29.07.21, 06:00Fot. via: Pixabay

,,Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało, albo tylko jednego…’’

PIERWSZE CZYTANIE

Bóg pierwszy nas umiłował

1 J 4, 7-16

Czytanie z Pierwszego listu świętego Jana Apostoła

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu.

W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.

Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy miłować się wzajemnie. Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha. My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata.

Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Oto słowo Boże.

 

EWANGELIA

Wiara Marty

J 11, 19-27

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Wielu Żydów przybyło do Marty i Marii, aby je pocieszyć po bracie. Kiedy zaś Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu.

Marta rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga».

Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie».

Rzekła Marta do Niego: «Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym».

Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?».

Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat».

Oto słowo Pańskie.


Albo:

Jezus w gościnie u Marty

Łk 10, 38-42

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.

Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».

A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Oto słowo Pańskie.

 

Komentarze

Sram na was śmieci2021.07.29 9:37
"Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało, albo tylko jednego…’’ -cała biblia jako zbiór wytycznych, no i te wszystkie katechizmy świadczą że chyba nie. A w praktyce i tak przeciętny facet myśli skoro nie wolno mi się masturbować bo to grzech to szukam żony - i zakłada związek - zawsze po innym facecie. I taka kobieta po innym facecie nie będzie chciała czekać ze współżyciem do ślubu - bo prędzej odejdzie. Więc facet żeby dać sobie szansę żeby czekała do ślubu, może też bawić się w pedofila i próbować wyrwać na własne mieszkanie,samochód i bycie starszym po wyżej dziesięciu lat jakąś małolatę - taką np 14 lat, 11 miesięcy i 24 dni.
Anonim2021.07.29 11:05
Biblia to Księga Święta , uniwersalna . Ale musisz ją sam czytać a nie wierzyć w czyjeś interpretacje . Wtedy się dowiesz tego co chcesz wiedzieć . Odpowie na Twoje pytania . Musisz też brać pod uwagę fakt iż w dużym stopniu jest zafałszowana i tendencyjna .
rebeliant2021.07.30 21:32
Już nie jest uniwersalna, gdyż nie jest zgodna z faktami o genetyce i rozmnażaniu - z Ewy i Adama nie mogły się zrodzić wszyscy inni ludzie, no chyba, że to jest "Adam i Ewa" albo "Adam" i "Ewa".
rebeliant2021.07.29 8:20
I jeszcze raz wskażę na to, że takie mantrowanie: "tylko to jedno i nic więcej mi nie trzeba" jest podstępnym kur.e.stwem przez, które ludzie depczą otaczającą ich rzeczywistość - dopiero jak już jest masa nagwałconych dzieci to wtedy ta zaczadzona kołtuneria coś tam zaczyna widzieć. Jeżeli w niebie jest tylko Jezus i tylko Jezus Jezus Jezus, to ja pyerdolę taką przestrzeń do "życia" (raczej do hipnotycznej wegetacji, aby narcyz samochfałka mógł się mną zmasturbować w tą swoją chfałkę) i idę z takiego nieba dla samochfałki.
taki tam2021.07.29 8:56
Człowieku, co Ty piszesz? Jeżeli jest w Tobie choć odrobina sumienia -naprawdę odrzucasz niebo? Chcesz iść do piekła? Niech dobry Bóg odpuści Tobie, bo naprawdę nie wiesz, co czynisz. I to w taki banalny sposób ludzie pozbawiają się drogi do nieba. Człowieku, błagam, pomyśl!!!!
Anonim2021.07.29 7:41
Miłość Boża istniała na świecie jeszcze przed Jezusem .
rebeliant2021.07.29 6:49
To ułomny człowiek zbawił Boga wszechmogącego.