.05.8 15:17
co sie dziwiwic intelektualne mozliwosci dzisiejszych ksiezy sa ponizej IQ szympansow
Anonim2021.05.8 20:12
niektóre szympansy mają dostęp do neta ...
Zarób u mnie2021.05.8 13:37
Chcesz, aby "doktor i to habilitowany" zrobił ci przyjemność? ........ Krok pierwszy: przyjdź do mnie. Krok drugi: majtki, gacie na podłogę. Krok trzeci: obciągam ci lachę. Krok czwarty: płacę ci za to. Nastolatkom i wyrośniętym chłopczykom płacę do 500PLN - ów. Umów się ze mną tu: [email protected]
Aj, waj, Lechu!2021.05.8 15:27
Zamknij się alfonsie! To nie ten Portal! Won stąd, do swoich pedziów!
eee...2021.05.8 12:32
I po Ortodoksji... znaczy się, swój.
Zarabiaj w domu2021.05.8 12:14
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.allianzm.1k.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
DobryJezusRozmnożyłBiskupomZłoteZegarki2021.05.8 12:09
Beżowy arcy-pastuch Sarah wrócił do rodzinnej chaty z kozich bobków, ale wytrzymał tylko kwadrans w fetorze i roju much tse-tse. Zaraz zaczął dramatycznie wydzwaniać do dewiacyjnych kręgów koleżeńskich w Watykanie, żeby załatwili nową fuchę. W luksusie złotego pałacu, z posługą roju pachnących wielokolorowych kleryków i w przepychu frykasów, łakoci i ekskluzywnych trunków.
Berta2021.05.8 12:24
Ile ci płacą ?
Berto...!2021.05.8 15:29
Nie czytasz? To taki niemota, że ---to on dopłaca innym! Ten starzec już nic nie może!