24.01.22, 15:30fot. yt/polskie radio pr1

Wiceszef MSZ o sytuacji na Ukrainie: Nie planujemy ewakuacji rodzin polskich dyplomatów

Administracje USA oraz Wielkiej Brytanii już wydały polecenia ewakuacji rodzin pracowników dyplomatycznych z terenu Ukrainy w związku z zagrożeniem ataku militarnego ze strony Rosji. Do tej sprawy odniósł się także wiceszef polskiego MSZ Paweł Jabłoński.

"W tej chwili nie jest planowana ewakuacja z Ukrainy rodzin polskich dyplomatów" – powiedział w poniedziałek Jabłoński. Zaznaczył też, że sytuacja w tym kraju jest uważnie monitorowana przez resort .

Departament Stanu USA w niedzielę polecił rodzinom dyplomatów amerykańskich opuszczenie ambasady USA w Kijowie. Zezwolenie na wyjazd z Ukrainy otrymali także pracownicy techniczni.

Ambasada USA w Kijowie ma jednak zostać otwarta otwarta. Jak podkreślono, zapowiedź ta nie stanowi ewakuacji, posunięcie to miało być rozważane już od jakiegoś czasu. USA – jak przekazali tamtejsi urzędnicy - nadal deklaruje wsparcie dla Ukrainy.

 

mp/polskie radio 24/pap

Komentarze

PO CO2022.01.24 22:25
przecież to ludzie Putina
Foster2022.01.24 17:50
Czegos tu nie rozumiem. Niemcy, USA, Francja ewakuują a Polska jak zwykle hojraczy ?. Po co ryzykować życiem ludzi ?. Przynajmniej przeniósłbym ambasade polską z Kijowa do Lwowa. Nie sądżę, aby Kacapy zaryzykowały pójście dalej jak do Dniepru.