03.12.21, 16:47fot. flickr.com/tt,rafal trzaskowski

Uchwała Rady Warszawy unieważniona przez sąd. Pokazywanie prawdy o aborcji i postulatach ruchu LGBT zgodne z prawem

· Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie r. utrzymał w mocy rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody mazowieckiego, stwierdzające nieważność uchwały warszawskiej Rady Miasta. Zakazywała ona eksponowania wizerunków dzieci pozbawionych życia w wyniku aborcji oraz przypominania rzeczywistych postulatów ruchu politycznego LGBT.

· Jeszcze w lipcu, Instytut Ordo Iuris przekazał wojewodzie opinię, rekomendującą stwierdzenie nieważności uchwały ze względu na naruszenie przez nią art. 40 ust. 3 i 4 ustawy o samorządzie gminnym.

· To już drugie orzeczenie sądów administracyjnych w sprawie uchwał ograniczających wolność słowa w obszarze ukazywania prawdy o aborcji oraz przypominania postulatów ruchu LGBT. Wcześniej nieważność analogicznej uchwały w Krakowie potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny, a nieważność uchwał w Oleśnicy i w Łodzi stwierdzili wojewodowie.

Orzeczenie sądu administracyjnego jednoznacznie potwierdza prawo do ukazywania światu prawdziwych postulatów ruchu LGBT oraz rzeczywistych konsekwencji aborcyjnego uśmiercania ludzkich istnień. Rada Warszawy nie może ograniczać tego prawa bezprawną uchwałą” – mówi apl. adw. Nikodem Bernaciak, analityk Centrum Analiz Prawnych Instytutu Ordo Iuris.

Postanowieniem z 4 listopada 2021 r. (sygn. akt VI SA/Wa 2650/21), Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił sierpniową skargę warszawskiej Rady Miasta. Radni usiłowali zakwestionować rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody mazowieckiego z 5 sierpnia 2021 r., stwierdzające nieważność warszawskiej uchwały z 8 lipca 2021 r. Pomimo pozornie neutralnej nazwy („uchwała w sprawie wprowadzenia przepisów porządkowych zakazujących poruszania się niektórymi rodzajami pojazdów”), akt ten w rzeczywistości dokonywał bezprawnego zamachu na wolność słowa oraz istotnie ograniczał możliwość działania w obronie życia lub zdrowia dzieci jeszcze nienarodzonych, przy użyciu fotografii, jak również przypominania o rzeczywistej zawartości „standardów edukacji seksualnej w Europie” („Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4- latki: masturbacji, 6- latki wyrażania zgody na seks, 9 – latki pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu”).

Dotychczasowe losy warszawskiej uchwały opisywał już w lipcu Instytut Ordo Iuris, który opublikował na ten temat szczegółową analizę udostępnioną wojewodzie mazowieckiemu. Projekt uchwały, pod pozorem wprowadzania „przepisów porządkowych”, dokonywał bezprawnej uzurpacji kompetencji, bowiem kwestie te zostały już uregulowane w Kodeksie wykroczeń. Radni otrzymali również aż dwie negatywne opinie. Autorka jednej z nich - r.pr. Anna Chmiel zwróciła uwagę, że „brak jest podstaw prawnych, które uzasadniałyby wydanie przepisów porządkowych w zakresie wynikającym z projektu uchwały” i „nie została spełniona przesłanka uprawniająca do wprowadzenia przepisów porządkowych ze względu na ich «niezbędność», przepisy porządkowe nie mogą bowiem prowadzić do uzupełnienia (poprawiania) regulacji ustawowych w danym zakresie”. Do radnych trafiła także opinia skarbnika m.st. Warszawy, również opiniującą projekt negatywnie „ze względu na brak akceptacji formalno-prawnej w świetle załączonej do projektu opinii prawnej”.

Wcześniej nieważność analogicznej uchwały krakowskiej z 18 listopada 2020 r. została stwierdzona rozstrzygnięciem wojewody małopolskiego i potwierdzona wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, nieważność analogicznej uchwały oleśnickiej z 25 marca 2021 r. - stwierdzona rozstrzygnięciem wojewody dolnośląskiego, a nieważność analogicznej uchwały łódzkiej z 15 września 2021 r. – stwierdzona rozstrzygnięciem wojewody łódzkiego.

 

mp/ordoiuris.pl

Komentarze

Henryk2021.12.7 12:03
Nareszcie sądy nie POzwalają lewakom z PO narzucać swych idei Polakom!
kim jest ?2021.12.4 18:18
Zachowania Trzaskowskiego i jego poglądy stają się zrozumiałe w kontekście środowiska z którego pochodzi . Rodzicielka jego to postać znana jako TW Justyna .
MMM2021.12.4 18:15
Brawo ! Polacy mają prawo wiedzieć czym jest ideologia LGBT i czym jest tak naprawdę aborcja tj. mord na nienarodzonych ! A marksiści w rodzaju Trzaskosia won z Polski !
"krużganek" oświaty...2021.12.4 5:29
W styczniu 45 roku wydawało się, że faszystów pogoniliśmy z Warszawy na zawsze. Aż przyszedł PiS, który ich tu znowu zaprosił.
jaś2021.12.4 17:18
w 89r niby przegoniliśmy komunistów a jest ich na pęczki wszędzie
pederasta nazi rafał czosnkowski2021.12.4 0:06
tylko poSBckie bydle może chciec mordować dzieci, obys bydlaku zdechł!!!! miernoto, gównonurku warszawski!!!
No i super ! Dzięki za taką Decyzję!2021.12.3 20:29
Brawo Sądy, tak trzymajcie! Przecież to nie żadna aborcja/ tylko ją zabójcy ładniej nazywają/! To jest przecież najcięższe zabójstwo dziecka, które jest całkiem bezbronne!
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.12.3 20:23
Finansowy skandal w Brukseli. Francuski dziennik „Libération” ujawnia sieć powiązań i nieuczciwe praktyki, których mieli się dopuszczać sędziowie TSUE, urzędnicy KE oraz politycy EPL. (ugrupowanie Tuska w PE) – Będziemy domagać się wyjaśnień. Ta afera pokazuje, że wyroki TSUE mogą być tak formułowane, żeby spełniały polityczne oczekiwania – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Dziennik ruszył tropem powiązań skazanego przez TSUE za sprzeniewierzenie 500 tysięcy euro byłego członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Karela Pinxtena. Dziennikarze przeanalizowani jego służbowe rachunki i sieć powiązań towarzyskich. Według „Libération” Pinxten miał regularnie brać udział w rautach na koszt europejskiego podatnika z prezesem TSUE Koenem Lenaertsem, prywatnie swoich dobrym znajomym. Inny sędzia TSUE, Nils Wahl miał z Pinxtenem jeździć na polowania, a za te wyjazdy płaciła jedna z firmy lobbistycznych. Na wspólne łowy mieli ruszać także m.in. były szef KE Jean-Claude Juncker i Johannes Hahn, komisarz UE ds. budżetu i administracji, będący jednym z najbliższych współpracowników Ursuli von der Leyen. Sprawę badał OLAF, czyli Europejski Urząd ds. Przeciwdziałania Nadużyciom. Jego raport przeszedł jednak bez większego echa. Powodem tego, zdaniem „Libération”, były powiązania towarzyskie dyrektora generalnego OLAF Villego Itäläi, który wcześniej pracował w ETO z Pinxtenem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że polityczną pieczę nad organizacją sprawuje Hahn. Większość wskazanych przez „Libération”, osób była związana z Europejską Partią Ludową. Redaktor naczelny dziennika nazwał sprawę „bardzo poważną” i stwierdził, że EPL zbudowała „państwo w państwie” w Unii Europejskiej. Sebastian Kaleta w „Trójce” zapowiedział, że resort sprawiedliwości będzie domagać się wyjaśnień od unijnych instytucji. – Polskę stawia się do kąta, a ta afera pokazuje, że wyroki TSUE mogą być tak formułowane, żeby spełniały polityczne oczekiwania – ocenił wiceminister sprawiedliwości.
abcd2021.12.3 19:39
Homoseksualizm jest zupełnie inny niż heteroseksualizm. Heteroseksualizm opisuje sposób w jaki wszystkie istoty ludzkie są zaprojektowane – do funkcjonowania jako kompatybilni partnerzy przeciwnych płci. Homoseksualizm mógłby być uważany za równoważny jedynie wtedy, gdyby był umocowany w podobnym fizjologicznym projekcie. Nawet gdy osoba angażuje się w czyny homoseksualne, to w niezmienny i właściwy sobie sposób pozostaje ona osobą heteroseksualną, bowiem nadal może płodzić lub rodzić dzieci w zgodzie z tym pierwotnym projektem. Orientacja seksualna jest tylko modelem teoretycznym, który pozwala udawać, że seksualność jest subiektywnym stanem umysłu, a nie obiektywną rzeczywistością fizyczną. Dlatego małżeństwo jest zamknięte i niedostępne dla homoseksualistów. Jest to instytucja przeznaczona do ochrony i wzmacniania rodziny, która jest podstawowym elementem prokreacyjnego i heteroseksualnego projektu, w którym wszyscy uczestniczymy. (Scott Lively, Redeeming the Rainbow) https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
abcd2021.12.3 18:47
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
matis892021.12.3 17:55
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Wolność słowa według Rafała Trzaskowskiego2021.12.3 17:44
A co tu komentować. Facet, po prostu nie lubi prawdy. Gdy ludzie zrozumieją, że są okłamywani, to geszeft na tabletkach i "bezpiecznych aborcjach" się posypie. A za brak kasy, ktoś dostanie burę.
Po 11 ...2021.12.3 17:36
Czekam na ciężarówki pokazujące PRAWDĘ o klechach gwałcących dzieci. Takie realistyczne zdjęcia hard porno z gościem w koloratce. Ciekawa czy pokazywanie takiej PRAWDY też się katozboczkom będzie podobało?
mistrz2021.12.3 17:50
Co prawda Paweł Kania nie został pozbawiony członkostwa w KK. A Petz do końca życia był jego pracownikiem ale o tym mówić nie należy bo Kai będzie smutno
admin2021.12.3 17:52
Człowieku lecz swój mózg ytrolu rosyjski
Anonimus2021.12.3 17:53
Masz takie zdjecia to dawaj, kto ci zabrania?
Jarek2021.12.3 18:32
A co z celebrytami i innymi możnymi tego świata tam tego problemu nie ma???
bbc2021.12.4 22:46
zażyj tabletki-najlepiej całe opakowanie.
bbc2021.12.4 22:50
tabletki potrzebne -całe opakowanie.
brawo2021.12.3 17:28
brawo
Jet ubecki żydokomuch - jest cenzura2021.12.3 17:24
Ta hołota brzydzi się prawdą. Dziwne, że nie jeszcze zarzucili sędziemu antysemityzmu...
Anonim2021.12.3 17:23
Teraz będzie najśmieszniejsze: prezesem najbardziej homofobicznej partii w Polsce jest notoryczny pederasta. 😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁2021.12.4 17:51
I ja też 😁😁😁
UBecki pomiot chce cenzury2021.12.3 17:17
Jakoś nie dziwi.
OSTRA ORKA!!!2021.12.3 17:11
SZABES DZISIAJ!!! ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.3 19:22
A ty dalshe igraesh v etoj copy-paste dolbajobie v zhopu trahany, da? Idi ty na her chmo jobane tvoju mat!
OSTRA ORKA!!!2021.12.3 17:08
- Kierownictwo PiS uważa, że rozgrywa jakąś wielką grę, a tak naprawdę jest pionkiem i to takim, który jest przeznaczony od razu do zbicia. To jest taka strategia "mocarstwowa", czyli ktoś wchodzi na krzesełko i krzyczy: "To ja, uciekajcie!", a przechodzień nawet nie zwraca uwagi na ten pisk - mówi dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. marketingu politycznego.
????2021.12.4 18:22
to dlaczego tak protestujecie , pomioty UBeckie ??
Anonim2021.12.3 17:03
Może trzeba zacząć publikować wizerunki kleruchów pedofili i ich protektorów?😁😁😁
admin2021.12.3 17:54
Twój wizerunek rosyjski trolu to dopiero pogwałcenie człowieka, bo jak ty mozesz byc człowiekiem skoro nim nie jesteś, bo ktos tak prostacki winien być od razu nazwany szkodnikiem
Anonim2021.12.3 19:00
I skorumpowanych sędziów którzy uniknęli kary za przestępstwa.Jak wszyscy to wszyscy.