Nawołująca do organizowania „polskiego Majdanu” Fundacja Otwarty Dialog uzyskała w 2014 koncesję na handel bronią defensywną. Koncesja została wydana przez MSWiA, a pozytywną opinię w tej srpawie wydał Piotr Pytel. Ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB.

Na stronie Fundacji Otwarty Dialog podczas protestów opozycji przeciwko reformie sądownictwa autorstwa PiS ukazała się instrukcja nawołująca do obalenia rządu, a jej autorem był Bartosz Kramek zasiadający w radzie Fundacji. Oprócz niego w radzie zasiadał mecenas Jacek Świeca, powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI oraz prezesem zrzeszającego byłych oficerów zlikwidowanych kilka lat temu służb informacyjnych, związanych z rosyjskimi służbami specjalnymi stowarzyszenia "Sowa".

Żona Bartosza Kramka, Lyudmyla Kozlowska, jest natomiast prezesem Fundacji Otwarty Dialog. Założyciele Fundacji to m.in. Paweł Świderski i Ivan Sherstyuk, który, wg ukraińskich mediów, został oskarżony o wyłudzenie znacznej sumy pieniędzy i zlecenie mafii zabójstwa. Zapytana o przeszłość założycieli Fundacji Kozlovska stwierdziła, że o pomoc przy jej założeniu poprosiła dwóch kolegów, którzy płynnie posługiwali się językiem polskim, gdyż ona sama wówczas nie posiadała tej umiejętności. Założyli Fundację za nią, zaś ona sama została wiceprezesem. 

W czasie rządów koalicji PO-PSL w 2014 roku Fundacja Otwarty Dialog zwróciła się do Teresy Piotrowskiej, która kierowala wówczas resortem spraw wewnętrznych, o koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej „w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”. Szefowa MSWiA wydała taką zgodę, zaś wniosek pozytywnie zaopiniował ówczesny szef SKW, Piotr Pytel. Obecnie ciążą na nim prokuratorskie zarzuty ws. nielegalnej współpracy z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa,

Fundacja Otwarty Dialog otrzymała koncesję na broń już w grudniu 2014 roku. 12 czerwca 2017 roku obecny minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak cofnął Fundacji koncesję na handel bronią

yenn/TVP Info, Fronda.pl