28.04.19, 08:15fot. Ryszard Hołubowicz, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Tomasz Sakiewicz: Nie dajmy się zwodzić durniom i zdrajcom

Wprawdzie dla większości Polaków najważniejszym wydarzeniem ostatnich tygodni jest strajk nauczycieli, lecz nie wolno nam zapominać o tym, co jest kluczowe dla naszego narodowego bezpieczeństwa. 

Zapowiedź przyjazdu Donalda Trumpa do Polski na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej pokazuje, jak ważnym jesteśmy państwem w amerykańskiej geopolityce. Nie chodzi tu o przesadną dumę ani powód do świętowania, lecz o umieszczenie Polski w systemie bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. 

Trzydzieści lat temu odzyskaliśmy niepodległość. Minęły już dwa pokolenia, gdy nie zaznaliśmy wielkiej wojny. Coraz trudniej nam sobie wyobrazić, że losy naszych rodziców, a dla większości dziadków, mogłyby się powtórzyć. Jednak wystarczy przenieść się za wschodnią granicę, do dawnego Królewca, by zobaczyć całe dywizje szykujące atak na nasz kraj. Ukryte są tam dziesiątki rakiet z bronią jądrową wycelowaną w różne miejsca w Polsce. Pełny atak rosyjski skończyłby się jeszcze większą masakrą niż II wojna światowa. Czy to jest realne? Dzisiaj nie, ale jeśli popełnimy błędy takie jak Ukraina czy Gruzja, kiedyś i my będziemy ofiarami rosyjskiej ekspansji. Czy Polska nie może się sama obronić? Powinna zrobić wszystko, żeby być do tego zdolna. Ale przez najbliższe lata nie da rady zbudować armii porównywalnej do armii potencjalnego agresora, nawet przy maksymalnym wysiłku. Dlatego tak ważny jest system zabezpieczeń międzynarodowych. Nasz udział w NATO, a nawet w UE, zniechęca agresora do ataku. Jednak w razie poważnego kryzysu to może nie wystarczyć. Odpowiednim zabezpieczeniem dla obrony Polski jest obecność znacznych sił militarnych USA na terenie naszego kraju. To najważniejsze zadanie naszego pokolenia. Oczywiście płacimy za to sporą cenę i nie chodzi tu o pieniądze. Musimy czasem dokonywać ustępstw, które nam się nie podobają, ale z biegiem czasu będą one coraz mniejsze, a nasza pozycja coraz silniejsza. Próba sprowokowania awantury z USA pod różnymi pretekstami to tak naprawdę kontynuacja polityki Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Tylko że tamci robili i robią to na korzyść Berlina, a rodzimi moczarowcy na korzyść Moskwy. Preteksty są różne, ale w razie sukcesu tej polityki skutek będzie ten sam: samotność militarna Polski. 

Sprawa jest trudna, bo nie ma żadnej pewności, że następca Donalda Trumpa będzie kontynuował jego politykę. Co załatwimy teraz, pewnie zostanie. Czego nie załatwimy, może już nigdy nie nastąpić. Czasu jest więc mało, a za zaprzepaszczone szanse zapłacą przyszłe pokolenia. Polsce nie zagraża dzisiaj żadna rozdygotana politycznie Ukraina. Nie zabiorą nam niczego lewicowe organizacje żydowskie z USA czy pokłócone partie w Izraelu. Prawdziwa groźba jest na Wschodzie o kilkanaście minut lotu rakiety do Warszawy i kilkanaście godzin jazdy kolumny pancernej. Spójrzmy na mapę i nie dajmy się zwodzić durniom i zdrajcom.

Tomasz Sakiewicz

Gazeta Polska, 24 IV 2019

Komentarze

rafal2019.04.28 22:16
Ukraincy witani są w Polsce jak potrzebni pracownicy o ile chcą pracować i to obu stronom wystarczy; ale idiota sakiewicz chce dawać ukraincom dotacje kosztem Polaków, bo nas może bronią przed Rosją. Nie widzi że oligarchowie Ukrainy służą Niemcom i Rosji, a wojna jest pozorna - aby na niej zarabiać.
anonim2019.04.28 19:44
Panie Sakiewicz .Lacze wyrazy wysokiego powazania i njlepszej mysli dla Pana DZIEKUJE ARON> .Tak nalezy postepowac brawo.
polak maly2019.04.28 14:22
Panie redaktorze Sakiewicz to co pan zrobil ostatnio w USA gdy odbywaly sie protesty polskich patriotow przeciwko bandyckiej nie majacej zadnego precedensu w histori prawa ustawie pozwalajacej jakims zydowskim organiazcjom na grabierz Polski wola o pomstwe do Nieba pan tyych patriotow okreslil jako moskiewskich pacholkow ktorzy za piwo i golonke dali sie zmanipulowac po tym haniebnym i i calkowicie niegodnym oskarzeniu ,utracil pan u mnie calkowicie -i nie tylko- szacunek ktorym kiedys pana darzylem .Widze teraz pana i pana gazete ktora okresla pan jako Polska, za narzedzie zydowsko -masonskiej agentury darzcej do realizacji projektu Judeopoloni ktory w swoimi zalozeniu jest zbrodniczy i niechrzescijanski i antypolski.
jan2019.04.28 12:32
Izrael i USA planują kolejny olbrzymi konflikt i już wiadomo ze polscy żołnierze zostaną użyci jako mięso armatnie KACZYŃSKI LECH to im obiecał JAROSŁAW dotrzyma słowa.
kalinka2019.04.28 14:10
pisz poprawnie "polski" najemnik za szekle i dolary
moherowy kaczor2019.04.28 12:21
Sakiewicz zdrajca za pieniądze pisu
JPIII2019.04.28 12:14
Durniem i zdrajcą jesteś ty sakiewicz.
kaczka2019.04.28 11:59
Sakiewicz ty jesteś geniuszem wojny. Tylko taki bóg wojny jak ty, poradzi sobie z dostawami z odległości 10 tyś km i to drogą morską.
Agnieszka2019.04.28 11:29
Nie. Polsce zagraża dzisiaj najbardziej nie Putin a spolegliwa polska władza, co w "imię poprawności politycznej", "strategicznego włażenia w tyłek rzekomym sojusznikom" wciśnie nas na pokolenia i może na całkowite zniszczenie w niewolę ekonomiczną i polityczną tej tzw. "rozdygotanej politycznie Ukrainie" pod żydowskim nadzorem, "lewicowym (i wszelakim) organizacjom żydowskim z USA" czy "pokłóconym partiom w Izraelu". Póki co wystarczy, że tam gwizdną na was jak na psa a już lecicie usłużnie zaspokajać ich oczekiwania, które chyba nawet oni poważnie nie brali póki nie zobaczyli z zaskoczeniem i ubawieniem, że spokojnie z polską władzą można wszystko, największe absurdy i bezczelne nadużycia - zwłaszcza jak się postraszy, że "Wielki Brat z USA" się krzywi na opóźnienia i kto wie, co z tego niezadowolenia wyniknie. Może na przykład zmieni sobie nas na bardziej chętną "prostytutkę"? Nie ma się czego bać? No to mam nadzieję, że pan Sakiewicz od najbliższego numeru "Gazety Polskiej" stanie się największym orędownikiem pomysłu pana Michalkiewicza na ustawę blokującą polskim władzom jakiekolwiek działania na rzecz spełniania żydowskich roszczeń. Jeżeli tak nie będzie i jeżeli sejm zgodnie ze swoimi umiejętnościami (gdy Żydzi pstrykają na nich palcem) nie uchwali takiej ustawy w przeciągu tygodnia, to w/w epitety o durniach i zdrajcach odnoszą się do was. Zwłaszcza, że nikt tak chętnie nie wchodzi Putinowi w 4 litery jak Żydzi, którym chcecie nas poddać.
matoł2019.04.28 11:02
A kto są te" rodzimi moczarowcy" panie Sakiewicz, bo nie wiem kogo mam się bac?
JR2019.04.28 12:53
Nic dziwnego, że masz taki nick.
zbych20282019.04.28 10:21
Ja się zastanawiam od jakiegoś czasu, czy my mamy w Polsce rząd suwerenny czy tylko dyspozycyjny ośrodek kierowany z Tel Awiwu, tak jak wcześniej z Moskwy a później Berlina. No jeżeli prokuratura zajmuje się takimi rzeczami jak ściganie ludzi obchodzących stary obyczaj, polegający na ukaraniu kukły Judasza, to przecież w niczym to się nie różni od ścigania przez milicję ludzi którzy w jakikolwiek sposób wyrazili się krytycznie o Rosjanach. Rządzący tylko patrzą czy rezydujący tu z jakiś powodów niejaki Daniel (niczym Repin) nie skrzywi brwi. Jak tylko to zrobi, natychmiast podkulają ogon i biegają jak pieski, żeby przysłużyć się swojemu panu. A ten tu pisze o suwerenności i zdrajcach.
Ja2019.04.28 10:17
Żeby POLACY uwierzyli,to : przeprowadzic ekshumację w Jedwabnem, JASNO!!! P.M.M. powiedzieć,ze z 447 ydy dostaną ZERO !!! Inaczej te nagonki na PIS końca nie będzie.A ciekawe ,ze Totalniacy milczą w sprawie 447 ???!!! Pewnie gdyby oni rządzili ,było by już pozamiatane ?? Chyba że ....................................?????????????????? To prawda ???!!!!!
kalinka2019.04.28 10:12
przyjęcie medalu od służb specjalnych Ukrainy deprecjonuje tego człowieka całkowicie, wyjazd do USA na polecenie PIS aby rozbijać i pomniejszać protesty Polonii przeciwko ustawie 447 tylko to potwierdza, że to żydowski pisowski agent, przypominam , że to on pisał listy do papieża plując w nich na Rydzyka, UWAŻAJCIE na tego szpicla
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.28 9:54
I właśnie dlatego nikt nie będzie cię słuchał, draniu! A twoją "gazetą polacką" to sobie można co najwyżej dupę podetrzeć.
JR2019.04.28 12:51
Czytaj wyborczą jeżeli uważasz, że są tam mądrości.
Mirek2019.04.28 9:16
A kacapskie lewactwo znowu szczeka . Szczególnie na tym forum jest dużo tego kacapskiego łajna . Pan Sakiewicz ma absolutną rację jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski . Ja pójdę jeszcze dalej . Uważam że Polska powinna na forum ONZ postawić wniosek o usunięcie Rosji z Rady Bezpieczeństwa ONZ . Rosja jest krajem bandyckim które napada na swoich sąsiadów . Najpierw była Czeczenia , następnie Gruzja a teraz Ukraina . Zakrawa na ironię że bandyta [Rosja] na forum międzynarodowym przebiera się za gołąbka pokoju a tak naprawdę jest światowym terrorystą .
Topek2019.04.28 8:56
Dalsza polityka PISu doprowadziłaby do tego że w razie konfliktu z Rosją Polska mogła by być osamotniona. Niedługo wybory więc mobilizujmy się
Stop kacapom2019.04.28 11:46
Tak sądzisz Moskalu ??
JR2019.04.28 12:50
Niemcy nam pomogą? Jak nie znasz historii i nie umiesz z niej wyciągać wniosków to lepiej nic się nie odzywaj!
Nie dajmy się zwodzić durniom2019.04.28 8:52
„umieszczenie Polski w systemie bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych” Śmiech na Sali – aleś Tomek dopalił. Sakiewicz, ty jesteś durniem, to prawda, ale ja zwieść się nie dam, bo każdy już wie po co Trump przyjeżdża - po pieniądze dla pejsatych.
grogorec2019.04.28 8:51
Głosować powinniśmy na Konfederację,którzy do tej pory nie rządzili i nie dali plamy zdradzieckiej,jak to zrobili do tej pory rządzili!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 9:05
a idź w PiSdu z konfederacją obłąkaną Godek i szurniętym Kurwinem. Głosuj na WIOSNĘ!
JR2019.04.28 12:47
Pisz po polskiemu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 8:49
JAK WATYKAN ZNISZCZYŁ POLSKĘ ------> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/08/jak-watykan-zniszczyl-polske/
Saki faki2019.04.28 8:39
Sakiewicz, dlaczego tak brzydko o pisie? Zmieniłeś zdanie?
infor2019.04.28 12:51
w twoim zakutym lewackim łbie jest tu sugestia do PiS-u. Za dużo - przygłupie - siedzisz w szambie michnika, lisa i tvn
Marcin2019.04.28 8:35
Przestałem go szanować, gdy dostał order od ukraińskiej bezpieki, takiego orderu nie dostaje się za darmo... mówi Stanisław Michalkiewicz o Tomaszu Sakiewiczu z Gazety Polskiej. "Polska" to ma tylko w nazwie, bowiem jej szekle pachną... panie Sakiewicz, tfuu
Onan barbarian2019.04.28 8:27
Dlaczego ten pan atakuje PiS i morawieckiego?
Albert2019.04.28 8:20
"Nie dajmy się zwodzić durniom i zdrajcom" Święte słowa panie Sakiewicz, święte słowa. Dlatego pan w pierwszej kolejności powinien zamilknąć i zniknąć ze sfery publicznej.
JR2019.04.28 12:45
Albert, durniem też jesteś ty. Powinieneś zniknąć. Jak ci się nie podoba w Polsce to wywalaj za granicę.
doradca2019.04.28 12:49
zamklnij lepiej ryja ty głupawy lewacki śmieciu. W pierwszej kolejności trzeba w Polsce usunąć śmieci twojego pokroju, żeby zaczęło byc dobrze
Albert2019.04.28 18:03
Kultura i miłość bliźniego w wykonaniu prawactwa, w pełnej krasie. I właśnie dlatego uważam prawaków i katolików za podludzi.
Tylko Widzew!2019.04.28 8:19
Nawet Wietnamczycy byli patriotami a PO nie potrafi --- https://www.cda.pl/video/31629471b
Tylko młode 2019.04.28 8:34
Co jest z tym widzewem