05.03.16, 08:15

Witold Jurasz a propos wypadku Prezydenta RP Andrzej Dudy

Witold Jurasz, dyrektor Ośrodka Analiz Strategicznych, zamieścił komentarz dotyczący wypadku prezydenckiego samochodu podczas jazdy na autostradzie. 

Ci z Państwa, którzy mnie znają osobiście wiedzą, że mam - oprócz polityki - jeszcze kilka innych pasji - na czele z motoryzacyjną. Wszyscy czołowi producenci aut opancerzonych (Mercedes w serii Guard, Audi w autach serii Security, BMW w High Security, Jaguar w seriach Sentinel oraz Transeco we wszystkich swoich autach) oferują opony z wkładką z kompozytów (vide zdjęcie), które pozwalają na kontynuowanie jazdy nawet po ich przestrzeleniu czy też po przejechaniu przez kolczatkę bez utraty kontroli nad samochodem i zmiany kierunku jazdy. Co więcej po takim zdarzeniu można - z mniejszą co prawda już prędkością i na dystans ograniczony do ca. 70 - 100 km kontynuować jazdę zupełnie bez powietrza w kołach. Opona taka (vide zdjęcie) ma wewnątrz tak jakby felgę nałożoną na felgę - samego powietrza jest w związku z tym mniej niż w normalnej oponie. Cechą takich opon jest dużo szybsze ich zużywanie - oznacza to konieczność ich regularnej wymiany nawet co 10.000 km. Koszt opony przekracza koszt zwykłej kilkunastrokrotnie.

Masa opancerzonego wozu, która - o ile mamy do czynienia z opancerzeniem na poziomie VR7 - dochodzi do 4 ton, co oznacza konieczność regularnego przetaczania samochodu, gdyż opona może ulec odkształceniu z powodu masy samochodu. 

Auto, którym jechał prezydent Andrzej Duda z cała pewnością było opancerzone (vide zdjęcie), co widać po ciemnym obramowaniu szyb, które jest standardem w "pancerkach", gdyż szyba ma głębokość od 1,5 do nawet ponad 4 cm i wiele sklejonych warstw powoduje powstawanie refleksów świetlnych, które są eliminowane przez nakładanie ciemnego obramowania właśnie. 

Prezydent jechał autem marki BMW, serii 7 poprzedniej generacji. BMW nie produkowało tych aut w wersji opancerzenia VR4 (anti-kidnapping), ale wyłącznie w wersji VR7 (miejscami opancerzenie dochodziło do VR9). W autach tych wspomniane opony montowano jako standard.

Z zasady nie lubię teorii spiskowych, ale zarazem znam się jednak na samochodach. Chciałbym wiedzieć jak to możliwe, że Prezydent RP znalazł się w sytuacji, która - gdyby miała miejsce np w tunelu - mogłaby zagrażać jego życiu. Z nagrania (vide link) widać, że auto nie zachowało się tak, jak powinno się zachować auto opancerzone, wyposażone w opisane wyżej opony. Bardzo nie chciałbym się dowiedzieć, że na bezpieczeństwie Prezydenta oszczędzano i nie wymieniano na czas opon, zamieniono je na zwykłe (istnieje taka możliwość) czy też auto nie było - zgodnie z zasadami - przetaczane."

mko/Facbook

<<< 10 PORAD JAK ŻYĆ W CZASACH OSTATECZNYCH >>>

<<< HISTORIA JUDASZA - NOWE FAKTY - ZOBACZ !!! >>>

<<< CHCESZ ŻYĆ SZCZĘŚLIWIE? PRZECZYTAJ TO! >>>

Komentarze

anonim2016.03.5 8:29
Znając życie to opony były od nowości (bo to nie są zwykłe opony, tylko wysokociśnieniowe 4,5-5,5 bar, bo auto jest za ciężkie), albo opony zostały zmienione na nowe pasujące do takiej felgi (ale nikt nie zastanowił się, że auto jest za ciężkie na osobową oponę). Stawiam na to pierwsze.
anonim2016.03.5 8:41
Gdzie są te "vide" zdjęcia? Może fronda by zapłaciła trochę więcej co łaska gimbusowi, który przekleja te artykuły, żeby robił to lepiej?
anonim2016.03.5 8:56
Ojczyzno moja Polsko Najjaśniejsza, Pileckiego,matko i Inki kolebko. Zdrajcy znów w twych progach broń przeładowują, Zabić chcą twą dziatwę oddaną, najlepszą. Ojczyzno moja dzieci krwią obmyta, tam w smoleńskim błocie, i w lesie katyńskim, Sprzedana przez BOLKÓW, LITWINÓW, OSKARÓW, opluwana szambem KODow barbarzyńskich. Dziś my twoje dzieci wstajemy do walki! dość już wycierpiałaś nasza Najjaśniejsza. Bóg też z nami pójdzie bo Cie umiłował! i Królowa nasza tak jak ty Bolesna. Ojczyzno moja Polsko Najjaśniejsza, Pileckiego,matko i Inki kolebko. Zdrajcy znów w twych progach broń przeładowują, Zabić chcą twą dziatwę oddaną, najlepszą. Ojczyzno moja dzieci krwią obmyta, tam w smoleńskim błocie, i w lesie katyńskim, Sprzedana przez BOLKÓW, LITWINÓW, OSKARÓW, opluwana szambem KODow barbarzyńskich. Dziś my twoje dzieci wstajemy do walki! dość już wycierpiałaś nasza Najjaśniejsza. Bóg też z nami pójdzie bo Cię umiłował! i Królowa nasza tak jak Ty Bolesna.
anonim2016.03.5 9:28
Targowiczanom marzyłby sie najlepiej scenariusz smoleński i byliby nawet gotowi poświecić kilku ze swoich, by tylko wybić elitę nienawistnych PiSiaków. Zamachu smoleńskiego nie da sie powtórzyć przynajmniej w najbliższych latach. Muszę się więc skoncentrować nad eliminowaniem pojedynczych osób. Ja w odróżnieniu od mędrców jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów. Zawsze zaczyna się od skrytobójczego morderstwa znanej osobistości, a kończy na masowych mordach. Przykłady z historii można mnożyć.
anonim2016.03.5 9:29
@singing sunflwer. tak od rana biegunka cie dopadla smierdziuszku? W brzuszku od paru miesiecy wierci co?
anonim2016.03.5 10:14
"profesjonaliści" z BOR kr..a!