16.07.21, 14:31Fot. bluuurgh via: Wikipedia (domena publiczna)

,,Tradycyjna Msza schodzi do podziemia’’. Franciszek zakazuje sprawowania przedsoborowej liturgii

Ogłoszonym dziś motu proprio Traditionis custodes papież Franciszek odwołał dokument swojego poprzednika Summorum pontificum z 2007 roku, regulujący status prawny nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Ojciec święty w nowym dekrecie ograniczył możliwość korzystania z tzw. liturgii przedsoborowej, znosząc uprawnienia papieża Benedykta XVI, który udostępnił wszystkim możliwość uczestniczenia w celebracjach sprawowanych według rytu sprzed Soboru Watykańskiego II.

- „Od dziś jedynym wyrazem rytu rzymskiego jest liturgia posoborowa. Wydawanie zezwolenia na posługiwanie się Mszałem z 1962 r. powraca do wyłącznych kompetencji biskupa, który ma się upewnić, że grupy, które się nim posługują nie podważają reformy liturgicznej i nauczania papieży”

- informuje portal Radia Watykańskiego.

W myśl nowych przepisów nie będzie już wolno sprawować przedsoborowej liturgii w kościołach parafialnych. Dla grup uczestniczących wcześniej w tej liturgii biskup ma wyznaczyć kapłana i osobny kościół. Jednocześnie biskupi nie mogą wydawać zezwoleń na powstawanie nowych grup.

Kapłani wyświęceni po ogłoszeniu dzisiejszego dokumentu, aby móc sprawować liturgię przedsoborową, będą musieli poprosić swojego biskupa o formalne zezwolenie. Biskup z kolei najpierw będzie musiał skonsultować się ze Stolicą Apostolską. W przypadku kapłanów, którzy sprawowali dotychczas liturgię w tym rycie, wystarczy zgoda biskupa, bez konieczności konsultacji z Rzymem.

Zdaniem papieża Franciszka, który do ogłoszonego dziś motu proprio dołączył list do biskupów, udostępnienie dawnej liturgii przyczyniło się „do zwiększenia dystansu, umocnienia różnic, tworzenia opozycji, które ranią Kościół i utrudniają jego drogę, wystawiając go na ryzyko podziału”.

Decyzja ojca świętego jest ciosem w środowiska tradycyjne, które umiłowały sobie przedsoborową liturgię.

- „Tak jak po Soborze Watykańskim II, tradycyjna Msza święta znowu schodzi do podziemia”

- komentuje na łamach portalu PCh24.pl red. Paweł Chmielewski.

kak/vaticannews.va, PCh24.pl

Komentarze

Anonim2021.07.19 15:44
Franciszek likwiduję Mszę Wszechczas bo chce w jej miejsce ustanowić liturgię słowa i <Ucztę> spotkania uczestników bez Chrystusa. Chce nowej wiary bez Boga.
owca2021.07.19 9:44
Czy to OZNAKA NIEPOŻĄDANEGO ODCZYNU POSZCZEPIENNEGO ? Bp Bergollio ZAKAZUJE Mszy świętej poprzedników / odwiecznej / z pieczęcią ANATEMY dla tych CO ODWAŻĄ SIĘ JĄ ZMIENIĆ. Należy domniemywać , że NIE MA ŚWIADOMOŚCI co robi a osoby WSPOMAGAJĄCE i oświecone podejmują decyzje za Niego. Jak wiemy klęczący Bp Bergollio miał nakładane ręce na głowę przez heretyków i przyjął ich okultystyczne "błogosławieństwo" a teraz dał zaszczepić wyrażając zgodę na EKSPERYMENT PSEUDO-MEDYCZNY i reklamuje go. Jak widzimy szaleństwo reformatorów/ heretyków z II Soboru Wat. [1962 r] się WZMAGA . Neo-kościół NIE JEST JUŻ KOŚCIOŁEM KATOLICKIM. Co oznacza , że nie można mieć pewności, że Sakramenty jakie sprawują UZURPATORZY i postępowcy są w pełni ważne i KATOLICKIE .
Kol. Bergoglio2021.07.18 13:10
gdy był jeszcze biskupem w Argentynie wstąpił do masońskiego Rotary Club. Nigdy się z tym nie krył, a podpisany przez niego formularz członkowski dostępny jest na internecie i dzisiaj................. Antychrystusowe masoństwo ma swoje rytuały co wiemy od samych masonów bądź od ludzi którym udało się wyjść z tego bagna.............Jednym z nich, przy kolejnym stopniu ''wtajemniczenia'' (zdiablenia) jest podejście do obrzędowego stołu z cyrklem w ręku, zrobienie nim gestu wbijania w ciało i wypowiedzenie słów ''ciało gnije''..............I w ten sposób, każdy, kto wstępuje do tej satanistycznej sekty staje się wyznawcą - murarzem kłamstwa; zaprzeczania zmartwychwstania Chrystusa.................... To jest sama esencja masonerii.......Jeżeli ktoś taki został przeszmuglowany na Konklawe na papieża, to obowiązkiem następcy będzie usunięcie wszystkich jego dokumentów i każdego pojedynczego słowa z nauczania Kościoła...............................................................................Członkostwo w Rotary Club jest pierwszym, najgorszym i trwającącym do dziś odstępswem kolegi Bergoglio; reszta to logiczne konsekwencje
.2021.07.18 13:15
Mętny czas w Argentynie był swego czasu dość szeroko komentowany (np. porwanie dwóch kleryków, wmuszanie zeznań) można po prostu wygooglać i poświęcić parę godzin.... A dalej link dla zaineresowanch.....https://novusordowatch.org/2014/11/francis-rotary-club-honorary-member/
Prawda2021.07.18 11:32
Cala ta sekta katolicka powinna zejść do podziemia!
Anonim2021.07.18 10:33
[stp] Wydaje mi się, że p. Franciszkowi nie tyle chodzi o ograniczenie liturgii lefebrystów, co o ludzi, posługujących się tą liturgią dla celów sekciarskich, siania zamętu, częste naciąganie zarzutów przeciw biskupom oraz oporu przeciw sanitarnym restrykcjom w czasie ciężkiej walki z kowidem.
ks. krakowski2021.07.18 8:21
Nie szczujcie na papieża Franciszka. Dobrze robi! W parafii ma być jedność liturgiczna. Nie mnóżmy rytuałów! Wartość Mszy św. w każdym obrządku jest tej samej co Wieczerzy Pańskiej. Msza odprawiana z torebka u boku, z biretem na głowie, z wychodzeniem na stopnie i schodzeniem NIC nie dodaje to nieskończonej wartości ofiary Jezusowej. Stop teatralności!
Anonim2021.07.18 9:06
/stp/ Najbardziej mnie oburzyły te publicznie znieważanie Eucharystii - przydrożne i na drukach bilbordy z Hostią na zbrudzonych keczupem i sadzą łapach, żeby niby to obrzydzić podawanie Komunii na dłonie (mimo ze Jezus, apostołowie i kapłani przez całe pierwsze tysiąclecie tak czynili)! Hańba!
wiedza2021.07.18 9:27
Msza trydencka posiada sacrum ,dzisiejsza zostala jej pozbawiona przez ekumenizm.Tu gdzie jestem ksiadz juz ja przerywa przed Eucharystia i sa ogloszenia parafialne przez 10 min,prosze zapomniec o kontemplacji w modlitwie.Kto tego nie rozumie widzi tylko berety.
Anonim2021.07.18 7:55
/stp/ „Ja, katolik extra” – tak krakowscy lefebryści ze Stowarzyszenia ks. Skargi określają siebie w swoich pismach i filmach. Łacińskie EXTRA znaczy: na zewnątrz czegoś, poza czymś, „Extra Ecclesiam” to poza Kościołem. Takim extra Ecclesiam był antysoborowy kardynał Lefebvre, ich idol, który umarł w ekskomunice, niepojednany z Bogiem i Kościołem. Takimi są obecni lefebryści , np. krakowscy, pielęgnujący zwyczaje mszalne, zwane tradycją, według przepisów z XVI wieku, zwane trydenckimi. Szesnaste i pózniejsze zwyczaje stawiają ponad Jezusową Ewangelię. A więc NIE UZNAJĄ mszy w języku innym niż łacina; komunii innej niż na kolanach przy balaskach; komunii podawanej - za wzorem Jezusa, apostołów i kapłanów Kościoła przez pierwsze tysiąclecie - na ręce; wolności religijnej, którą mieszają z dowolnością wiary; przypisują magiczne i zabobonne znaczenie symbolom, formułkom modlitewnym i gestom; nie uznają istnienia pandemii, zwanej przez nich „Fałszywa pandemia”, potępiają łączenie liturgii z troską o zdrowie i restrykcjami antykowidowymi itd. To oni, żeby zohydzić Komunię na ręce, są autorami bilbordu z Hostią na zbrudzonych keczupem i sadzą dłoniach. To oni są zajadłymi krytykami biskupów z wyjątkiem kilku „swoich”; a teraz, żeby nie poddać mszy kontroli biskupów według wskazań papieża, zapowiedzieli teraz przejście ze „swoją” mszą do podziemi …. Tak, marnowali swoją pierwotną gorliwość religijną, zamieniając ją w przewrotność, bo zbyt długo tolerowano ich antykatolickie sekciarskie odrębności, zbyt długo…
pol prawda2021.07.18 9:32
zajmij sie tecza a nie lefebrystami trutniu.
Dex2021.07.18 6:37
Czas dojrzewa.
Kriso2021.07.17 22:24
No i po co ja kupiłem wczoraj swojej babie mantylkę za 119 zł? Zwrócisz Franciszku?
Ksiądz Bartold2021.07.17 21:09
Niech te szatańskie pomioty wynoszą się wreszcie z naszego kościoła! Dotychczas rozsadzały go od środka, krytykując soborowe zmiany sygnowane przez Jana Pawła II. APAGE SATANAS!
matis892021.07.17 22:11
Hehe patrzcie lewactwo mówi że to ich Kościół i katolików chcą z KK wywalać :))).
ZUZIA2021.07.17 20:46
Z TREŚCI DEKRETU :„…że udzielone przez poprzednich papieży przywileje zostały w Kościele wykorzystane niezgodnie z intencjami Jana Pawła II i Benedykta XVI, prowadząc do coraz większej niechęci nie tylko do liturgii zreformowanej”. OTÓŻ TO JEST SEDNO SPRAWY . STARY RYT JEST PRZEPOJONY ŚWIĘTOŚCIĄ. A NOWY - KAŻDY WIDZI I SŁYSZY. Komuś to przeszkadza we wprowadzeniu NOWYCH 10 przykazań.
Precz franciszku-sługo szatana2021.07.17 19:40
PRECZ FRANCISZKU SŁUGO SZATANA I KTO CIĘ BĘDZIE SŁUCHAŁ, PRECZ PRECZ PRECZ
Precz Szatanie ubliżający Ojcu Świętemu2021.07.18 6:28
PRECZ SZATANIE, KTÓRY UBLIŻASZ OJCU ŚWIĘTEMU, PRECZ PRECZ PRECZ
to fantomas2021.07.17 19:31
ten który służy 666 nie jest żadnym papieżem --- papieżem jest benedykt XVI
Ro2021.07.18 6:10
To dlaczego chciał przejść na "emeryturę"? Dobrotliwy głupek? Dobry na "papieża" nawet wbrew swej własnej woli?
666 w ......... natarciu2021.07.17 19:30
Franciszek to RASOWY MASON ??????? ale nie będziemy jego słuchać --- FAŁSZYWY PROROK WŚRÓD NAS ------- Przykre że ten który zastepuje Pana Jezusa na ziemi sam się od niego odwraca . TO czas APOKALIPSY........... BOŻE RATUJ NAS POLAKÓW
ER2021.07.18 6:14
Żaden "Bóg" was nie będzie "ratował" i nie uogólniajcie swoich upodobań na wszystkich Polaków. Jeśli p. Bergoglio jest masonem, to pewnie i p. Wojtyła nim był, nie? Skoro ten pierwszy przywraca stan poprzedni, sprzed władzy p. Ratzingera.
K.K.2021.07.17 19:10
Quo vadis Franciszku?
Prowadź2021.07.18 6:35
Poprowadź nas swą drogą, Ojcze Święty! I wskaż kolejne kroki!
Rdest2021.07.17 18:40
Borgolio to fałszywy prorok służący Bestii, co potwierdza się kolejny raz. Czerwony byk z Buenos Aires strzeli z dubeltówki jeszcze nie raz.
ra2021.07.18 6:23
Rdest to szkodliwy chwast służący "Diabelskiej Bestii", niszczący duchowe przywództwo KRK i zasługujący na wyrwanie.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.17 17:05
Zyjemy w czasach wielkiej proby. Kto sie przywyczail wczesniej do czasow wielkiej latwizny,gdzie wszystko dostal na talerzyku albo od kazdego ksiedza,to juz tak latwo nie ma.
Deratyzator2021.07.18 6:26
Wielki Deratyzator, p. Bergoglio, przywraca stan, jaki był za Wielkiego Deratyzatora, p. Wojtyły!
paweł2021.07.17 16:48
Jaki "Ojciec święty"? skończmy z tym myleniem pojęć.
Ada2021.07.17 17:25
Dla takich jak ty jedynym papieżem był jp2 reszta to same antychrysty, weź się lecz fanatyku.
Rdest2021.07.17 18:42
Myj oczy codziennie szarym mydłem a przejrzysz.
Ada2021.07.17 19:23
Powtórzę to samo co koledze wyżej, lecz się.
AntyRdest2021.07.18 6:42
Sługa szatana, chwast rdest, chce znowu mydlić oczy i robić ludzi na szaro!
Aleksander2021.07.17 16:46
Lipiec 2021-rozpoczyna się ukryty rozpad kościoła katolickiego.Za rok szykuje się ogłoszenie kościoła synodalnego tzn. świątynia będzie wszędzie np. na stadionie, lotnisku w marketach,na ulicy każdy(w sensie wyznania) będzie tam mógł wejść i się pomodlić, odprawić nabożeństwo. Eucharystia nie będzie potrzebna, nawet zakazana, tak jak jest w przepowiedniach. Zaczynamy żyć w czasach ostatecznych. Myślę, że Bóg zrobi porządek na Watykanie, ktoś będzie musiał odejść szybciej niż mu się wydaje.
CzyAleksanderNieczytaty2021.07.18 6:33
Szatanie, dodaj jeszcze, że Jezus nakazywał modlić się we własnym pokoju słowami "Ojcze nasz...". Żadnych zbiorowych modłów nie popierał. Jakoś o tym, Szatanie, niby "nie pamiętasz".
Kol. Bergoglio2021.07.17 16:27
gdy był jeszcze biskupem w Argentynie wstąpił do masońskiego Rotary Club. Nigdy się z tym nie krył, a podpisany przez niego formularz członkowski dostępny jest na internecie i dzisiaj................. Antychrystusowe masoństwo ma swoje rytuały co wiemy od samych masonów bądź od ludzi którym udało się wyjść z tego bagna.............Jednym z nich, przy kolejnym stopniu ''wtajemniczenia'' (zdiablenia) jest podejście do obrzędowego stołu z cyrklem w ręku, zrobienie nim gestu wbijania w ciało i wypowiedzenie słów ''ciało gnije''..............I w ten sposób, każdy, kto wstępuje do tej satanistycznej sekty staje się wyznawcą - murarzem kłamstwa; zaprzeczania zmartwychwstania Chrystusa.................... To jest sama esencja masonerii.......Jeżeli ktoś taki został przeszmuglowany na Konklawe na papieża, to obowiązkiem następcy będzie usunięcie wszystkich jego dokumentów i każdego pojedynczego słowa z nauczania Kościoła...............................................................................Członkostwo w Rotary Club jest pierwszym, najgorszym i trwającącym do dziś odstępswem kolegi Bergoglio; reszta to logiczne konsekwencje
.2021.07.17 16:28
Mętny czas w Argentynie był swego czasu dość szeroko komentowany (np. porwanie dwóch kleryków, wmuszanie zeznań) można po prostu wygooglać i poświęcić parę godzin.... A dalej link dla zaineresowanch.....https://novusordowatch.org/2014/11/francis-rotary-club-honorary-member/
Anonim2021.07.17 15:40
katopedofile nawzajem sie kopia, bo wiernych ubywa i kasy tez. koniec juz widac.
TeKatopy2021.07.18 6:39
Jedni chcą coś ugrać na zrozumiałości, inni - tu polskie tłumy - na "abrakadabra" niezrozumiałości i ślepej wierze wymierających klerykałów. Liczba podprowadzanych pedofilom dziatek w Polsce świadczy, że ślepa wiara jest skuteczniejsza w zapewnianiu księżom młodziutkich ciałek.
anatol2021.07.17 14:58
Wspaniała decyzja papieża Franciszka. Jest szansa ,że portal PCh24.pl postąpi w pokorze i posłuszeństwie Papieżowi.
Agnieszka2021.07.17 15:08
Jasne.. zaczną ze sobą panowie współżyć, żeby Franciszek z szacunkiem i troską się nad nimi pochylił
Kto2021.07.18 6:46
Kto to są ci panowie, którzy zaczną ze sobą współżyć, panowie z portalu pch24.pl czy jakoś tak?
Anonim2021.07.17 14:00
/stp/ Ta msza lefebrowska, pozbawiona łączności z całym Kościołem, msza "w podziemiach" będzie po prostu świętokradztwem i faktyczną PROFANACJĄ. Biskupi powinni to jednoznacznie i natychmiast ogłosić, aby nie umacniała się schizma, potem już nie do wykorzenienia..
Agnieszka2021.07.17 15:14
Te Msze są dopuszczone, ale ich odprawianie zepchnięto do jakichś odizolowanych miejsc i obwarowane różnymi zgodami biskupa, np. dla nowowyświęconych księży. Franciszek wiele robi, żeby rozwalić Kościół, bo oczywiście "złamie trzcinę nadłamaną" ludzi z tego środowiska o słabszej wierze. Zapomniał o Słowie Bożym, że "kto niszczy Świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg"
RatzingerRzekomyDobroczyńsa2021.07.18 6:51
"Franciszek" przywracając stan sprzed p. Ratzingera (do stanu Papieża Polaka) łamie itd.? A p. Ratzinger pozwalając na to, co prowadziło do coraz bardziej bezczelnych deklaracji nieposłuszeństwa wobec Ojca Świętego, to był dobroczyńcą? Tylko Wojtyła i Bergoglio - źli?
ePYS-KO-PAD2021.07.17 13:58
... a nam sie to ... POPOdoba jak dabli ... !!!
matis892021.07.17 12:55
Antychryst będzie mówił w wielu językach, będzie małpował Jezusa, przejmie mury KK, ale po łacinie nie wypowie ani jednego słowa. Tak dla Antychrysta działa jego Fałszywy Prorok Bergoglio Nie Katolik.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.17 17:07
Konfederacja faszystowska WOLI wiare partyjna,jak NSDAP.
errr2021.07.18 6:17
Co to za głupoty? Skąd się w obłąkanej głowie wzięło, że "antychryst" może mówić tylko innymi językami niż łacina?
alko2021.07.17 10:59
Nie wiem skąd takie zdziwienie u Katolików? To było do przewidzenia a w dodatku jest przepowiedziane, że tak będzie - Księga Prawdy. Najpierw było obalenie ważnie wybranego Papieża Benedytka XVI, wypowiedzenie mu posłuszeństwa, a potem "błondziorno". Nie rozumiem tego zdziwienia tym bardziej, że od 10 maja tego roku sodomia jest składową doktryny "katolickiej", znaczy się bergogliańskiej. A to nie koniec cymesów. Wszystkie księgi liturgiczne poza tym co ustali Beroglio, także Biblia, zostaną zakazane.
HeHe2021.07.18 6:54
Najlepszy w tym cymes, że "obalenie ważnie wybranego Papieża Benedytka XVI" zostało dokonane przez "ważnie wybranego Papieża Benedytka XVI" ))) Taka to "mądrość" w tej głupocie )))
Haha2021.07.20 13:46
Otóż nie. Proszę przeczytać tekst rezygnacji Benedykta XVI. Papież Benedykt nie zrezygnował z bycia Papieżem, tylko z wykonywania funkcji Papieża. Tak jak król uwięziony na zamku nadal może formalnie być królem, nawet gdy w tym czasie rządzi nielegalny namiestnik. Druga rzecz - Antonio Socci podał w książce poważne argumenty przemawiające za nieważnością konklawe na którym wybrano Franciszka. Jeśli ma rację, to mamy obecnie ważnego Papieża Benedykta XVI oraz anty-papieża F. Posunięcia tego ostatniego raczej świadczą o braku prowadzenia przez Ducha św. (choć w sumie może być prowadzony przez Pachamamę).
observer2021.07.17 9:01
ten "pontyfikat" to takie entliczek pentliczek co zapętli franciszek a na końcu bęc. Myślę że w klinice zakomunikowali " koniec czasu", stąd pośpiech ..... .
Anonim2021.07.17 14:03
Papież nic nowego nie ogłosił, Przypomniał zasady obowiązujące w Kościele od początku. taka jest TRADYCJA Kościoła, że o rycie mszy i miejscu i ministrze mszy decyduje biskup.
Obserwator2021.07.18 8:32
Nowe to było w tym znaczeniu, że to, co odkręcił Ratzinger po Wojtyle, to teraz odkręca Bergoglio po Ratzingerze.
ateisci do korei polnocnej2021.07.17 8:49
ten facet jest masonem dlatego te afery pedofilskie i pedalskie chce rozwalic kosciol ale to mu sie nie uda bo biologia funkcjonuje te wszystkie staruch maja tez date waznosci ktora sie konczy
Anonim2021.07.17 9:05
Pażausta pa polski piszytie tawariszcz liejtnant, polskowo fonta u was w FSB niet? 😁😁😁 Nu kak?
Anonim2021.07.17 8:06
Nie wiem o co ta afera, funkcjonariusze zabobonu udają, że jest jakaś różnica, podczas gdy i tak ten moment mszy który jest dla nich najważniejszy, jest w obu wersjach ten sam, nazywa sie TACA.😁😁😁
Ukasz2021.07.17 8:10
Powiedz, dlaczego tak mocno cierpisz?
Anonim2021.07.17 8:22
Przeciwnie, doskonale się bawię, beka z prawiczków nigdy się nie nudzi... 😁😁😁
spadaj zebraku2021.07.17 8:53
faktycznie taki zebrak jak ty zawsze szuka "rozrywki" za darmo kiedy idzesz gwalcic albo bic ludzi dla zabawy
Anonim2021.07.17 8:58
Pa polski piszytie tawariszcz liejtnant, polskowo fonta u was niet? 😁😁😁
tchurze lewackie2021.07.17 8:54
ty tchurz morda anonimowa w internecie bez jajaczny zboczencu
Anonim2021.07.17 8:56
"Tchórz" pisze się przez "ó", gamoniu bez szkoły...
6969692021.07.17 9:03
U lewaków jest wszystko na opak. Dlatego o lewackim tchórzu, pisze się thuż
Anonim2021.07.17 10:41
Każde tłumaczenie dla matołectwa jest dobre...😁😁😁
Bartymeusz2021.07.17 7:14
Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!
Anonim2021.07.17 6:13
A zapytajcie samego Jezusa, która msza Mu milsza. Jeśli was kocha to odpowie. Jeśli nie odpowie to albo was nie kocha albo nie istnieje. DO DZIEŁA!
Ukasz2021.07.17 8:11
Ja rozmawiam z Nim codziennie.
Anonim2021.07.17 8:23
Słyszysz głosy? To niedobrze, bardzo niedobrze...😁
ciekawy2021.07.17 5:44
Powinni całkowicie zabronić tej formy sprawowania mszy. Z jednego prostego powodu. Jej zwolennicy tworzą swoistą sektę wewnątrz Kościoła katolickiego i to oni są powodem , że powinno się jej zakazać. Wredne typy tworzące zamknięte "kręgi" uważający się za "wybranych" i prawie świętych. Samo sprawowanie od czasu do czasu mszy w tej formie nie byłoby niczym złym, gdyby nie postawy jej "wyznawców" prowadzące do destrukcji lokalnych wspólnot.
oazowicz2021.07.17 5:50
Śluby w kościele dla homoseksualistów dość tej katolickiej zaściankowości!!!
gerard2021.07.17 7:15
pedofil sie odezwal
Anonim2021.07.17 5:37
/stp/ Nieprawda, że papież zakazał, lecz tylko poddał liturgię pod władzę biskupów. Boicie się biskupów lokalnych? Zapewne wolicie być kapliczkami polnymi niż Kościołem.
czy wiesz że2021.07.17 4:34
szatan NIE ZNOSI MSZY ŚWIĘTEJ celebrowanej W RYCIE PRZEDSOBOROWYM - dlatego tak się dzieje
Anonim2021.07.17 5:29
/stp/ Nie, to jest tak, że Pan Jezus ustanowił jeden Kościół, a nie kapliczki dla nieludzkiej, bo antyzdrowotnej /antymaseczkowej/ lefebry.
czy wiesz że2021.07.17 4:33
szatan NIE ZNOSI MSZY ŚWIĘTEJ celebrowanej W RYCIE PRZEDSOBOROWYM - dlatego tak się dzieje
Anonim2021.07.17 5:32
/stp/ Widzę nadto, że u Wan szatan nadal mocniejszy niż Chrystus, zwycięzca śmierci, piekła i szatana. Dlatego tak wielu potrzebujecie i macie agzorcystów!
napewno się niepoddamy2021.07.17 4:32
Msza Święta w rycie trydencki TO PRAWDZIWA MSZA ŚwIĘTA ----------
Anonim2021.07.17 5:26
/stp/ Dzielicie msze na prawdziwe i nieprawdziwe i chcecie, żeby was tolerowano? Przestańcie być sektą lefebrystów, stańcie się katolikami! W liturgii mszy poddajcie się biskupom~!
jestem za tym, że2021.07.17 4:17
KSIĘŻY ----- którzy będą celebrować w zmienionym rycie ---- WYRZUCIMY SIŁĄ Z NASZYCH KOŚCIOŁÓW, dla nich nie będzie tam napewno miejsca, nie pozwolimy na PROFANACJĘ MSZY Świętej
jeżeli Fałszywy prorok coś zmieni to2021.07.17 4:15
KSIĘŻY ----- którzy będą celebrować w zmienionym rycie ---- WYRZUCIMY SIŁĄ Z NASZYCH KOŚCIOŁÓW, dla nich nie będzie tak miejsca, nie pozwolimy na PROFANACJĘ MSZY Świetej
franciszek "papież"2021.07.17 4:10
to fałszywy prorok bo nie został prawowicie wybrany, nie jest posłańcem naszego Boga AUTORYTET KOŚCIOŁA ZAKOŃCZYŁ SIĘ ZA BENEDYKTA XVI,
PRECZ SZATANIE2021.07.17 4:08
PRECZ SZATANIE I CI CO JEGO NAŚLADUJECIE ......
PRECZ SZATANIE ....2021.07.17 4:07
NAJŚWIĘTSZA OFIARA SPRAWOWANA W RYCIE PRZEDSOBOROWYM ODZWIERCIEDLA OFIARĘ KALWARII, KAPŁAN Z NALEŻYTYM SZACUNKIEM JĄ SPRAWUJE, CELEBRUJĄC W JĘZYKU ŁACIŃSKIM I PRZODEM DO TABERNAKULUM/OŁTARZA, .......... SZATAN JEJ NIE ZNOSI DLATEGO TAK SIĘ DZIEJE ......... ALE NIE POZWOLIMY NA TO...... BO KOHCAMY NASZEGO BOGA...
bart2002021.07.17 10:01
W jakim rycie Jezus skonał na krzyżu?
Anonim2021.07.17 3:35
/stp/ Lefebryści odtąd nie mogą być w Kościele jak państwo w państwie, walcząc z nauką Kościoła albo biskupami.To ich katastrofa?
Anonim2021.07.17 3:25
/stp/ Franciszek niczego nie zakazał, lecz tylko sprawę mszy przekazał władzy biskupiej, miejscowej. A tej lefebryści się boją, bo z biskupami zadzierają!
Ela2021.07.16 23:36
HAHAHAAHAHAHAH I co teraz zrobi pan kardynał Burke ? :)
Papież2021.07.16 22:34
Franciszek to poprostu pedał gazu
Skrzypek na dachu2021.07.16 21:43
Falszywy uzurpator Franciszek to bezbozny globalista na uslugach miedzynarodowych banksterow .
Anonim2021.07.16 21:43
A czego się można spodziewać po papierzu Bergolio, który należy oficjalnie do masonerii od 1999 roku !
zuzia2021.07.16 21:19
Co ten papież jeszcze wymyśli? Strach myśleć
Anonim2021.07.16 21:18
Gdzie zaprowadzi tego człowieka zasada likwidacji konfliktów? Podejrzewam, że do piekła.
Papa Franciszek2021.07.16 21:04
A teraz drogie dzieci całujcie mnie w dupę. W samą lupę.
Tadeusz2021.07.16 21:03
NARESZCIE. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI
matis892021.07.16 20:58
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik od Antychrysta szykuje się do sfałszowania liturgii, przeistoczenia. Najlepiej nagrać sobie na telefon przebieg Mszy Św. i mieć czujne uszy kiedy zaczną podmieniać pojedyńcze słowa, później zdania, aż zmienią sens. I reagować trzeba od razu, tępić to w zarodku, na każde fałszerstwo, podmianę bo sfałszują wszystko, ale tak dyskretnie że wielu nawet nie zauważy. To jest celem Bergoglio.
Obo2021.07.16 20:50
Co za różnica w jakim rycie odprawia się gusła...
matis892021.07.16 20:59
Jak widać dla lewakoateistów ma to wielkie znaczenie, bardzo czczą za ten ruch swego Pana Bergoglio, chwalą sobie i bronią tego.
Papież Franciszek2021.07.16 20:49
''Od dziś drogie owieczki mówcie mi Nergal.''
.2021.07.16 20:59
,,Papa Nergal''
Skrzypek na dachu2021.07.16 20:33
My name is Ratzinger . Soy Benedicto XVI .
Kaczyński-Ceaușescu2021.07.16 20:33
Judas!
Skrzypek na dachu2021.07.16 21:40
Asio oszuscie , Asio .
Anonim2021.07.16 20:31
Nie wiecie jak się to działo, właśnie tak!
Anonim2021.07.16 20:30
Czy Papież ma do tego prawo, czy też go nadużywa? Dziwny świat się nam wyłania, wymuszanie szczepień, cenzura inaczej myślących, zakaz mszy. Dekreciki, skąd my to znamy i produkcja lekarzy Mengele.
wanda2021.07.17 2:58
pewnie to przykre, ale ma do tego prawo
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:19
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
Skrzypek na dachu2021.07.16 19:40
Prawdziwy Papiez to Benedikt XVI .
Instruktor2021.07.16 19:17
Dzien po wyjsciu ze szpitala po ciezkiej operacji Papiez przygotowuje tak wazny dokument??? Ciekawa sprawa...
Znajomi Orbána2021.07.16 19:22
Operacja była raczej rutynowa niż ciężka. Poza tym zebrano 10 najlepszych lekarzy polikliniki Gemelli do jej przeprowadzenia.
Anonim2021.07.16 19:35
co z tego ,że 10 najlepszych lek dali ,jak pacjent w chu..m stanie? co takie makarony mogą? najwyżej pielegniarkom po 18 tej cóś
Znajomi Orbána2021.07.16 20:31
Tak. Wiem. Nie zrobisz żadnych zdjęć.
Nowy Kościół polski2021.07.16 18:57
na czele z Jackiem Kurskim, bo mu najbliżej do Henryka VIII.
W telewizji mówi ktoś2021.07.16 18:56
że łatwo jest unieważnić małżeństwo.
Pamiętam jak za czasów JP22021.07.16 18:40
lefebryści byli przez dominikanów na ich stronach WWW wymieniani jednym tchem z innymi sektami. Dobrze się stało, brawo za decyzję Franciszka.
tm2021.07.16 19:09
Czy jesteś katolikiem człowieku bez nazwiska?
kolo2021.07.16 19:33
A od kiedy to dominikanie to katolicy, oni zawsze szukali ratunku w innych wierzeniach bo katolicyzm ich mierził i uwierał.
Saul Paulus ha-Tarsi2021.07.16 18:39
A może tradsi wrócicie do łamania chleba, jakie było w Kościele Jerozolimskim za czasów Jakuba, brata Jezusa i apostoła Szymona zwanego Kefasem? W starożytnej mowie aramejskiej.
Pawel2021.07.16 18:34
Po komentarzach widac, że decyzja papieża jest słuszna. Trzeba rozgonić to sekciarskie, "tradycyjne" towarzystwo, ktore z Kościołem nie chce mieć juz chyba nie wspólnego.
Andrzej2021.07.16 18:52
https://www.youtube.com/watch?v=4ovRwra4kzQ Czy to jest ta jedyna słuszna i prawdziwa liturgia ???? Można by powiedzieć jaki Kościół taka jego liturgia.Patrząc na te obrazy widzę blasfemię i urąganie Jezusowi nawet jego ośmieszanie tak jak ośmieszanie Sakramentów św. Takich przykładów jest setki.Nic dziwnego,że ten Kościół schodzi na psy.Milsze mu ołtarze i kościoły w flagach gejowskich niż wierni przystępujący z godnością do Sakramentów.Ten Kościół upadnie a upadek jego bądzie wielki.W Niemczech masowo występują z tej grzesznej instytucji....A to jest dopiero początek.
Pawel2021.07.16 18:59
Czy ja gdzieś wspomniałem, że jestem zwolennikiem źle odprawianej liturgii? Sam jestem sympatykiem starego rytu, ale czym innym jest zamiłowanie do tradycji, czym innym sekciarstwo. W tutejszych komentarzach widzę niestety głównie to drugie.
edek2021.07.16 18:53
Idź na jakieś spotkanie ekumeniczne z heretykami i się rozluźnij.
Wewnętrznie pseudo papeż; Bergoglio,2021.07.16 17:49
nadaje się wyłącznie do wielbienia kozy. Ale za to w bardzo intymny sposób;)...
ak2021.07.16 19:26
Nooo jak taki jest poziom zwolenników Mszy św. tradycyjnej to się nie dziwie decyzjom papieża.
bogdanus2021.07.16 17:43
Wiele jest ruchów w KK, każda zacna forma wielbienia Boga jest potrzebna.
Do pseudo papieża:2021.07.16 17:36
zdychaj szbko gnojku
Foster2021.07.16 19:06
Ty jesteś szatanem ?
Maciej Piwowar2021.07.16 17:33
Franciszek NA EMERYTURĘ PORA.ALBO do ,,DOMU OJCA".Czy jest SEN być z TYM ,,papieżem" i Jednym Kościele?????????????????? Wątpię.
Kp2021.07.16 17:32
Trzeba ostudzić emocje i przeczytać dokładnie nowy dokument. Zresztą nie pamiętam aż takiego wzburzenia, kiedy jeszcze nie obowiązywało "Summorum Pontificum", a rozstrzygnięcia Jana Pawła II. A tak szczerze, jak czytam komentarze pod tym artykułem, to naprawdę się zastanawiam, czy uczestnicy Mszy w rycie przedsoborowym byli do tej pory w łączności z Kościołem, bo chyba właściwie nie uznawali papieża Franciszka. Liturgia wymaga wierności przepisom liturgicznym, a jeden z obrządków nie jest lepszy od pozostałych.
bredzisz2021.07.16 17:35
kolego kundlu
wierny2021.07.16 17:43
to masz być koleżko nauczaniu Chrystusa a nie byle oszustowi spod ciemnej latarni
Skrzypek na dachu2021.07.16 17:17
Falszywy uzurpator Franciszek odwraca sie plecami od Jezusa .
Anonim2021.07.16 16:42
/stp/ A może papieżowi bardziej chodzi o to, że ta grupa, praktykująca mszę po łacinie, rozwija się jako skrajna prawicowa sekta polityczno-antychrześcijańska. Sam tego od niej doświadczyłem...
wujek dobra rada2021.07.16 16:58
wyjdź do ludzi i mniej przesiaduj na forach internetowych, to będziesz miał zdrowe spojrzenie
Anonim2021.07.16 16:29
miedzykatopedofilska wojna. koniec katopedofilskiego klubu zbliza sie.
Rumcajs2021.07.16 16:42
jak oodbyt pedofilu z LGBT umyłeś o wielki osrany odbyp kozy. koza na ciebie czeka ananim czyli pedofill z LGBT wielbiciel kóz i fekalii.
do pedała2021.07.16 16:54
wojan to się toczy między upadłymi duchami w piekle oraz sektami zboczeńców na ziemi
Kol. Bergoglio2021.07.16 16:24
gdy był jeszcze biskupem w Argentynie wstąpił do masońskiego Rotary Club. Nigdy się z tym nie krył, a podpisany przez niego formularz członkowski dostępny jest na internecie i dzisiaj................. Antychrystusowe masoństwo ma swoje rytuały co wiemy od samych masonów bądź od ludzi którym udało się wyjść z tego bagna.............Jednym z nich, przy kolejnym stopniu ''wtajemniczenia'' (zdiablenia) jest podejście do obrzędowego stołu z cyrklem w ręku, zrobienie nim gestu wbijania w ciało i wypowiedzenie słów ''ciało gnije''..............I w ten sposób, każdy, kto wstępuje do tej satanistycznej sekty staje się wyznawcą - murarzem kłamstwa; zaprzeczania zmartwychwstania Chrystusa.................... To jest sama esencja masonerii.......Jeżeli ktoś taki został przeszmuglowany na Konklawe na papieża, to obowiązkiem następcy będzie usunięcie wszystkich jego dokumentów i każdego pojedynczego słowa z nauczania Kościoła...............................................................................Członkostwo w Rotary Club jest pierwszym, najgorszym i trwającącym do dziś odstępswem kolegi Bergoglio; reszta to logiczne konsekwencje
.2021.07.16 17:41
Mętny czas w Argentynie był swego czasu dość szeroko komentowany (np. porwanie dwóch kleryków, wmuszanie zeznań) można po prostu wygooglać i poświęcić parę godzin.... A dalej link dla zaineresowanch.....https://novusordowatch.org/2014/11/francis-rotary-club-honorary-member/
Ale czy to jest papież2021.07.16 16:23
Biskup Bergolio nie mówi o sobie nigdy papież więc czy on w ogóle jest papieżem? Bo jeśli nie jest to i jego zarządzenia są nieważne.
dokładnie2021.07.16 17:44
.
Anonim2021.07.16 16:15
Przecież Franciszek nie jest papieżem, tylko agentem nasłanym przez USA. Trudno zrozumieć, jak można być tak zdeprawowanym, tak spodlonym, tak ohydnym jak Elity Władzy USA. Wkrótce się doigrają i żaden nie ujdzie sprawiedliwości. Zgorzeją w ogniu atomowym, jak plugawe śmieci.
Anonim2021.07.16 16:31
a polskie pchly , jak za Napoleona, pojda na rzez.
Les2021.07.16 16:01
Jezeli biskup rzymu plecie brednie, grzeszy, wsluchaj sie w slowa przeszlych papiezy, prawych ksieży, zatkaj uszy, czytaj biblie.
Po 11 ...2021.07.16 16:16
A z biblii dowiesz się bracie, że Bóg najpierw stworzył Ziemię, później rośliny a dopiero potem Księżyc, gwiazdy i Słońce. Ups, czyli nasza planeta powstała przed gwiazdami??? To się astronomowie ucieszą :) No i te rośliny co rosły sobie bez słońca? No i kto tu plecie BREDNIE?
matis892021.07.16 16:56
Lewakoateiści od lat czczą swojego Pana i przywódcę religijnego Głowę Watykanu Bergoglio. Nawet bronią go przed katolikami i łudzą się że to zwiastuje koniec religii, jak sami ją budują :)))))))
Po 11 ...2021.07.16 17:11
Lewakoateiści kulają się ze śmiechu widząc jak się wam szambo rozlewa.
matis892021.07.16 17:16
Tak, zwłaszcza się kulacie ze śmiechu gdy wasi politycy aż się slinią by paść na kolana przed Bergoglio, tak lewakoateiści robią to najbardziej ze wszystkich religii od pierwszego dnia Bergoglio :))). No i fajnie bronisz Bergoglio swego pana, przed katolikami :)))
Anonim2021.07.16 17:53
A gdzie jest napisane, żeby lewacy wsadzli innym lewakom to co im wsadzają?
Anonim2021.07.16 17:52
Czyli lewactwo wierzy?
Pawel2021.07.16 18:38
Z katolickiego punktu widzenia to kiepski pomysł. Nasz Kościół stoi nie tylko na Biblii, ale i na Tradycji. A i Magisterium pełni nie malą funkcję.
antymodernista2021.07.16 15:55
W całej sprawie chodzi oto aby zablokować Konsekrację. Tyle się mówi o nowym mszale ekumenicznym, że podobno jest już gotowy. Wierni katolicy mogliby chodzić na starą mszę gdzie konsekracja pozostałaby nie zmieniona dlatego masoni blokują Summorum Pontificum. Wiernym pozostają lefebryści. Kolejnym krokiem będzie pewnie publikacja nowego mszału. Boże miej nas w opiece bo nadchodzi ohyda spustoszenia.
matis892021.07.16 16:03
Ohyda Spustoszenia już nadeszła, to tylko jej konsekwencje razem z plandemią. Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
matis892021.07.16 15:46
Po wyjściu ze szpitala Bergoglio od razu dla Antychrysta przywalił katolikom i katolicyzmowi z pięści między oczy. Bergoglio w stylu Nergala.
mateuszjegliński2021.07.16 15:40
No proszę, lewackie dzieci diabła czują się zwycięsko. Jakoś zero inwektyw śmiechów, tylko złośliwe komentarze. Szatan dopiął swego, uderzenie jest celne. Powoli zaczynała się odradzać katolicka liturgia. Niestety, postanowieniem tego Hozoriusza II naszych czasów, szatan znów zatriumfował. Piękno i głębia mszy tradycyjnej została zepchnięta praktycznie do podziemia. Ten wysłannik diabła na stolicy Piotra, na koniec swoich rządów w kościele zadał ogromy ból katolikom. Temu ekologowi na stolicy Piotra nie przeszkadza szwendać się po sabatach ekumenicznych, bratać się innowiercami, oddawać hołd indiańskiemu bóstwu, obściskiwać się z muzułmanami, hinduistami, którzy napadają, mordują, gwałcą, rabują katolików. Temu dziecku diabła nie przeszkadza dopuszczać do udziału w posoborowym szoł zwanym dla niepoznaki mszą świętą protestantów, muzułmanów (pogrzeb prezydenta Gdańska Adamowicza). Temu słudze zła nie przeszkadza budowanie świątyni w Iraku, tzw świątyni trzech religii pochodzących od Mojżesza. Ale mu przeszkadza, cicha pokorna postawa i modlitwa na Mszy Świętej. Takie działanie heretyka z Argentyny ma swoje konsekwencje, bo papież Pius piąty takich reformatorów zwyczajnie obłożył klątwą. Najgorsze jest to, że takim reformatorem był też JPII, który też wspierał herezje posoborową, czego szczytem był Asyż i w swej zapalczywości wyrzucił tzw lefebrystów z kościoła, bo zarozumiałego Polaka nie posłuchali przy wyborze biskupa. Nie przeszkadzało to JPII kumać się z heretykami protestanckimi, bredząc coś o spuściźnie apostolskiej. Niech lewackie dzieci diabła się cieszą, ale, jak dzieło diabła bierze górę, to skala nieszczęść dla ludzi będzie ogromna i bym się nie zdziwił, gdy po nich ludzkość będzie mówić, że przy tych nieszczęściach, nieszczęścia XX to była sielanka. Tylko w Panu nadzieja, a my módlmy się, żeby Pan ustanowił swego namiestnika Sam, a nie polegał na kardynałach, a całe zło, złodzieje, pedofile, rozpustnicy niech zostaną z kościoła wyrzuceni, jeśli nie zechcą przeprosić i się nawrócić.
PozłacanyKleroPozerWyłudzaForsęNaKabrioleta2021.07.16 15:36
Żałosny klero-pozer założył pozłacany kubrak, żeby radiomaryjne jędze i gazetopolscy dewoci rozdziawili jednozębne gęby w uwielbieniu dla taniego blichtru.
Anonim2021.07.16 15:38
Ty też małeś widzenie majbacha jak czytelnicy gazwyb, czy tylko kabrioleta?
krzysztof2021.07.16 15:27
my Katolicy wiemy jak postępować dla nas, wszystkim jest JEZUS CHRYSTUS
cris2021.07.16 15:17
petrus romanus - papież niszczyciel , ma ktoś jeszcze wątpliwości ?
Anonim2021.07.16 15:19
Dobrze, niech rozwali do końca to gniazdo zabobonu.
Anonim2021.07.16 17:44
Jak bedziesz zdychal to bedziesz prosil Boga o zmilowanie- w twojej ostatniej chwili wspomnisz to co teraz napisalem!
gość2021.07.16 15:13
Czyli spełniają się kolejne orędzia dotyczące tego Papierza że doprowadzi kościół do podziału.
Anonim2021.07.16 15:24
Sekta PiSdzielsko-torunska już się oddzieliła.😁
Anonim2021.07.16 15:40
Wróć do swojej sekty Teraz Poliż - Rafał finansuje
fcuk piss2021.07.16 15:03
skoro jezus ustanowil kosciol na skale i wprowadzil podstawowe obrzedy religijne a kosciol na przelomie wiekow wprowadzil swoje obrzedy to kto ich do tego upowaznil jezus ? czy jakis katolik zadal sobie pytanie dlaczego wczesni chrzescijanie mieli inne obrzadki a dlaczego teraz sa inne jestescie gorszymi klonami ?
Foster2021.07.16 16:13
Obrządki są te same, a przynajmniej nie kłócą się ze sobą. Ryt posoborowy wg mnie (nie kończyłem studiów teologicznych) przesuwa sprawczość tajemnicy przeistoczenia bardziej w kierunku wiernych). Wierni rozumieją język narodowy w jakim odbywa się celebracja i obserwują wszystkie czynności kapłana, ale one są chyba te same, a przynajmniej niewiele się różnią.
różnica nie jest w efekcie istotna2021.07.16 19:33
Podczas mszy trydenckiej, ksiądz zbiera modlitwy wiernych ,jest ich przedstawicielem i przekazuje Panu. W posoborowej ,modli się razem z wiernymi.
leszczyna2021.07.16 22:10
Wg soborowej Konstytucji o liturgii świętej językiem liturgii jest łacina. Sobór jedynie dopuścił zwiększenie udziału języków narodowych w pewnych fragmentach, jak modlitwa wiernych czy błogosławieństwo ślubne. Msza bez łaciny jest sprzeczna z Vaticanum II.
Foster2021.07.16 14:59
Tyle już lat minęło. Pamiętam ministranturę po łacinie do dnia dzisiejszego
Józef2021.07.16 15:03
A ja suwak logarytmiczny, też dzisiaj nikomu nie potrzebny.
Anonim2021.07.16 15:16
Suwak logarytmiczny jest dzisiaj za trudny, albo raczej ludzie są za głupi.
Foster2021.07.16 15:45
Suwaka już nie bardzo pamiętam - trochę mi wstyd, bo kiedyś w LO i na studiach miałem z matematyki bardzo dobre oceny, a z fizyki to nawet zdawałem i zdałem na bardzo dobry maturę. Ale kiedy to było ? (już 50 lat minęło).
fcuk piss2021.07.16 15:16
a ja smierdzace kleche z plamami po soli na czarnej sukience i to nie byla sol z wieliczki
Anonim2021.07.16 16:15
kwicoł tys łacine umioł .. in sculasekularum mawiał
Józef2021.07.16 14:56
Ja nie widzę problemu, odciąć się od Watykanu, Rydzyka zrobić Papieżem i nie trzeba schodzić do podziemia. Policji na plecach przykleić krzyże i będzie jak w Iranie.
6969692021.07.16 16:17
Takich jak ty komentuje się jednym słowem - GŁUPEK!!!
Anonim2021.07.16 16:18
albo zrobic kosciol 3X D ( dec dydycz depo)
Anonim2021.07.16 14:48
Ale nowoczesne Szustaki są OK?
Anonim2021.07.16 14:54
Grunt, że Głódzie i reszta pedofilnej bandy mają się dobrze😁😁😁
Anonim2021.07.16 15:06
Zgłosiłeś swoj przypadek na policję?
Siusiak2021.07.16 15:44
Nie,ale mogę cię olać
Anonim2021.07.16 14:45
Funkcjonariusze zabobonu udają, że ich to obchodzi, podczas gdy i tak ten moment mszy który jest dla nich najważniejszy, jest w obu wersjach ten sam, nazywa sie TACA.😁😁😁
Anonim2021.07.16 14:50
Skąd możesz wiedzieć co się dzieje w kościele? Pamiętasz ze swojego chrztu?
Anonim2021.07.16 14:53
Chrzest był, ale się nie przyjął, i dobrze.😁😁😁
Anonim2021.07.16 15:04
To widać - podobnie jak edukacja i kultura. Dobrze chociaż, że składasz literki a nie gwiazdki.
Anonim2021.07.16 15:18
W rozmowach z PiSdzielcami ani edukacja ani kultura się nie przydaje - nic nie rozumieją matoły...😁
Anonim2021.07.16 15:44
Lewacką edukację i kulturę rozumieją tylko absolwenci gender studies i towarzyszka Środa.
Foster2021.07.16 15:53
Najważniejszy moment mszy to przeistoczenie hostii w ciało Chrystusa - gamoniu.
Anonim2021.07.16 16:32
fikcyjne przeistoczenie, dodaj.
Foster2021.07.16 18:02
Katolicy wierzą, że rzeczywiste przeistoczenie.
matis892021.07.16 14:44
Bergoglio to Fałszywy Prorok Antychrysta, Nie Katolik, wróg katolicyzmu, budowniczy Religi Światowej Antychrysta. Przypominam, Bergoglio 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Polak2021.07.16 16:22
Ty się puknij w łeb i sprawdź kto i kiedy wprowadził do "polskiej tradycji katolickiej" święcenie jajek (pogański symbol życia) , królików (pogański i Playboyowy symbol kopulacji), palenie gromnicy w burzę (pogański zwyczaj słowiańskiego Peruna)
matis892021.07.16 17:00
Pachamama to demon, bożek, Ohyda Spustoszenia, a nie zwyczaje. Świątynia Jerozolimska została zniszczona przez wprowadzanie bożków jak Pachamama, kultu demonów.
Polak2021.07.17 22:39
Nie - to ichni symbol płodności i Ziemi. Europejskim bożkiem spustoszenia jest Ojczyzna - w jej imię można z namaszczeniem rżnąć i wybijać. Oddaje mu się pokłony, hołdy i przysięgi - jak to wszystkim bożkom. Dodam, że orzeł w ST jest zwierzęciem nieczystym na równi z węzę, mimo to spotykam go w polskich kościołach i wcale nie ma tam formy polskiego godła.